Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Pytanie do elektryka nie z elektrody » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Pytanie do elektryka nie z elektrody
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Pytanie do elektryka nie z elektrody Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ino mam problema.
Głośniki mi jakiś czas temu zaczęły trzaskać jak ktoś światło zapala, chyba jak mikrofalówka się włącza.
Jak sąsiedzi coś robią to chyba też.

No i mnie już trafiają podłużne i kwadratowe.

Co by tu żeby mi to przestało pykać? Obudzić się idzie.

UPS niby można by zainstalować ale to trochę przesada. Koszt trochu za duży. Wolę codziennie wyłączać głośniki. Mad

Listwy przeciwprzepięciowe dadzo coś? Teraz głośniki i PC są wpięte do jakiegoś bieda ACAR F5. Nie trzaskają jak je od komputera odepnę, więc ma to zapewne związek z uziemieniem.
Nie wiem czy mam TN-C czy TN-S (w TN-C-S żywnie wątpię), ale podejrzewam że 20 letni budynek jednak ma TN-C. Szczególnie że na karcie dźwiękowej wyłapuję interferencje z karty graficznej, a jak złapię jakiegoś bolca w którejkolwiek listwie to się owe przyciszają (i jeszcze bardziej jak po drodze kaloryfer złapię :rotlfSmile .


Myślałem o kupnie na amazonie dławików ferrytowych i wrzucenie na kabel listwy - da to cuś?

Bo zabezpieczenie HV-260 BOX tylko mnie uchroni jak elektrownia postanowi zjarać mi sprzęt, ale od tego jest ubezpieczenie.


Czytałem wiele tematów na elektrodzie i poza dostaniem raka nie znalazłem sensownej odpowiedzi.

Czytanie forów audiofilów też jest interesujące, ale efekt daje podobny do elektrody. Frown

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Acrivec: 01-03-2019 19:41.

01-03-2019 19:41 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
420
Member


images/avatars/avatar-25704.jpg

Data rejestracji: 16-02-2019
Postów: 42

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jakie dokladnie glosniki, jaka karta dzwiekowa?
Mialem taki problem ze zwyklymi glosnikami komputerowymi (wpinane do mobo przez malego jack'a), jak np. w pokoju swiatlo wlaczylem/wylaczylem. Tak samo jak sasiad odkurzacz odpalil ^^

Jak uzywalem interface 'akai eie pro' razem z jakas tania listwa to tez tak mialem. Ale nie wiem dokladnie od czego, z interface nie dzialo sie to przy swietle tylko bardziej random'owo. Sasiad jak odkurzal to czesto tez nie pykalo, moze pare razy ale nie jak wlaczal odkurzacz - random'owo.

Od jakiegos czasu mam "SurgeArrest Performance PLC PL8VT3-DE" i interface 'UAD Apollo Twin' - brak problemow.

Nie wiem natomiast czy to przez lepsza karte dzwiekowa, nowa porzadna listwe czy tez przez to ze sie w dokladnie tym samym czasie przeprowadzilem (ale do starszego budynku, wiec niby elektryka powinna byc gorsza).

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez 420: 01-03-2019 21:46.

01-03-2019 21:45 420 jest offline Szukaj postów użytkownika: 420 Dodaj 420 do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Temat wałkowany 1000 razy, użyj opcji szukaj. Zamykam.
04-03-2019 14:37 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.082
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Napisz jaki masz zasilacz, sądząc po objawach pewnie z czarnej listy.

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


04-03-2019 14:46 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A kondensatora jakiegoś nie masz spuchniętego gdzieś w pc?
Jeśli było normalnie i nagle sie problemy zaczęły, to może jakiś elektrolit pada i zakłóceń nie filtruje.

__________________
[
06-03-2019 02:38 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Pytanie do elektryka nie z elektrody

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH