Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » Moria (wszystkie serwery) Gra na morii » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Gra na morii
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Luarion
Junior Member


Data rejestracji: 05-06-2016
Postów: 13
Kraina: Necropolia III; Moria II
Skąd: Izbica Osada

Gra na morii Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Grałem przeważnie na serwerach typu nekro i ostatnio miałem nieudaną próbę gry na morii. Ze względu na słabą znajomość tego silnika serwera i niedługą grę na r2 (jakiś tydzień), usunąłem posiadane tam konto. Sprawy które przekonały mnie do napisania tego są następujące:

1. Które serwery o silniku Moria są przyjazne dla nowych graczy pod względem auckji?

2. Jak powinienem rozwijać postać na Morii? Prawdopodobnie grałbym Kultystą, bo mam na ten moment na serwerach nekro ŁM i ssaka.

3. Na co powinien uważać gracz który do tej pory grał jedynie na nekro?


Wiem, istnieje w przypiętych poradnik do Morii, jednak ma on już swoje lata jak widać i nie wiem czy jest na ten moment jeszcze na tyle aktualny, aby się nim kierować. Wolę więc zapytać osoby ze świeższym spojrzeniem na ten temat.
12-03-2018 13:22 Luarion jest offline Szukaj postów użytkownika: Luarion Dodaj Luarion do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. myślę, że wszystkie są równe
2. poradniki są aktualne, chociaż niektórzy radzą walić zbieranie złomu, bo średni drop daje dużo więcej
3. na początku załóż, że każdy item z prefem i sufem jest coś wart. nawet jeśli znajdziesz utwardzaną czapkę podróżnika, upewnij się, sprawdź tabelę. z wyjątkiem biżu, jeśli coś jest powyżej połowy tabeli pref/suf, to na ogół warto to zachować do klejenia. biżu warto zachować zawsze (jeśli ma pref i suf oczywiście). z biegiem czasu i klejenia złapiesz trochę obycia z tabelą i będziesz pamiętać, co jest wartościowe, a co nie

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 12-03-2018 13:56.

12-03-2018 13:55 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Luarion
Junior Member


Data rejestracji: 05-06-2016
Postów: 13
Kraina: Necropolia III; Moria II
Skąd: Izbica Osada

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Luarion
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czyli na każdej morii na aukcjach brak eq dla 20-30 lvla? Cóż, jakoś może się przez to przebrnie. A jaka ogólnie klasa polecana na morię? Myślałem o tym kultku, ale tak coś czytam na forum, że na dłuższą metę nie taki fajny.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Luarion: 12-03-2018 17:37.

12-03-2018 17:27 Luarion jest offline Szukaj postów użytkownika: Luarion Dodaj Luarion do Listy kontaktów
Liquid
Taki sobie nupek


Data rejestracji: 14-09-2007
Postów: 679
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Polecam lekturę tematu: Poradnik: Jak rozpocząć grę na starej morii

Co do ekwipunku dla maluszka to na R17 z tego co na szybko zobaczyłem spokojnie da się kupić ekwipunek dla początkującego gracza (przynajmniej tak mi się wydaję).

cytat:
Luarion napisał(a)
[...] A z tego co wypatrzyłem, to na Morii w przeciwieństwie do Nekro nie będę miał możliwości zdobycia dodatkowych PR, więc nie chcę wkopać ich na rzeczy które nie do końca będą potrzebne i potem mieć problem ze złożeniem czegoś sensownego.


Na morii nie handluje się punktami rozwoju tylko kamieniami. PR są potrzebne tylko na tatuaże i trening.
Polecam również zapoznanie się z tutorialem:

https://wiki.bloodwars.interia.pl/index.php?title=Krainy
12-03-2018 17:35 Liquid jest offline Szukaj postów użytkownika: Liquid Dodaj Liquid do Listy kontaktów
Wilku2222
Lord


Data rejestracji: 15-01-2014
Postów: 454

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gdzie grasz? Pisz na sb pewnie z kilka osob jest na serwie spoko i beda Ci wystawiac itemy.spost zwinka. Intl wiedza sila reszta to badziewie

__________________
Ten post był edytowany 912345 raz(y), ostatnio edytowany przez CBŚ: Dzisiaj
12-03-2018 17:37 Wilku2222 jest offline Szukaj postów użytkownika: Wilku2222 Dodaj Wilku2222 do Listy kontaktów
Luarion
Junior Member


Data rejestracji: 05-06-2016
Postów: 13
Kraina: Necropolia III; Moria II
Skąd: Izbica Osada

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Luarion
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ostatecznie zdecydowałem się pograć na tym r17 i zobaczyć już co i jak na własnej skórze. Dziękuję za udzielenie się w temacie. Jednak gdyby ktoś mógł tak bliżej powiedzieć jak te statsy rozdawać. Teoretycznie jedna sugestia jest, ale czy olewanie wyglądu nie zablokuje mi dostępu do mocniejszej biżuterii?

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Luarion: 14-03-2018 19:50.

12-03-2018 17:44 Luarion jest offline Szukaj postów użytkownika: Luarion Dodaj Luarion do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » Moria (wszystkie serwery) Gra na morii

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH