Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » asus x99 motherboard, spalony CPU/defektywne mobo? Co dalej » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony asus x99 motherboard, spalony CPU/defektywne mobo? Co dalej
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Koszmar Powraca
Full Member


images/avatars/avatar-23320.jpg

Data rejestracji: 01-04-2012
Postów: 69

Frown asus x99 motherboard, spalony CPU/defektywne mobo? Co dalej Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Chyba spalil mi sie wlasnie CPU Smile albo mobo...
Probuje wlasnie dojsc do sedna problemu i ogarnac co bedzie najlepszym rozwiazaniem problemu.


PC wylaczyl sie sam z siebie
Power on, 2s swiatelko i wentylatory ida, PC sie wylaczyl

Power on, swiatla sie swieca, wentylatory smigaja, zadnych dzwiekow nie slychac
No boot, no post screen - nothing Frown ale teraz zostaje wlaczony caly czas

Q code: 00 i cpu_led czerwony

Przejrzalem z 20 roznych forum, w paru sytuacjach DOKLADNIE takich samych jak moja pomagaly rozne rzeczy. Jednemu zmiana PSU, innemu sie CPU socket spalil na MOBO i MOBO do wymiany, jeszcze inny mial luzne kable a pare innych osob po prostu spalony CPU.


Szukajac dalej natrafilem na pare tematow dotyczacych overvoltage w plytach glownych ASUSa (tyczylo sie to glownie x99 ktore mialy ten specjalny socket asusa).

“voltage was at 1.85 then 1.9v then finally the 1.312 i had set the whole time”
I kilkanascie innych postow tego typu mnie troche zszokowalo.

No i teraz bede sprawdzac system pod innym PSU, w razie gdy to nie pomoze to CPU i MOBO do reklamacji. Bo najbardziej prawdopodobne jest to ze mi sie procesor spalil, bo akurat plyta glowna to jedna z tych ktore mialy problemy z overvoltage (asus x99 deluxe-2)

Tylko teraz - chcialbym uniknac tego problemu w przyszlosci. Mysle ze przynajmniej bez zmiany plyty glownej sie nie obejdzie, a zastanawiam sie nad przejsciem spowrotem na skylake...

Doradzi ktos cos?


///
Ogolnie duzo tez slyszalem o Ryzenach i jak skladalem ten PC to mi czesto byl Ryzen polecany, bralem go nawet pod uwage, ale byly mocne problemy ze skakajaca latencja audio, wiec jednak ryzen odpadl

__________________
Ja chce być tam, gdzie zielony kwiat rozkwita, legalnie patrząc w słońce...
cytat:
Suleyman napisała:
no to cóż rzec ? Powodzenia dalej i nich Ci czarne pyty straszne nie będą

Happy

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Koszmar Powraca: 03-02-2018 17:25.

03-02-2018 17:11 Koszmar Powraca jest offline Szukaj postów użytkownika: Koszmar Powraca Dodaj Koszmar Powraca do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pierwszy objaw (nagłe wyłączenie kompa) wskazywałby na przegrzanie...
Drugi (wyłączenie po chwili od startu) na zwarcie na MOSFETach...
Trzeci (włącza ale nie bootuje) na uwalenie socketu lub procka...

Zmierzasz w dobrą stronę (sprawdzenie zestawu na innym PSU), ale (jeśli masz możliwość) sprawdź procka na innej MB (dobrego procka do tej miałbym lekkie obawy ładować)...

Co do składania nowego zestawu na Intelu - Tyś nie słyszał o Spectre i Meltdown (wszędzie o tym trąbią od kilku tygodni)?chytry
Przecież polityka tej firmy i jej podejście do klientów woła o publiczny lincz przy użyciu pochodni i widełBig Grin

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

03-02-2018 17:31 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Koszmar Powraca
Full Member


images/avatars/avatar-23320.jpg

Data rejestracji: 01-04-2012
Postów: 69

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Koszmar Powraca
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Slyszalem ale zbytnio sie w to nie wczytalem ^^
Co bys polecil jesli bym calkiem zmienial plyte glowna i procka?

Jak skladalem kompa to wlasnie wszystko mowilo za Ryzen, ale zdecydowalem sie na intel 6850k, jako ze w ryzenach skakala latencja audio (z 20ms na 200-900ms) i ogolnie byly problemy przy 'audio production'.
U mnie wlasnie glowne uzycie to audio (tak z 80%) Po audio programy graficzne, indesign, okazyjna obrobka video - no i oczywiscie gry i streamowanie Smile
Przez te problemy z latencja i dziwnym trafen wzialem przez to wlasnie 6850k.

Co do naglego wylaczenia przez temperature:
Mam caly czas monitor temp na stronie (cpu, gpu, ogolna temp w srodku pc), wszystkie wentylatory mam wymienione na 4x bequiet!, procek na wodnym AiO - ogolnie mocne chlodzenie i rozne profile wentylatorow (przez glosnosc)
W czasie gdy PC sie wylaczyl mialem chlodzenie na niskich ustawieniach bo akurat film ogladalem - temperatura byla w granicach 43-55 C pare minut przed wylaczeniem.

Jak sie bedzie dalo to przetestuje procka na innej MB, ale dosyc ciezko bo raczej nikt ze znajomych nie ma odpowiedniej MB :/
Moge jedynie za 40 euro oddac MB i procka do testowania w lokalnym sklepie, ale nie wiem czy jest sens wydawac pieniadze przed reklamacja.

__________________
Ja chce być tam, gdzie zielony kwiat rozkwita, legalnie patrząc w słońce...
cytat:
Suleyman napisała:
no to cóż rzec ? Powodzenia dalej i nich Ci czarne pyty straszne nie będą

Happy
03-02-2018 18:27 Koszmar Powraca jest offline Szukaj postów użytkownika: Koszmar Powraca Dodaj Koszmar Powraca do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » asus x99 motherboard, spalony CPU/defektywne mobo? Co dalej

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH