Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » Moria v2 (R17/R19) powracający po latach gracz, pytania o: tatuaże, itemy dla białej 1h, ewolucje, kierunek rozwoju » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony powracający po latach gracz, pytania o: tatuaże, itemy dla białej 1h, ewolucje, kierunek rozwoju 3 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
antyrama2
Newbie


Data rejestracji: 21-03-2019
Postów: 5

powracający po latach gracz, pytania o: tatuaże, itemy dla białej 1h, ewolucje, kierunek rozwoju Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam wszystkich!
Wróciłem do grania, po jakichś 2-3 latach, trochę się pozmieniało, mam masę pytań:

1) Gram zabójcą, jak prawie nikt, czemu? Widzę, że przeważa berek, czy to odrodzenie z 1hp jest tu głównym czynnikiem, możliwość używania broni dwuręcznych czy co?

2) Pamiętam, że wszystkie białasy 1h latały, tylko i wyłącznie z PNkami, teraz widzę sporo wakizashi. 10 ignora wychodzi lepiej niż jeden atak, czy chodzi o coś innego, czego nie dostrzegam?

3) tak wygląda moja postać na dzień dzisiejszy. (umagi proszę zignorować, zebrałem komplet ze wszystkich lokacji, z każdej byle cokolwiek przydatnego dostać, teraz szukam porządnych.

a) Pająki mam, bo lepsze niż gołe młodości i goła lewitka. Czemu inni tak nie robią, tylko idą w
rubiny młodości + lewitacji? Będą mocniejsze w ataku niż goły mściwy? Czy na korzyść rubina
przemawia bonus do intela do budowania czy coś? Bo patrząc na charyzmę i wpływy to
platynowy jest nieznacznie mocniejszy, a zawsze to 1 niżej do klejenia.

b) Skąd moda na tańczący set? Bonus do punktów życia jest tak mocny, że nie robi się pająków
mimo większego bonusu do zwinki i 3/4 dmg? zakładam, że koszt nie jest tu przeszkodą, bo w
końcu słońca lewitacji + młodości widuję dość często na topce, a te też nie są tanie. Od razu
kolejne:

c) Czemu słoneczny na białasach?

d) Czy może brak pająków a używanie tańczącego i słonecznego wiąże się z tym, że na wyższych
lokacjach drugiej mapy trzeba mieć ekwipunek pod konkretnego przeciwnika? Że wymarło coś
takiego jak uniwersalne "eq na ekspy" a pająk zwyczajnie nie pasuje do wymagań
przeciwników?

4) Ewolucje, tu jest dużo do poruszenia, więc TLBig Grin R- jakie priorytety w rozwijaniu ewolucji?

czy Więź z Gają 4-> Dodatkowa Komora -> Potęga -> Ścięgna -> pozostałe runy poz 4
może Komora-> Gaja 4 -> Potęga -> Ścięgna -> pozostałe runy
może Potęga -> wszystkie do run równo w górę -> Komora itd itp?

Bardzo proszę, by ktoś podał tak jak powyżej, jakie mieć priorytety w rozwijaniu ewolucji.

koniec TLBig Grin R, kontynuacja rozważań:

Aktualnie mam rozwinięte

Gruczoły jadowe poziom 2
Wzmocnione ścięgna poziom 3
Dodatkowa komora poziom 2
Absorpcja poziom 5
Skażenie Maną poziom 1 (to, to przez pomyłkę wziąłem chyba)
Potęga poziom 2
Lekkość bytu poziom 3 (no brakło, jakiś czas temu, cierpliwości)
Piromancja poziom 1
Więź z Gają poziom 2
Hydromancja poziom 1
Forma astralna poziom 1
Piętno demona poziom 1

Nie umiem wyważyć, co powinno być priorytetem, a punktów ewolucji zawsze brakuje.

Plan niby mam taki, żeby w pierwszej kolejności dobić Więź z Gają, dla odblokowania czwartej zielonej runy. Ale co powinno być następne? Dodatkowa komora? Czy może różnica jest taka, że warto zrobić komorę 5 najpierw?

Następnie Potęga- im szybciej, im więcej, tym lepiej, może to zrobić jako priorytet? Stawiam na zmianę- Cmentarz gdy mam otwarty portal, mocni gracze z klanu ubijają mi, w czteroosobowym składzie, a żeby otworzyć portal stawiam aktualnie Anubisy, we 3 osoby. Ponad 100 pktów za każdą założoną ekspedycję- to z Potęgi 5, ponad 12 punktów dziennie za samą ewolucję.

Zwinności wyciągam nieco ponad 500, więc na moje obecne ekspedycje wystarczy, bo wiadomo, że Cmentarza nie zblaszę jeszcze długo, a zasięg na Kronka jest, dlatego dalsze poziomy Wzmocnionych ścięgien odkładam na potem.

Absorpcja- szybki przegląd blach za wysokie ekspedycje topki, wskazuje, że nie warto powyżej 5 wbijać abso. Czy to może moja błędna obserwacja? a potem Pancerz- na razie nie mam wcale, ale poziom 5 daje 15% pktów życia, czy to należy brać zamiast Absorpcji powyżej 5, dla oszczędności poziomów ewolucji? Czy może plan jest taki, by mieć Absorpcję 5 wzmocnioną bonusem z tańczącego?

Gruczoły również odłożyłem na nieco później, bo dopiero 5 poziom zrobi mi jakąś różnicę tym modem kryta- szansy mam max i tak więc 3 i 4 dałyby mi nic. Chyba, że zmienię tatuaż, ale o tym nieco dalej.

Jeżeli w którymś momencie będę miał jednocześnie zużyte wszystkie poziomy ewolucji, wbite kluczowe evo na należyty poziom i jakieś wolne punkty ewolucji, to wtedy wezmę te podnoszące maks szansę na pielgi, ale to już najniższy priorytet.


IGNOR, TATEK:

Piętno demona- zakładam nie używać tego wcale- pomysł miałem taki- 30% ignora z tatuażu, 2 umagi po 30% ignora i blacha za kronka- 100%. zabójca ze 100% ignora z szybkimi pnkami xxx. ale teraz, gdy widzę, że z umagów jest x/6 a nie x/4 dmg, to chyba przerobię się na mnicha- bo mam z tatka do wyboru- 30 ignora zabójca lub 2/4 dmg mnich. 30 ignora umag znajdę, ale dmg to 2/6 więc potencjalnie tracę. No, i ten mod kryta na poziom u zabójcy, dogoni bonus mnicha dopiero na 180 poziomie, więc to długo jeszcze, nie wiadomo co przyniosą patche, więc mnich wychodzi na +. Ale jak zmiana wchodzi w grę to znowu berka trzeba przemyśleć, bo druga mapa, duże kryty, łatwo zginąć przez losowator, bardzo kuszące jest to dodatkowe życie z 1 hp, no a Krew Życia+ Pieśń Krwi to da już bardzo dobrą żywotność i ładny bonus do obrażeń. Zmiana tatka znowu bardzo by podniosła wagę Gruczołów Jadowych- czyli znowu poziomy ewolucji zarezerwować dla nich trzeba- mało na piętno demona. Ale co by nie było, czy zmiana czy nie, muszę broń z zerowaniem obrony zrobić, bo w ramy zabójcy kilt dsk5 się nie mieści, więc leg zwinną pn odwagi wymienię na leg demon pn zemsty, ale zanim to skleję to trochę zejdzie, więc te rozważania można odłożyć na później.

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez antyrama2: 06-04-2019 00:01.

05-04-2019 23:59 antyrama2 jest offline Szukaj postów użytkownika: antyrama2 Dodaj antyrama2 do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

na początku zaznaczę, że chociaż gram na morii od kilku lat to nie uważam się za speca, ale lepiej żebym ja odpowiedział niż nikt

1. zabójca nie ma nic fajnego, berek ma cokolwiek. w czasach gdy celem jest zwinkowanie/sumowanie mobków, jezus mode sprawia, że mobek musi trafić cię aż 2 razy żeby cię zabić, a ma on 1% trafienia. a ponieważ aktualnie farmionego mobka bardzo trudno przesumować, berków jest coraz mniej

2. co to jest biała 1h? jeśli ktoś biega w waki, to powodem jest bardziej suma niż ignor, jeden atak to dość mało przy 1h, a trochę sumy może stanowić różnicę między udaną ekspą a nieudaną

3a. nie gram na moriach z nową tabelką, u nas na tym etapie pewnie się używa tytanów. może chodzi o dźwiganie itemów?

3b. tańczący set większość osób ma od bardzo dawna (czyli z czasów gdy pająki były sporym wydatkiem), a słonka dają więcej sumy i atak (istotny przy 2h). no i hp od niedawna są sexy

3c. suma w połączeniu z atakami, w czasach wymarłej 1h 3 ataki są lepsze niż 3/4 dmg

3d. w zasadzie tak, ale w obecnym "eq pod ekspy" biała jest w stanie zabić wszystkie wcześniej farmione mobki. palna nie, bo jednego z nich się zwinkuje. z kolei przyszły mobek wymaga spostowania

4. drzewko priorytetów:
runy na 4>aury>skrzydła/ścięgna/mięśnie>gruczoły>reszta jak masz za dużo wolnych pkt evo>runy na 5 (są op, ale też turbodrogie)>lekkość odbytu, skażenie maną, potęga, ignor oraz pamięć przodków

15% z pancerza to mało, dopóki nie masz tony hp z umagów to lepiej brać abso. evo nie są mnożone przez bonus z tańczącego z tego co pamiętam, ale i tak potrzebowałbyś minimum 4 umagi po 2khp

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 06-04-2019 01:03.

06-04-2019 01:03 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
antyrama2
Newbie


Data rejestracji: 21-03-2019
Postów: 5

Autor tematu Temat rozpoczęty przez antyrama2
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wielkie dzięki za odpowiedź, sporo się rozjaśniło. Chętnie zapoznam się również z opiniami innych, jakby ktoś chciał coś dodać, to zapraszam.

Oprócz tego, pojawiło się nowe pytanie- mianowicie, trzeba łączyć przedmioty- niekiedy trafi się coś w stylu wysoki prefiks niski sufiks, drugi przedmiot na odwrót, i jestem ciekaw, czy w ogóle robicie takie połączenia, czy unikacie jak ognia obniżania afiksów? a jeśli łączycie w taki sposób, to na jakiej podstawie decydujecie, czy dane łączenie jest opłacalne czy nie?
06-04-2019 11:21 antyrama2 jest offline Szukaj postów użytkownika: antyrama2 Dodaj antyrama2 do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

raczej jest to osobisty wybór. są tacy, co kleją byle jak, byle do przodu, bo nie robi im czy złożą item na 130 łączeń czy 150. inni nigdy by tak nie skleili, bo wolą być wydajni. ja połączyłbym takie dwa itemy tylko gdyby to była jedyna opcja prowadząca do celu

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
06-04-2019 11:51 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Malammore
Newbie


images/avatars/avatar-25685.jpg

Data rejestracji: 13-04-2019
Postów: 2

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czyli teraz Berek to jedyna słuszna droga w białej 1h? Nie grałem jakieś 2-3 lata, rozumiem, że kolejne "pacze balansujące", które wchodziły zrobiły taki balans Big Grin
Zastanawiam się czy jest sens robić tego zabójce.
13-04-2019 12:31 Malammore jest offline Szukaj postów użytkownika: Malammore Dodaj Malammore do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cr rządzi pvp a na ekspach radzi sobie jak każdy. zabójcy nie widziałem od lat

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
13-04-2019 14:10 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
tyjyutjyuj
Newbie


Data rejestracji: 06-04-2020
Postów: 4

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dzień dobry.
Podbijam temat. Chcę wrócić do gry i myślę o r19. Jak to wygląda z biała 1h. Najlepiej gdyby ktoś mógł wypisać najlepsze obecnie połączenia ras z tatkami żebym nie wtopił. Płeć ma jeszcze jakieś znaczenie?

E:
Forum to już widzę całkowicie martwe, nie idzie nigdzie znaleźć w miarę świeżych informacji.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez tyjyutjyuj: 06-04-2020 21:17.

06-04-2020 21:14 tyjyutjyuj jest offline Szukaj postów użytkownika: tyjyutjyuj Dodaj tyjyutjyuj do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » Moria v2 (R17/R19) powracający po latach gracz, pytania o: tatuaże, itemy dla białej 1h, ewolucje, kierunek rozwoju

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH