Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Skażenie maną - będzie rework? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Skażenie maną - będzie rework? 10 Ankieta - średnia ocena: 6,40
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Eleishar
Lord


Data rejestracji: 28-02-2018
Postów: 276
Klan: Klan Cienia
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia II

Skażenie maną - będzie rework? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak ta ewolucja działa wszyscy wiemy. Wielokrotnie było powtarzane że jest zwyczajnie słaba i przy okazji przeliczania doczekała się w końcu obniżki kosztu.
Tym niemniej dalej jest to czołówka bezużytecznych ewolucji. BWTeam mówi że to ewolucja dla maluchów i nie będzie zmian, bo maluchom pomaga.
No to niespodzianka, jestem maluchem i stać mnie na to by się w Skażenie zaopatrzyć, sęk w tym że moim zdaniem zwyczajnie nie warto. To jest syf, na który można najwyżej zmarnować punkty. Wolę nie móc odpalić wszystkiego co mam, niż opóźniać wykupienie bardziej potrzebnych ewolucji.
Ewolucje powinny być przydatne dla wszystkich graczy, niezależnie od tego czy są mali czy duzi, więc jeśli coś jest nieprzydatne nawet dla maluchów, to chyba jednak wymaga przemyślenia.
W tym względzie raczej nie jestem odosobniony, nie spotkałem jeszcze na swoim serwerze gracza na zbliżonym poziomie, który miałby Skażenie Maną choćby na 1 wykupione. Może na poziomach 100+ gdy już nie ma czego z evo robić...

__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym to był ja.
20-04-2019 14:53 Eleishar jest offline Szukaj postów użytkownika: Eleishar Dodaj Eleishar do Listy kontaktów
reallny
Lord


Data rejestracji: 23-08-2018
Postów: 335
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

mozna by pociagnac skazenie o kolejne 5 poziomow jak w sytuacji skrzydel, sciegien itp
w ogole pasywki - aury, ktore dzialaja zawsze tez moglyby zyskac 5 poziomow wiecej, fajnie zwiekszyl by sie wachlarz mozliwosci w kazdym buildzie Smile )

__________________
'Wełen ale anubis zawsze wygrywal więc co za roznica. No chyba taka że dobija szybciej.' xD - SPFY
20-04-2019 16:21 reallny jest offline Szukaj postów użytkownika: reallny Dodaj reallny do Listy kontaktów
Eleishar
Lord


Data rejestracji: 28-02-2018
Postów: 276
Klan: Klan Cienia
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Eleishar
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Najpierw te 5 poziomów Skażenia powinno być warte wzięcia, a nie jest. I o to mi się rozchodzi.
Co do pozostałych aur, faktycznie mogło by być fajnie (choć runkowe kosztowałoby tyle że i tak nikt by ich nie wbił).

__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym to był ja.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Eleishar: 20-04-2019 22:29.

20-04-2019 20:17 Eleishar jest offline Szukaj postów użytkownika: Eleishar Dodaj Eleishar do Listy kontaktów
Satyna
Triple Ace


Data rejestracji: 10-08-2009
Postów: 206
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

skazenie mana jest ok, obojetnie po jakich kosztach by nie bylo. i rzeczywiscie mogloby zostac podciagniete do 10. nie jestem maluchem, a i tak nie moge uruchomic wszystkich ewo, ktore mam wykupione ( wszystkie pasywne ewo mam na maxa)

__________________
r9 - nick: Kamea
20-04-2019 22:51 Satyna jest offline Szukaj postów użytkownika: Satyna Dodaj Satyna do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Satyna napisał(a)
skazenie mana jest ok, obojetnie po jakich kosztach by nie bylo. i rzeczywiscie mogloby zostac podciagniete do 10. nie jestem maluchem, a i tak nie moge uruchomic wszystkich ewo, ktore mam wykupione ( wszystkie pasywne ewo mam na maxa)


popieram

__________________
R14 : Brzydall
21-04-2019 22:01 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
Eleishar
Lord


Data rejestracji: 28-02-2018
Postów: 276
Klan: Klan Cienia
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Eleishar
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli podciągną do 10 w obecnej postaci, to i tak wiele nie zmieni. Mając 10 poziomów Skażenia (jeśli efekt rozwijałby się tak samo jak w pozostałych evo) nie wyciągniesz nawet jednej ewolucji na 5 poziom. I to się ma opłacać?

__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym to był ja.
22-04-2019 11:01 Eleishar jest offline Szukaj postów użytkownika: Eleishar Dodaj Eleishar do Listy kontaktów
galanonim3
Triple Ace


Data rejestracji: 22-01-2009
Postów: 220
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

mialo by to sesn wtedy gdyby 10 poziom pozwolil na odpalenie 10 poziomu dowolnej sciezki
wtedy bylby zauwazalny efekt

4500 ewo za 7 predzej wbije sie te siedem poziomow niz uzbiera tyle ewo ile to miesiecy atakow???
efekt niezauwazalny

ewolucja zbedna tak samo jak Lekkość bytu powinien byc dopisek po najechaniu "nie rozwijaj tego debilu"

__________________
ODDAM KONTO ZA FREE 450 punktow TOP 200
22-04-2019 12:05 galanonim3 jest offline Szukaj postów użytkownika: galanonim3 Dodaj galanonim3 do Listy kontaktów
Satyna
Triple Ace


Data rejestracji: 10-08-2009
Postów: 206
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

w obecnej postaci skazenie mana to 7 poziomow ewo, czyli uruchomienie dodatkowej ewolucji na 3, i 1 poziom zostaje wolny. moim zdaniem to duzy bonus. gdyby skazenie bylo do 10, to dawaloby 14 poziomow, a to bylby bardzo duzy bonus.
jesli ktos tego bonusu nie widzi, to ok. zycze powodzenia


cytat:
galanonim3 napisał(a)

4500 ewo za 7 predzej wbije sie te siedem poziomow niz uzbiera tyle ewo ile to miesiecy atakow???
ewolucja zbedna tak samo jak Lekkość bytu powinien byc dopisek po najechaniu "nie rozwijaj tego debilu"


mamy rok 2019 - teraz ewo szybko leci, tylko ze nie z atakow. 4,5k zbiera sie 2-3 miesiace, jesli logujesz sie regularnie, rosniesz w poziomy i chodzisz na 3v3 i kvk

lekkosc bytu - teraz jest przydatna, bo dodano do niej skracanie czasu budowy. ale tez nikomu bym jej nie polecala przed 200lvlem


@down
zakladam, ze wiesz, ktore ewo sa ci teraz najbardziej przydatne, i ze takie kupujesz. jesli skazenie jest daleko na twojej liscie, to kupisz je za pare lat. ale to przeciez nie jest powod, zeby psuc przydatna ewolucje. bo ona jest przydatna, nawet jesli nie tobie w tym momencie

__________________
r9 - nick: Kamea

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Satyna: 24-04-2019 20:17.

22-04-2019 13:44 Satyna jest offline Szukaj postów użytkownika: Satyna Dodaj Satyna do Listy kontaktów
Eleishar
Lord


Data rejestracji: 28-02-2018
Postów: 276
Klan: Klan Cienia
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Eleishar
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pewnie, to tylko 45 poziomów nieparzystych (licząc te po 100, wcześniejszymi nie zbierzesz nawet połowy) lub 188 dni robienia ataków (bez premki licząc po 7 udanych dziennie co jest rzadkością) lub 15 miesięcy robienia wszystkich aren 3v3 i kvk, bądź circa rok nagród za logowanie (nie licząc eventów specjalnych a'la święta, bo wielkości nagród nie przewidzisz). Zakładając dobry miesiąc (i że o niczym nie zapomnisz) zgarniasz 1320 evo plus poziomy. Może faktycznie uciułasz w 3 miesiące, ale pod warunkiem że nie masz żadnych innych ewolucji do wykupienia, z większym priorytetem (wątpliwe).

__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym to był ja.
24-04-2019 14:43 Eleishar jest offline Szukaj postów użytkownika: Eleishar Dodaj Eleishar do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

niestety temat placz

na ta chwile
vuko korzysta z ewolucji: Skrzydła poz. 10, Pancerz poz. 5, Kły/Pazury/Kolce poz. 2, Gruczoły jadowe poz. 10, Wzmocnione ścięgna poz. 10, Mutacja DNA poz. 4, Szósty zmysł poz. 5, Absorpcja poz. 1, Harmonijny rozwój poz. 4, Piętno demona poz. 6, Wzmocnione mięśnie poz. 9, Dodatkowa komora poz. 5, Krew demona poz. 5, Skażenie Maną poz. 5, Pamięć przodków poz. 5, Potęga poz. 5, Lekkość bytu poz. 5, Piromancja poz. 5, Więź z Gają poz. 5, Hydromancja poz. 5, Forma astralna poz. 5.

i niestety blokuje mnie ilosc poziomow ewolucji a nie braku evo
mialbym kolejne 2-3 evo na poz 10 ale niestety nie mam tyle poziomow

wiec jak dla mnie ewolucja jest dobra i nie powinna byc wzmacniana bo by tylko jescze bardziej topke umocnila
co do maluchow to dojdziesz do momentu ze wbijesz skazenie bo nie uruchomisz juz nic wiecej - to ze bedzie to pozniej niz w przypadku obecnej topki to tylko jest spowodowane tym ze u nass w trakcie rozwoju byly dodawane nowe ewolucje

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
24-04-2019 14:52 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Eleishar
Lord


Data rejestracji: 28-02-2018
Postów: 276
Klan: Klan Cienia
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Eleishar
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Widzisz, masz wykupione na maks i daje Ci to tyle co nic. Co to jest 7 poziomów, gdy na 10 level evo trzeba 45 a takich masz kilka do odblokowania?
To nie jest płacz, płacz by był gdybym wziął o teraz domagał się boosta, bo jest za słabe i mi się nie opłaciło. Ja mówię żeby był boost, który sprawi że wszystkim się opłaci. Idea tej aury jest dobra, po prostu wykonanie kuleje. By nawet dawało te 15 na 5 levelu, jedną całą ewolucję podstawową to już by się opłacało znacznie bardziej. O skalowalnym efekcie to nawet nie marzę, zresztą mógłby być przegięty.

__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym to był ja.
24-04-2019 22:39 Eleishar jest offline Szukaj postów użytkownika: Eleishar Dodaj Eleishar do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wlasnie po to jest to tak ustawione zeby kazdy musial wybierac co wbic w atak/ekpe bo rozwiniete masz wiecej
dzieki temu inne ustawienia mozna kombinowac a nie wszyscy by z tym samym latali

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
24-04-2019 22:51 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Borszczu
Viking


Data rejestracji: 03-12-2006
Postów: 584
Klan: SG
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ustawione to jest tak ze ostatnimi ewolucjami, ktore sie trenuje tylko z nudów, jak juz wszystko inne bedzie zrobione i na Morii powbijane epiki, są Lekkość bytu i Skażenie maną. O kolejności tych dwóch ewo decyduje przeważnie rzut monetą.

Niech Konrad wygeneruje z bazy danych statystykę rozwinietych ewo i bedzie odzwierciedlenie ich użyteczności.


Wytrenowanie skażenia na 5 lvl to 100 dni zbierania ewo z ataków. Aktualnie mam 245 lvl, w czasie 100 dni nabiję ok 12 poziomow. Brak logicznego wytłumaczenia dla takiego manewru.

__________________
r1: mark

r2,r5,r7,r19: Borszczu
24-04-2019 23:07 Borszczu jest offline Szukaj postów użytkownika: Borszczu Dodaj Borszczu do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1 ja nie widze powodu czemu by nie mieli zrobic 6-10 poziomu poza tym ze to wzmocni tylko topke bo ona ma zbedne ewo a nie ma poziomow
2 mi tam wychodzi bardziej jakies 80-85 dni max - liczac 4 evo za atak i 3-4 odbite
3 aktualnie mam 298 poziom i czego mi brakuje to wlasnie poziomow evo do wbicia wiekszej ilosci evo - i nie nie mowimy o zbednym evo bo nawet te male potrafia zrobic roznice czy w pvp czy ekspach
4 lekkosc bytu wcale nie jest ostatnia evo do wytrenowania - ja mam juz takie poziomy budynkow ze to jest must have

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez kacik: 24-04-2019 23:20.

24-04-2019 23:19 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
adzi4n
Viking


Data rejestracji: 04-02-2009
Postów: 643
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moze prosciej oblokujcie lvl tej ewolucji w nieskonczonosc, zablokujcie koszt na 1 lvlu i kazdy poziom daje 1 evo wiecej do uzycia
Zeby uzyc cala sciezke ladujesz wtedy to evo na 45 poziom
25-04-2019 07:53 adzi4n jest offline Szukaj postów użytkownika: adzi4n Dodaj adzi4n do Listy kontaktów
Satyna
Triple Ace


Data rejestracji: 10-08-2009
Postów: 206
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Eleishar napisał(a)
Widzisz, masz wykupione na maks i daje Ci to tyle co nic. Co to jest 7 poziomów, gdy na 10 level evo trzeba 45 a takich masz kilka do odblokowania?
To nie jest płacz, płacz by był gdybym wziął o teraz domagał się boosta, bo jest za słabe i mi się nie opłaciło. Ja mówię żeby był boost, który sprawi że wszystkim się opłaci. Idea tej aury jest dobra, po prostu wykonanie kuleje. By nawet dawało te 15 na 5 levelu, jedną całą ewolucję podstawową to już by się opłacało znacznie bardziej. O skalowalnym efekcie to nawet nie marzę, zresztą mógłby być przegięty.


piszesz, ze sa przydatniejsze ewolucje do kupienia, i ze skazenie jest nic nie warte. wiec po co zawracasz sobie glowe nic nie warta ewolucja? kupuj te wazniejsze ewolucje i wroc do tematu, jak juz wykupisz wszystko wazne i nie bedizesz mial co z dalszym ewo robic. bo jak teraz zbustuja skazenie i uznasz je za przydatne, to bedziesz mial o jeszcze jedna wiecej wazna ewo do kupienia

__________________
r9 - nick: Kamea
25-04-2019 20:42 Satyna jest offline Szukaj postów użytkownika: Satyna Dodaj Satyna do Listy kontaktów
Eleishar
Lord


Data rejestracji: 28-02-2018
Postów: 276
Klan: Klan Cienia
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Eleishar
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak jestem maluchem, to wykupowanie evo i tak mam ograniczone przez poziom. Nie o to w tym wszystkim chodzi.
Raz że Skażenie mało daje, to pierwszy problem. Ale jest jeszcze drugi. Otóż liczba ewolucji jest skończona, liczba ich poziomów również, natomiast potencjał wbijania leveli z tego co mówił BWTeam jest nieograniczony, czyli za X czasu Skażenie w ogóle nie będzie potrzebne starym graczom. Jest to oczywiście przyszłość bardzo odległa (poziom bodaj 604, nie wiem czy ta gra tak długo przetrwa), jednak nie ma żadnej innej ewolucji której efekt z czasem stałby się całkowicie nic niewart.

Edit: poprawka szacowania

__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym to był ja.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Eleishar: 26-04-2019 18:05.

26-04-2019 14:39 Eleishar jest offline Szukaj postów użytkownika: Eleishar Dodaj Eleishar do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Skażenie maną - będzie rework?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH