Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO kolejny ROK bezdropia » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony kolejny ROK bezdropia 18 Ankieta - średnia ocena: 7,0018 Ankieta - średnia ocena: 7,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
aSsaSinO
Lord


Data rejestracji: 09-04-2008
Postów: 274
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III

kolejny ROK bezdropia Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Za niedługo minie rok od założenia tego tematu: Tysiące syfu z wyprawek...

a prawie 2 lata od przejęcia postaci 2017-05-31, a ja dalej latam w tym samym eq.

Słownie ZERO zmian w moim eq od przejęcia postaci, więc drodzy admini fajnie że wprowadzacie zmiany w grze ( ostatnio KW ) ale prawie 2 lata grania bez żadnego itemu który miał by wpływ na moja postać to śmiech na sali. Polecam to zmienić w pierwszej kolejności.

Nie trzeba pisać o losowosci że jednemu więcej, drugiemu mniej albo wklejać linki do ściany płaczu , wszystko wiem.

Więc drogi CMie mam 2 pytania:

1. Czy planujecie jakieś zmiany w systemie dropu?
2. Czy prawie 2 lata to długo czy jeszcze za krótko żeby ocenić czy coś powinno wlecieć, co będzie miał o wpływ na Twoją postać?

Dziękuję za odpowiedź.
12-03-2019 16:28 aSsaSinO jest offline Szukaj postów użytkownika: aSsaSinO Dodaj aSsaSinO do Listy kontaktów
Asmiran123456
Lord


Data rejestracji: 15-11-2010
Postów: 367
Kraina: Necropolia VIII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Myślałem ostatnio w podobny sposób. Mianowicie chciałbym zadać twórcą gry pytanie. Waszym zdaniem po jakim czasie powinienem być w stanie wydropić wymarzony dla mnie zestaw:

epik śmiercionośne preko
epik śmiercionośna orcha
epik śmiercionośne pasterze
epik jastrzębi set koncentracji
i niech będzie 2x ekip skorpion


moim zdaniem po 20 latach gry takiego zestawu mieć nie będę.
coś jest ewidentnie nie tak. a to i tak "biedny" wymarzony zestaw, w zasadzie przykładowy.

__________________
r18: Asmiran
12-03-2019 18:05 Asmiran123456 jest offline Szukaj postów użytkownika: Asmiran123456 Dodaj Asmiran123456 do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

epiki sa to top end
wiec nie oczekuj ze dozyjesz wydropienia end gama takiego
system tak jest zawsze konstruowany zeby nie dochodzilo sie do maxa bo co potem?

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
12-03-2019 18:23 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moze tak jak w kazdej grze? Nowe przedmioty albo na leniwego - nowa jakosc?
Trace nadzieje, ze Ty kacik napiszesz kiedys cos co ma chociaz jakikolwiek sens rotfl

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 12-03-2019 18:40.

12-03-2019 18:39 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z Administracji nie jestem ale w mojej opinii gmeranie przy losowości nie naprawi niczego.
Tak zwane "podkręcenie dropa" może spowodować, że Ci którzy do tej pory dropili będą dropić jeszcze bardziej. Natomiast ci którym los nie sprzyjał znajdą najwyżej "nagrodę pocieszania" ale w ogólnym bilansie zmian będą jeszcze bardziej w tyle za farciarzami.
Może się też zdarzyć tak jak z epikami...
Przed wprowadzeniem epików co 100 osoba miała leg dsk speeda a po wprowadzeniu epików co 100 nie ma epik speeda. Efekt jest taki Ci którzy mają po kilkadziesiąt tysięcy udanych pielgrzymek ciągle nie mogą się doczekać na coś co uchodzi za standard na serwerze.

Losowość jest ciekawa i dodaje dreszczyku emocji. Losowość pozwala na periodyczne "WOW" w codziennej monotonii. Jeżeli jednak gra opiera się głównie lub niemal całkowicie o losowość to dochodzi do patologii.

Nawet jeżeli element losowy może dać w grze bardzo wiele to musi być jakaś alternatywa.
Był pomysł Craftu i było to światełko w tunelu. Mimo że nie poznaliśmy szczegółów bo w sercu każdego poturbowanego przez los zakiełkowało ziarenko nadziei.
Obawiam się że pomysł zdechł zanim jeszcze przybrał postać projektu:/

__________________
R14 : Brzydall
12-03-2019 19:16 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
adzi4n
Viking


Data rejestracji: 04-02-2009
Postów: 643
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z tymi epikami jest taki problem że już każdy nadropił te podstawowe elementy, cały czas leci to samo i żeby coś podmienić musi polecieć prawdziwy unikat, a te nie lecą nawet raz na ruski rok.

Ile już mają epiki 5 lat?

Podobno mi dropi, a za ten czas poleciały tylko 3 endowe epiki z czego 2 jeszcze mogą być lepsze, a tylko jeden taki który lepszy byc nie może.

Z drugiej strony zbrojownia zawalona epikami pół endowymi, bo kto wywali zwykłe epickie nocki rogate preka czy inne gole jastrzębie jak lepszych nie ma i nie ma alternatywy żeby takie pozyskać.
12-03-2019 20:53 adzi4n jest offline Szukaj postów użytkownika: adzi4n Dodaj adzi4n do Listy kontaktów
Martha1234567
Double Ace


Data rejestracji: 06-12-2018
Postów: 138

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
epiki sa to top end
wiec nie oczekuj ze dozyjesz wydropienia end gama takiego
system tak jest zawsze konstruowany zeby nie dochodzilo sie do maxa bo co potem?


Epiki na Necro to nie top end tylko standard. Niestety od jakiegoś czasu (u mnie np od przeliczenia) przestały w ogóle wpadać. Tzn wpadają tyle że same epik pałki mocy i inne kurtki narkomana. Przeliczenie było w listopadzie. Mamy marzec i nic co by warto było w zbrojowni zostawić. Czasami odnoszę wrażenie że z każdym poziomem mój drop rate maleje. S4, s3, s2, s1 bez różnicy taki sam syf leci...
12-03-2019 20:57 Martha1234567 jest offline Szukaj postów użytkownika: Martha1234567 Dodaj Martha1234567 do Listy kontaktów
Frsh
Double Ace


images/avatars/avatar-25098.jpg

Data rejestracji: 19-03-2010
Postów: 118
Kraina: Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Martha1234567 napisał(a)
cytat:
kacik napisał(a)
epiki sa to top end
wiec nie oczekuj ze dozyjesz wydropienia end gama takiego
system tak jest zawsze konstruowany zeby nie dochodzilo sie do maxa bo co potem?


Epiki na Necro to nie top end tylko standard. Niestety od jakiegoś czasu (u mnie np od przeliczenia) przestały w ogóle wpadać. Tzn wpadają tyle że same epik pałki mocy i inne kurtki narkomana. Przeliczenie było w listopadzie. Mamy marzec i nic co by warto było w zbrojowni zostawić. Czasami odnoszę wrażenie że z każdym poziomem mój drop rate maleje. S4, s3, s2, s1 bez różnicy taki sam syf leci...

Zmiana systemu Fair Drop
'Warto uważam poczytać. W sumie temat zbieżny z obecnym.
Czekamy na odpowiedz , opinię administracji.

__________________
Witaj na IRC-u, gdzie facet to facet, kobieta to facet, a małe dziewczynki to agenci FBI.
12-03-2019 21:23 Frsh jest offline Szukaj postów użytkownika: Frsh Dodaj Frsh do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Asmiran123456 napisał(a)
Myślałem ostatnio w podobny sposób. Mianowicie chciałbym zadać twórcą gry pytanie. Waszym zdaniem po jakim czasie powinienem być w stanie wydropić wymarzony dla mnie zestaw:

epik śmiercionośne preko
epik śmiercionośna orcha
epik śmiercionośne pasterze
epik jastrzębi set koncentracji
i niech będzie 2x ekip skorpion


moim zdaniem po 20 latach gry takiego zestawu mieć nie będę.
coś jest ewidentnie nie tak. a to i tak "biedny" wymarzony zestaw, w zasadzie przykładowy.

Odpowiedź to "nigdy". To tak jakbyś zapytał kiedy trafię cztery "szóstki" i dwie "piątki" w totlotka.

Epiki powinny być zaprojektowane tak, że się wyczerpują w określonym czasie i wchodzi następny poziom itemów. Tak to wszędzie działa i się sprawdza. Tutaj kompletnie to nie działa bo trzeba sobie zdać sprawę, że 5 lat to maja epiki a przecież nadal coś takiego jak l dsk tygrysia szybkość to taki drop, że zawał serca murowany (z punktu widzenia matematyki db tyg speed to też unikat jakich mało ;O).
Zmiany to mus ale oby nie craft...
12-03-2019 22:47 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Dynia
Triple Ace


Data rejestracji: 21-05-2017
Postów: 201
Klan: halo odbjur
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moim zdaniem craft to mus dla nekro. Co z tego, że leci, jak nie leci to co się przyda? Zapisuję sobie dropy od przejęcia postaci i powrotu na mój server.
"Epicki Sztylet Podkowy 13.01
Epicka Rogata Opaska Pasterza 24.01
Epickie Aksamitne Spodnie Nocy 05.02
Epickie Runiczne Szorty 09.02
Epicki Gwiezdny Łańcuch Szczęścia 23.02
Legendarny Doskonały Smoking Szybkości 28.02
Epicka Plastikowa Bransoleta Krwi 08.03
Epicka Runiczna Spódnica Uników 08.03
Epicka Runiczna Kamizelka Złodzieja 08.03
Legendarna Doskonała Lekka Koszulka Szybkości 10.03
Legendarne Dobre Szorty Nocy 11.03"
Dla wielu to są niemożliwe dropy, dla mnie też jest to szok, ale po chwili namysłu - co mi to da? Nic. Nadal nie ma epickiego speeda, orchidei (skalowanie teraz tego szrotu to żart), mocnego demona 2h, jastrzębie bez suffa (i szyi), dystans kuleje. Dokładnie to samo miałem na poprzedniej postaci i wielu innych w bw. Craft byłby odpowiednią nagrodą za poświęcony czas i w końcu moglibyśmy dopracować buildy tak samo jak może to zrobić Moria - może (a nawet na pewno) nie w ten sam sposób, ale efekt końcowy mógłby równie cieszyć.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Dynia: 13-03-2019 00:41.

13-03-2019 00:33 Dynia jest offline Szukaj postów użytkownika: Dynia Dodaj Dynia do Listy kontaktów
jarex
Emperor


images/avatars/avatar-22124.jpg

Data rejestracji: 28-03-2008
Postów: 1.391
Klan: SoesmA
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: sie bierze drop?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)Odpiszę jak tylko dostanę odpowiedź od administracji.
A do tego czasu zamykam

PS. Dodam tylko że zmiany w tym systemie są całkiem prawdopodobne, Sushi rozważa różne opcje.


via Zmiana systemu Fair Drop kilkanascie stron odpowiedz jedna...wiecej bym się nie spodziewał.

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)OK, od dzisiaj oprócz bana stałego zostaną komisyjnie spaleni na stosie

cytat:
SushiMaker napisał(a)żeby Roman ze Stachem nie krzyczeli, że teraz to już się skasują

13-03-2019 06:18 jarex jest offline Szukaj postów użytkownika: jarex Dodaj jarex do Listy kontaktów
artifex
Lord


Data rejestracji: 04-09-2007
Postów: 316
Klan: PSD
Rasa w grze: Ssak
Skąd: od mamy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dynia nie przesadzaj.
Niektorzy nie wydropoili przez ponad rok nawet 1/4 tego, ile Ty przez 2 miesiace.
Po patchu 2.0 i calym przeliczeniu, system co raz bardziej poglebia dysproporcje pomiedzy graczami.
Lucek i lvl ktore mialy pomagac sprawiaja raczej wrazenie, ze uniemozliwiaja dropienie czegokolwiek

https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=3d3a666f83
https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=cc0ca1298e
https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=81ed3a8b43
https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=7abe290daf

Jezeli 200 lvl, 500 lucka i s3 MA dawac taki rezultat przez ponad rok, to ja nie wiem co uwazam
13-03-2019 07:55 artifex jest offline Szukaj postów użytkownika: artifex Dodaj artifex do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Jeśli pytasz czy planujemy zwiększyć droprate - odpowiedź brzmi nie.
2. Dwa lata to wystarczająco dużo czasu żeby stwierdzić że masz pecha, ale nikt nie mówi że po 2 latach "powinno" Ci coś wypaść. Drop jest losowy i nie jest gwarantowany. Teoretycznie możesz niczego nie wydropić przez kolejne 4 lata.
To że nie dropiłeś przez 2 ostatnie lata nie zwiększa szans na przyszły drop.

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


13-03-2019 09:08 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Frsh
Double Ace


images/avatars/avatar-25098.jpg

Data rejestracji: 19-03-2010
Postów: 118
Kraina: Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zgadza się powyższe.
A tym co mocno miesza w dropie jest system fairdrop. Temat walkowany w innym miejscu. Powoduje duże poczucie bycia oszukanym ,tego ze system dropu jest zepsuty lub w jakiś sposób nieuczciwy. Daje on fory nowym graczom i tym z gorszym sprzętem do dropienia. Większość graczy nie czytała tamtego tematu i nie rozumie systemu fairdrop. Nie widza sensownego wytłumaczenia tego ze inni maja zł pełne epikow , a oni choć konto ma wiele lat i 500 lucka nie maja nic.
Skasujcie licznik fairdrop, najpierw tłumacząc ludziom a czym polega , i dajcie szanse na korzystanie z niego w pełni świadomie tego jak on działa.
Inaczej płacz nie skończy się nigdy.
Poniżej link do mojego profilu a tam moje epiki z zk. Bez 2h (sprzedaje wszystkie) i podwójnych tez sprzedanych.
Konto ma 1,5 roku chyba.https://r11.bloodwars.interia.pl/showmsg...ofile&uid=12196

__________________
Witaj na IRC-u, gdzie facet to facet, kobieta to facet, a małe dziewczynki to agenci FBI.
13-03-2019 09:48 Frsh jest offline Szukaj postów użytkownika: Frsh Dodaj Frsh do Listy kontaktów
Dynia
Triple Ace


Data rejestracji: 21-05-2017
Postów: 201
Klan: halo odbjur
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Najprościej to porobić sporo wypraw na max procencie i minimalnym szczęściu. Efekty same przyjdą. Niestety to pokazuje jak ułomny i jest ten system.

Z resztą po zmianach w itemsch (skalowanie) brak epickiego speeda czy orchidei automatycznie robi z graczy tier2 bez szans na dorównanie poziomu wyżej. Nawet kombinacje z setami guzik dają.
13-03-2019 10:05 Dynia jest offline Szukaj postów użytkownika: Dynia Dodaj Dynia do Listy kontaktów
aSsaSinO
Lord


Data rejestracji: 09-04-2008
Postów: 274
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez aSsaSinO
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
1. Jeśli pytasz czy planujemy zwiększyć droprate - odpowiedź brzmi nie.
2. Dwa lata to wystarczająco dużo czasu żeby stwierdzić że masz pecha, ale nikt nie mówi że po 2 latach "powinno" Ci coś wypaść. Drop jest losowy i nie jest gwarantowany. Teoretycznie możesz niczego nie wydropić przez kolejne 4 lata.
To że nie dropiłeś przez 2 ostatnie lata nie zwiększa szans na przyszły drop.


tylko wiesz że idąc takim tokiem rozumowania że teorytycznie może mi jeszcze nic nie dropnac przez kolejne 4 lata to stracicie gracza który gra w BW 10 lat?

Ja nie żądam dropienia co dzień, tydzien czy miesiąc. Mi nie przeszkadza system losowosci, ale mówię Wam to jako gracz że 2 lata to strasznie długo na podmiane jakiego kolwiek itemu bojowego i tutaj powinniście nad czym pomyśleć.
13-03-2019 10:18 aSsaSinO jest offline Szukaj postów użytkownika: aSsaSinO Dodaj aSsaSinO do Listy kontaktów
artifex
Lord


Data rejestracji: 04-09-2007
Postów: 316
Klan: PSD
Rasa w grze: Ssak
Skąd: od mamy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mapet czy Ty masz pojecie o czymkolwiek (z wyjatkiem masturbacji)?

Data rejestracji: 04-09-2007
Grajac sporo jeszcze przed w/w mam dosc duzy staz gry.
Przez xx lat da sie zauwazyc pewne elementy i charaktet tej gry.
Ostatni rok to wycinek z tego stazu, ktory posluzyl jako metoda zobrazowania Ci problemu. Patch 2.0 poglebil dysproporcje pomiedzy graczami

Czym mial byc faidrop? - wyrownaniem szans, a raczej proba wyrownania
Jak zwiekszyc szans na jego efektywnosc i ogolna efektywnosc pielg? - luckiem/strefa/lvlem, dokladnie tak jak mowi tutorial.

Co z tego wynika? - nie masz zielonego pojecia o czym mowisz, fairdrop jest jedna wielka pomylka, a tutorial to bzdury dla idiotow.

Dobrze zrozumialem?

Edit;
Jezeli przerasta Cie mechanika bw, to mozemy porozmawiac o onanizmie


Edit2;
A warnuj sobie, to tylko utwierdza mnie w przekonaniu o twoje niewiedzy, nieprofesjonalnosci i malosci


+1 za prowokacje
//MasterOfPuppets

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez artifex: 13-03-2019 10:28.

13-03-2019 10:19 artifex jest offline Szukaj postów użytkownika: artifex Dodaj artifex do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

artifex, który element mojego posta jest niezgodny z prawdą? To że drop nie jest gwarantowany?
Możliwe że nie rozumiesz co oznacza słowo "losowość".

Fairdrop faktycznie zmniejsza wpływ sprzętu/szczęścia na wyprawach, nie jest to nic odkrywczego i nie trzeba być Einsteinem żeby to zrozumieć. W dalszym ciągu jednak zwiększenie szczęścia daje większe szanse na drop. To że jednym dropi a innym nie, to wynik tego jak działa losowość.

PS. Taka retoryka nie świadczy o Tobie zbyt dobrze. Jeśli chcesz być poważnie traktowany to może zacznij zwracać się do innych w taki sposób, w jaki chciałbyś żeby inni się zwracali do Ciebie.

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


13-03-2019 10:30 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
artifex
Lord


Data rejestracji: 04-09-2007
Postów: 316
Klan: PSD
Rasa w grze: Ssak
Skąd: od mamy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A czy zauwazyles np ilosc legend w przykladowych pielgach?
Sa to 4 linki, z 2 dni - lacznie jakos w okolicach kompletu 48 pielg.

Pech to nie jest wymowka, pech to oznaka slabosci waszego mechanizmi, co wiele osob popiera dowodamk i wieloletnim doswiadczeniem.

A wiesz co ja widze? - tutorial nijak ma sie do stanu faktycznego gry.
Nawet w/w rok to juz solidna probka zeby to stwierdzic.


Czy jezelo kupisz paczke gwozdzi, podczas wbijania kapelusz gwozdzia sie nienaturalnie skrzywi skutkujac uderzeniem w palec (a dokladnke stanje sie to w przypadku kazdego gwozdzia z paczki) - czy to tez wina pecha, czy moze mlotka?
Ta, wiem, gwozdzie sa cacy, tylko wbijajacy to jelopa

P.S
Daj sobie warna, za wycieczki osobowe wobec mojej persony.
Kazdy twoj post, w kazdym temacie ocieka bezczelnoscia i arogancja.
Jako osoba piastujaca dosc powazne stanowisko (jak na nasze pseudostandardy w bw) nie masz prawa oczekiwac powaznego traktowanja, skoro sam nie traktujesz tak innych.
Sugeruje wiecej merytoryki i faktow, a mniej bzdurny formulek, ktore wygladaja jak kopiuj-wklej.
W moim przypadku osmieszam wylacznie siebie - Ty po za soba osmieszasz rowniez Conrada, Sushiego i wszystkich zaangazowanych przy BW

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez artifex: 13-03-2019 10:42.

13-03-2019 10:37 artifex jest offline Szukaj postów użytkownika: artifex Dodaj artifex do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A jeśli rzucę monetą 10 razy i za każdym razem wypadnie reszka, to jest to moja wina czy monety?
Jeśli nie rozumiesz pojęcia losowość to nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą.

PS. Może nie zrozumiałeś; nie życzę sobie takich wypowiedzi na tym forum, czy to pod moim adresem czy kogokolwiek innego. Jeśli nie jesteś w stanie napisać posta na forum bez prowokowania i obrażania innych, to sugeruję nie wypowiadać się w ogóle.

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


13-03-2019 10:42 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
artifex
Lord


Data rejestracji: 04-09-2007
Postów: 316
Klan: PSD
Rasa w grze: Ssak
Skąd: od mamy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Twoj przyklad ma sie tak do mojego, jak skarpetki do sandalow.

Tylko Ty zauwazasz w tym sens
13-03-2019 10:49 artifex jest offline Szukaj postów użytkownika: artifex Dodaj artifex do Listy kontaktów
Dynia
Triple Ace


Data rejestracji: 21-05-2017
Postów: 201
Klan: halo odbjur
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

MoP, ludzie od lat piszą i proszą o coś, co ograniczyłoby losowość na Nekro, a Ty człowieka co gra ponad 10 lat przepytujesz z rzutu monetą? Nie potrzeba tutaj sofizmatów i innego odwracania kota ogonem. Dajcie graczom narzędzie do poprawienia swojej marnej sytuacji, to gwarantuję wam, że społeczność nekro nie będzie się przerzedzać tak mocno, jak ma to teraz miejsce.
13-03-2019 10:52 Dynia jest offline Szukaj postów użytkownika: Dynia Dodaj Dynia do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dynia, powtarzam to od zawsze, losowość to główny powód dla którego wolę grać na morii. Są osoby które to lubią, są osoby którym to nie odpowiada. To, że system na necro mi nie przypadł do gustu nie oznacza, że działa niepoprawnie. Tak działa losowość. Rozumiem czym ona jest, nie lubię się na nią zdawać, nie lubię ryzykować więc wolę grać na morii.
Są jednak osoby, którym losowy charakter necro odpowiada i nie chcą "robić z necro morii". Za craftem było tyle samo osób za jak i przeciw.

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


13-03-2019 11:03 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
A jeśli rzucę monetą 10 razy i za każdym razem wypadnie reszka, to jest to moja wina czy monety?
Jeśli nie rozumiesz pojęcia losowość to nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą.


Myślę, że takie teksty powinny być oprawiane w ramkę w gablocie podpisanej "beznadziejni community managerowie".

Nigdy nie grałeś na Necro i jako moriowiec możesz jedynie sypać takimi mądrościami. Ja nie wiedziałem na co się pisze gdy x lat temu zacząłem historię z BW na Necro. Nie wiedziałem czym jest Necro, a czym Moria. Nie chciało mi się zresztą zakładać nowych kont i prowadzić. System każdej gry powinien być oparty na jakichś racjonalnych założeniach.

16 000 udanych pielg temu miałem dropa. 16 000 udanych pielg temu... nie wiem ile czasu minęło. Moment w którym dropię epik pałkę, kiedy nigdy nie wydropiłem nawet epik demon pałki - bezcenny.

Rok obiecywania craftu, rok wprowadzania go i gadania o tym i teraz jakieś lakoniczne "nie będzie bo nie". To co piszą tutaj ludzie jest mega grzeczne, naprawdę, bardzo bardzo uładzone. Wasze podejście do klientów zasługuje na inne słowa, ale nie ma sensu się obrażać skoro nikt nikogo nie trzyma na siłę.

Już nawet oleję drop, ale od wejścia speed natrzaskałem chyba z 20 parzystych lvl i od 18 parzystych nie wylosowało mi nic do zasięgu Big Grin Odporność, wiedza, wygląd, wpływy, siła 4ever. Liczyłem, że może 21 parzysty się powiedzie, ale nie.

https://r14.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=14938a6cdc

Umagów też od lat nie zmieniam, obojętnie od tego ile ŁPC zbiorę, ile WŁPC wrzucę. Tysiące monet na lobbystę poszło w piach.

Nie robicie nic dobrego dla tej gry, robicie tylko wieczny "balans" polegający na ograbianiu ludzi z kasy za zmianę rasy. Nowego contentu nie będzie już pewnie nigdy.

Ciesz się, że masz tak grzecznych userów bo zostali tylko fanatycy BW, którym możecie wiecznie pluć w twarz i śmiać się z nich, że pytają kiedy przestanie padać. Mimo wszystko, polecam się ciut uspokoić.

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta
13-03-2019 11:09 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
artifex
Lord


Data rejestracji: 04-09-2007
Postów: 316
Klan: PSD
Rasa w grze: Ssak
Skąd: od mamy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nadal do Ciebie nie dociera semantyka tego o czym rozmawiamy.
Losowosc to losowosc, atatystyka to statystyka, to odpuscmy.

Wiesz dlaczego dalem przyklad gwozdzi? Bo to lepiej oddaje istote problemu, niz twoj banal z moneta.
Jako ze nie mamy bezposredniego wplywu na losowosc, bw daje nam narzedzia, ktora z zalozenia daja posredni wplyw.
Tym wlasnie jest szczescie (jako cecha na bw, a nie szczescie jak wdepniecie w gowno przykryte sniegiem), strefa, 3 rodzaje wypraw, oraz system faildrop.
My z w/w narzedzi korzystamy, przedstawiamy tezy oraz dowody na ich zawodnosc, a Ty odpowiadasz banalami, warnami i dowcipami.

Przywyklem juz ze odwolujecie sie do statysyki tylko wtedy gdy jest wam to wygodne, ale moze czas sie troche ogarnac i skonfrontowac z problemem niepoprawnego dzialania mechaniki?
Jezeli nie to przejdziemy do kolejnej ciekawej kwestii - mechaniki losowanka 3v3 i KvK.

Zastanow sie, bo mechaniaka aren bedzie jeszcze ciekawsza, niz wypki, lucek i faildrop.


P.S
Ja/my mamy na wszystkl dowody, a Ty co masz na poparcie swoich tez?
13-03-2019 11:13 artifex jest offline Szukaj postów użytkownika: artifex Dodaj artifex do Listy kontaktów
Frsh
Double Ace


images/avatars/avatar-25098.jpg

Data rejestracji: 19-03-2010
Postów: 118
Kraina: Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wprowadzcie szybka i prosta zmianę.
Niech itemy wypadające z systemu fair drop będą na przykład wyświetlane na zielono w raportach.
Aby wyraznie można było oddzielić drop zwykły ( a który na wpływ lucek i sprzet), od dropu z FD ,który to jest udupiany przez pierwszy system.
Da to czytelne info który drop zawdzięczamy czemu.
Pozwoli lepiej i pewniej ocenić działanie obu systemów .
I może administracja zrozumie ze trzeba coś z tym na necro zrobić ?

__________________
Witaj na IRC-u, gdzie facet to facet, kobieta to facet, a małe dziewczynki to agenci FBI.
13-03-2019 11:51 Frsh jest offline Szukaj postów użytkownika: Frsh Dodaj Frsh do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie trzeba robić z Necro Morii!
Przecież nikt normalny kto myśli o Crafcie nie oczekuje że jakiś endowy item będzie można sobie zmontować w miesiąc.
W wielu grach system kowalstwa jest tak praco i czasochłonny że traktuje się go jako uzupełnienie zdobywania przedmiotów. Istnieją ograniczenia w postaci reglamentacji na niektóre przedmioty! Istnieje handel surowcami i masa innych wymagań!
W wielu grach system kowalstwa nie obejmuje endgemowych przedmiotów!
Gdyby na przykład przy pomocy craftu można było tworzyć przedmioty "albo z prefiksem/albo z sufiksem" to nadal drop pozostałby najważniejszym elementem gry.

Jak Wy liczycie tych zwolenników i przeciwników? Jestem ciekawy Waszego systemu liczenia głósów za i przeciw. Żeby policzyć głosy trzeba najpierw stworzyć stworzyć listę ludzi uprawnionych do głosowania. W Polsce na przykład trzeba mieć prawa wyborcze żeby oddać głos w wyborach powszechnych. Mam wrażenie że na BW głosy ZA i PRZECIW są liczone na forum. Tutaj może nawet połowa forumowiczów nie gra wcale albo ich gra to pasmo nieaktywności i bezmyślności.
Może warto by się zastanowić nad poważną ankietą i wybadać co myślą ludzie którzy są istotni dla gry?

Na przykład pierwsze 100 lub 200 osób z ranku każdego serwera z jakąś sensowną historią aktywności i premium.
Jeżeli bowiem na to co będzie się działo na bw mają wpływ osoby, które o grze pojęcia nie mają to nic dziwnego że takim kierunku to zmierza.
Po co za craftem miałby się opowiadać ktoś kto w życiu żadnego surowca nie zbierze bo nie puszcza prawie wyprawek odkąd mu zabrali karawanę tradycyjną.

__________________
R14 : Brzydall
13-03-2019 12:05 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
A Jednak Arrt
Lord


Data rejestracji: 04-05-2018
Postów: 281
Kraina: Necropolia IV
Skąd: takie naruszanie prywatności?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

MOP system Fair Drop jest skopany maksymalnie i piszę to jako niewątpliwy beneficjent tego systemu. Dlaczego beneficjent? Dwa epickie sety biżu (słonka i pająki) oba w 2/3sufowane, całkowicie epickie eq wyprawkowe (którego zresztą nie używam bo za bardzo w epikach pieprzy) demoniczna sufowana korba (+ jedno prefowane i sufowane wakizashi - czeka na coś do drugiej łapki) 1/2 eq do krwi... nazbierało się tego. Właśnie dlatego uważam że system FD jest spier... niczony na maksa. Stworzyłem tę postać około półtora roku temu i taki drop??? Coś jest wyjątkowo nie w porządku...


Edit:
Zapomniałem o: epik preko, epik orcha, epik szorty pasterza epik fn 2x mp5k do białej niestety ubranek nie dropię :/

__________________
Piszę co myślę bywam grzeczny - mam AS

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez A Jednak Arrt: 13-03-2019 13:14.

13-03-2019 13:06 A Jednak Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: A Jednak Arrt Dodaj A Jednak Arrt do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

frsh, w takim razie każdy epik w każdej wypce poniżej "fairdropowego standardu"* i ekspie byłby na zielono. fair drop nie polega na "wrzucaniu graczowi randomowych zboostowanych itemów", tylko ingeruje w szanse (tak, szanse) na to, że gracz "sam z siebie" znajdzie wyższy pref/suf/podstawę

*który oceniam na ok 300 lucka, akt 3 i s2

p.s. od pół roku siedzę na s4 z 261 lucka, "gdzie moje epiki?" ja się pytam! Red Face

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 13-03-2019 13:13.

13-03-2019 13:09 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
sanczezz
Double Ace


images/avatars/avatar-12965.jpg

Data rejestracji: 04-06-2008
Postów: 117
Klan: Anal Terror,WDN
Kraina: Necropolia II
Skąd: Necro II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by artifex

Jako ze nie mamy bezposredniego wplywu na losowosc, bw daje nam narzedzia, ktora z zalozenia daja posredni wplyw.
Tym wlasnie jest szczescie (jako cecha na bw, a nie szczescie jak wdepniecie w gowno przykryte sniegiem), strefa, 3 rodzaje wypraw, oraz system faildrop.
My z w/w narzedzi korzystamy, przedstawiamy tezy oraz dowody na ich zawodnosc, a Ty odpowiadasz banalami, warnami i dowcipami.


I to jest sedno calej sprawy na ktore mop ma tylko odpowiedz: 10 razy rzut moneta.
Jak nekro mialo byc 100% losowe to trzeba bylo nie wprowadzac powyzszych narzedzi, jak powyzsze narzedzia mialy pomagac to powinny to robic tak zeby bylo dobrze, a jesli wg BW team teraz jest dobrze jak jest to powinnismy wiedzec na jakiej zasadzie to dziala rzeczywiscie zeby sobie wybrac czy chcemy z tego korzystac czy nie, bo jak bym wiedzial o ile rzeczywiscie mam wieksza szanse na dropa przy trzech dodatkowych umagach z luckiem to bym zdecydowal czy wogole chce je miec czy nie...

__________________
R3: sanczez

Wszystkie moje aukcje trwają 24h od cm (chyba ze jest napisane inaczej).
13-03-2019 13:15 sanczezz jest offline Szukaj postów użytkownika: sanczezz Dodaj sanczezz do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO kolejny ROK bezdropia

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH