Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY % na udany atak » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony % na udany atak 11 Ankieta - średnia ocena: 6,7311 Ankieta - średnia ocena: 6,73
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
rikulus
Double Ace


Data rejestracji: 25-11-2016
Postów: 136
Kraina: Moria VII

% na udany atak Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W tym tygodniu algorytm totalnie wariuje. Od poniedziałku nie udało mi się wbić do pewnego gracza, 9 ataków jak na razie, przy 90%. Dziś 4ty atak dopiero się udał także przy 90%. Każdy chyba wie, że algorytm kuleje.

Moja propozycja jest taka, aby za każdy atak w którym jest ktoś zauważony zwiększać maksymalną szansę na udaną zasadzkę o 1%, aż do 100%. W raporcie można by dodać komunikat typu: Nauczony poprzednimi porażkami twoja maksymalna szansa na zasadzkę zwiększa się o x%.

Reset mógłby być codzienie, co tydzień, lub po udanym ataku za 100%.

Każdy kiedyś będzie mieć taki tydzień jak ja, a takie rozwiązanie zmniejszyło by ich ilość. Nie ingerowało by to zbytnio w system obrony, bo szansa na udaną zasadzkę była by ciągle taka sama.
06-07-2018 04:48 rikulus jest offline Szukaj postów użytkownika: rikulus Dodaj rikulus do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.082
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

https://youtu.be/XzYLHOX50Bc

Tutaj jak widać algorytm też kuleje.

https://r2.bloodwars.interia.pl/losowanie.php?chance=90

Tutaj masz algorytm, który oblicza twoje szanse, np. na wejście ataku. Możesz sprawdzić czy faktycznie kuleje.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Iluzja_grupowania

Tu masz wyjaśnienie, czemu wydaje ci się, że algorytm kuleje.



Algorytm jest w porządku. Na tym polega losowość.

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


06-07-2018 08:23 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Losowość to przekleństwo tej gry:/
Zrozumiałbym ustawienie max szansy na atak na poziomie 90% gdyby nieudana próba powodowała że system przywraca nam stracony atak do puli. Niestety drop jest losowy, walka opiera się o losowość i zbieranie surowców też jest losowe.
Szkoda że logowanie nie jest losowe.
Komunikat w rodzaju "Maksymalna szansa na logowanie - 90%. Niestety nie udało Ci się zalogować. Przyjdź ponownie jutro" byłby "truskawką na torcie" - jak mawia klasyk.

Jak można ludziom zbierającym ewo rzucać takie kłody pod nogi?
Czemu to służy?

__________________
R14 : Brzydall
06-07-2018 08:33 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Według mnie jest na to prosty fix, o którym pisze od dawna, czyli maksymalna szansa to 100%, ale powyżej 90 trzeba znacznie więcej wpływów żeby 0odbic procenty
06-07-2018 08:49 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
Slayer94
King


images/avatars/avatar-25540.jpg

Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 943
Kraina: Moria VI; Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Losowość chyba miała być czymś innowacyjnym, co wyróżnia BW na tyle innych gier.
Na początku wyglądało to fajnie, niestety z czasem zaczęło coraz bardziej irytować.
No ale kiedy ataki 90% na ataki to jeszcze mała szkoda (dozbiera się na jakieś evo dzień później niż się planowało), drop też mimo wszystko nie aż tak (wiadomo, jak ktoś dropi to ma dużo łatwiej, ale zbierając kamienie w końcu się też dojdzie do tego samego, aczkolwiek po dłuugim czasie Frown ) to chciałbym zaznaczyć, że najbardziej boli losowość umagów, które swoimi statami wpływają na postać dużo bardziej niż drop rotfl
A ~25% i ~10% na drugi i trzeci umag to tak, że teoretycznie nigdy może Ci nie wpaść ani podwójny ani potrójny. A ludzie, którzy mają 'farta' i łapią takie umagi dopiero mają przewagę nad takim 'pechowcem'.
Więc ataki czy nawet ten drop w kwestii losowości nie jest jeszcze aż taki straszny, tylko te umagi Evil
Aczkolwiek większość graczy, gdzie na początku ta losowość wzbudzała ten dreszczyk emocji, uda się albo się nie uda, to teraz już ma chyba dość tej całej losowości w każdym możliwym aspekcie gry Big Grin

__________________

Envy

06-07-2018 09:19 Slayer94 jest offline Szukaj postów użytkownika: Slayer94 Dodaj Slayer94 do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

up z umagami pełna zgoda.
Zatrzymanie progresu w zwiększaniu szansy na dobry umag na poziomie 24999 ŁPC , równie dobrze mogłoby się rozpoczynać komunikatem z gry "Skoro jesteś takim nieudacznikiem i przegrywem to od dziś przestajemy nagradzać Twoje żałosne starania".

Ja ostatnio prawie 45k ŁPC wyzerowałem dla podwójnego umaga.


Z dropem to polecam zobaczyć jak jest na necro. Kamień to można sobie do liny przywiązać przez skokiem z mostu.

__________________
R14 : Brzydall
06-07-2018 09:27 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
rikulus
Double Ace


Data rejestracji: 25-11-2016
Postów: 136
Kraina: Moria VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez rikulus
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Losowość losowością, moja sugestia pomogła by z frustracją pechowego dnia. Ja mam pechowy tydzień, pewnie jakbym liczył udane ataki to były by na poziomie 60-70%. Co z tego, że potem się wyrówna. Taki tydzień może skutecznie zniechęcić do gry, moja sugestia nie dotyczy dropu na wyprawy, czy umagów.

Master teoria teorią, a realia to weryfikują. Dlatego moja sugestia, aby było jak najmniej takich sytuacji. Dziś już 6 ataków nieudanych, jeszcze 8-10 trzeba zrobić.

Chcecie nowych graczy, a jak takie coś go spotka to raczej wątpliwe aby dalej grał.
06-07-2018 13:01 rikulus jest offline Szukaj postów użytkownika: rikulus Dodaj rikulus do Listy kontaktów
A Jednak Arrt
Lord


Data rejestracji: 04-05-2018
Postów: 281
Kraina: Necropolia IV
Skąd: takie naruszanie prywatności?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
rikulus napisał(a)
Losowość losowością, moja sugestia pomogła by z frustracją pechowego dnia. Ja mam pechowy tydzień, pewnie jakbym liczył udane ataki to były by na poziomie 60-70%. Co z tego, że potem się wyrówna. Taki tydzień może skutecznie zniechęcić do gry, moja sugestia nie dotyczy dropu na wyprawy, czy umagów.

Master teoria teorią, a realia to weryfikują. Dlatego moja sugestia, aby było jak najmniej takich sytuacji. Dziś już 6 ataków nieudanych, jeszcze 8-10 trzeba zrobić.

Chcecie nowych graczy, a jak takie coś go spotka to raczej wątpliwe aby dalej grał.


W dodatku w dnie eventowe (jak dziś i jutro) to dodatkowo wkurza. Każdy nieudany atak to strata w pkt evo Smile Fakt - ta losowość to mocno irytująca jest. O ile rozumiem losowość w dropie to losowość ataków, umagów i wyprawek jest mocno irytująca. Bo co z tego, że generalnie wejdzie mi tych wyprawek tyle ile powinno jeśli w dni z eventami do lucka jest efektywnie 50%? Oczywiście zdaję sobie sprawę że wwięcej lucka nie oznacza automatycznie lepszego dropa ale też wiem, ze [więcej lucka]+[nieudana wyprawka]=[większy wk... no... irytacja większa Smile ]

Edytka:

Moim zdaniem losowość w atakach powinno się CAŁKOWICIE WYKLUCZYĆ i o %% na udany atak powinne decydować tylko różnica w spoście+budynki. Masz przewagę - wchodzi zawsze nie masz - no, tu trzeba by opracować algorytm. Dodatkowo dałbym bonus słabszym levelowo postaciom jeśli atakuje je ktoś z levelem wyższym - żeby mogli choć trochę zasobów ocalić Smile

__________________
Piszę co myślę bywam grzeczny - mam AS

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez A Jednak Arrt: 06-07-2018 15:41.

06-07-2018 13:46 A Jednak Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: A Jednak Arrt Dodaj A Jednak Arrt do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bonus za srebro, złoto, nowa ewolucja, może nawet nowe runy (2% na 4 poziomie*5run=10% i max na ataki przy szansie 90%), pomysłów sporo, możliwości mnóstwo, pisze się od dawna o tej uciążliwości, ale nikt z tym nic nie chce niestety zrobić.

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez sil123: 06-07-2018 14:41.

06-07-2018 14:40 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
SPFY
Lord


images/avatars/avatar-25631.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 322
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Słusznym rozwiązaniem jest usunięcie tego 90%.
Niech atak zawsze wchodzi a wynik to już kwestia walki.

__________________
MaMeLoT- ostatni gej w tej grze
Koniec gry.
06-07-2018 16:53 SPFY jest offline Szukaj postów użytkownika: SPFY Dodaj SPFY do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SPFY napisał(a)
Słusznym rozwiązaniem jest usunięcie tego 90%.
Niech atak zawsze wchodzi a wynik to już kwestia walki.


Zwiększyć maksymalną szansę z 90% do 100% i tyle.

__________________
R14 : Brzydall
06-07-2018 17:47 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja natomiast uwazam ze musi byc odrobina lososwosci - chcesz zalozyc ekspe i zostal ci ostatni atak bo nie zostawiles wiecej i nie powinienes miec 100% szansy zebrac ludzi bo czemu? zbierasz ludzi kref na budynek to tez musisz pokombinaowac a nie ze kazdy atak wchodzi

ps zgory dziekuje za slowa wsparcia wielbicieli

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez kacik: 06-07-2018 19:50.

06-07-2018 19:50 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

, . - kacik, skopiuj sobie i zacznij używać. Polecam. Bo kaleczenie ojczystego języka to zwyczajny wstyd.



Dzięki za warna.

spam ostrzeżenie Kylin

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 07-07-2018 18:21.

06-07-2018 19:58 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
NaSiR
Lord


images/avatars/avatar-13096.gif

Data rejestracji: 04-04-2007
Postów: 370
Klan: r1: LeT, AD | r4: PHX, LeT
Kraina: Necropolia; Necropolia III
Skąd: Preussisch Holland

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale czemu od razu 100% ? Na pewno tak nie zrobia..

Widze dwie opcje:
1) Zostawic 90% i dac mozliwosc podbicia tego w jakis sposob.
Bylo pare roznych propozycji...

2) Zmienic wartosc na 95 lub 99% i tyle.
Wiecej atakow sie uda, mniej placzu, malo roboty, a
zostanie ten przyjemny smaczek 1% na wykrycie Wink

@DOWN:
Wiem o tym - troche juz w to gram...
Mimo wszystko uwazam ze szybciej zmienia na te 95% niz
dadza pewny atak bo pare osob krzyczy ze traca evo chytry

__________________
..:: r4: NaSiR (zloz oferte) ::..

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez NaSiR: 06-07-2018 21:04.

06-07-2018 20:05 NaSiR jest offline Szukaj postów użytkownika: NaSiR Dodaj NaSiR do Listy kontaktów
A Jednak Arrt
Lord


Data rejestracji: 04-05-2018
Postów: 281
Kraina: Necropolia IV
Skąd: takie naruszanie prywatności?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
NaSiR napisał(a)
Ale czemu od razu 100% ? Na pewno tak nie zrobia..


Co znaczy "nie zrobią"? Nie takie rzeczy przeszły. nie wiem, czy masz świadomość ale początkowo Sushi na KAŻDĄ propozycję tyczącą się powstania Zbrojowni Klanowej odpowiadał "nie będzie" Smile O innych pomysłach graczy jak zmiana rasy czy inne takie to nawet mówić mi się nie chce rotfl Jeśli będziemy wystarczająco długo mollestować to zrobią ale troszeczkę będziemy musieli się namęczyć Big Grin

__________________
Piszę co myślę bywam grzeczny - mam AS
06-07-2018 20:24 A Jednak Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: A Jednak Arrt Dodaj A Jednak Arrt do Listy kontaktów
SoQ
Double Ace


Data rejestracji: 19-06-2008
Postów: 139

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
ja natomiast uwazam ze musi byc odrobina lososwosci - chcesz zalozyc ekspe i zostal ci ostatni atak bo nie zostawiles wiecej i nie powinienes miec 100% szansy zebrac ludzi bo czemu? zbierasz ludzi kref na budynek to tez musisz pokombinaowac a nie ze kazdy atak wchodzi

ps zgory dziekuje za slowa wsparcia wielbicieli



Losowosci to akurat w tej grze jest juz wystarczajaco. Drop, umagi, szansa na udana wyprawe, unik.

Jesli masz wystarczajaco przewagi wplywow itp to powinienes miec szanse uzyskac 100% "wejscia" ataku.

Powinno byc to zalezne wylacznie od statystyk gracza i poziomu budynkow. Zadnej losowosci w tym aspekcie, bo jest tu ona zupelnie niepotrzebna.
06-07-2018 22:25 SoQ jest offline Szukaj postów użytkownika: SoQ Dodaj SoQ do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jakaś ankieta w grze by się przydała.

Czy chcesz aby maksymalna szansa na test zasadzki została zwiększona z 90 na 100%?"

Warunki to już kwestia do ustalenia:
-premium
-bonus za srebro
-bonus za złoto
-statystyki gracza
-budynki
-bezwarunkowo
itd.

Chodzi o to że tylko jakiś promil ludzi czerpie satysfakcję ze tego że ataki komuś nie wchodzą i popiera obecny stan rzeczy. Przytłaczająca większość robiących ataki widząc nieudany atak przy 90% szansie czuje jedynie poirytowanie!

__________________
R14 : Brzydall
08-07-2018 14:38 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

moze i nie na temat atakow ale odnosnie losowatora BW

Poziom trudny
Wszystkie - 16218
Udane - 8866(54 %)

to sa pielgi, postac zlomiarz z r16 niemal od samego poczatku mialem zawsze maks na udana pielge. GDZIE JEST MOJE 13% UDANYCH PIELG? liczba ta powinna byc w granicach 67% czyli tyle ile mam szans na udana pielge! piszesz ze sprawdzamy to na malej ilosci wypraw atakow, TO MASZ TU 16 tysiecy wypraw i nieco ponad 50% udanych! JAK TO WYTLUMACZYSZ MasterOfPuppets?

zeby nie bylo ze to przypadek

Poziom trudny
Wszystkie - 3173
Udane - 1666 (52 %)

moj zlomiarz z R4. w obu przypadkach jest nieco ponad 50% gdzie powinno byc przynajmniej 65% udanych. I POWIEDZ MI TERAZ, ZE WASZ ALGORYTM NIE OSZUKUJE!
08-07-2018 16:08 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Smiem bardzo ale to bardzo watpic, ze (niemal) od samego poczatku miales 65% na udana pielge. Udowodnisz to raportami?

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 08-07-2018 17:50.

08-07-2018 17:47 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

up @ ill2

hmmm naparawde nie wiem jak - podobnie jak i twardy mysle ze nie maialas od poczatku maxa

Poziom trudny
Wszystkie Udane

37483 23240
(62 %)

i nie mialem wsyztskiego na maxa od poczatku
obecnie powoli ale % rosnie

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
08-07-2018 18:25 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z tymi szansami na udaną wyprawę to też bolszewizm odstawiony jak wszędzie:/
Pielgrzymka powinna być jak kiedyś wyprawą "elitarną".
Kiedyś żeby mieć 30% na pielgach to sprzęt latał z rąk do rąk a zamiast pałek klanu to się trzymało imperatora żeby chociaż zwinkę mieć wysoko.
Teraz każdy ma max i wszystkich ogranicza ten sam systemowy szlaban.
Rewolucyjna utopia w której wszyscy mają po równo została zrealizowana na BW - Brawo!

__________________
R14 : Brzydall
08-07-2018 19:21 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
Smiem bardzo ale to bardzo watpic, ze (niemal) od samego poczatku miales 65% na udana pielge. Udowodnisz to raportami?


gadasz jak potluczony... wiesz, ze to nie jest mozliwe. Daj mi skrzynke na wiadomosci w ktorej bede mogl ich trzymac 16 tysiecy to zrobie nowa postac i od samego poczatku bede zapisywal wszystkie raporty z pielg.

up kacik,

postac gdzie mam 3k wypraw BYLA ROBIONA TYLKO POD WYPRAWY, specjalnie kisilem ja dlugo na niskich poziomach zbierajac zlom, zdobywajac sprzet na wypki itd zeby chodzic na pielgi z jak najwiekszym procentem. nawet odliczajac te kilkadziesiat wypraw potrzebnych do ich zaliczenia w kazdym kacie nie wierze, ze bym mial powyzej 60%.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez ill2: 08-07-2018 19:26.

08-07-2018 19:22 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
ill2 napisał(a)
moze i nie na temat atakow ale odnosnie losowatora BW

Poziom trudny
Wszystkie - 16218
Udane - 8866(54 %)



A wliczasz zaliczanie pielg? Wtedy mnóstwo prób trzeba było na zaliczanie.

Dla przykładu ja:

Poziom trudny
Wszystkie Udane
11757 7662
(65 %)

Idealnie wychodzi 65%, ale nie o tym jest ten temat...



CM, będzie coś robione aby zwiększyć % na udany atak?

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3
08-07-2018 19:31 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.082
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@ill2
Nie wiem czy aż tak bardzo koniecznie potrzebujesz mojej odpowiedzi. Koledzy już napisali skąd się to bierze (zaliczanie pielg + pielgi z mniejszą niż maksymalna szansą).
Tu masz algorytm losujący używany w BW:
https://r2.bloodwars.interia.pl/losowanie.php?chance=65
Zrób screena jak ci wyjdzie 54%

@temat
Dodałem do listy pomysłów; sam bym chciał coś takiego w grze, nawet mam pomysł w jakiej postaci to dodać, ale decyzja nie należy do mnie Wink

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


08-07-2018 19:39 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
ill2 napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
Smiem bardzo ale to bardzo watpic, ze (niemal) od samego poczatku miales 65% na udana pielge. Udowodnisz to raportami?


gadasz jak potluczony... wiesz, ze to nie jest mozliwe.


rotfl

Gadam jak potluczony bo chce dowodow? To nie jest tak, ze Ty sobie cos tam wmawiasz a ktos Cie wezmie na powaznie i potwierdzi blad.

Teoria + dowody i wtedy mozna dzialac.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 08-07-2018 19:44.

08-07-2018 19:44 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
rikulus
Double Ace


Data rejestracji: 25-11-2016
Postów: 136
Kraina: Moria VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez rikulus
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
@ill2
Nie wiem czy aż tak bardzo koniecznie potrzebujesz mojej odpowiedzi. Koledzy już napisali skąd się to bierze (zaliczanie pielg + pielgi z mniejszą niż maksymalna szansą).
Tu masz algorytm losujący używany w BW:
https://r2.bloodwars.interia.pl/losowanie.php?chance=65
Zrób screena jak ci wyjdzie 54%

@temat
Dodałem do listy pomysłów; sam bym chciał coś takiego w grze, nawet mam pomysł w jakiej postaci to dodać, ale decyzja nie należy do mnie Wink


Fajnie działa na papierze, ale w rzeczywistości się niesprawdza. Mamy tysiące kont, na jednych przy 200k prób na 90% ataku będzie 89%, na innych 91%, 2% to 4k ataków. Tak jak w życiu jedni mają więcej szczęścia drudzy mniej. Nawet jakby założyć nieskończoną ilość prób ciągle będą różnice, nawet odchył o 0,01% jest ogromny.

Dlatego wartość maksymalna na zasadzkę musi być zmieniona. Nowego źródła evo może nigdy niebyć.
09-07-2018 08:17 rikulus jest offline Szukaj postów użytkownika: rikulus Dodaj rikulus do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
cytat:
ill2 napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
Smiem bardzo ale to bardzo watpic, ze (niemal) od samego poczatku miales 65% na udana pielge. Udowodnisz to raportami?


gadasz jak potluczony... wiesz, ze to nie jest mozliwe.


rotfl

Gadam jak potluczony bo chce dowodow? To nie jest tak, ze Ty sobie cos tam wmawiasz a ktos Cie wezmie na powaznie i potwierdzi blad.

Teoria + dowody i wtedy mozna dzialac.


To powiedz mi jak mam przechowac 16 tysiecy raportow?
09-07-2018 08:27 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Normalnie w zapisanych wiadomosciach, jak nie masz premki to zapisuj linki np w excelu albo google docs.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
09-07-2018 10:20 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Bemol
Triple Ace


Data rejestracji: 15-02-2010
Postów: 239
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zielona Góra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Znaczy jak ktoś ma pecha to i palec w dupie złamie.

Zasadzki powinny mieć możliwość wbicia na 100% przy dużej różnicy wpływów vs charyzma.
Losowość w tym aspekcie gry to jakiś obłęd.
Jak to jest naukowo ogarnięte?
Twój wampir wy... się na głupi ryj i został zauważony przez straż?
___________________________________________________________________________

Wtedy zasadzka nadal powinna się odbyć, ale np. obrońca dostawałby 2x bonusów z budynków. Ze względu na element zaskoczenia.
___________________________________________________________________________

Fakt, że uciekamy przed 200x słabszym przeciwnikiem jest czasami żałosny i po prostu nielogiczny.

__________________
R3 - Bemol Smile



Ps: Tylko mi brakuje na tym forum takiego napisu (razem z tobą ten temat przegladą xx użytkowników, xx ukrytych, xx zalogowanych (nicki))

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez Bemol: 09-07-2018 12:26.

09-07-2018 12:24 Bemol jest offline Szukaj postów użytkownika: Bemol Dodaj Bemol do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Do tego test sposta przy atakowaniu potepionych. Mam leg dsk zdradziecki set a w 80% przypadkowcszansa na udana zasadzke wynosi 30%... Czym mam podbic wplywyo 50 pkt zebym mogl atakowac potepionych?
09-07-2018 18:16 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY % na udany atak

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH