Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » R18 Prawdopodobny błąd w zadaniach. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Prawdopodobny błąd w zadaniach.
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Da Karhana
Newbie


Data rejestracji: 07-12-2018
Postów: 4

Prawdopodobny błąd w zadaniach. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oświadczam że przeczytałem(-am) temat: Najczęściej zgłaszane bugi i problemy (Najczęściej Zgłaszane Problemy I Ich Rozwiązania) i opisany przeze mnie problem się tam nie znajduje.

Id lub nick w grze: Da Karhana
Przeglądarka internetowa: chrome i safari

Opis problemu: od jakichs 5-6dni staram się zaliczyć zadanie dotyczące zbadania choroby w okolicach miasta. Wykonałem przez ten czas pomiędzy 40 a 50 takich wypraw i jeżeli prawda jest ze na spotkanie z ghoulami jest 10% szans, a 90% na to żeby ich jie spotkać to albo jestem bardzo nieszczęśliwy (około 1% szans na przegranie pod rząd ponad 40 loterii z szansą 1:10) albo coś się zbugowalo u mnie w zadaniach. Dodam że jest to jedyne zadanie które mam dostępne w 4s i zastanawiam się czy na pewno się włączyla możliwość spotkania ghouli dla mnie. Proszę o sprawdzenie czy wszystko jest ok
07-12-2018 10:33 Da Karhana jest offline Szukaj postów użytkownika: Da Karhana Dodaj Da Karhana do Listy kontaktów AIM Screen Name of Da Karhana: Filip
ZaganiaczPlebsu
Newbie


Data rejestracji: 16-03-2018
Postów: 9

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mozesz nie trafic kolejne 300wypraw


Procenty sie nie sumuja, i nie kumuluja. Zawsze jest ten sam % na los.

Za 1 czy 50000 procent sie nie zmienia i nie rosnie.


A to ze 50wyprawek Ci wyszlo, to na kazdej z osobna pojedynczo jest ta sama szansa.




#paradoks hazardzisty.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez ZaganiaczPlebsu: 07-12-2018 13:46.

07-12-2018 13:42 ZaganiaczPlebsu jest offline Szukaj postów użytkownika: ZaganiaczPlebsu Dodaj ZaganiaczPlebsu do Listy kontaktów
Da Karhana
Newbie


Data rejestracji: 07-12-2018
Postów: 4

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Da Karhana
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To nie jest paradoks hazardzisty. Paradoks hazardzisty polega na tym że nadal w każdej wyprawie Mam 10% szans na spotkanie ghouli, ale łącznie szansa wystąpienia mojej sytuacji w tym momencie wynosi już poniżej jednego procenta. Szansa na spotkanie Guli nadal powinna być na poziomie 10% ale to co mnie zastanawia to prawdopodobieństwo przegrania 40 w tym momencie już chyba siedmiu gier z rzędu w których za każdym razem masz 10% szans na wygraną. I ta sytuacja w której jestem według probabilistyki to jest poniżej jednego procenta więc zastanawiam się czy w ogóle mi się to zadanie włączyło.
07-12-2018 14:23 Da Karhana jest offline Szukaj postów użytkownika: Da Karhana Dodaj Da Karhana do Listy kontaktów AIM Screen Name of Da Karhana: Filip
Riper_Angel
Viking


Data rejestracji: 21-01-2011
Postów: 637
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pokaż jak polizcyłeś ten 1% Smile


edit

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Riper_Angel: 07-12-2018 18:00.

07-12-2018 17:56 Riper_Angel jest offline Szukaj postów użytkownika: Riper_Angel Dodaj Riper_Angel do Listy kontaktów
Da Karhana
Newbie


Data rejestracji: 07-12-2018
Postów: 4

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Da Karhana
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Można rozrysowac drzewko, wtedy 0.9^x gdzie x to liczba wypraw.

Oczywiście że to matematyczne możliwe, zastanawiam się tylko czy wszystko jest ok, czy może mam jakiś błąd

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Da Karhana: 07-12-2018 18:33.

07-12-2018 18:32 Da Karhana jest offline Szukaj postów użytkownika: Da Karhana Dodaj Da Karhana do Listy kontaktów AIM Screen Name of Da Karhana: Filip
jacksparrow91
Member


Data rejestracji: 19-11-2009
Postów: 33
Klan: -I-
Kraina: Moria II
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Błąd oczywiście może być, może warto sprawdzić, ale ta szansa jeszcze nie jest jakaś ekstremalnie niska (gwoli ścisłości 0,9^40=1,48%, więc więcej niż 1% Tongue ), bo taka sytuacja powinna mieć miejsce statystycznie u jednego na około 68 graczy.
07-12-2018 20:10 jacksparrow91 jest offline Szukaj postów użytkownika: jacksparrow91 Dodaj jacksparrow91 do Listy kontaktów
Apeek
Double Ace


Data rejestracji: 23-10-2018
Postów: 110

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Da Karhana napisał(a)
ale łącznie szansa wystąpienia mojej sytuacji w tym momencie wynosi już poniżej jednego procenta.



To jest wlasnie paradoks hazardzisty.

Po prostu liczac prawdopodobienstwo odnosimy sie tylko i wylacznie do PRZYSZLOSCI!! i nie uwzgledniamy PRZESZLOSCI!!!. Caly ten paradoks polega na tym, ze nie mozesz uwzgledniac w obliczeniach poprzednich "przegranych" losowan - one nie wplywaja na wynik kolejnej proby. Wiem, ze jest to abstrakcyjne i wiem, ze na chlopski rozum powinno wyjsc inaczej, ale tak nie jest. I wlasnie tym jest paradoks hazardzisty - zludnym wrazeniem, ze dany ciag przegranych jest tak malo prawdopodobny, ze teraz juz musi sie udac wiec podswiadomie dodajemy sobie kilka lub kiladziesiat procent do szansy na wygrana, ale w praktyce ona nie ulegla zmianie bo jest stala.

cytat:
Da Karhana napisał(a)
I ta sytuacja w której jestem według probabilistyki to jest poniżej jednego procenta więc zastanawiam się czy w ogóle mi się to zadanie włączyło.


Prawie masz racje, ale slowo klucz, nie "JESTES", a "BYLES"!!!

Ewentualnie bedziesz - bo szansa ze w ciagu kolejnych 50 wypek nie trafisz ghuli wynosi 1,5%. Ale liczysz ja dla kolejnych, bez uwzgledniania juz odbytych. Takze jak sam widzisz, masz calkiem spore szanse ze niedlugo Ci sie uda Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Apeek: 08-12-2018 11:22.

07-12-2018 21:48 Apeek jest offline Szukaj postów użytkownika: Apeek Dodaj Apeek do Listy kontaktów
Da Karhana
Newbie


Data rejestracji: 07-12-2018
Postów: 4

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Da Karhana
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sytuacja która wystąpiła miała poniżej 1% na zaistnienie, nie wiem z czym tu się spierasz, fajnie że wiesz czym jest paradoks hazardzisty, zaimponowales mi, ale to nie zmienia faktu że tu może być błąd.

Co do twojej logiki apropos tego że przeszłość się nie liczy to nie chce mi się rozpisywać, ale po prostu nie masz racji. Paradoks hazardzisty polega na takiej samej szansie za każdym pojedynczym losowanie bez względu na poprzednie (i tak jest, za każdym razem jest to 10%) ale zbiorcza szansa wystąpienia mojej sytuacji to właśnie mniej niż 1%. Nie masz racji, jeśli nie rozumiesz to trudno, możesz się uważać za madrzejszego, ja bym jednak prosił kogoś z dostępem do silnika o sprawdzenie częstotliwości występowania tego zadania przy powiedzmy 10tys. prob i sprawdzeniu czy około 1000 razy wpadają ghoule, tak jak powinny według owych 10%.


Dla 40 wypraw tak, ale w między czasie zrobiłem parę następnych i dla 47 to już 0,7%, a dzisiaj robię jeszcze następne i z każdą coraz bardziej wydaje mi się że to jest błąd.



PS szansa że w ciągu 50 wypraw tego nie trafię to 0,5% a nie 1,5% gdybym jednak w obecnej sytuacji nie trafił kolejne 50 wypraw, to szansa takiego zdarzenia (97 przegranych pod rząd z szansą 10% wygranej, niezależnie od tego czy za tydzień czy w roku 1923) wynosi 3,6*10^-3%


Edit
Możliwe że to był tylko niefart, równo 50 wyprawa pykla, temat do zamknięcia, chyba że ktoś jeszcze będzie miał ten problem to można zerknąć czy na pewno szansa do 10%, ale można też uznać że wykazałem się niecierpliwością.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Da Karhana: 08-12-2018 10:15.

08-12-2018 09:44 Da Karhana jest offline Szukaj postów użytkownika: Da Karhana Dodaj Da Karhana do Listy kontaktów AIM Screen Name of Da Karhana: Filip
Apeek
Double Ace


Data rejestracji: 23-10-2018
Postów: 110

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Da Karhana napisał(a)
Sytuacja która wystąpiła miała poniżej 1% na zaistnienie, nie wiem z czym tu się spierasz, fajnie że wiesz czym jest paradoks hazardzisty, zaimponowales mi, ale to nie zmienia faktu że tu może być błąd.


Ale nie ma bledu. Gdyby on byl to wiekszosc graczy mialaby dokladnie tak jak ty. Po prostu masz nie fart.


cytat:
Da Karhana napisał(a)
Co do twojej logiki apropos tego że przeszłość się nie liczy to nie chce mi się rozpisywać, ale po prostu nie masz racji.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hazardzisty

Omijaj kasyna szerokim lukiem stary - taka rada dla Ciebie Smile

cytat:
Da Karhana napisał(a)Paradoks hazardzisty polega na takiej samej szansie za każdym pojedynczym losowanie bez względu na poprzednie(i tak jest, za każdym razem jest to 10%)


To jest prawdopodobienstwo a nie paradoks hazardzisty. Tak jak napisalem wczesniej, paradoks hazardzisty jest to zludne wrazenie, blad poznawczy i tyle. Zrozum czym jest prawdopodobienstwo to zrozumiesz czym jest paradoks hazardzisty.


cytat:
Da Karhana napisał(a)
ale zbiorcza szansa wystąpienia mojej sytuacji to właśnie mniej niż 1%. Nie masz racji, jeśli nie rozumiesz to trudno


Szansa wystapienia takiej sytuacja bylaby wlasnie tyle rowna gdybys liczyl ja przed puszczeniem pierwszej wypki i dla ilosci wypek = 40. Tylko i wylacznie wtedy. Po puszczeniu pierwszej wypki musialbys stosowac wzor na prawdopodobienstwo warunkowe.
08-12-2018 11:38 Apeek jest offline Szukaj postów użytkownika: Apeek Dodaj Apeek do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » R18 Prawdopodobny błąd w zadaniach.

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH