Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY W myśl braku dążenia do tego samego.. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony W myśl braku dążenia do tego samego.. 18 Ankieta - średnia ocena: 6,44
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

W myśl braku dążenia do tego samego.. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak każdy wie, nie ma żadnych dróg unikalnych, coraz więcej rzeczy można zmieniać (niektóre od dawna, niektóre od całkiem niedawna, np. tatuaże, rasy itp. itd.). Z unikalnie wybieranych rzeczy została już chyba tylko płeć postaci... Chciałbym porozmawiać o zmienieniu tego stanu rzeczy, niech w końcu będzie coś, co będzie odróżniać konta od siebie. Na ten moment dąży się do tych samych ewolucji, talków na dane sytuacje (pvp, ekspy) itp.

Na początku chciałem zaproponować zmiany w obecnych aspektach gry, jednakże po przemyśleniach stwierdziłem, że te zmiany na tym etapie gry byłyby za duże, za późno proponowane.. Tak przynajmniej mi się wydaje. No ale i tak się podzielę tym, co mi chodziło po głowie, może jakoś coś dałoby się zmienić i byłoby ciekawiej.

Między innymi miałem na myśli:

- wprowadzenie, aby wytrenowanie/użycie jednej ewolucji blokowało możliwość użycia innej, dla czystego przykładu o co mi chodzi: klikasz w danym ataku skrzydła, nie możesz już użyć wzmocnionych ścięgien i odwrotnie. Ale może w przyszłości w przypadku powstawania nowych ewolucji byłaby szansa na coś takiego? Wprowadzenie dwóch/trzech/xxx ewolucji o jakimś tam działaniu i użycie jednej wyklucza użycie tej drugiej i/lub trzeciej itd.? Zawsze to jakiś sposób na zaczęcie myślenia o tym, co mi się bardziej przyda, a nie dążeniu do tego, że wraz z poziomem będę klikał wszystko, co mam, bo mogę.

- wprowadzeniu, aby talizmany rasowe faktycznie były dla rasy, a nie dla osób, które używają wymaganych arkan (fajny wyjątek: potępiony. Szkoda, że to tylko wyjątek..). Wtedy i wybór samej rasy zyskałby na znaczeniu, jeśli tylko dana rasa mogłaby używać określonego talizmanu czy dwóch. Ale może jednak przy zbliżającym się balansie taka nie byłaby taka zła i można by ją podciągnąć pod balans? Wink Wiadomo, chcesz używać jakiegoś talka możesz zmienić rasę, no ale chociaż nie będzie tak, że np. jesteś łapaczem czy ssakiem i używasz każdego możliwego talizmanu (no prócz talków potępa).

- ogólnie, można sporo kombinować z wprowadzaniem unikalnych rzeczy w tym co jest teraz, np. dla ras. Kwestia dokładniejszego obmyślenia i zbalansowania, co pewnie by rodziło problemy. Ale na szybko, bez znajomości programowania tego: po jednym (chociażby) specjalnym umagu, po bonusowym efekcie za srebrne monety, cokolwiek w obecnych aspekach gry, gdzie można wprowadzić, że konta i rasy wreszcie jakoś by się od siebie odróżniały. Mniej więcej takie coś mam na myśli.


Domyślam się, że to z talkami teraz nie ma niestety sensu, trzeba było proponować dawno temu... Ale przy nowych ewolucjach? Czemu nie?

Może drodzy Kolorowi przy wprowadzaniu nowości też pomyślą nad tym, by jakoś trochę zmobilizować ludzi do zastanawiania się nad kierunkiem rozwoju postaci? To, czy tamto? Możliwości raczej trochę macie Smile

Tak wiem, trudności z balansowaniem itp. ale, jak dla mnie, byłby to jakiś powiew świeżości, czegoś fajnego, o ile ktoś lubi się zastanawiać co powinien teraz zrobić, a nie lecieć z wszystkim po kolei jak leci.

Co o tym sądzą sami gracze? Czy tylko mnie zaczyna przeszkadzać, że wszystko jest dla wszystkich? Może macie jakieś pomysły na to, by tak nie było?

Fajnie by było zobaczyć jakąś rzeczową dyskusję (ewentualnie szybkie zamknięcie tematu, bo tylko mnie to przeszkadza Tongue ), a nie spamowanie kilku osób, które się nie lubią, jak w innych tematach Smile

Czekam na Wasze przemyślenia w tym temacie.

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3
13-07-2018 22:03 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
SimonKSD
Viking


Data rejestracji: 21-08-2016
Postów: 502
Klan: LBK
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Grox

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sama idea super. Popieram w całości. Też chcę kombinować a nie iść jedną ścieżką , tylko jako osoba co czyta forum nabierzaco wiesz że ludzie zamiast kombinować idą na forum popłakać o znerfienie bo tak łatwiej.
Po zmianie talkow tylko dla ras to by była tragedia!!!

Załóżmy jednak że wprowadza talki tylko dla ras, jedna uwaga.
Działa to wszędzie oprócz exp i kw tam by można było mieć talki innych ras.
No i darmowa zmiana rasy.....

Mnie fantazja poniosła bardziej.

Zamiast 5 ras może wprowadzić tylko jedna?
Np za każdy lvl lub co któryś wampir dostaje jakaś jednostke która wymienia na arkany. Przy okazji niektóre mogłyby zostać zmodyfikowane inne usunięte, mogłyby być różne poziomy też arkan... Ale to tylko taka moja fantazja Wink
13-07-2018 22:49 SimonKSD jest offline Strona domowa SimonKSD Szukaj postów użytkownika: SimonKSD Dodaj SimonKSD do Listy kontaktów
rikulus
Double Ace


Data rejestracji: 25-11-2016
Postów: 136
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Evo zdecydowanie na nie, nie po to człowiek się męczy, aby nie móc potem ich używać. Ograniczają ciebie poziomy i tyle wystarczy.

Talizmany powinny być tylko pod rasę, to jak najbardziej powinno wejść. Możesz używać talków innej rasy, ale gołych. Może dominacja ssaka trochę by zmalała.

Dyskusja nad zmianami nie ma sensu, możemy pisać a sushi i tak wie swoje.
14-07-2018 05:23 rikulus jest offline Szukaj postów użytkownika: rikulus Dodaj rikulus do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez sil123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
rikulus napisał(a)
Evo zdecydowanie na nie, nie po to człowiek się męczy, aby nie móc potem ich używać. Ograniczają ciebie poziomy i tyle wystarczy.


Poziomy ograniczają? Już niedługo, po przeliczeniu na speed będziesz klikał pewnie wszystko..

W czym się męczysz? Przypominam, że to był tylko przykład dla zobrazowania myśli. Wątpię, aby teraz coś takiego w grę wchodziło przy obecnie istniejących ewolucjach, raczej miałem na myśli przyszłe ewolucje.

Przy wprowadzaniu nowych ewolucji można tak już zrobić, a Ty jako gracz w końcu musiałbyś się zastanowić, która bardziej pasuje pod Twoją postać, a nie mieć to gdzieś, bo koniec końców i tak będziesz wrzucał wszystko co możesz, bez ograniczeń i myślenia..


Simon,
Ja po napisaniu posta wczoraj myślałem jeszcze o tym, że w grach tego typu zwykle rasy mają określonego typu eq możliwe do używania, tutaj tego nie ma, a też byłoby jakieś rozróżnienie. Nie wiem, czemu tu tak nie ma, czy Kolorowi mieli taką wizję, by się odróżniać, ale może w przyszłości przy okazji epickich 32.0 wprowadzić jakieś eq unikalne dla danej rasy? Jak pisałem, możliwości (przynajmniej jeśli chodzi o pomysły Tongue ) jest naprawdę sporo.

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez sil123: 14-07-2018 09:15.

14-07-2018 09:12 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oczywiście idea jest słuszna ale w praktyce niewykonalna. Przecież oni nie potrafią dodać nowego afixu, balans robią miesiącami (a powinien być co piątek) a ty tu sobie wymyślasz "ścieżki rozwoju". Cmon.

Ponadto w obecnej sytuacji nie może być wyboru "skrzydła - ścięgna" bo drop jest kluczowy oraz nieujednolicony. Jak nie będzie tak, że palna/dyst ma afixy i dropi tak samo jak biała (tzn. matematycznie) to jak można gracza wrobić w jakąś ścieżkę? Tylko byłyby słuszne jęki jak ktoś by poszedł w białą 1h a akurat dropiłby jastrzębie nietoperze i demoniczne korbacze. No a palna z górki, bo "jest pospolita" (tzn. nie ma unikatów).

Po następne, teraz ewo, talizmanów itp. jest zwyczajnie za mało na ścieżki. Tzn. wiem, że ewo trzeba od zarąbania, ale przecież opcji wydania nie ma tak znowu wiele. A jak wszyscy wiemy, administracja ma jakiś tajemniczy opór przed dodawaniem nowych rzeczy (nie mówię o nowych mechanikach), zmiany to też dla nich kosmos (chociaż to po prostu wstawienie innych wartości).

Ścieżki możliwe by były jakby w ich ramach były całe drzewa rozwoju, wybór realnie by coś zmieniał oraz nie powodował, że jak czegoś nie dropniemy to jesteśmy d.
14-07-2018 09:20 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Eleishar
Lord


Data rejestracji: 28-02-2018
Postów: 276
Klan: Klan Cienia
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Talizmany rasowe tylko dla konkretnych ras nie przejdą, bo będzie za dużo płaczu. Choć ja osobiście pomysł popieram, ale wymagałby dodatkowego balansu, skoro na większość exp trzeba chodzić z aurą bestii.

Drzewko rozwoju, to jest pomysł który kolorowi powinni wziąć pod rozwagę. Wówczas zdobywanie poziomów faktycznie by coś znaczyło, a nie tylko utrudniało grę. Pytanie czy na to też nie jest za późno (zwłaszcza że wprowadzenie zajęłoby pewnie kolejne 10 lat, przy pomyślnych wiatrach).

__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym to był ja.
14-07-2018 10:49 Eleishar jest offline Szukaj postów użytkownika: Eleishar Dodaj Eleishar do Listy kontaktów
tomi1974
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Temat dobry jak i kilka pomyslow.
Jeszcze kiedys gdy jedynym slusznym talizmanem byla aura besti na kvk, przed zmiana maski proponowalem by talizmany byly TYLKO rasowe, zostalem zakrzyczany....bo czym ma grac ssak albo lm.

Teraz wszyscy niemal bija maske wiec bedzie kolejny krzyk...


Jestem za idea aby talizmany byly WYŁĄCZNIE rasowe.

I chetnie na necro zobaczylbym nawet tatuaze
14-07-2018 10:50
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez sil123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaagular napisał(a)
Ponadto w obecnej sytuacji nie może być wyboru "skrzydła - ścięgna"


Jak wspominałem, to był tylko przykład, który miał ukazać o co mi chodzi. Domyślam się, że z obecnymi ewolucjami zbytnio nie ma co pod tym względem kombinować, za wiele lat ma ta gra już. No ale z nowymi - czemu nie?

cytat:
Eleishar napisał(a)
Talizmany rasowe tylko dla konkretnych ras nie przejdą, bo będzie za dużo płaczu. Choć ja osobiście pomysł popieram, ale wymagałby dodatkowego balansu, skoro na większość exp trzeba chodzić z aurą bestii.


I tutaj można by było wprowadzić pomysł Simona - nie tyczy się to eksp i kw. Bo faktycznie druga mapa jest tak zrobiona, że na dużej części eksp aura jest konieczna do użycia.

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez sil123: 14-07-2018 11:43.

14-07-2018 11:43 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak talki beda tylko rasowe to bedzie placz ze moby z drugiej mapy sa nie do pezejscia/ nie do zblaszenia. Nawet jesli bedzie mozna uzywac arkan np skory aby przejsc abbadona tak przejscie Merihima bez wbicia maski strachu bedzie niemal niewykonalne. Podobnie z innymi mobami.
14-07-2018 11:52 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
Mirabeth
Ex-Team


images/avatars/avatar-25644.jpg

Data rejestracji: 06-07-2013
Postów: 387
Klan: Misie
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja bym talkow rasowych nie ruszal tylko wywalilbym z setow efekty uzywania arkan innych ras. bo taki potep moze w zasadzie uzywac wszystkiego - bez sensu

__________________
R14+16 Mesjasz

Tmod:
Kupię - Moria
Sprzedam - Moria
Wymiana kont

14-07-2018 12:06 Mirabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Mirabeth Dodaj Mirabeth do Listy kontaktów
Durex_Play
Triple Ace


images/avatars/avatar-24316.jpg

Data rejestracji: 19-11-2009
Postów: 167
Klan: Khorn
Kraina: Necropolia
Skąd: LBK

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ile razy to juz bylo pisane Smile ? czy ktos cos z tym zrobil ?

zadania dzienne , craft itemow , epiki 2.0 no i zrodlo evo Big Grin ? to tylko garstka z tego co powinno juz byc .
Czemu nie mozna zrobic jeden dobrej rzeczy niz jakis wyglad gry i te czekanie miesiacami mydlenie oczu

Jestem za aby kazda rasa miala jakis talk ktory daje jej przewage nad inna rasa a nie kazdy biega z maska Big Grin

__________________
r1 Rafalo
Aukcja trwa 24 h od Cm Smile

14-07-2018 12:46 Durex_Play jest offline Szukaj postów użytkownika: Durex_Play Dodaj Durex_Play do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez sil123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Durex_Play,

o mnóstwie rzeczy było pisane wiele, zanim zostały wprowadzone. No nic, może po prostu tak trzeba?

Tak, wszystko co wymieniłeś fajnie by było jakby weszło, ale niezbyt tu widzę możliwość wprowadzenia czegoś, co by się wiązało z koniecznością przemyślenia co mam teraz zrobić.

Zadania to po prostu zadania, craft to samo, na epickie 2.0 jest już koncepcja, więc nie wiem, czy byłaby tu chęć do kombinowania, żeby np. kask dawał odrobinę (zupełnie?) inny efekt dla każdej rasy (tak, pewnie zaprogramowanie tego to kosmos...).

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3
14-07-2018 13:21 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
Durex_Play
Triple Ace


images/avatars/avatar-24316.jpg

Data rejestracji: 19-11-2009
Postów: 167
Klan: Khorn
Kraina: Necropolia
Skąd: LBK

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No ale lepiej grafike robic w grze niz coś co zostawia graczyw niej ? to co napisalem powinno byc a to ze ktos wali w .... to juz inna rzecz . Prawda taka ze mialo to byc wprowadzone w 2017 r Smile gramy tyle czasu i kazdy widzi co sie dzieje nie oszukujmy sie !!! Smile ilu moich znajomych poszlo bo mieli dość wlasnie takiego rządzenia grą.

__________________
r1 Rafalo
Aukcja trwa 24 h od Cm Smile

14-07-2018 14:16 Durex_Play jest offline Szukaj postów użytkownika: Durex_Play Dodaj Durex_Play do Listy kontaktów
Bańka
King


Data rejestracji: 24-10-2017
Postów: 766

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

glownym problemem jest granie na necro gdzie kazdy moze miec wszystko na morii akurat tego problemu nie ma szczegolnie z epikami, gdzie trzeba przemyslec sprawe Wink wybraliscie easy mode serwer z mniejsza iloscia opcji i placzecie na ogol bw... troche zenada.
14-07-2018 16:01 Bańka jest offline Szukaj postów użytkownika: Bańka Dodaj Bańka do Listy kontaktów
A Jednak Arrt
Lord


Data rejestracji: 04-05-2018
Postów: 281
Kraina: Necropolia IV
Skąd: takie naruszanie prywatności?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bańka napisał(a)
glownym problemem jest granie na necro gdzie kazdy moze miec wszystko na morii akurat tego problemu nie ma szczegolnie z epikami, gdzie trzeba przemyslec sprawe Wink wybraliscie easy mode serwer z mniejsza iloscia opcji i placzecie na ogol bw... troche zenada.


"może mieć wszystko"? To pograj sobie na Necro i niech ci nie dropi rotfl zobaczysz to wszystko jak własne ucho bez lustra Smile Pograj, gdy ci nie wpadają sensowne umagi gdy epika nie scraftujesz a tylko wydropić możesz i nie da się nic skleić. Zobaczysz wtedy czy ten "easy mode" jest naprawdę tak strasznie easy rotfl
co do talków wyłącznie rasowych to jestem na TAK ale wtedy albo II mapa wymaga rebalansu albo umożliwić używanie na niej talków rasowych innym rasom. Sko0ńczy się dominacja Skóry na arenach klanowych i niektórzy będą musieli trochę pomyśleć. Owszem rozlegnie się płacz pod niebiosa ale uważam że to by było słuszne i zbawienne.
Po pierwsze primo: Wybór rasy stałby się istotny i zaważał by na taktyce gry
Po drugie primo: Eventy z talkami rasowymi (i te dające maxa i te wyłączające talki) Całkowicie zmieniły by na ten dzień taktyki graczy
Areny klanowe zaczęły by wyglądać trochę inaczej Smile Być może nawet (i tu będą płakać wysokolewelowi) wcale nie było by tak, że teoretycznie silniejsi koniecznie by wygrali Smile Chciałbym zobaczyć takie areny. Chciałbym w nich uczestniczyć. Bo teraz to 90% wbija Skórę i to jest cała taktyka rotfl

__________________
Piszę co myślę bywam grzeczny - mam AS
14-07-2018 18:41 A Jednak Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: A Jednak Arrt Dodaj A Jednak Arrt do Listy kontaktów
Frsh
Double Ace


images/avatars/avatar-25098.jpg

Data rejestracji: 19-03-2010
Postów: 118
Kraina: Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Talizmany na TAK. Jak rasowe to rasowe.

__________________
Witaj na IRC-u, gdzie facet to facet, kobieta to facet, a małe dziewczynki to agenci FBI.
14-07-2018 22:12 Frsh jest offline Szukaj postów użytkownika: Frsh Dodaj Frsh do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysl z rasowymi talizmanami jest tak idiotyczny, ze glowa mala. Bez aury bestii ani rusz. Wszyscy maja grac WZtami? Kronki/smerfy solo/duo tylko dla lapaczy?

Pomysl, za ktorym nie stoi zadna, nawet pojedyncza mysl.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
14-07-2018 23:37 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zdecydowanie popieram, tylko są dwa "ale"...

na pewno nie w 2018, w 2019 pewnie też nie
zmiana rasy musiałaby być darmowa lub jej koszt symboliczny (1dp)

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
15-07-2018 00:49 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez sil123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bańka napisał(a)
glownym problemem jest granie na necro gdzie kazdy moze miec wszystko na morii akurat tego problemu nie ma szczegolnie z epikami, gdzie trzeba przemyslec sprawe Wink wybraliscie easy mode serwer z mniejsza iloscia opcji i placzecie na ogol bw... troche zenada.


Ktoś próbuje podyskutować o problemach obecnego BW, nie pisze "dajcie mi to, dajcie tamto", a Ty tu wpadasz z tym "płaczem"? Czy dla Was każdy temat, który dąży do zmian w bw, to "płacz"? Swoją drogą, to zabawne, że piszesz o tym, że "każdy może mieć wszystko", gdzie to na Morii właśnie możesz sobie zrobić więcej rzeczy niż na Necro rotfl

A już odnosząc się do tematu i Waszym epików... Nie gram na Morii, ale tyle, co czytałem o nich na forum, to właśnie mniej więcej o takie zmiany w grze mi chodzi. Tutaj niby wciąż możesz sobie walnąć każdego epika, ale koszta są tak duże, że chociaż musisz się zastanowić, którego chcesz pierwszego stworzyć.

cytat:
twardy napisał(a)
Pomysl z rasowymi talizmanami jest tak idiotyczny, ze glowa mala. Bez aury bestii ani rusz. Wszyscy maja grac WZtami? Kronki/smerfy solo/duo tylko dla lapaczy?

Pomysl, za ktorym nie stoi zadna, nawet pojedyncza mysl.


Tak? A doczytałeś resztę tematu i zwrócenie już na to uwagi, że na ekspach to przy obecnym wyglądzie eksp nie ma prawa bytu i wyciągnięcie wniosków? Jakbyś miał z tym problemy, to podpowiadam: talki rasowe tyczyłyby się wszystkiego na wyjątkiem eksp i KW (chociaż ja osobiście KW bym z tego wyłączył). Czy przyszedłeś pospamować dla zasady?

cytat:
Szerlok napisał(a)
na pewno nie w 2018, w 2019 pewnie też nie
zmiana rasy musiałaby być darmowa lub jej koszt symboliczny (1dp)


Wiadomo, szybko by się to nie stało i to by były tak duże zmiany, że fajnie by było, jakby Kolorowi dali wtedy ponowną możliwość wyboru rasy.

No ale najpierw musieliby dać znać, co o tym sądzą, więc czekamy Smile

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3
15-07-2018 09:35 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
Durex_Play
Triple Ace


images/avatars/avatar-24316.jpg

Data rejestracji: 19-11-2009
Postów: 167
Klan: Khorn
Kraina: Necropolia
Skąd: LBK

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bańka napisał(a)
glownym problemem jest granie na necro gdzie kazdy moze miec wszystko na morii akurat tego problemu nie ma szczegolnie z epikami, gdzie trzeba przemyslec sprawe Wink wybraliscie easy mode serwer z mniejsza iloscia opcji i placzecie na ogol bw... troche zenada.


Zenada to moza określić twój post porównując necro do morii -.-
Bo co ma piernik do wiatraka ?

Dalej twierdzę że wole coś poważnego np. Craft niż jakieś ulepszanie grafiki wiadomo ze takie rzeczy robi sie na koncu Smile

__________________
r1 Rafalo
Aukcja trwa 24 h od Cm Smile

15-07-2018 09:58 Durex_Play jest offline Szukaj postów użytkownika: Durex_Play Dodaj Durex_Play do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
sil123 napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
Pomysl z rasowymi talizmanami jest tak idiotyczny, ze glowa mala. Bez aury bestii ani rusz. Wszyscy maja grac WZtami? Kronki/smerfy solo/duo tylko dla lapaczy?

Pomysl, za ktorym nie stoi zadna, nawet pojedyncza mysl.


Tak? A doczytałeś resztę tematu i zwrócenie już na to uwagi, że na ekspach to przy obecnym wyglądzie eksp nie ma prawa bytu i wyciągnięcie wniosków? Jakbyś miał z tym problemy, to podpowiadam: talki rasowe tyczyłyby się wszystkiego na wyjątkiem eksp i KW (chociaż ja osobiście KW bym z tego wyłączył). Czy przyszedłeś pospamować dla zasady?


To byla odpowiedz do tego nade mna, nic tam nie bylo o kw czy expach. "Rasowe to rasowe". A ogolnie to troche taka hipokryzja, na 3v3 i kvk sie mecz ale na expy te fajne talki sa spoko Wink

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
15-07-2018 11:35 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez sil123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
To byla odpowiedz do tego nade mna, nic tam nie bylo o kw czy expach. "Rasowe to rasowe". A ogolnie to troche taka hipokryzja, na 3v3 i kvk sie mecz ale na expy te fajne talki sa spoko Wink


Okej, mogłem machnąć nadinterpretację, nieważne.

Niestety, ale chcąc to wprowadzić do exp, konieczny byłby rebalans mobów na drugiej mapie, sam zresztą pisałeś o tym, że bez aury ciężko. Ludzie przyzwyczajeni do jednego sposobu gry mają trudności by nawet zacząć myśleć o kombinowaniu, niestety. Jak w pierwszym poście, nawet nie myślałem wtedy o wyjątkach, ale gdyby miała toczyć się rozmowa w tej formie, co widać już w niektórych tutaj postach, byłoby to zakrzyczane, więc próbuję podejść do tego z innej strony.

Czemu hipokryzja? U Was na Morii są chyba jakieś efekty, które nie działają na jednym, a na innym działają, chyba w broni, prawda? O ile nic nie pomyliłem, nie gram, tyle co czytam na forum. To byłby przecież taki sam mechanizm. Męczyć się? W sumie jeśli dla Ciebie zastanawianie się jak tym razem się ubrać, co zmienić, by było lepiej, a nie walić tydzień w tydzień (na 3v3 częściej) to samo to męczenie się, to tak, Ty musiałbyś się męczyć. Tylko czy to nie byłaby pozytywna zmiana?


Dobra, tutaj rozgorzała dyskusja w zasadzie tylko o talizmanach, a co z resztą? Uważacie, że takie "drzewo" wyboru w przyszłych ewolucjach byłoby czymś fajnym?

Może ktoś ma jakieś inne ciekawe propozycje prócz tego, co już tutaj padło? Albo jakieś odniesienie się do innej kwestii niż tylko talizmany?

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3
15-07-2018 11:56 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
A Jednak Arrt
Lord


Data rejestracji: 04-05-2018
Postów: 281
Kraina: Necropolia IV
Skąd: takie naruszanie prywatności?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up pomysł z drzewkiem nawet niezły, ale powiedz, czy jakoś to sobie wyobrażasz czy to tylko taka luźna propozycja była? Bo wiesz - rzucić pomysł to fajna sprawa, ale jeszcze trzeba te ewolucje wymyślić Smile Co mają dawać, ile mają dawać od 1go do 5go poziomu i takie tam nieistotne szczegóły Big Grin . W innym temacie padła propozycja wprowadzenia punktów umiejętności zamiast evo i to w sumie niegłupie jest tylko należało by to nieco zmienić.
Pomysł był taki żeby każdy zamiast evo dostawał od 65 poziomu za każdy lvl punkt umiejętności, który wydał by na ewolucję. Można by to wprowadzić dla nowych ewolucji ale widzę jeden drobny problem Smile Wprowadzenie balns patcha zajmuje już jakieś pół roku inne zmiany też nie przebiegają za szybko. Zamiast istotnych zmian dostajemy bajery graficzne czy inne pierdoły żeby tylko było, że coś się dzieje. Poważnych zmian w BW to może moje wnuki doczekają rotfl

__________________
Piszę co myślę bywam grzeczny - mam AS
15-07-2018 13:15 A Jednak Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: A Jednak Arrt Dodaj A Jednak Arrt do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zamiast ustawiac talki pod rase mozna by wzmocnic same bonusy rasowe. Np co 50 poziomow bonusy sie powieksza. Kultek na 50 poziomie mialby 10 szczescia, + 20% krwi i 10% kryta, na 100 poziomie 15 lucka, 30% krwi i 15% na kryta itd. wtedy sama rasa tez mialaby znaczenia
15-07-2018 16:49 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
sil123 napisał(a)

No ale z nowymi - czemu nie?

Nowe ewo? Dałeś do pieca : PPPPP


cytat:
Durex_Play napisał(a)
No ale lepiej grafike robic w grze niz coś co zostawia graczyw niej ?

Nie marginalizuj zmian, które można nazwać "quality of life". Dla wielu graczy to są zmiany kluczowe. Na pewno dla casuali, których powinno być 90% (jak w każdej grze).

cytat:
Bańka napisał(a)
glownym problemem jest granie na necro gdzie kazdy moze miec wszystko na morii akurat tego problemu nie ma szczegolnie z epikami, gdzie trzeba przemyslec sprawe Wink wybraliscie easy mode serwer z mniejsza iloscia opcji i placzecie na ogol bw... troche zenada.

Tyle wody w Wiśle upłynęło a jeszcze się ostali tacy co uważają, że Necro to easy mode? Niebywałe. Ty sobie wracaj na tą swoją łatwiutką morię i się nie wymądrzaj. Prędzej się zes..asz niż na Necro osiągniesz to co na Morri osiąga się klikając nie patrząc w monitor.

cytat:
sil123 napisał(a)
A już odnosząc się do tematu i Waszym epików... Nie gram na Morii, ale tyle, co czytałem o nich na forum, to właśnie mniej więcej o takie zmiany w grze mi chodzi.

Tak ogólnie to nie do końca ci o to chodzi. Na Morii jest kilka opcji więcej, ale to też takie namiastki.


A tak poza tym to w tym temacie widać, że to nie jest dyskusja dla "publiki". To co gracze wypisują o jakiś maskach czy innych rzeczach to głowa boli. Przecież balans to zwykła matematyka i może być dowolnie zmieniona (chociaż wiem, że nie jest ;/) i to z dnia na dzień. Dlatego nie ma sensu o tym gadać.
Ścieżka rozwoju to temat stary jeśli mnie pamięć nie myli i powinna być w grze. Tak jak talizmany rasowe albo powinny być rasowymi albo powinny się inaczej nazywać (co nie?). Mi to nawet biżu z arkanami nigdy nie pasowało jakoś - taka jakaś abberacja, chociaż rozumiem że to taki wybieg upraszczający balansowanie gry.

Ścieżki rozwoju w sumie można by wprowadzić jako osobny moduł, żeby nie mieszać w ewo czy czymś innym. Wtedy co poziom dostajemy punkcik, który wydajemy w drzewie. A drzewa ma gałęzie. Wykupiony punkt odblokowuje kolejny. Tutaj m.in. odwołać się można do PoE, w którym takie coś funkcjonuje i nawet pasowałoby do BW. Głównie dlatego, że 90% z tego drzewa jest nudne jak flaki z olejem i "nic" nie zmienia. Czyli mało balansowania, a gracz fun z wyboru ma. Plus "kamienie milowe". Wtedy też poziom byłby atrakcyjniejszy sam w sobie byłoby po co levelować. Np. 200 takich "kulek" nawymyślać to to jest kilka godzin plus potem sprawdzenie.
16-07-2018 15:54 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Eleishar
Lord


Data rejestracji: 28-02-2018
Postów: 276
Klan: Klan Cienia
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oficjalnie Necro to easy, a Moria hard. Nie mam pojęcia jak jest naprawdę, ale możliwość craftu i podkręcania itemków z pewnością ułatwia życie (i pozwala trzymać się jednej ścieżki, zamiast bycia więźniem losowości).

__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym to był ja.
16-07-2018 16:05 Eleishar jest offline Szukaj postów użytkownika: Eleishar Dodaj Eleishar do Listy kontaktów
GreSs
Ex-Team


images/avatars/avatar-23133.jpg

Data rejestracji: 20-09-2008
Postów: 851
Klan: Team
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia IV
Skąd: mam wiedzieć xD

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli chodzi o talizmany to zgadzam się że powinny być przypisane wyłącznie do rasy. Jednak co do evo stanowczo na nie.

__________________
|SYSTEM GRY|ZGŁOSZENIA|WYCENY|

16-07-2018 16:41 GreSs jest offline Szukaj postów użytkownika: GreSs Dodaj GreSs do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY W myśl braku dążenia do tego samego..

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH