Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » Moria v1 (R2/R5/R9/R13/R15) Jak grać po 30 lvl-u, żeby nie skasować zaraz postaci » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Jak grać po 30 lvl-u, żeby nie skasować zaraz postaci
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
jaacekh
Newbie


Data rejestracji: 13-05-2018
Postów: 3

Jak grać po 30 lvl-u, żeby nie skasować zaraz postaci Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cześć,

Jestem nowicjuszem w tej grze.
Powoli zaczynam ogarniać BW i po przeczytaniu kilku poradników coś tam tworzę, tylko, co ja mam dalej robić, żeby za bardzo nie popsuć postaci i coś w BW dalej odkrywać.

W poradach jest o sprzęcie, tatuażach, spawaniu, ale co kiedy robić już niekoniecznie, lub nie doczytałem.

Mam ssaka na r13 na 31 levelu i teraz potrzebuję kilku wskazówek.
Zbieram evo (800), repę (5k) i złom (8k) i kamienie krwi (600)
Z trudnych wypraw brakuje mi tylko wiedzy i inteligencji, ale dziś je zrobię. Zadania wszystkie dostepne z 4 i 5 strefy porobione.
Z atakami raczej nie mam problemów, nieraz trochę wpływów brakuje, ale juz kupiłem sobie platynowy set i 24 pkt dojdą na 34 levelu.
Platynowy Amulet Młodości
Platynowy Sygnet Mądrości
Platynowy Sygnet Występku
Powoli szukam tytanowego (kupiłem Złoty Amulet Siły) więc mogę złożyć już Tytanowy Amulet Celności

I teraz co mam dalej robić oprócz tego i gdzie?

1. Do którego levelu siedzieć w 5 strefie?
2. Które wyprawy robić? Łatwe i średnie czy pielgrzymki?
3. Czy oprócz genetyka i antykwiarusza, coś warto wykupować za srebrne monety?
4. Jak znaleźć ludzi na ekspedycje i od kiedy zacząć? Spróbowałem raz sam, ale z plaskacza dostałem i na razie nie próbuję.
5. Co jest jeszcze dla mnie dostępne na tak niskim levelu, co mógłbym robić?

Co do sprzetu, spawania jest tyle porad, że spróbuję sam ogarnąć. Bardziej chodzi mi o techniczne rzeczy, żeby jak najwięcej przyjemności wyciągnąć z gry.

pzdr i z góry dzięki
05-06-2018 10:27 jaacekh jest offline Szukaj postów użytkownika: jaacekh Dodaj jaacekh do Listy kontaktów
Eleishar
Lord


Data rejestracji: 28-02-2018
Postów: 276
Klan: Klan Cienia
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie gram na Morii, ale pewne kwestie są uniwersalne, niezależnie od serwera. Postaram się więc pomóc.

1. Jeśli nie kisisz złomu/evo na atakach, tylko idziesz do przodu to idź na s4 śmiało. Tylko najpierw znajdź sobie klan, żeby zająć jakiś ładny klocek od razu. Jeśli trochę kisisz, to zostań na s5 i tak czy owak znajdź sobie klan, bo może jakiś fajny klocek znajdziesz sam, a będziesz potrzebował pomocy z zajęciem go.
1a. Kiszenie na Morii jest zjawiskiem do którego zaobserowałem ambiwalentny stosunek graczy, jedni mówią że jest bez sensu, inni że jest konieczne. Sam zdecyduj czy chcesz kisić przez jakiś czas (tak do 35 poziomu maks, ale można krócej), czy nie.
2. Jeśli będziesz kisić, nie rób wypraw wcale. Jeśli nie będziesz, to pielgi, tylko tam jest sensowny drop (na spawaniu się nie znam, ale wiem że im lepsza baza tym lepiej).
3. Kisisz - trzymaj się tylko genetyka. Nie kisisz - bierz też antykwarusza. Nie wiem czy na Morii macie jakieś dodatkowe bonusy.
4. Ludzi na ekspę bierzesz z klanu, więc znajdź go sobie.
5. Na Necro nie ma nic, na Morii zawsze możesz zacząć sobie spawać coś ciekawego.

__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym to był ja.
05-06-2018 12:41 Eleishar jest offline Szukaj postów użytkownika: Eleishar Dodaj Eleishar do Listy kontaktów
Bemol
Triple Ace


Data rejestracji: 15-02-2010
Postów: 239
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zielona Góra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up:

1. Klan jest przereklamowany bo blokuje Ci możliwość robienia oblężeń po złom. Przynajmniej na początku.

2. Do 35 lvl'a bym kisił by mieć jak najwięcej evo/złomu potem już bym odpuścił. Porobił zadania pielgi expy.

3. Nie zapomnij wyłączyć bonusu expa do maluszków w usługach premium.
3a. Rób codziennie areny.
3b. Kup genetyka jak najszybciej w usługach za srebrne monety i utrzymuj go cały czas.

Pod resztą bez problemu się podpisuję Smile .

__________________
R3 - Bemol Smile



Ps: Tylko mi brakuje na tym forum takiego napisu (razem z tobą ten temat przegladą xx użytkowników, xx ukrytych, xx zalogowanych (nicki))
05-06-2018 13:53 Bemol jest offline Szukaj postów użytkownika: Bemol Dodaj Bemol do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

uważam, że na morii to bez różnicy. na 130+ lvlu jedyne co się liczy, to umagi, runy i ewentualnie evo, a tych najwięcej zdobywa się w a3. endowe eq tak czy inaczej będzie poza twoim zasięgiem, chyba że się ładnie nadropisz, a pre-endowe można skleić z dropa. i wiesz co? różnica między tym endowym a pre-endowym nadrobisz jednym mocnym umagiem

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
05-06-2018 16:02 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Złota Rybka
Lord


images/avatars/avatar-18359.jpg

Data rejestracji: 27-05-2010
Postów: 459
Kraina: Moria V
Skąd: wiedziałeś?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Koledzy z Necro źle doradzają z tym wstrzymaniem się z rozwojem. Na Morii nie zyskasz wiele w ten sposób.

Jak najszybsze na 4s bo wyższe strefy dają więcej szansy na dobry drop.
Do klanu też jak najszybciej i cisnąć z rozwojem. W klanie poproś by Ci wystawiali itemy na aukcje bo te które Ci się przydadzą zwykle się kasuje. Zwykle znajdują się tacy co dają zaproszenia wszystkim w klanie na ekspy więc asystę znajdziesz a Twoje ekspy 1 ciosem Ci zakończą. Problem z blacha mi możesz mieć w wyższych klanach ale szybciej będziesz się rozwijać.

Wyprawy lepiej tak rób by mieć max szansę bo na Morii ważniejszy jest pref i suff niż poziom wbicia item. Ale kupując z aukcji itemy z dużą ilością stat powinieneś łatwo podnieść %.

Monety to tylko genetyka i antykwariusz. Klan da Ci dodatkowo szczęście że złotych monet.

__________________
Chcesz premię +100 do szczęścia w wyprawach, usunięcia denerwującego operatora, odblokowania konta?
Już dziś Złota Rybka może pomóc Ci w spełnieniu marzeń.

rotfl

05-06-2018 17:13 Złota Rybka jest offline Strona domowa Złota Rybka Szukaj postów użytkownika: Złota Rybka Dodaj Złota Rybka do Listy kontaktów
jaacekh
Newbie


Data rejestracji: 13-05-2018
Postów: 3

Autor tematu Temat rozpoczęty przez jaacekh
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dzięki wszystkim za rady.

Czy kiszę złom to nie wiem, po prostu szpieguję starych graczy i atakuję tych co mają złoto. Oblegów nie robiłem, bo nie wiedziałem nawet , że nimi mogę zbierać złom. Zrobiłem tylko gostkowi obleg na s4, wybudowałem mu pośredniak na 15 poziom i wróciłem do siebie Smile

O przyspieszaczu wzrostu nawet nie wiedziałem, dzięki. Genetyk i antykwariusza mam od początku, ale dropa nie mamSmile Za to aukcje fajna sprawa, dla samych nich na rzie mi się chce grać.

Cokolwiek znaczy endowe i pre-endowe eq myślę, że na razie mnie nie dotyczy, ale składanie i wyszukiwanie eg na aukcjach jest super.

Ze sprzętem faktycznie duży problem, takie eq jak w poradach to pewnie trzeba przez rok na aukcjach wypatrywać, a ja gram 10 dni.
Ale mam większą radość, jak coś znajdę i uda mi kupić, lub jakieś zastępstwo wymyślę. Nudno by było, jakbym miał prosic o taki eq jak potrzebuję.
Teraz to tak wygląda:
https://r13.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=0f4368aa65

Pogram pewnie do tego 35 poziomu, robiąc tylko pielgi i atakując, a potem przejdę na s4 i poszukam klanu, chociaż pewnie będzie trudno, bo ani wiedzy, ani poziomu, ani doświadczenia w bw nie mam.

Dzięki Smile
05-06-2018 21:20 jaacekh jest offline Szukaj postów użytkownika: jaacekh Dodaj jaacekh do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

end to po angielsku koniec - endowe eq to najlepsze z możliwych, "ostateczne". pre-endowe, czyli przed-endowe to takie, które już jest na bardzo wysokim poziomie, ale jednak jest co ulepszać

w skrócie chodziło mi o to, żebyś nie przejmował się za bardzo tym pierwszym etapem gry na morii, mała uzbierana liczba złomu nic ci nie popsuje (porkreślam, na morii)

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 05-06-2018 22:14.

05-06-2018 22:13 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
jaacekh
Newbie


Data rejestracji: 13-05-2018
Postów: 3

Autor tematu Temat rozpoczęty przez jaacekh
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@szerlok
Wiem, domyśliłem się, ale rzucacie ostro slangiem bw, że człowiek zastanawia się w jakim języku piszeSmile

Dobra, powoli ogarniam.
Jak @Złota Rybka napisał/a , nie ma co wstrzymywać się z rozwojem, lepiej wykorzystywać wszystkie opcje gry.
Te 20k złomu, które uzbierałem do tej pory, równie dobrze mógłbym sobie kupić za kamienie, jakbym sprzedał elfią pelę ss (sam zespawałem Big Grin ), więc ze złomem nie ma problemu.

Jeszcze jedno pytanie mam, co do wypraw.
Skoro afixy zależą od szczęścia to lepiej chyba robić krótkie wyprawy? Zawsze mogę sobie wbić wyżej taki przedmiot.
Dobrze myślę? Nie mogę znaleźć nigdzie potwierdzenia.

PS. Spoko gra, nie wiem, co wy tak cały czas narzekacie na tym forum Smile Jedyne czego brakuje to rywalizacji. Na miejscu właścicieli porozbijałbym te klany i koterie. Klany po 10 osób, jakieś premie za ataki, na zbliżonych lub lepszych levelowo, nikłe bonusy za ataki na nieaktywnych graczy i może rywalizacja by wróciłaSmile

pzdr
16-06-2018 10:32 jaacekh jest offline Szukaj postów użytkownika: jaacekh Dodaj jaacekh do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

bo teraz rywalizacja nosi tytuł "zrobiłem więcej dmg na ekspie" Tongue

jeśli masz niskie szanse powodzenia zarówno na pielgach i na dalekich, to klikaj krótkie, ale od rodzaju wyprawy zależy też ilość dropniętych przedmiotów, więc im szybciej znajdziesz dobrą szansę na dłuższe wyprawy, tym lepiej. dołącz do jakiegoś klanu, tam powinni mieć odpalone bonusy za złoto, które łącznie mogą dać aż +21% szans na pielgę

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
17-06-2018 00:44 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » Moria v1 (R2/R5/R9/R13/R15) Jak grać po 30 lvl-u, żeby nie skasować zaraz postaci

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH