Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » [Moria] Dyskusja na temat szczęścia. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony [Moria] Dyskusja na temat szczęścia.
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Nędza
Junior Member


Data rejestracji: 21-12-2018
Postów: 16
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria

Text [Moria] Dyskusja na temat szczęścia. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam kolegów i koleżanki.

Słowem wstępu, jak działa szczęście, mam nadzieję że wszyscy wiemy. Ostatnimi czasy kilkukrotnie została poruszona kwestia szczęścia w pvp. Głosy są podzielone. Jedni uważają, szczęście za zbyt wpływowe na samą rozgrywkę, inni traktują je obojętnie lub niedoceniają je.

Sytuacja wydaje się całkiem normalna kiedy rozbieżność statystyk jest znaczna. Szczęściarze trafiają że szczęścia, zwinni strafiają że zwinności itp itd. Gorzej wygląda to z perspektywy kiedy statystyki są wyrównane z przewagą szczęścia z drugiej strony (np. Władca Demonów vs Łowca Skarbów). Wynika to z modyfikacji maxymalnej szansy na trafienie twojego przeciwnika.

Chciałbym zaproponować rozwiązanie tej sytuacji. W możliwie najlepszy sposób, aby żadna ze stron nie ucierpiała i nikt nie był pokrzywdzony.

Usuńmy z działania szczęścia modyfikowanie maksymalnego trafienia naszego przeciwnika.

Oraz żeby druga strona nie była pokrzywdzona:
Zwiększmy wpływ szczęścia na samo trafienie.

Zapraszam do dyskusji na temat propozycji zmian, obyśmy doszli do konkretnego rozwiązania.




Q&A:
1. "Pewnie grasz WD i nie możesz sobie poradzić z ŁS. Jesteś rzałosny Nędza"
Nie. Stoję po drugiej stronie barykady i gram CR. Znam sytuację od tej strony.

2. "hur hur dur dur zostaw nasze szczeńździe w skopoju, jak to morze być rze naz bedom trafiadź. Zmień se tatuaż jak ci się nie podoba. Sklej se spaki szczeńźcia"
Dajmy innym tatuażom szansę na przetrwanie. Dajmy szansę innym buildom.

Edit:
Przydatne Linki
https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=1341584&hilightuser=
63561

https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=1341754

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Nędza: 17-01-2019 17:59.

17-01-2019 12:33 Nędza jest offline Szukaj postów użytkownika: Nędza Dodaj Nędza do Listy kontaktów
Złota Rybka
Lord


images/avatars/avatar-18359.jpg

Data rejestracji: 27-05-2010
Postów: 459
Kraina: Moria V
Skąd: wiedziałeś?

RE: [Moria] Dyskusja na temat szczęścia. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Nędza napisał(a)
Nie. Stoję po drugiej stronie barykady i gram CR. Znam sytuację od tej strony.


Samo szczęście ŁS nie jest problemem. WD z nastawieniem na dmg sobie radzi z ŁS i jego szczęściem. Inaczej to już jednak wygląda gdy do szczęścia dodamy duże ilości obrony i twardości CR, który pod takie combo się nastawia.

__________________
Chcesz premię +100 do szczęścia w wyprawach, usunięcia denerwującego operatora, odblokowania konta?
Już dziś Złota Rybka może pomóc Ci w spełnieniu marzeń.

rotfl

17-01-2019 13:15 Złota Rybka jest offline Strona domowa Złota Rybka Szukaj postów użytkownika: Złota Rybka Dodaj Złota Rybka do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Nędza napisał(a)
Edit:
Przydatne Linki (...)

Te linki są przydatniejsze;]
[Moria] Ściana płaczu
Pech, szczęście, rozważania o statystyce w BW (chociaż nie rozumiem DLACZEGO i PRZEZ KOGO - bo informacji, jak to zwykle na tym forum bywa, brak - ten temat został zamknięty)

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

17-01-2019 15:25 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Nędza
Junior Member


Data rejestracji: 21-12-2018
Postów: 16
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Nędza
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Złota Rybka napisał(a)
cytat:
Nędza napisał(a)
Nie. Stoję po drugiej stronie barykady i gram CR. Znam sytuację od tej strony.


Samo szczęście ŁS nie jest problemem. WD z nastawieniem na dmg sobie radzi z ŁS i jego szczęściem. Inaczej to już jednak wygląda gdy do szczęścia dodamy duże ilości obrony i twardości CR, który pod takie combo się nastawia.


Udało mi się znaleźć temat który użyłem w przykładzie, raczej go pamiętasz. Dziękuję Ci za zwrócenie uwagi na plusy CR, zapomniałem że twardość i obrona wynikają ze szczęścia.

cytat:
bla_bla_bla napisał(a)
cytat:
Nędza napisał(a)
Edit:
Przydatne Linki (...)

Te linki są przydatniejsze;]
[Moria] Ściana płaczu
Pech, szczęście, rozważania o statystyce w BW (chociaż nie rozumiem DLACZEGO i PRZEZ KOGO - bo informacji, jak to zwykle na tym forum bywa, brak - ten temat został zamknięty)


Z każdego sceptyka trzeba się cieszyć. Nie chciałbym, żeby dyskusja była odbierana jako "ustawianie pod siebie balansu". Jestem świadomy swojego buildu jako CR i wiem na co jestem nastawiony. Nie jest to temat płacz.

Było by mi miło gdybyście konstruktywnie zastanowił się nad tematem.
17-01-2019 15:51 Nędza jest offline Szukaj postów użytkownika: Nędza Dodaj Nędza do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » [Moria] Dyskusja na temat szczęścia.

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH