Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Pomoc w wyborze lapka + pytanie o chłodzenie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Pomoc w wyborze lapka + pytanie o chłodzenie
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Pomoc w wyborze lapka + pytanie o chłodzenie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może nie tyle wyborze, bo na ta chwilę sprzęt jest wybrany, co ewentualnie w podpowiedzi czy wybór jest dobry Wink Od jakiegoś czasu chodzi za mną lapek, pierwszy w życiu, wcześniej jakoś kompletnie mnie nie interesowała "mobilność" kompa a teraz zauważyłem tego zalety, potrzebuje sprzętu tak naprawdę do grania, zależy mi na dysku ssd + hdd no bo gry swoje ważą, matrycy gdzie kolor czarny jest kurna czarny a nie szary Big Grin , i oczywiście żeby podzespoły dawały radę, istotne też jest to że nie jest to sprzęt na rok czy dwa, pewnie spędzi u mnie dobre kilka lat i chciałbym żeby za 3-4 wciąż się do czegoś nadawał, na tą chwilę wybrałem ten model:

HP OMEN 15-ce012nw (2HP92EA)

typ procesora Intel Core i7
model procesora i7-7700HQ (2.8 GHz, 3.8 GHz Turbo, 6 MB Cache)
ilość rdzeni 4 szt.
seria procesora Intel Core i7-7XXX
pojemność dysku HDD 1000 GB (7200 RPM)
pojemność dysku SSD 256 GB (M.2)
wielkość pamięci RAM 16 GB
typ zastosowanej pamięci RAM DDR4 (2400 MHz)
karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
pamięć karty graficznej 4096 MB
zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 630

ogólnie słyszałem że HP nie jest zbyt dobrą firmą jeśli chodzi o lapki pod gry, ale nawet nie pamiętam gdzie, więc nie mam jak zweryfikować, proszę o podpowiedz czy jest to dobry wybór w tej cenie, czy może warto któryś podzespół wziąć lepszy kosztem innego, a może polecacie coś innego? idealnie by było gdyby ktoś ten model miał i mógł z własnego doświadczenia ocenić Big Grin

EDIT: dodany procesor, przy kopiowaniu się walnąłem

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Kartel: 02-08-2018 11:30.

19-07-2018 17:59 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
adzi4n
Viking


Data rejestracji: 04-02-2009
Postów: 643
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Za 5k, to jednak szukałbym coś na 8 generacji intela i z gtx1060 6gb, no i musisz liczyć sie z tym że mobilny to on będzie tylko z nazwy, z mocnymi podzespołami, będzie dosyć ciężki 3-4 kg i bez gniazdka w pobliżu długo na nim nie pograsz.

edit, sprawdz sobie
legiona Y720

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez adzi4n: 19-07-2018 19:27.

19-07-2018 19:14 adzi4n jest offline Szukaj postów użytkownika: adzi4n Dodaj adzi4n do Listy kontaktów
Robsonm
Lord


Data rejestracji: 19-11-2010
Postów: 437
Klan: MIYO
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem w posiadaniu HP Omen 17", i5, 16gb + GTX1050 4gb, wszystko śmiga na nim jak szalone Smile nie ma co się bać tej firmy. Polecam w pełni, kolega wyżej doradził Lenovo, zastanów się też nad nim bo sam miałem rozterkę między nimi Tongue
19-07-2018 19:41 Robsonm jest offline Szukaj postów użytkownika: Robsonm Dodaj Robsonm do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Za tyle pieniedzy (mowimy o okolo 5k tak?) to 1060 w wersji maxq (15% gorsza wydajnosc od pelnej 1060 ale w zamian da sie zbudowac na nich niemalze cienki jak nalesnik laptop majac wydajnosc lepsza niz twoje 1050 ti) to MINIMUM zwlaszcza ze mowimy o 15 cali i graniu przez kilka ladnych lat.

Z prockami intela z 8 generacji na lapkach jest maly problem bo malo firm zaktualizowalo swoje lapki nowymi prockami. Z drugiej strony i5 z 8 generacji niemal dorownuje wydajnoscia i7 z SIODMEJ generacji a przy tym jest sporo tanszy. Zasluga AMD ktory pogonil intela swoimi Ryzenami. Wiec nie ma sensu polowac na i7 8 gen wystarczy i5 8 gen lub i7 7gen za tyle kasy.

Ostatnia sprawa to ekran zapomnij o dobrej czerni bo naprawde dobre ekrany zaczynaja sie od 8-10k zlociszy w lapkach. Z drugiej strony tragedii nie ma wiekszosc ekranow typu IPS jest wystarczajaco dobra do grania i roznice zauwazysz tylko gdy bedziesz testowal czern na calym ekranie lub zestawisz laptopa z profesjonalnym ekranem gdy mowa o kolorowym obrazie.

Pozostale podzespoly wydaja sie dobrane rozsadnie na lata. W razie potrzeby oszczednosci mozna zmniejszyc ssd do 128 gb na system i 1-2 ulubione gry starczy. Nie podales tylko procka a poszukiwanie konkretnego modelu nawet z podanym kodem seryjnym jest dosc upierdliwe (na szybko nie udalo mi sie znalesc dokladnie tej samej specyfikacji) wiec podalem na gorze ogolne porady czego szukac przy tej kwocie.

Mozesz jeszcze rozważyć kadlubki clevo (w polsce conajmniej 3 firmy produkuja laptopy na jej bazie, na pewno dream machines gameragon i cos jeszcze ale zapomnialem nazwy). Ich zaleta to to ze firma MOZE oferowac bardzo szeroki zakres dostosowywania bebechow lapka od potrzeby klienta co do wydajnosci i portfela (patrz gameragon na pewno) zachowujac przy tym ceny na poziomie lenovo. Wady? Kadlubki z powodu swojej dostosowywalnosci nie sa najsmuklejszymi lapkami ale daja rade (i przez to takie max-q traci troche u nich sens choc wiecej przestrzeni=lepsze temperatury)

__________________
r9 Gandarin Darangar

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Yrdrasil: 20-07-2018 05:36.

20-07-2018 05:33 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kartel
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

procesor to:
typ procesora Intel Core i7
model procesora i7-7700HQ (2.8 GHz, 3.8 GHz Turbo, 6 MB Cache)
ilość rdzeni 4 szt.
seria procesora Intel Core i7-7XXX

sorry, źle skopiowałem ;x

co do mobilności to chodzi po prostu o to że mogę sobie czasem zabrać lapa na kanapę, na wyjazd, raz kiedyś do pracy, napisałem to żeby uciąć temat pod tytułem "już lepiej wziąć stacjonarkę" co do ekranu to też nie wymagam jakieś czerni z próżni Big Grin ot żeby nie była typowo szara z czym przy niektórych monitorach/kompach się spotykam

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kartel: 20-07-2018 11:49.

20-07-2018 11:48 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
xReNeGaTx
Member


Data rejestracji: 20-10-2017
Postów: 32
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

msi gp72mvr mam i jest naprawde petarda a w tej cenie powinienes juz znalesc z gtx 1060 6 gb ,moj ma karte graficzna 3 gb i nie moge narzekac ;p
20-07-2018 23:45 xReNeGaTx jest offline Szukaj postów użytkownika: xReNeGaTx Dodaj xReNeGaTx do Listy kontaktów
Bemol
Triple Ace


Data rejestracji: 15-02-2010
Postów: 239
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zielona Góra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli zakładasz, że i tak chcesz kupić ciężkiego klamota to nie lepiej kupić porządną stacjonarkę?Tongue Za 5k to da się już nieźle poszaleć.

Edit: Dobra doczytałem twój post. xD Ale wyprawa na kanapę z takim laptopem będzie przypominała walki WWE. (podduszanie)

__________________
R3 - Bemol Smile



Ps: Tylko mi brakuje na tym forum takiego napisu (razem z tobą ten temat przegladą xx użytkowników, xx ukrytych, xx zalogowanych (nicki))

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Bemol: 21-07-2018 10:08.

21-07-2018 10:07 Bemol jest offline Szukaj postów użytkownika: Bemol Dodaj Bemol do Listy kontaktów
robert93krk
Member


Data rejestracji: 15-12-2012
Postów: 35

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

majtki jak kupujesz to też pytasz na forum ?
26-07-2018 23:20 robert93krk jest offline Szukaj postów użytkownika: robert93krk Dodaj robert93krk do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja korzystam z Erazera X7843, kupiłem go rok temu, nówkę na Allegro, za znacznie mniej niż teraz obecnie stoją. Z tym że, jestem i7-6700HQ oraz GTX 980M. Możliwości rozbudowy są ogromne - 2 dyski m.2, 2 dyski 2,5", max 64GB RAM. Na klawiaturze bardzo wygodnie się pisze, a matryca świeci równo. Tyle że jest to klocek, a zasilacz ma wielkości cegły (serio!). Zaletą jest świetne chłodzenie, więc jest szansa, że długo pożyje

Ewentualnie, na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad małym laptopem i dołączaniem do niego eGPU z monitorem. Ale wydasz kupę kasy, a wydajność będziesz miał mierną w stosunku do stacjonarki.

Jeśli chcesz mały laptop do grania, to warty jest rozważenia laptop Gigabyte Aero 14, ale nie wiem, jak tam z chłodzeniem.

Zasadniczo, wydajne laptopy muszą mieć wydajne chłodzenie.

Mój tata ma Lenovo Legion Y520. W mojej ocenie jest równie fajny, co mój laptop, ale dwa razy już mu czyściłem chłodzenie. U mnie od roku nie ma oznak zakurzenia wiatraków i spadku wydajności.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

27-07-2018 08:53 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kartel
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Więc finalnie zdecydowałem się na ten model z pierwszego postu, dzięki wszystkim za porady, wszystkie przeanalizowałem ale najczęściej wymagało to dołożenia do budżetu a już te 5k to takie absolutne maximum jakie chciałem przeznaczyć

Ale teraz mam kolejną zagadkę, jak sprawdzić czy chłodzenie lapka działa poprawnie Big Grin ? Moim zdaniem chodzi trochę za głośno podczas grania np w Total War Rome 2 (ustawienia ultra/ekstremalne) czyli grę która jakimś super hiper rzeźnikiem nie jest a jednak komp próbuje wystartować Tongue przy Fm 2018 (ustawienia max) i LoLu (ustawienia max) działa cicho, coś tam słychać ale bez problemu,na razie tylko te 3 gry ograłem, jak coś więcej będę wiedział to dam znać, dzięki za pomoc z góry

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kartel: 02-08-2018 11:30.

02-08-2018 11:29 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
rikulus
Double Ace


Data rejestracji: 25-11-2016
Postów: 136
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ściągnij sobie program cpu z i gpu z zobacz co ci się przegrzewa. Lol jest dobrze zoptymalizowany, a fm mało wymagający. Stawiam, że karta graficzna ci się nagrzewa i wentylator pełną parą musi działać.
Raczej bym się nie martwił, lapki ciche nie są zwłaszcza pod obciążeniem.
02-08-2018 12:05 rikulus jest offline Szukaj postów użytkownika: rikulus Dodaj rikulus do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kartel
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pobrałem sobie gpu z i wyszło że podczas gry w Rome Total War 2, średnia temp karty to 68,4C a procesora 84,7, a z kolei maksymalne to 77,0C karta i 96,0C procesor, oczywiście komp chodził podczas gry jak odkurzacz

"test" był przeprowadzany rano, krótko po uruchomieniu komputera, w dniu dzisiejszym, gdzie już nie ma aż takich upałów jak wcześniej, bo wg prognozy na dworze jest koło 23C, więc argument że upały mu dokładają pracy trochę odpada

dodatkowo w tle miałem uruchomiony program Speccy, gdzie mogłem podejrzeć temperatury na każdym rdzeniu osobno, i dosyć ciekawe jest to że taka temperatura była głównie na pierwszym. pozostałe rdzenie miały temperaturę w okolicach 70-80C

kolejne pytanie, czy to normalne że taktowanie procesora jest na poziomie 3.4-3,8ghz na wszystkich rdzeniach przy odpalonej samej przeglądarce?
06-08-2018 11:46 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
rikulus
Double Ace


Data rejestracji: 25-11-2016
Postów: 136
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zależy ile masz zakładek i co na nich masz. Jak patrzysz na 1 na yt 1080 hd x 60 to na pewno, mi nawet przy 720hd procek się taktuje Wink

Gry i system póki co słabo są zoptymalizowane pod multirdzenie i jak zauważyłeś 1 rdzeń zawsze jest bardziej wykorzystywany. Może vulcan to zmieni.

Mam podobny procek na stacjonarnym jednak temp nie przekracza 65°, nawet jak skwar na dworze i przy maksymalnym obciążeniu. Intel powyżej 80 to zły znak, jednak nie wiem jak to w lapkach.

Karta graficzna raczej dobrze śmiga, jednak procek ewidentnie ma problemy z chłodzeniem. Może wentylator na cpu ci tak wyje bo nie wyrabia na większych obrotach.
06-08-2018 12:00 rikulus jest offline Szukaj postów użytkownika: rikulus Dodaj rikulus do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kartel
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zakładek mam dosłownie 1, tą w której piszę tego posta Wink

co do chłodzenia to czyli mówisz że walnięte ;/ ehh, ja to zawsze mam takie szczęście do elektroniki

znalazłem w necie info że program Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU) może pozwolić zmienić napięcie (chyba) co powinno spowodować spadek temp do około 80, pytanie brzmi czy jest to bezpieczne?

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kartel: 06-08-2018 15:37.

06-08-2018 15:34 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
rikulus
Double Ace


Data rejestracji: 25-11-2016
Postów: 136
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Polecam zmienić przeglądarkę, prawdopodobnie jakiś skrypt się zawiesił. Zobacz co się będzie działo na innej.

Co do chłodzenia to nie wiem czy walnięte, ale raczej intel powyżej 80 stopni nie powinien chodzić. Niebaw się w jakieś zmiany napięcia. Używaj normalnie laptopa, masz na gwarancji, a jak zobaczą że coś majstrowałeś mogą nie uznać.

Problem w tym, że lapki może tak mają chodzić, w końcu muszą mieć gorszy przepływ powietrza. Monitoruj przez miesiąc, jak temp. będzie się zwiększać skontaktuj się z sklepem gdzie go kupiłeś.

Edit
Poczytałem trochę, to normalna temperatura pracy. Możesz ją zmniejszyć podmieniając paste chłodzącą pod procek, wtedy temperatura spadnie poniżej 80. Po prostu kiepskie wykonanie, ale bym się nie martwił.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez rikulus: 06-08-2018 16:49.

06-08-2018 16:08 rikulus jest offline Szukaj postów użytkownika: rikulus Dodaj rikulus do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

80 c pod obciazeniem w lapku to norma, 100c pod obiazeniem to dopiero wtedy mozna mowic o temp alarmujacej (rzadko jednak cos takiego sie dzieje nawet na zle wykonanych lapkach dzieki wbudowanemu w cpu i gpu throttlingowi ale wtedy wydajnosc idzie do piachu)

Mozna zbic temp dwojako albo wymieniajac paste na cpu albo dokupujac podkladke chlodzaca pod lapka. Zmianami napiecia czy taktowaniem lepiej sie nie bawic, lapkowe cpu gorzej cos takiego znosi niz pctowy brat glownie dlatego ze w laptopach rzadko siedzi cpu z odblokowanymi mozliwosciami podkrecania (co rowniez wplywa na skutecznosc "odkrecania" procka)

__________________
r9 Gandarin Darangar
06-08-2018 18:18 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kartel
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Polecam zmienić przeglądarkę, prawdopodobnie jakiś skrypt się zawiesił. Zobacz co się będzie działo na innej.


przy samym pulpicie dzieje się dokładnie to samo, taktowanie ~3,5ghz

cytat:
80 c pod obciazeniem w lapku to norma, 100c pod obiazeniem to dopiero wtedy mozna mowic o temp alarmujacej


no to w moim przypadku dochodzi do 96C, czy można mówić o problemie Big Grin ?

z wymianą pasty na CPU jest jeden zasadniczy problem, jeśli to zrobię to strace gwarancje :/ Chyba że się mylę to proszę mnie oświecić. Co do podkładek chłodzacych, to czym się kierować przy jej wyborze? Czy nie ma to większego znaczenia i wszystkie są mniej więcej tak samo działające?
07-08-2018 12:07 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No 96C to juz wydaje sie byc troszke za duzo pytanie czy ta temp pojawia sie krotko po obciazeniu lapka jakims zadaniem czy dopiero po dluzszym katowaniu lapka?

Co do podkladek nigdy ich nie kupowalem bo nie mialem specjalnej potrzeby mimo ze uzywam i uzywalem 2 laptopy z dosc mocna konfiguracja na swoje czasy (w granicach 4k). Wiem tylko, bazujac na tym co czytalem, ze jak lapek robi sie za goracy to podkladka potrafi byc calkiem skuteczna, obnizajac temp zarowno na cpu i gpu o jakies 10-15C na kazdym z nich.

EDIT ten artykul wydaje sie dosc szczegolowo opisywac na co zwracac uwage https://gadzetomania.pl/11804,podstawka-chlodzaca-pod-laptopa-w-jaka-warto-
zainwestowac


__________________
r9 Gandarin Darangar

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Yrdrasil: 07-08-2018 12:41.

07-08-2018 12:35 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
adzi4n
Viking


Data rejestracji: 04-02-2009
Postów: 643
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jaki system? Sprawdz w procesach co go dokladnie obciaza, moze masz wylaczona opcje dynamicznego taktowania jesli caly czas jeet na max
07-08-2018 14:18 adzi4n jest offline Szukaj postów użytkownika: adzi4n Dodaj adzi4n do Listy kontaktów
rikulus
Double Ace


Data rejestracji: 25-11-2016
Postów: 136
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podkładek nie kupuj, laptopy źle znoszą wdmuchiwane stucznie powietrze. Jak masz windowsa 10 to zobacz czy jakaś aktualizacja się nie wiesza. Coś ci w systemie muli, najlepiej wciśnij ctrl+alt+esc i zobacz cotojest, ja stawiam na aktualizacje. Polecam windowsa 7 ewentualnie linuxa, windows 10 ma problemy z aktualizacjami.

Na twoim miejscu skorzystałbym z gwarancji. 96 stopni to zdecydowanie za dużo. Nowsze procki mają blokady i taka temperatura nie ma racji bytu. Masz prawdopodobnie zjbany wentylator. Poszukaj w necie czegoś co sprawdzi obroty wentylatora.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez rikulus: 07-08-2018 16:45.

07-08-2018 14:47 rikulus jest offline Szukaj postów użytkownika: rikulus Dodaj rikulus do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Pomoc w wyborze lapka + pytanie o chłodzenie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH