Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Pytanie do administracji » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (3): [1] 2 3 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Pytanie do administracji 18 Ankieta - średnia ocena: 8,0018 Ankieta - średnia ocena: 8,0018 Ankieta - średnia ocena: 8,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Pytanie do administracji Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cześć Smile

Za nami 1 dzień testów speed serwerów. Nie wiem jak dla innych, [chociaż patrząc po komentarzach graczy na sb i na forum [temat dedykowany], to jest katastrofa.], ale np. dla mnie po przeliczeniu nie ma już miejsca w tej grze.

Nie mówię o tym, że trzeba coś poprawić, tylko o tym, że koncepcja przeliczenia na speed jest po prostu błędna. Założenie jest błędne, nie ma tu żadnego dobrego rozwiązania. Same nieodwracalne błędy, których po przeliczeniu już nie cofniecie. Tak teraz widzę, że to ostatni moment by wycofać się zanim poleci lawina kasacji.

To po prostu się nie spina i Andrzeju, uwierz mi, to p........e

I tutaj są moje pytania do administracji [przepraszam master of puppet, ale chciałbym dostać odpowiedź od Sushiego albo Konrada {a wiem, że nie dostanę, ale co tam}]

- Czy jeśli testy przejdą niepomyślnie i gracze będą tak kategorycznie rozgoryczeni waszą koncepcją, jesteście gotowi od niej odejść?

- Czy zrobicie ankietę jeszcze raz - z podziałem na: Moria, Moria speed, Necro v2, Necro v2 speed?

- Czy czytacie tematy na forum? [ chytry ]

- Czy dacie możliwość ludziom przejścia na jakiś dedykowany serwer [slow] jeśli sobie tego będą życzyli? [np. z zastrzeżeniem, że najnowsze zmiany w grze nie będą go dotyczyły]

Nie będę się rozwodził dlaczego takie pytania i dlaczego speed serwer to katastrofa, totalnie nieudany projekt. Dlatego też proszę by kacik, znany z tego, że go świerzbią palce na forum, darował sobie swoje wypociny.

O odpowiedź proszę Sushiego albo Konrada, jeśli to możliwe.

Pozdrawiam.

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Hornet87: 03-09-2018 23:51.

03-09-2018 23:46 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie ma pomyślnie albo niepomyślnie, tak długo będą zmiany i testy aż wyjdzie. sm i konrad prawdopodobnie nie wchodzą na forum, bo od tego mają cma

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
03-09-2018 23:59 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Hornet87
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale co ma wyjść? Przecież ludzie zwyczajnie wyjdą z gry, a nie przeliczenie wyjdzie.

Staty są tanie, nie ma kalkulatora treningu, ale na oko widzę, że lepiej wychodzi ktoś kto zakłada nową postać i nabija 400kk expa niż ja z 400k expa trenem 1,2kkk [z czego jakieś 700kk sam nabiłem prami] przeniesiony na speed.

Co ma wyjść? Koszt treningu jest taki, że ktoś kto go zaniedbał [strata 5 pkt do mnie na wysokim poziomie] po przeliczeniu ma ledwie kilka oczek mniej - tydz. robienia kronosa. Nie pójdę nawet na urlop bo stracę wieloletnią przewagę. Co się zmieni w tej materii? Tydz. Kronosa na 2 tyg kronosa?

Nic tu nie widać poza tym, że ludziom speed się zwyczajnie nie podoba i za kilka dni nikomu już nie będzie chciało sie go tegować poza master of puppetem i kilku wytrwałych, dla których coś się klika, coś się pokazuje - jest super!

Mi już się nie chce tam wchodzić, zobaczyłem swoje, koncepcja jest okrutna i pachnie żalem zmieszanym z kasacją wszystkich których znam.

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta
04-09-2018 00:05 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Miros503409
Forum Ace


Data rejestracji: 25-01-2018
Postów: 85

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie tyle koncepcja speeda co nowego speeda. Na obecnym speedzie jest całkiem przyjemnie. Ale konwersja na nowego też wychodzi dziwacznie. To tak gwoli ścisłości.
04-09-2018 01:15 Miros503409 jest offline Szukaj postów użytkownika: Miros503409 Dodaj Miros503409 do Listy kontaktów
vroeN
Ex-Team


images/avatars/avatar-25634.jpg

Data rejestracji: 11-09-2010
Postów: 444
Klan: DM
Kraina: Moria V
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wydaje mi sie, ze troche o to chodziło - przelevelowanie pokazuje, ze to co CM pisal w którymś temacie sie zgadza- nie warto bylo siedzieć na niskich lvlach, podbijać tren do maksymalnych wartości, bo ta przewaga ma miejsce wyłącznie na niższych poziomach - na wysokich wszystko sie zaciera (różnica 5 oczek przy 50-55 to 10%, ale ta sama różnica to juz tylko 5% przy 100-105).

__________________


r15
r19
- ODDANE


T-Moderator - Kupię ;
Wyceny - Necropolia VII, IX, XI, Moria


04-09-2018 08:54 vroeN jest offline Szukaj postów użytkownika: vroeN Dodaj vroeN do Listy kontaktów
repe
Lord


Data rejestracji: 13-05-2007
Postów: 462
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zaznacz może, że chodzi o necro i te wasze pr’ki, kiszenie ich, maksowanie statów na niskich poziomach i inne uje muje dzikie węże. Sami sobie tam cyrk robicie to się nie dziwcie, że tak jak sam zauważyłeś - nie ma dla was dobrego scenariusza.

Na morii wygląda to trochę lepiej, potraciliśmy trochę statów, ale tragedii nie ma.
04-09-2018 09:09 repe jest offline Szukaj postów użytkownika: repe Dodaj repe do Listy kontaktów
gob
Triple Ace


Data rejestracji: 13-10-2006
Postów: 222

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nawet przeliczenie r18 speed serwera na nowy speed wychodzi słabo. wszystko dawalem w tren mam 215 lvl a po wejsciu na te testy kartofle mi w piwnicy zgniły...

na kazdej statystyce jestem powaznie w plecy(50 sposta straty na przykład)(lvl tez dostalem w plecy o 7 w dol) Smile

__________________
http://rtoip.ovh.org/trash/ktl.swf
04-09-2018 09:13 gob jest offline Szukaj postów użytkownika: gob Dodaj gob do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
vroeN napisał(a)
Wydaje mi sie, ze troche o to chodziło - przelevelowanie pokazuje, ze to co CM pisal w którymś temacie sie zgadza- nie warto bylo siedzieć na niskich lvlach, podbijać tren do maksymalnych wartości, bo ta przewaga ma miejsce wyłącznie na niższych poziomach - na wysokich wszystko sie zaciera (różnica 5 oczek przy 50-55 to 10%, ale ta sama różnica to juz tylko 5% przy 100-105).


Według mnie jesteś w błędzie z teorią o zacieraniu się różnic razem z levelem.
Cytując Puppeta statystyczny/modelowy/zwyczajny/średni gracz to taki którego ilość ekspa postaci jest równa wartości treningu. (Cały zdobyty eksp z grania taki modelowy gracz przeznaczył 1:1 na trening).
W moim przypadku wartość ekspa postaci to ~~11mln PR.
Ponieważ siedziałem na niskich levelach, nic nie kupowałem, wszystko sprzedawałem a umagi zbierałem wyłącznie do wiedzy w celu postawienia lombardu udało mi się wbić tren na 165mln PR.
Wychodzi na to że mam 15x lepszy trening niż takie statystyczny gracz.
Jeżeli dzisiaj zacznę zacznę ekspić (przy założeniu że nie sprzedam w trakcie paczki złomu ani żadnego dropa) to na 140lvl mój trening będzie wart ze 3 MILIARDY PR.
Statystyczny (według Puppeta) gracz na 140 lvl powinien mieć trening o wartości 565mln czyli 3x niższy!!!!
Chcesz mi powiedzieć że moja przewaga (wynikająca ze stylu gry) będzie symboliczna i nieodczuwalna?

__________________
R14 : Brzydall
04-09-2018 09:28 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Hornet87
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

vroen ma tylko teorię zasłyszaną od muppeta tzn. Jak masz przewagę 10 sposta w stylu Ty masz 20, a inni 10, to masz 100% więcej od nich, ale jak będziesz miał 1000, a oni 990 to już przecież 1%

Vroen, rozumiem, że nie grałeś na Necro, muppet też nie grał - ludzie wy nie wiecie o czym mówicie. Na Necro są staty bojowe, moje 5-6-7 różnicy na statystyce daje mi 20 przewagi, rozumicie?

Gdyby nie wprowadzali statów bojowych to pewnie bym nie inwestował tyle w wiedzę, int i siłę, bo nie dawałoby to za wiele do behemota.

Dzisiaj okazuje się, że moja przewaga na kimś - ja wrzuciłem 700kk w tren, a ktoś 150kk to na speed jakiś miesiąc klepania kronka gdy ja jestem na urlopie.

Idiotyczny serwer, idiotyczne założenia, liczby z sufitu.

Kalkulatora treningu na speed też nie ma. Wystarczy, że ktoś sobie policzy, że jego tren jest warty 500kk przy expie 450kk i pęknie ze śmiechu - ale nie, kalkulatora nie ma.

Wy też nie zdajecie sobie sprawy, że musicie przeliczyć cenę złomu i to sztucznie. Jeśli cena złomu się utrzyma albo jedynie nieznacznie spadnie to mamy po prostu katastrofę.

Starym graczom nie będzie się chciało grać od nowa - kasacja
nowi gracze przejmą pustą grę.

Ale nie, serio, muppet właśnie ma takie swoje teorie, powtarza je jak mantrę, sam przyznał, że necro nie zna, a sushi i konrad nie zaglądają na forum. Muppet uwierzy w swoje teorie, Sushi napisze, Konrad zakoduje. Papa.

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta
04-09-2018 09:53 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Shot91
Lord


images/avatars/avatar-24576.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 287
Klan: SiH
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Hornet87 napisał(a)
vroen ma tylko teorię zasłyszaną od muppeta tzn. Jak masz przewagę 10 sposta w stylu Ty masz 20, a inni 10, to masz 100% więcej od nich, ale jak będziesz miał 1000, a oni 990 to już przecież 1%

Vroen, rozumiem, że nie grałeś na Necro, muppet też nie grał - ludzie wy nie wiecie o czym mówicie. Na Necro są staty bojowe, moje 5-6-7 różnicy na statystyce daje mi 20 przewagi, rozumicie?

Gdyby nie wprowadzali statów bojowych to pewnie bym nie inwestował tyle w wiedzę, int i siłę, bo nie dawałoby to za wiele do behemota.

Dzisiaj okazuje się, że moja przewaga na kimś - ja wrzuciłem 700kk w tren, a ktoś 150kk to na speed jakiś miesiąc klepania kronka gdy ja jestem na urlopie.

Idiotyczny serwer, idiotyczne założenia, liczby z sufitu.

Kalkulatora treningu na speed też nie ma. Wystarczy, że ktoś sobie policzy, że jego tren jest warty 500kk przy expie 450kk i pęknie ze śmiechu - ale nie, kalkulatora nie ma.

Wy też nie zdajecie sobie sprawy, że musicie przeliczyć cenę złomu i to sztucznie. Jeśli cena złomu się utrzyma albo jedynie nieznacznie spadnie to mamy po prostu katastrofę.

Starym graczom nie będzie się chciało grać od nowa - kasacja
nowi gracze przejmą pustą grę.

Ale nie, serio, muppet właśnie ma takie swoje teorie, powtarza je jak mantrę, sam przyznał, że necro nie zna, a sushi i konrad nie zaglądają na forum. Muppet uwierzy w swoje teorie, Sushi napisze, Konrad zakoduje. Papa.


idealnie wypunktowane rotfl

z bw jest jak z naszymi politykami - najlepszym specjalistą od lasów okazuje się matematyk :d

moim zdaniem to gwóźdz do trumny dla bw, starzy gracze już zapowiadają kasację, a to właśnie oni utrzymywali to nieporozumienie przez tyl lat....

nowi? no cóż - szybko się znudzą...

zaprosiłem jakieś 3mies temu dwóch znajomych do wspólnej gry na bw - pograli kilka tyg i stwierdzili że w większym burdelu nie byli

__________________
R1 ZabUjczaParUffka Big Grin

04-09-2018 10:02 Shot91 jest offline Szukaj postów użytkownika: Shot91 Dodaj Shot91 do Listy kontaktów
squash666
Lord


images/avatars/avatar-20720.jpeg

Data rejestracji: 08-11-2009
Postów: 265
Klan: RFD / BNK
Kraina: Necropolia II
Skąd: Gorzów Wlkp

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

spróbuje wytlumaczyc to tak jak ja to rozumiem
postac A 130 poziom,skrupulatnie dba o tren wszystkie staty 80
postac B 130 poziom olewała trening- staty po 70

między 130 a 132 poziomem jest ~80kk różnicy

postać A wbije 4 statystyki w treningu
postać B która "budzi sie" i zaczyna dbac o tren wbije ile ? 20 ?

różnica pr w treningu zostaje zachowana, owszem
ale w statykach zaczyna malec bo szybko zrobi sie
u postaci A staty po 82
a u postaci B staty po 78

no nic nowego, tak to wygladalo od zawsze i przeliczenie czy nie nie ma na to zadnego wplywu

__________________
r1/r3 : squash666
04-09-2018 10:11 squash666 jest offline Szukaj postów użytkownika: squash666 Dodaj squash666 do Listy kontaktów
Shot91
Lord


images/avatars/avatar-24576.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 287
Klan: SiH
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
squash666 napisał(a)
spróbuje wytlumaczyc to tak jak ja to rozumiem
postac A 130 poziom,skrupulatnie dba o tren wszystkie staty 80
postac B 130 poziom olewała trening- staty po 70

między 130 a 132 poziomem jest ~80kk różnicy

postać A wbije 4 statystyki w treningu
postać B która "budzi sie" i zaczyna dbac o tren wbije ile ? 20 ?

różnica pr w treningu zostaje zachowana, owszem
ale w statykach zaczyna malec bo szybko zrobi sie
u postaci A staty po 82
a u postaci B staty po 78

no nic nowego, tak to wygladalo od zawsze i przeliczenie czy nie nie ma na to zadnego wplywu


tylko ze stary system pozwalał graczom myślącym i skrupulatnie pracującym na swój tren zachować dystans przed innymi graczami własną ciężką "pracą". obecnie takie marnoty co nie angażowały się zbyt w grę dużo szybciej dogonią tych pirwszych, a nawet spokojnie będą je klepać bo różnica 10 stat to było dużo - 4 to już praktycznie nic nie znaczy.... nie oszukujmy się - na starym systemie te osoby które nie dały rady do tej pory wbić trenu - nie zrobią tego i w przyszłości, kolejny raz trud starych graczy zostanie rozpiep****y , tak jak to było z epikami np gdzie ludzi potracili mln pr na itemach i tak w koło macieju

__________________
R1 ZabUjczaParUffka Big Grin

04-09-2018 10:18 Shot91 jest offline Szukaj postów użytkownika: Shot91 Dodaj Shot91 do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Hornet87
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
squash666 napisał(a)
spróbuje wytlumaczyc to tak jak ja to rozumiem
postac A 130 poziom,skrupulatnie dba o tren wszystkie staty 80
postac B 130 poziom olewała trening- staty po 70

między 130 a 132 poziomem jest ~80kk różnicy

postać A wbije 4 statystyki w treningu
postać B która "budzi sie" i zaczyna dbac o tren wbije ile ? 20 ?

różnica pr w treningu zostaje zachowana, owszem
ale w statykach zaczyna malec bo szybko zrobi sie
u postaci A staty po 82
a u postaci B staty po 78

no nic nowego, tak to wygladalo od zawsze i przeliczenie czy nie nie ma na to zadnego wplywu


Pewnie uwierzyłeś, że tak jest, to poczekaj, 80kk pomiędzy 130 a 132 i staty po 70, tamten po 80

Po wbiciu 80kk w tren tamten ma staty po 72, a gość na 132 dalej po 80.

8 pkt na każdej statystyce.

8 pkt wiedzy = 24 wiedzy = +8 dmg i + 8 sposta [behe]
8 int = +8 sposta [behe]
8 sposta = 24 sposta [behe]

Czyli 40 sposta traci do pracowitego gracza.

Zrozumcie, że te wasze teorie nie wytrzymują prostego liczenia. Dlaczego pomimo zbijania tych bzdur one są wciąż powtarzane? Ja wiem, że łatwo wymyślić jakąś legendę, a potem powtarzać ją do znudzenia w każdym temacie - coraz więcej osób w nią wierzy, pomimo tego, że za każdym razem nie wytrzymuje ona prostego liczenia -.-

@Shot tu nawet nie chodzi o trud z jakim to zostało zdobyte, kasę czy czas, oko chodzi też o to, ale równie ważne jest to jak do demoralizuje graczy. 10 000 evo za free - jasne. 500kk pr - poproszę, a potem zdziwienie, że od tygodnia nic nie dostali. Ja już otwieram 8000-ną udaną pielgę bez dropa, praktycznie cały 2018 i połowa 2017 bez żadnego dropa i już się niecierpliwię, rok klepania lokacji KW i też się niecierpliwię.

Gracze na speed po miesiącu nieudanych prób - rzucą BW w cholerę - i słusznie. BW dawało inną wizję gry niż reszta gier. Gra na lata dla wytrwałych, a ostatnie kilka lat to po prostu kopnięcie w tyłek tych 5-6-7-8-9-10 letnich graczy na rzecz narybku, który przecież i tak nie przychodzi.

Pod koniec przeliczenia nie będą mieli ani starych graczy ani narybku, jedynie zbiorowisko takich niedzielnych klikaczy i trochę typów co siedzą dla znajomych

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Hornet87: 04-09-2018 10:35.

04-09-2018 10:29 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
vroeN
Ex-Team


images/avatars/avatar-25634.jpg

Data rejestracji: 11-09-2010
Postów: 444
Klan: DM
Kraina: Moria V
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Albano

Według mnie jesteś w błędzie z teorią o zacieraniu się różnic razem z levelem.
Cytując Puppeta statystyczny/modelowy/zwyczajny/średni gracz to taki którego ilość ekspa postaci jest równa wartości treningu. (Cały zdobyty eksp z grania taki modelowy gracz przeznaczył 1:1 na trening).
W moim przypadku wartość ekspa postaci to ~~11mln PR.
Ponieważ siedziałem na niskich levelach, nic nie kupowałem, wszystko sprzedawałem a umagi zbierałem wyłącznie do wiedzy w celu postawienia lombardu udało mi się wbić tren na 165mln PR.
Wychodzi na to że mam 15x lepszy trening niż takie statystyczny gracz.
Jeżeli dzisiaj zacznę zacznę ekspić (przy założeniu że nie sprzedam w trakcie paczki złomu ani żadnego dropa) to na 140lvl mój trening będzie wart ze 3 MILIARDY PR.
Statystyczny (według Puppeta) gracz na 140 lvl powinien mieć trening o wartości 565mln czyli 3x niższy!!!!
Chcesz mi powiedzieć że moja przewaga (wynikająca ze stylu gry) będzie symboliczna i nieodczuwalna?



Grałem na necro wieki temu, więc szczerze przyznam, że głównie z forum mam pojęcie co się tam dzieje.
Jeśli wszystko dobrze wyliczyłeś, to rzeczywiście wygląda to niesprawiedliwie.

ALE.

To, do czego dostęp dostaliśmy wczoraj, to tylko propozycja administracji. Serwer nie bez powodu nazywa się testowym - na pewno zmiany zostaną poczynione.

cytat:
Originally posted by Hornet87

Vroen, rozumiem, że nie grałeś na Necro, muppet też nie grał - ludzie wy nie wiecie o czym mówicie. Na Necro są staty bojowe, moje 5-6-7 różnicy na statystyce daje mi 20 przewagi, rozumicie?

Gdyby nie wprowadzali statów bojowych to pewnie bym nie inwestował tyle w wiedzę, int i siłę, bo nie dawałoby to za wiele do behemota.


Grałem, jak pisałem wyżej, ale można śmiało założyć, że znam tylko podstawy.

Na morii również były statystyki bojowe, i też wszyscy składaliśmy eq czy planowaliśmy w oparciu o nie.
Jednak zauważ, że nowy system wbijania poziomów czy treningu sprawia, że praktycznie raz w tygodniu będziesz w stanie podnosić trening. Może nawet częściej. Nie raz na kilka tygodni/miesięcy, ale praktycznie co kilkanaście dni.
Grając aktywnie utrzymasz przewagę nad innymi, a i z handlu co nieco wpadnie.

Raz jeszcze piszę - to wszystko to tylko pomysł, który pewnie ulegnie zmianom.

__________________


r15
r19
- ODDANE


T-Moderator - Kupię ;
Wyceny - Necropolia VII, IX, XI, Moria


04-09-2018 10:36 vroeN jest offline Szukaj postów użytkownika: vroeN Dodaj vroeN do Listy kontaktów
squash666
Lord


images/avatars/avatar-20720.jpeg

Data rejestracji: 08-11-2009
Postów: 265
Klan: RFD / BNK
Kraina: Necropolia II
Skąd: Gorzów Wlkp

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tu nie poruszam kwestii parametrów bojowych w treningu ( X3 etc) bo to odmienna kwestia, usuneli to zeby nie było sytuacji ze ktos ma 150 sposta w treningu i bez eq w tronowej 400 sposta i zasieg na wszystkie moby (w innym wypadku musieliby ostro przeskalowac moby ekspowe)

i tu jest jasne ze przyjmujac ten punkt widzenia sytuacja ze slow serwera jest korzystniejsza dla postaci A

NIE ZMIENIA to jednak faktu że jak sam zauważyłeś po wbiciu 80kk
A będzie miał 4 staty po 81, 5 po 80
gdzie B będzie miał 9 stat po 73

różnica sie zmniejsza ? zmniejsza...i zmniejszac bedzie bo w przypadku wbicia 140 poziomu
A bedzie mial statystyki po 84
B po 80

wynika to z tego ze kazdy kolejny punkt treningu jest drozszy od poprzedniego (x1,2)
i w kilka poziomow z 90 stat na plusie zrobi sie 36

i jakby nie kombinowac matematyki nie oszukasz

__________________
r1/r3 : squash666
04-09-2018 10:41 squash666 jest offline Szukaj postów użytkownika: squash666 Dodaj squash666 do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.082
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
vroeN napisał(a)
cytat:
Originally posted by Albano

Według mnie jesteś w błędzie z teorią o zacieraniu się różnic razem z levelem.
Cytując Puppeta statystyczny/modelowy/zwyczajny/średni gracz to taki którego ilość ekspa postaci jest równa wartości treningu. (Cały zdobyty eksp z grania taki modelowy gracz przeznaczył 1:1 na trening).
W moim przypadku wartość ekspa postaci to ~~11mln PR.
Ponieważ siedziałem na niskich levelach, nic nie kupowałem, wszystko sprzedawałem a umagi zbierałem wyłącznie do wiedzy w celu postawienia lombardu udało mi się wbić tren na 165mln PR.
Wychodzi na to że mam 15x lepszy trening niż takie statystyczny gracz.
Jeżeli dzisiaj zacznę zacznę ekspić (przy założeniu że nie sprzedam w trakcie paczki złomu ani żadnego dropa) to na 140lvl mój trening będzie wart ze 3 MILIARDY PR.
Statystyczny (według Puppeta) gracz na 140 lvl powinien mieć trening o wartości 565mln czyli 3x niższy!!!!
Chcesz mi powiedzieć że moja przewaga (wynikająca ze stylu gry) będzie symboliczna i nieodczuwalna?



Grałem na necro wieki temu, więc szczerze przyznam, że głównie z forum mam pojęcie co się tam dzieje.
Jeśli wszystko dobrze wyliczyłeś, to rzeczywiście wygląda to niesprawiedliwie.

ALE.

To, do czego dostęp dostaliśmy wczoraj, to tylko propozycja administracji. Serwer nie bez powodu nazywa się testowym - na pewno zmiany zostaną poczynione.


Po pierwsze, przy przeznaczaniu zdobytych PR z levelowania nie będziesz miał PR=EXP. Mając 600kk EXP masz ok. 1kkk PR w treningu. Chyba że grasz na speed, wtedy masz 13kkk.

Jeśli masz 13x więcej PR w treningu, to nie masz 13x lepszych statystyk. Po przeliczeniu, jeśli miałeś o 20% lepsze statystyki od innych, to dalej masz o 20% lepsze. Walczysz statystykami, a nie PRami.

+ post squasha powyżej, bo trafia w sedno

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


04-09-2018 10:52 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Hornet87 napisał(a)
Zrozumcie, że te wasze teorie nie wytrzymują prostego liczenia. Dlaczego pomimo zbijania tych bzdur one są wciąż powtarzane? Ja wiem, że łatwo wymyślić jakąś legendę, a potem powtarzać ją do znudzenia w każdym temacie - coraz więcej osób w nią wierzy, pomimo tego, że za każdym razem nie wytrzymuje ona prostego liczenia -.-


Bo Legenda z definicji jest to taka elegancka nazwa nieprawdziwej wersji historiiSmile
Ponieważ jest ładna to wpada w ucho i można się nią podbierać bazując na jej atrakcyjności a nie logicznej spójnościSmile
Co do wielokrotnego powtarzania to jest to mechanizm znany od lat i praktykowany przez najwybitniejszych kłamcówSmile
"Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą"
Jak ktoś nie wie kto zasłynął tym zdaniem to niech sobie wygooglujeSmile

Te wszystkie tłumaczenia i psudo-argumentacje mają za zadanie jedynie ocieplać wizerunek zmian których jedynym celem jest zwiększenie wpływów do kasy właścicieli gry.
Po prostu bardzo niewygodnie jest napisać prawdę:

"Dobrze wiemy że nasze dotychczasowe decyzje zachęciły wielu graczy do działań które w kontekście dzisiejszych zmian okazały się bardzo niewłaściwe. Mamy świadomość swoich zaniedbań oraz strat jakie spowodowały ale kierując się zasadą mniejszego zła i nieskrywanej chęci zysku postanowiliśmy zignorować interesy pokrzywdzonej naszym działaniem grupy graczy. Posypujemy głowę popiołem i postaramy się lepiej precyzować optymalny dla gracza sposób rozwoju konta"

Gdyby podobne oświadczenie pojawiło się ze strony adminów to przynajmniej nie musielibyśmy odnosić się do tego bezczelnego nawijania makaronu na uszy jak teraz. Stanęlibyśmy w prawdzie i nie tracili czasu na matematyczne udowadnianie tego co jest oczywiste.

To jest mniej więcej tak że ktoś jadł chleb a ktoś inny ogórki kiszone. Nagle okazuje się że następnym daniem jest zsiadłe mleko (bo było w promocji).
Ten co jadł chleb przekonuje tego od ogórków że mu dupy nie rozerwie chociaż wszyscy dobrze wiedzą że zsiadłe mleko zostało zakupione tylko dlatego że było w promocji.
Od razu trzeba postawić sprawę jasno a robić z drugiego idiotę.

__________________
R14 : Brzydall
04-09-2018 10:56 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Jeśli masz 13x więcej PR w treningu, to nie masz 13x lepszych statystyk. Po przeliczeniu, jeśli miałeś o 20% lepsze statystyki od innych, to dalej masz o 20% lepsze. Walczysz statystykami, a nie PRami.

+ post squasha powyżej, bo trafia w sedno


Ja nie napisałem że mam 13x lepsze statystyki tylko że mam 13x lepszy tren!
Jeżeli mam 163mln w trenie przy ekspie postaci w wysokości 11mln PR to po przeleliczeniu ile mam?
Nawet tego nie podaliście!!!!
Jeżeli przykładowo z 163mln zrobi się 30 mln to znaczy że wyrwaliście mi z flakami 130baniek pr z dropów i złomu!
Owszem statystyki zostały ale teraz są one tanie i ktoś kto sobie posprzedaje złom i dropy lekko może mnie dogonić z moją LATAMI BUDOWANĄ PRZEWAGĄ!!!

Gdybyście opodatkowali każdą postać do wysokości ekspa czyli w moim przypadku do 11mln pr to rozumiem ale opodatkowaliście mi to co zbudowałem sprzedażą eq i złomu a zatem to co kosztowało mnie wiele wyrzeczeń (czego nie moża powiedzieć o treningu zbudowanego ekspami).

Nie można pomijać zalet wysokiej wartości treningu i skupiać jedynie na statystykach!
To jest myślenie wycinkowe i fragmentaryczne podejście do problemu!
Przewaga nawet 1 punktu zwinności staje się znamienna kiedy ten punk t zwinki kosztuje 100mln PR!!!
Wiesz dlaczego?
Dlatego że nie NIE DO NADROBIENIA ŁATWO SZYBKO I PRZYJEMNIE!
Trzeba na ten 1 punkt zwinności pracować bardzo długo a nie jedną ekspą!
Trzeba sprzedać kilkanaście mega itemów a nie kilka paczek złomu żeby ją nadrobić!


+1 ostrzeżenie multipost Kylin

__________________
R14 : Brzydall

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 04-09-2018 13:25.

04-09-2018 11:05 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Hornet87
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
squash666 napisał(a)
tu nie poruszam kwestii parametrów bojowych w treningu ( X3 etc) bo to odmienna kwestia, usuneli to zeby nie było sytuacji ze ktos ma 150 sposta w treningu i bez eq w tronowej 400 sposta i zasieg na wszystkie moby (w innym wypadku musieliby ostro przeskalowac moby ekspowe)

i tu jest jasne ze przyjmujac ten punkt widzenia sytuacja ze slow serwera jest korzystniejsza dla postaci A

NIE ZMIENIA to jednak faktu że jak sam zauważyłeś po wbiciu 80kk
A będzie miał 4 staty po 81, 5 po 80
gdzie B będzie miał 9 stat po 73

różnica sie zmniejsza ? zmniejsza...i zmniejszac bedzie bo w przypadku wbicia 140 poziomu
A bedzie mial statystyki po 84
B po 80

wynika to z tego ze kazdy kolejny punkt treningu jest drozszy od poprzedniego (x1,2)
i w kilka poziomow z 90 stat na plusie zrobi sie 36

i jakby nie kombinowac matematyki nie oszukasz


No i właśnie dochodzimy do sedna. Powiedzieli: słuchajcie, tren się liczy, dajemy staty bojowe. Ja, zamiast kupić sobie jastrzębie nietopera, krwawego speeda czy preko - inwestowałem w tren. W sposta, w int, w wiedzę. Teraz okazuje się, że usunęli statystyki bojowe.

3 czy 4 lata wrzucania wszystkiego w tren idzie w czambuł!!

Na co mi teraz te 4 oczka - tydz. robienia kronosa? Skoro nietoperz daje +9 sposta, ja władowałem w 2 punkty sposta w treningu 110kk pr, a jastrząb nietoperza kosztował 50kk. Co teraz? Teraz wychodzi na to, że ja dostałem 2 oczka, a ktoś z nietoperzem...18

Weźcie serio, skasujcie po prostu moją postać i napiszcie mi "nowy patch, kasujemy gracza rozenkranz" i nie kombinujmy nad udawaniem, że jest ok.

Nie jest, rozpieprzyliście mi grę, postać, 5 lat grania i chcecie jeszcze wmówić, że jest ok, bo 5% zmienia się na 4%, a 2 % ma 1% lepiej czyli wszystko jest ok.

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta
04-09-2018 11:15 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Miros503409
Forum Ace


Data rejestracji: 25-01-2018
Postów: 85

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Brak statystyk bojowych jest zrozumiały aczkolwiek niekoniecznie trafny, jednak jest to inna sprawa aniżeli przeliczenie.

Przykład przeliczenia z necro speed dwóch postaci

117lvl -> 117lvl oraz 171lvl->167lvl

zwina 79 -> 81 oraz zwina 80 -> 91

wolne pr -11kk oraz wolne pr +5kk


Ciągle jest mówione, że wszystko się wyrówna z czasem, że to i tamto. Ale problemem jest to że na tu i teraz robi się... delikatnie powiedziawszy dziwnie. Ja rozumiem, że postać pierwsza dogoni czy nawet przegoni postać drugą w tej statystyce na jej poziomie. Ale w międzyczasie postać druga i tak sobie zwięksy te zwinę. Wcześniej różnica w czasie walki między tymi postaciami (zakładając walkę bronią białą) była niewielka (nawet z wartościami bojowymi), teraz nagle robi się znacząca. I jak nie mieć wrażenia, że postacie są 'wzmacniane' nieproporcjonalnie. Szczególnie biorąc pod uwagę stratę u jednej postaci 11kk pr a zysk u drugiej 5kk pr.
04-09-2018 12:41 Miros503409 jest offline Szukaj postów użytkownika: Miros503409 Dodaj Miros503409 do Listy kontaktów
Piwowar
Full Member


Data rejestracji: 14-01-2008
Postów: 61
Kraina: Necropolia II
Skąd: Sopot

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie chce mi sie wszystkiego czytac dokladnie, ale moim zdaniem rozwiazaniem moze byc reset statystyk i zwrot pr gracza zeby mogli na nowo zagospodarowac pr.

Ewentualnie drugie rozwiazanie zeby zwrocic roznice z treningu gracza. Np 1 punk zwinki kosztuje u mnie prawie 45kk pr (mam 84 tej staty). Na nowym serwie jesli koszt jest inny to powinna zostac zwrocona roznica.

To drugie rozwiazanie jest pewnie trudniejsze do zrobienia wiec sklanialbym sie do opcji pierwszej.

ps.
Niestety nie mam czasu na testy na serwie testowym, wiec prosze bez hejtu jesli zle zrozumialem temat.
04-09-2018 13:24 Piwowar jest offline Szukaj postów użytkownika: Piwowar Dodaj Piwowar do Listy kontaktów
Miros503409
Forum Ace


Data rejestracji: 25-01-2018
Postów: 85

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up, najważniejszą kwestię, czyli przeliczenie można sprawdzić tylko wchodząc na testowy i czytając pierwszą wiadomość jaką tam się dostaje.
04-09-2018 13:46 Miros503409 jest offline Szukaj postów użytkownika: Miros503409 Dodaj Miros503409 do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Hornet87
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Piwowar napisał(a)
Nie chce mi sie wszystkiego czytac dokladnie, ale moim zdaniem rozwiazaniem moze byc reset statystyk i zwrot pr gracza zeby mogli na nowo zagospodarowac pr.

Ewentualnie drugie rozwiazanie zeby zwrocic roznice z treningu gracza. Np 1 punk zwinki kosztuje u mnie prawie 45kk pr (mam 84 tej staty). Na nowym serwie jesli koszt jest inny to powinna zostac zwrocona roznica.

To drugie rozwiazanie jest pewnie trudniejsze do zrobienia wiec sklanialbym sie do opcji pierwszej.

ps.
Niestety nie mam czasu na testy na serwie testowym, wiec prosze bez hejtu jesli zle zrozumialem temat.


To jest ciekawe rozwiązanie, ale większość ludzi nie wrzuciłaby nawet 1 pr w wygląd.

Wiesz, to jest tak, że ja dawałem jakieś grosiki bo nie było mnie stać na zwinę, spost, siłę, wiedzę, int.
Dawałem też grosiki na odporność, charyzmę, wpływy - minimalnie większe. Na koniec przestałem dawać pry na spost i zwinę bo nie było mnie stać przed 1 parzystym więc dawałem tylko na siłę, wiedzę i int - z powodu statystyk bojowych [behe daje +1 zasięgu, siła +3 dmg, wiedza +1 dmg [palna]].

Teraz okazuje się... że nawet nie mam statów bojowych, behemot daje mi nie +1, a +0,333 i wychodzi na to, że zrobiono mnie tak w trąbę jak nie wiem.

Gdybym założył NOWE KONTO na speed, to wrzucając pry z expa - miałbym więcej sposta niż na moim obecnym koncie, a warto nadmienić, że przystąpiłem do przeliczenia [z lvl 136] mając 86 sposta. To chyba porządny wynik. A i tak ktoś kto miał no. 5 lvl więcej ode mnie dostał z tej samej wartości [86 sposta] + 8 w stosunku do mnie. Wyszło mi, że powinien mieć +4 z racji parzystych, ale tych kolejnych +4 nie zrozumiałem i dalej nie rozumiem.

Pytam 5-6 razy masterofpuppeta skąd się wzięło to +4 i dostaje info "wytrenowałby po drodze". Po jakiej drodze? 200k expa [200kk pr] miał więcej ode mnie przed przeliczeniem i WYTRENOWAŁ SOBIE NA SLOW PO DRODZE. To skąd jest to dodatkowe trenowanie po drodze - pozostaje zagadką.

Ludzie na wyższym poziomie dostają więcej statów w prezencie.

Jeszcze inaczej:

Miałem ~7kk wolnych pr, charka mnie kosztuje 8kk

Po przeliczeniu mam 200k pr [Big Grin ] a charka mnie kosztuje 2,9kk

Confused Confused Confused Confused Confused

Gdzie to logiczne przeliczenie wolnych pr?

I JESZCZE INACZEJ:

Ktoś na moim lvl [mniej więcej] z poziomu statystyk 82 sposta dostał na speed 117.
Ja z 86 sposta wskoczyłem na 121. Różnica = 4 na speed [TYLE SAMO CO NA SLOW?!?!?!]/

Liczymy. Załóżmy, że te 4 sposta na speed to 4,2kk za każdy stat na tym poziomie. To daje jakieś 17kk do wytrenowania [8 kronków jak nic!!!! - ależ roboty]

Na slow to jest jakieś 180kk

Czyli 90 udanych dużych kronków [w duo]

Confused Confused Confused

Niezrozumiałe jest to dla mnie, niepojęte do granic możliwości. Moja przewaga nad kimś może stopnieć do 0 jeśli pojadę na urlop. Ja tam nie wiem, nie mam mocnego eq, nie mam jakichś endowych umagów, ale mam b.mocny trening i dzięki niemu zaliczam się do grona mocnych graczy - staty bojowe. Odrabiam do kogoś kto ma epickie elfie nocki, a nie dbał o tren [i liczę sobie, że kiedyś tam może ja coś dropne], a teraz epiccy farciarze nie muszą się nawet przejmować trenem przeciwników. Wszystko nie ma znaczenia - dbanie o postać, kombinowanie, kiszenie. Nic nie ma znaczenia, bo zrównali 90 dni pracy na jednej statystyce [sam exp z eksp] do 7 czy 8. Niech żyje losowator dropa i umagów, niech żyje klepanie lvli bez pomyślunku, niech żyje nie-myślenie w grze nazwanej nie-życie. Żal pisać dalej.

A muppet dalej siedzi i nawija te swoje "masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta"

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Hornet87: 05-09-2018 11:46.

05-09-2018 10:54 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
MistrzR8
Lord


Data rejestracji: 30-09-2010
Postów: 265
Kraina: Necro Hardcore

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja tak samo nie zgadzam się na takie wajchy ze statami . Mi to też rozwaliło całą moją postać. Piszę z r8 to trochę inna bajka. Teraz zadam parę pytań i poproszę o sensowną odpowiedz CM.

1. Czy to tak zostaje jak w tej formie - nie jakieś kosmetyczne zmiany ?
2. Ile będzie to testowane ?

Pytania te są skierowane do CM , SM , K .

Na r8 nie da się grać bez premki a zbliża się u mnie doładowanie parę wampirów i raczej w tej formie to nie będę ładował PL w taki projekt o nazwie BETA. Więc poproszę o sensowną odpowiedź czy coś zmieniacie czy nic? Jak ma test trwać i trwać to poproszę o wstrzymanie schodzenie premki na r8 .

__________________
Ciekawe kto korzysta z mojego Systemu Fair drop bo na pewno nie ja

rys1972 - r8
05-09-2018 12:11 MistrzR8 jest offline Szukaj postów użytkownika: MistrzR8 Dodaj MistrzR8 do Listy kontaktów
SPFY
Lord


images/avatars/avatar-25631.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 322
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To i ja się wypowiem.
Nie zamierzam grać po przeliczeniu tylko dlatego że obcinacie tren bojowy. Liczyłem właśnie na to że dodanie do statystyk + bojowy coś mi da tymczasem zabieracie bojowy i wmawiacie nam że szybko nabijemy staty. Bulszit !!!

__________________
MaMeLoT- ostatni gej w tej grze
Koniec gry.
05-09-2018 13:27 SPFY jest offline Szukaj postów użytkownika: SPFY Dodaj SPFY do Listy kontaktów
Piwowar
Full Member


Data rejestracji: 14-01-2008
Postów: 61
Kraina: Necropolia II
Skąd: Sopot

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sciecie bojowych statow automatycznie scina tez talizmany...
Do tej pory trening byl bardzo drogi ale warto bylo inwestowac

Jesli nie bedzie balansu przeliczenia treningu to warto sie zastanowic czy nie zostawic cen treningu jak bylo do tej pory. Zostawic bojowe staty. Jedyne co to doliczyc punkty ktore sie dostaje co 2 lvle i tyle. (Szczerze jak glosowalem to myslalem ze wlasnie tak to bedzie wygladac)
Tym sposobem ludzie ktorzy wbili tren dalej beda mieli przewage i jakos to sie bedzie trzymac kupy Big Grin


Po co niszczyc cos co dzialalo tyle lat? To byl jeden z niewielu aspektow na ktore gracz mial realny wplyw (poza regularnym klikaniem) i mialy znaczenie w grze. Bo reszta to praktycznie juz tylko szczescie przy dropie/loterii itp...
05-09-2018 13:52 Piwowar jest offline Szukaj postów użytkownika: Piwowar Dodaj Piwowar do Listy kontaktów
Martha12345
Triple Ace


Data rejestracji: 09-12-2012
Postów: 159

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moi drodzy musicie spojrzeć na to z szerszej perspektywy.
Zastanawiało mnie to dlaczego chce nas się brzydko mówiąc wydymać na tym treningu. Przykro mi nie wierzę że nie dało się tego zrobić lepiej. Zastanówcie się po co tyle batali na forum, tyle tłumaczenia a oni i tak zrobili tak jak chcieli.
Po co zlikwidowano bojowe statystyki? Niby Mop coś tam pisał, że może w piątek będą. Pożyjemy zobaczymy.
Kalkulator nowego treningu? No administracja nam go raczej nie udostępni bo coś mi się zdaje że ci z najbardziej dopieszczonym treningiem mogliby się zdziwić gdy okaże się że wartość ich nowego treningu nijak się ma do ilości zdobytego ekspa, statów z parzystych lvl, że o złomie I sprzedanych dropach nie wspomnę. Okaże się że grając od nowa na przeliczonym serwerze i wbijając tylko pr z eksp w tren będą mieli dużo lepszy trening niż teraz.

No i teraz pytanie po co te całe kombinacje? Nie można było zrobić tego porządnie? Złośliwość Sushiego błąd Konrada? Otóż nie. Mam po przeliczeniu 250 lvl. To i tak mniej niż na zwykłym speed serwerze. Tam miał bym 276lvl.

Na 250 lvl wbijam łapaczem 360 kaliguli (mam tylko 7 Umag ów do krwi). Dołóżmy do tego nieznerfiony trening i statystyki bojowe. Miotacz ognia i mały Kronos wytrzymuje 3-4 strzały może 5-6. Duży 7-8 może 9 jak kryty nie wejdą.
Dlaczego Kronek solo daje teraz prawie 3 razy mniej pr niż przed przeliczeniem? Przecież właśnie na serwerze testowym mógłby dawać nawet więcej. Przetestowali byśmy jak jest na poziomie 300-350, no ale dziwnym trafem administracja nie jest tego ciekawa.
Wiecie dlaczego? Bo oni już tam byli i okazuje się że i tak nudnawa gra robi się z poziomu na poziom coraz nudniejsza. Czym się różni bokrug w 5 od drzewa w 3? Niczym. Pierwszy tydzień ekscytacji a potem nudne i monotonne farmienie tej samej lokacji. Nudniejsze z poziomu na poziom (a teraz poziomy będą szybko leciały). Okazuje się że obecne BW nie jest gotowe na przeliczenie. Trzeci akt, druga mapa? Przecież to już było wyciśnięte do granic możliwości na slow serwerze. Tu aż się prosi o nowe Moby, czwarty akt, coś co będzie stanowić choć cień wyzwania dla tych naszych wykoksowanych postaci. I po to te całe hocki klocki. To jest robione po to by utrzymać nas jeszcze rok może dwa przy tym upadającym tytule jakim jest teraz Bw.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to że można było zrobić przeliczenie porządnie. Wytłumaczyć że będzie Czwarty akt, nowa mapa itd. My byśmy poczekali. No ale to by trzeba było zrobić, a to tyle roboty... Zamiast tego mamy to co mamy i zapewnienia Mopa że przecież wszystko jest ok.

__________________
r14 Martha

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Martha12345: 05-09-2018 15:27.

05-09-2018 15:24 Martha12345 jest offline Szukaj postów użytkownika: Martha12345 Dodaj Martha12345 do Listy kontaktów
Melodrama
Lord


images/avatars/avatar-25527.jpg

Data rejestracji: 14-03-2016
Postów: 254

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Martha12345 napisał(a)
Moi drodzy musicie spojrzeć na to z szerszej perspektywy.
Zastanawiało mnie to dlaczego chce nas się brzydko mówiąc wydymać na tym treningu. Przykro mi nie wierzę że nie dało się tego zrobić lepiej. Zastanówcie się po co tyle batali na forum, tyle tłumaczenia a oni i tak zrobili tak jak chcieli.
Po co zlikwidowano bojowe statystyki? Niby Mop coś tam pisał, że może w piątek będą. Pożyjemy zobaczymy.
Kalkulator nowego treningu? No administracja nam go raczej nie udostępni bo coś mi się zdaje że ci z najbardziej dopieszczonym treningiem mogliby się zdziwić gdy okaże się że wartość ich nowego treningu nijak się ma do ilości zdobytego ekspa, statów z parzystych lvl, że o złomie I sprzedanych dropach nie wspomnę. Okaże się że grając od nowa na przeliczonym serwerze i wbijając tylko pr z eksp w tren będą mieli dużo lepszy trening niż teraz.

No i teraz pytanie po co te całe kombinacje? Nie można było zrobić tego porządnie? Złośliwość Sushiego błąd Konrada? Otóż nie. Mam po przeliczeniu 250 lvl. To i tak mniej niż na zwykłym speed serwerze. Tam miał bym 276lvl.

Na 250 lvl wbijam łapaczem 360 kaliguli (mam tylko 7 Umag ów do krwi). Dołóżmy do tego nieznerfiony trening i statystyki bojowe. Miotacz ognia i mały Kronos wytrzymuje 3-4 strzały może 5-6. Duży 7-8 może 9 jak kryty nie wejdą.
Dlaczego Kronek solo daje teraz prawie 3 razy mniej pr niż przed przeliczeniem? Przecież właśnie na serwerze testowym mógłby dawać nawet więcej. Przetestowali byśmy jak jest na poziomie 300-350, no ale dziwnym trafem administracja nie jest tego ciekawa.
Wiecie dlaczego? Bo oni już tam byli i okazuje się że i tak nudnawa gra robi się z poziomu na poziom coraz nudniejsza. Czym się różni bokrug w 5 od drzewa w 3? Niczym. Pierwszy tydzień ekscytacji a potem nudne i monotonne farmienie tej samej lokacji. Nudniejsze z poziomu na poziom (a teraz poziomy będą szybko leciały). Okazuje się że obecne BW nie jest gotowe na przeliczenie. Trzeci akt, druga mapa? Przecież to już było wyciśnięte do granic możliwości na slow serwerze. Tu aż się prosi o nowe Moby, czwarty akt, coś co będzie stanowić choć cień wyzwania dla tych naszych wykoksowanych postaci. I po to te całe hocki klocki. To jest robione po to by utrzymać nas jeszcze rok może dwa przy tym upadającym tytule jakim jest teraz Bw.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to że można było zrobić przeliczenie porządnie. Wytłumaczyć że będzie Czwarty akt, nowa mapa itd. My byśmy poczekali. No ale to by trzeba było zrobić, a to tyle roboty... Zamiast tego mamy to co mamy i zapewnienia Mopa że przecież wszystko jest ok.



Dodaj do tego jeszcze mgiełki o aplikacji na telefon (screenów ,że istnieje nigdzie nie było)

I masz babo placek (taki zarcik). Tak naprawde BWteam to nie jest firma opierająca się na rozwoju tej gry czy innych gier które stworzyli(Jest ich kilka i je klepie tylko Konrad). To nadal jest firma której główna działalnośc to "doradztwo inwestycyjne" A BW jak i inne gry przez nich stworzone to takie dorabianie kilku groszy(tysięcy groszy) na "boku".

Team odkrył ,że nie ma czasu na co roczny nowy content, nie chce im się, nie opłaca się, nie mają pomysłu.

Dlatego wszystkie speed serwery zostają ucięte, przyrost PRków zostaje ucięty. Tylko i wyłącznie po to by ludzie dalej męczyli ten sam content co mają i zanim doczłapią się do klepania tych lepszych mobów to połowa wybije zaraza(kasacja) a druga połowa sobie odpości z nudów.
Zostaną nieliczni(mniej niż teraz). Którzy nadal będą sobie pyrkać dla siebie i tyle.

Screenów brak z apki, 2 lata tworzonej. Brak odpowiedzi SM czy Kondzia. Nawet c47 już nie udziela się na forum. MoP coś tam próbuje ale jedynie co mu się udaje to resyscytacja trupa co pół roku.

__________________

05-09-2018 16:11 Melodrama jest offline Szukaj postów użytkownika: Melodrama Dodaj Melodrama do Listy kontaktów
Torch
Junior Member


Data rejestracji: 28-03-2008
Postów: 19
Kraina: Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak ogolnie, to ujednolicenie serwerow to sluszna idea.

Ale po co skupiac sie na tym, zeby nowi gracze mogli konkurowac z topka? Pozwolcie starym graczom zachowac ich wypracowana przewage.

Skupcie sie raczej na tym, zeby CONTENT byl odpowiedniej jakosci i zeby gracze na roznych poziomach mieli co robic.

Sam zaczalem gre kilka lat po starcie serwera. Nie mam problemu z tym, ze nade mna w rankingu jest 250 graczy lepszych ode mnie, dopoki mam przed oczami wyzwania dopasowane do mojej postaci, o ktora moge dbac i ja rozwijac. W grze, ktora trwa tak dlugo to chyba obserwacja wlasnego progresu daje najwiecej satysfakcji?

Ale nawet tutaj zblizam sie do sciany, pierwsza mapa zaliczona dawno, blaszka za Zepara to kwestia krotkiego czasu, bo juz pada, w mocniejszym klanie padlyby ostatnie dwa moby. Co dalej?

Potrzeba chyba czegos swiezego...


Off topic:
Jest kilka aspektow o niewykorzystanym potencjale. Dlaczego np. struktura miasta nie ma zadnego znaczenia w grze? Czy nie mialoby to fabularnego sensu, zeby klan zajmowal swoj wycinek miasta i nalezaloby walczyc o konkretne klocki, zeby moc siedziec blisko sojusznikow? Na planie miasta wciaz widnieje funkcja zarzadcy sektora...

Przeliczenie? To, ze znikaja statystyki bojowe nie jest zaskoczeniem, zostaly wprowadzone jako latanie dziur na szybko i teraz sie zemscilo, chyba nikt nie jest zadowolony, ze mu suma spadla.
Quick fix:
- wzmocnic behemota
- wzmocnic oswieconego
- dac nowe evo do sily, niech daje dodatkowo 1 do obrazen broni bialej za kazde 2 sily na 4/5poziomie

A ostatni patch balansujacy? Owszem, kilka rzeczy poprawil, ale na pewno nie roznorodnosc. Zrobcie cos z Orcha, bo jak mi goly speed do skorpionow wychodzi lepiej niz epicka smiercionosna orcha, to chyba cos jest nie tak.
05-09-2018 17:20 Torch jest offline Szukaj postów użytkownika: Torch Dodaj Torch do Listy kontaktów
eiden7
Member


Data rejestracji: 27-10-2011
Postów: 30
Kraina: Necropolia IX

RE: Pytanie do administracji Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pozwolę się rozpisać tutaj jako, że temat ankiety został zamknięty.

Piszę oczywiście o necro slow, bo tam gram.
Na czym opiera się gra:

Postać:
- Rasa (arkana + bonusy stałe)
- Trening
- Ekwipunek
- Kwadrat
- Handel

Działania:

- Wyprawy (możliwość zdobycia odpowiedniego ekwipunku)
- Ataki (możliwość zdobycia podstawowych surowców, evo, esencji, expa)
- Arena (zdobycie srebrnych monet)

Sojusze:

Działania wewnatrzklanowe:

- Ekspedycje (możliwość zdobycia expa lub run - 2 mapa - przedmioty też można dołożyć, ale to totalna ruletka)
- KW (możliwość zdobycia reptuacji potrzebnej przede wszystkim do poprawienia umagów, zdobycie umagów oraz szczątkowe surowce)

Działania międzyklanowe:

- arena 3v3 (to tak pół na pół, bo z sojusznikami też możemy się zetrzeć, nic więcej jak srebrne monety)
- arena kvk (czyli zbieramy złote monety na bonusy)
- oblężenia (o kwadrat, o surowce mija się z celem ponieważ złom przeliczany jest 1 do 1, chyba, że dla testu)


No to lecimy po kolei na podstawie necro r14:

Mamy minimum 100+ lvl żeby przelevelowanie miało jakikolwiek wpływ

Niestety oblężenia o kwadrat nie mają praktycznie sensu, graczy jest zbyt mało by było się o co bić, a klocków powyżej s5 jest tyle, że cały serwer by się zmieścił na S1/S2/S3 i dużo S4 by wolnych zostało, co prawda toczy się obecnie wojna między Pub, a Val, ale poza przepychankami słownym jest to walka o S1 z mojej perspektywy. Jeśli źle mówię, niech ktoś mnie poprawi. Wszystkie inne kwadraty mają swoje ograniczenia i starczyłoby klocków w S2/S3 jeszcze dla kilku klanów, ten dziwny stan doprowadza do tego, że poza topką, gdzie są możliwe większe przetasowania najważniejsze stają się kwadraty S4, z którymi można swobodnie podróżować między sojuszem, a sojuszem. Z S2 i S3 przenosiny mają tylko sens jeśli mam lepszy klocek i idziemy do lepszego klanu, a to rzadko spotykane (w drugą stronę nie ma to sensu, bo lepszy klan upomni się o swoje). Tak więc oblężenia tracą sens.

Arena kvk - jest to jeden ze sposobów zdobywania złotych monet na bonusy klanowe. Tylko tyle i aż tyle.

Arena 3v3 - dodatkowy sposób na srebrne monety, nic więcej.

W obu tych przypadkach dostaną kopa gracze z wyższymi poziomami, gdzie każdy item zależny od poziomu postaci doda im trochę do siły rażenia. Ci, którzy prowadzili postacie wolniej, ale solidniej będą musieli się pogodzić, że są słabsi. Możemy tutaj przypisać od razu arenę 1v1, bo to ten sam mechanizm. Gracze z wyższymi poziomami, ktorzy olewali grę nagle będą mocniejsi od tych, którzy poświęcili swój czas, pieniądze i przemyśleli rozwój postaci.

Działania Wewnątrz klanowe:

Tutaj zmienia się niewiele - gracze będą zakładać ekspedycje w mniej osób (bo ograniczenie poziomów, a te się podniosą) z drugiej strony będą mocniejsi, może nawet robić o jedną ekspę w górę. Czyli chwilowy przeskok i nadal to samo, dlaczego?

Bo dostanie korzystnego 2 lub 3 członowego umaga graniczy z cudem, a 14 sposta w treningu to wbicie około 5 statystyk w sposta (co jest strasznie drogie), a wbijając z poziomów parzystych mamy szansę trzy razy po 10%, że wpadnie akurat to. Czyli znów liczenia na farta. Nie uwzględniam dyskusji, że statystyki bojowe znikają w ogóle.

Czyli po chwilowych hura wracamy do punktu wyjścia:
Szukamy mega epików, mega umagów, run by złożyć wszystkie swoje talizmany na 4lvl w różnych kombinacjach.

Działania postaci:

Ataki - tutaj mamy śmieszny eksp, bo czym jest nawet 5k ekspa przy 300k z kronosa np., mamy też evo i esencje (i tylko dlatego robimy ataki poza dogryzaniem kumplom, bo nie da się tego zdobyć w żaden inny sposób poza premiami z zalogowania się dzień po dniu). Więc by nie zostać w tyle, trzeba robić ataki. Dodatkowo możemy się zadowolić dawką krwi i ludzie. Tyle, że po 10 latach jest tego tyle, że małe ma to znaczenie. Dają też możliwość zrzucenia jednorazow przed oblegami, tylko wracając na gorę po co mamy je robić..

Arena - 1v1 - omówiona wyżej

Wyprawy - fabuła się skończyła, więc zostaje nam dropienie. Ważny element gry, trzeba robić, bo to właściwie jedyna możliwa opcja dostania jakiegoś fajnego epika, chociaż raz na pół roku ma się rozumieć (chyba, że ktoś jest szczęśliwcem w loterii lub wyciągnie coś niabanalnego raz na tydzień z skarbu, a no tak by mieć skarb trzeba robić wyprawy)

Postać:

Rasa - możemy zmienic w razie co, a do tego jest biżu pod arkaana, więc bez większej różnicy jaka.

Arkana - jak wyżej

Trening - tutaj można by książkę napisać jak niektórzy wyciągneli maksimum z systemu gry, gdy inni olewali temat, a teraz dostaną po czterech literach, bo jednak opłacało się wbijanie poziomów.

Ekwipunek - handel plus wyprawy, by miec hajs na handel trzeba dropić coś na wyprawach - błędne kolo, jak nie wydropisz to kupisz sprzęt za pr z expa, ale nie masz treningu. Coś za coś.

Kwadrat, jest ich tyle, że nie ma się o co bić. Co chwila maluchy polykają jakiś nowy lepszy, bo ktoś zostawił postać, ktoś się kasuje - poza tym stagnacja (poza S1 jak wspominałem).

Handel (u nas akurat aukcyjny), więc jest wojna, ceny złomu spadają (coś się dzieje he he he) - poza tym połączony z wyprawami, coś wpadnie z leg dsk. to będzie trochę na trening, bo najlepsi zwykle i tak mają pratykcznie na wszystko epiki i patrząc na statystyki bojowe lepiej wydać 100kk w tren niż na przedmiot, który da podobnie. Za to tren dorzuci swoje w talizmanach.


Do czego zmierzam?

Co faktycznie da mi te 20 poziomów więcej? Zabiję trochę większego moba? Dostanę w tyłek od graczy, którzy wczesniej dostawali ode mnie?

Jedyne co da to szybsze możliwe zmiany, jeśli zostanie to wprowadzone na wszystkich serwerach, znając BW te zmiany nie będą zbyt szybko, a więc do tego czasu pewnie sporo osób zrezygnuje. Jeśli już faktycznie są jakieś zaplanowane do ujednolicenie szybkości wijania poziomow ma sens tylko przy innych zmianach dostarczających rozrywki. Obecnie chyba większość osób siedzi z sentymentu i tego jak dużo poświęcili na grę, kumpli. Jeśli usilnie administracja będzie rzucać kłody pod nogi - zamiast dać coś ciekawego i nie mówię tutaj o codziennym epiku, bo to znowu się szybko przemieli i każdy będzie miał to ludzie będą odchodzić dalej.

Zapraszam do dyskusji. Wink

PS kwestii samarytanina nie ruszalem by nie zaczynać kolejnej bezsensownej rozmowy.

__________________
R14 - Something Weird

Bloodwars w pigułce:
Mesjasz 12:52 -> to nie widze nickow. tylko zielone kropki klikam po kolei
Mesjasz 12:54 -> a wygrywam chociaz? bo raportow tez nie czytam Tongue

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez eiden7: 05-09-2018 17:46.

05-09-2018 17:35 eiden7 jest offline Szukaj postów użytkownika: eiden7 Dodaj eiden7 do Listy kontaktów
Strony (3): [1] 2 3 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Pytanie do administracji

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH