Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » programy do testowania pc » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony programy do testowania pc 2 Ankieta - średnia ocena: 1,002 Ankieta - średnia ocena: 1,002 Ankieta - średnia ocena: 1,002 Ankieta - średnia ocena: 1,002 Ankieta - średnia ocena: 1,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
biggie87
Triple Ace


Data rejestracji: 06-02-2011
Postów: 183
Klan: Siła i Honor
Kraina: Necropolia
Skąd: brać na winyle?

programy do testowania pc Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witajcie jakie programy do testowania pc polecacie? Chodzi mi głównie o benchmarki Smile bo wszystkie lepsze do testowania temperatur już mam Smile

Pozdrawiam serdecznie.

__________________
R3: adek008
10-04-2018 18:07 biggie87 jest offline Szukaj postów użytkownika: biggie87 Dodaj biggie87 do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przenoszę

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

10-04-2018 18:10 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
repe
Lord


Data rejestracji: 13-05-2007
Postów: 462
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli chodzi bardziej o moc obliczeniową komputera samego w sobie to chyba stare dobre SuperPi bym polecił Smile
06-10-2018 14:07 repe jest offline Szukaj postów użytkownika: repe Dodaj repe do Listy kontaktów
Pożeracz Dusz
Tip Top Tmod 2013


images/avatars/avatar-25232.png

Data rejestracji: 26-07-2011
Postów: 904

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja polecam google i fora o tematyce związanej z OC.

__________________



Pomyliłem się? Pisz PW. Jestem tylko człowiekiem.
Regulaminu działu handel
Zamykanie tematów

Dałem Ci warna? Popraw temat i napisz PW w raz z linkiem do niego!
Daje tylko 1 warna dziennie, kolejne mimo postu są ostrzeżeniami USTNYMI!

06-10-2018 14:55 Pożeracz Dusz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pożeracz Dusz Dodaj Pożeracz Dusz do Listy kontaktów
Koszmar Powraca
Full Member


images/avatars/avatar-23320.jpg

Data rejestracji: 01-04-2012
Postów: 69

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomijajac ze tu same boty i temat mlody juz nie jest - ale moze sie komus jeszcze przyda:

PerformanceTest ('petst.exe' od PassMark)

3DMark
VRMark
PCMark10

UserBenchmark - benchmark + porownanie roznych czesci na stronie (i fajne statystyki typu slabe/mocne strony wybranych czesci, najwyzsze/najnizsze/srednia z benchmarkow)

Przykladowy skan (moj aktualny PC)


prime95 tez przydatne do testowania stabilnosci procka i ogolnej stabilnosci systemu
warto odpalic tez prime95 z np 3Dmark zeby przetestowac stabilnosc systemu w roboczych warunkach*

*dodam ze to z real-life performance wiele wspolnego to nie ma, raczej systemu tak nie obciazysz, niewazne co bys robil Tongue
warto natomiast to zrobic przed podkrecaniem systemu i pozniej jak juz masz overclock zeby wiedziec czy pod mocniejszym obciazeniem mogly by wystepowac problemy

*prime95 mi np. na @5ghz po jakiejs godzinie restartuje PC (82 stopnie na CPU), ale ogolnie moj system jest stabilny nawet z 5.2ghz na kazdym rdzeniu - z temperaturami ponizej 50 stopni pod obciazeniem Smile
mowa tutaj o samym prime95, nie odpalajac rownoczesnie 3Dmark. oba programy na raz moge tez odpalic, ale jak 3DMark skonczy to jakies pare minut pozniej PC sie wylaczy (80-82 stopnie na CPU)

takiego obciazenia i temperatur nigdy nie osiagnalem w 'normalnym mocnym uzytkowaniu' (typu edytowanie wideo, maraton 10h gier, rozne projekty muzyczne z duza iloscia sciezek dzwiekowych i roznych efektow/plugin'ow - wszystko idzie mocno na procka)
jednak jesli jakies aplikacje mialy by problemy i wieszaly system, to wiem z testowania na prime95 ze prawdopodobnie musialbym obnizyc overclock albo zwiekszyc 'AVX offset'



obciazenia jakie daje ci prime95 czy tez inny benchmark (albo oba na raz) zazwyczaj normalnie nie osiagniesz (chyba ze exportujesz wideo, grasz w gry i streamujesz w tym samym czasie Tongue ale to i tak mniej obciaza system rotfl )

__________________
Ja chce być tam, gdzie zielony kwiat rozkwita, legalnie patrząc w słońce...
cytat:
Suleyman napisała:
no to cóż rzec ? Powodzenia dalej i nich Ci czarne pyty straszne nie będą

Happy
27-12-2018 13:28 Koszmar Powraca jest offline Szukaj postów użytkownika: Koszmar Powraca Dodaj Koszmar Powraca do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » programy do testowania pc

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH