Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA Pomoc w wyborze ultrabooka » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Pomoc w wyborze ultrabooka 4 Ankieta - średnia ocena: 5,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Pomoc w wyborze ultrabooka Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cześć,

zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze ultrabooka dla mojego taty. Istotna jest waga laptopa, tak by podróżowanie z nim było możliwie jak najmniej uciążliwe.

Laptop będzie wykorzystywany do zwykłej pracy biurowej - pakiet Office, przeglądarka + kilka programów księgowych. Wydaje mi się, że zwykły procesor i3 wystarczy, nie ma sensu ładować się w potężniejszy CPU, 8GB RAM to właściwie standard, fajnie by było, gdyby pamięć SSD była większa niż 256 GB.

Oglądałem Huawei Matebooki X i wyglądają super, gdyby nie brak złącza USB-A, które musi być. Bardzo podoba mi się rozwiązanie z wykorzystaniem złącza USB-C jako złącza ładowania, tak jak jest to zastosowane w Macbookach firmy Apple. Jednakże, z tego co zauważyłem, to kombinacja złącza USB-C jako główne + USB-A nie występuje.

Nie ma potrzeby inwestowania w dotykowy ekran.

Podsumowując, idealny ultrabook powinien posiadać:
- matrycę 12-14"
- wagę nie większą niż 1,5kg
- powyżej 300GB SSD
- przynajmniej jedno złącze USB-A
- złącze USB-C umożliwiające ładowanie komputera.

Planowany wydatek oscyluje wokół kwoty 4000 zł, ewentualnie można trochę dołożyć, choć, wiadomo, im mniej, tym lepiej. Smile

Będę bardzo wdzięczny za propozycje.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

25-04-2019 23:02 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
420
Member


images/avatars/avatar-25704.jpg

Data rejestracji: 16-02-2019
Postów: 42

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Od razu napisze ze duzy plus za dokladny opis potrzeb Smile


Powiem tak, ogolnie jestem wielkim przeciwnikiem laptopow - chyba ze wlasnie mobilnosc jest najwazniejszym faktorem przez ktory mozna poswiecic inne 'dodatki'.

Do tej pory nie widzialem niestety zadnego lapka ktory by dobrze szedl z czasem.
Patrzac na takie typowe lapki pod 'normalnych uzytkownikow' to niestety nie widzialem zadnego lapka ktory po 2-3 latach jeszcze by sie dobrze trzymal.
Podejrzewam ze twoj tata nie bedzie mial jakis duzych wymagan od lapka, ale i tak kicha jak sie po 1-2 latach zaczna problemy z wieszaniem, przegrzewaniem itp.


Patrzac po moich znajomych:

wiekszosc co ma laptopy, uzywa ich tylko w domu
pomijajac bloatware (HP chyba najgorszy pod tym wzgledem), wiekszosc ma jakies problemy z lapkami


wiekszosc znajomych pracujaca glownie mobilnie, uzywa macbook'ow
o problemach nie slyszalem



Jakis czas temu mialem problemy z komputerem i musialem sobie pozyczyc laptopa na jakis czas.
Mialem akurat do wybory 3 sztuki, i uzywalem przez jakis czas wszystkie.

HP, DELL i Macbook.
HP i DELL byly dosyc nowe, tj nie starsze niz 2 lata. Macbook byl modelem z 2010 roku.

Pomijajac ze oba laptopy potrzebowaly jakies 5-6 minut zeby wejsc na pulpit, to po tym dosyc mocno przymulaly. Nie potrzebowalem zbyt duzo robic zeby sie zaczely wieszac, ponizej godziny tez zaczely byc glosne jak odkurzacz bo temperatury siegaly 70+ stopni.
Dodam ze glownym uzytkowaniem bylo tutaj wysylanie emaili, troche Adobe Indesign (pliki ponizej 5 stron) i youtube ^^


Macbook natomiast sprawdzil sie super mimo ze dosyc stary model.
Nie dosc ze moglem robic wszystko bez przymulania, to byl jeszcze dosyc chlodny i cichy.
Ogarnalem nawet pare projektow w Ableton Live 9 i 10, nawet z tym sobie dobrze poradzil mimo ze pare projektow bardzo CPU-intensywne bylo.

Ogolnie nie lubie OSX, ale jesli chodzi o mobilnosc i stabilnosc to najprzedzej polecilbym macbooka. Nawet uzywane, starsze modele beda sie dobrze sprawdzac.

Ewentualnie polecalbym popatrzec na ThinkPady od Lenovo.
ThinkPad T480 mysle ze powinien pasowac, waga niestety "Starting at 3.6 lbs (1.63 kg)"
Cenowo jest w zasiegu 700$ (z kuponem THINKTAPRIL)

Tutaj link do US strony Lenovo:
https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thi...ENUS0/customize

Mozesz sobie dopasowac niektore czesci, ja patrzylem glownie na model bazowy z i3, 4GB ramu ale z SSD 512gb.


Na PL stronie niestety nie widzialem funkcji dopasowania czesci, nie wiem czy w podanych sklepach partnerskich masz rozne wersje czy tylko jeden 'bazowy' model bez mozliwosci upgrade'ow.
https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/thi...0/p/22TP2TT4800

__________________

27-04-2019 11:42 420 jest offline Szukaj postów użytkownika: 420 Dodaj 420 do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

420 nie zgodzę się.

Pracuje na lapkach różnych i 15h dziennie.

Lenovo fakt muli po 2-3 latach. Ale się nie grzeje.

Dellowskie są oki tylko może cena robi różnice przy kupnie nowego bo 8-10k.

Ale pracowałem na dellowskim z korpo 4 letnim i jest oki.

Dawne IBM czyli teraz ThinPady też dają radę. Tak jak piszesz.

Pewnie kwestia ceny jest ważna i podzespołów, bo tak jak z pralkami kupujesz bez przedłużenia gwarancji dają Tobie pralkę z kodem 124 zapłacisz za 5 letnią gwarancję dają pralkę z kodem 128.


Z macow nie korzystałem więc w tej kwestii nie mam zdania czy się sprawdza, chociaż z drugiej strony jak z telefonami ajfonow nie używam ale wielu używa bo np. mają obudowę lepszą i kierownik na budowie go nie zniszczy w kieszeni a dostęp do mocy obliczeniowej musi mieć.

Temat rzeka, po co do czego, za ile etc.

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
27-04-2019 20:58 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
420
Member


images/avatars/avatar-25704.jpg

Data rejestracji: 16-02-2019
Postów: 42

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sege, no ja z lapkami duzo doswiadczenia nie mam. Napisalem tylko jak to u moich znajomych wyglada, no i jak to wygladalo na tych dwoch lapkach od DELL i HP co uzywalem przez jakis czas.
Oba nie byly jakies super high-end'owe, ale ten macbook z 2010 tez nie byl - a roznica byla duza mimo ze macbook 9 lat a te lapki hp/dell mniej niz 2 lata.
Macbook byl standardowym modelem, jedyne co bylo zmieniane to HDD na SSD (oba lapki windows mialy standardowo SSD wbudowane)


Zalezy wlasnie jakie czesci, jaki producent (bloatware) i jaka granica cenowa. Podejrzewam ze wlasnie takie 'sredniawe' laptopy maja czesciej problemy typu przegrzewanie/przymulanie. Ale idac wyzej cenowo osobiscie sklanialbym sie ku (nawet uzywanemu) macbookowi, albo wlasnie thinkpad.

A czy Lenovo sie przegrzewa to nie wiem, nigdy nie uzywalem. Wiem tylko ze duzo lapkow ma problemy z przegrzewaniem w dosyc krotkim czasie.
A co do lenovo to wiem tylko ze thinkpady sa dosyc wytrzymale, dlatego wlasnie je polecalem + pasowaly pod opis ktory Buc napisal w pierwszym poscie. Jak sie naprawde sprawdzaja nie moge powiedziec.
Od lat siedze na stalym PC, upgrade czesci robie gdy trzeba, mobilnosci nie potrzebuje dlatego laptopa tak naprawde nigdy nie potrzebowalem/uzywalem.


cytat:
Z macow nie korzystałem więc w tej kwestii nie mam zdania czy się sprawdza, chociaż z drugiej strony jak z telefonami ajfonow nie używam ale wielu używa bo np. mają obudowę lepszą i kierownik na budowie go nie zniszczy w kieszeni a dostęp do mocy obliczeniowej musi mieć.

Ja mam w pracy albo mini mac albo iMac, nie narzekam wzgledem niczego - tylko system operacyjny od apple mi nigdy nie pasowal, po prostu zawsze na windowsie siedzialem wiec windows bedzie dla mnie zawsze lepszy Tongue
Ale wlasnie macbook mnie dosyc zdziwil tym jak dobrze pracowal, gdybym kiedykolwiek potrzebowal mobilnosci to mysle ze wlasnie padlo by na macbooka, mimo ze pewnie caly czas sie bym wkur... przez system rotfl
Jedyne o czym ostatnio czytalem to ze sa mega problemy z nowszymi modelami macbook z 'buttterfly keyboard'.
https://www.macrumors.com/guide/butterfly-keyboard-issues/

________________________________________________________________
Co do iphone'ow, tez nigdy sie nie moglem przekonac bo cenowo po prostu miazga.
Mialem samsungi galaxy od S2 do S5 i OnePlus od 1 do 3T gdy byly swiezymi 'flagship phones'.
Ale telefony 1+ sie nie sprawdzaly i support byl do dupy. Troche offtopic ale jak chcesz to moge ci na PW dokladniej opisac przygody z supportem od samsunga, i jak bardzo zawiodly mnie wszystkie modele OnePlus ktore mialem - wszystkie OnePlusy reklamowalem przez PayPal przez rozne problemy z hard/software. Pierwszy 3T jaki mi doszedl byl np. zbrickowany (HARD BRICK) prosto z pudelka Roll Eyes Jak mi nowy przyslali to po paru update telefon stracil mozliwosc wykonywania/odbierania telefonow, siec byla na 0 az sie nie zrobilo restartu, albo airplane mode wlaczyc/wylaczyc - po czym po paru minutach znowu 0 sieci.
OnePlus nie naprawil tego przez ponad 1,5 miesiaca(!!!) - po czym odeslalem telefon przez PayPal, bo nie chcialo mi sie ciagle kombinowac zeby miec przez pare minut zasieg i dostac kilkanascie SMSow ze nikt sie nie mogl dodzwonic.

W tym czasie znajomi krecili duzo skate filmow iphone'ami, no i kamera i mozliwosci slow-motion mnie przekonaly.
Pierwszy iphone jaki kupilem to byl X (ten pierwszy X), mam do tej pory i problemow bylo 0.
Jedyne na co moglbym narzekac to ze po ktoryms update jesli miales wlaczone autocorrect to przy zaczynaniu zdania na 'i' zmienialo na 'A?'. Ja autocorrect np. nie uzywam, ale bug byl naprawiony w pare dni.
Porownojac np do problemow jakie mialem z ktorymkolwiek telefonem OnePlus - jak np. brak mozliwosci telefonowania, lub ekran ktory sam z siebie klika, to takie 'A?' praktycznie wcale nie przeszkadza.
No i porownaj naprawienie takiej blachostki w pare dni, do nie naprawienia braku mozliwosci telefonowania przez ponad 1,5 miesiaca (!!!).
Jestem w sumie mocno zadowolony, mimo ze za ta cene moglem spokojnie zrobic upgrade komputera Tongue Ale przynajmniej jest spokoj i zero problemow z telefonem.
Na najblizszy czas planuje dalej uzywac X bo jest super, na poczatku troche brak guzikow przeszkadzal, ale ogolnie 'swiping controls' sa bardzo naturalne i brak home button nie przeszkadza wogole po pierwszych paru minutach. Tutaj naprawde propsy dla apple.
Te nowe co maja wyjsc sa kuszace przez lepsza kamere i mozliwosci fotografii low-light, ale mysle ze przeskocze generacje bo narazie jestem zadowolony no i bez sensu znowu tyle kasy wydac Tongue
No i warto tez zobaczyc jak sie te nowe kamery beda sprawdzac, bo narazie low-light sensor u huawei poswieca np. jakosc normalnych zdjec.

Jesli uzywasz czesto kamery w telefonie to zobacz to:
https://www.theverge.com/2019/4/1/182902...ght-mode-photos

https://www.phonearena.com/news/Huawei-P...ixel-3_id114869

Huawei w low-light sie dobrze sprawdza, ale w normalnej fotografii slabo wyglada. Zoltawy kolor jest przez sensor ktory uzywaja:

https://www.phonearena.com/news/Huawei-P...arison_id115225

__________________

27-04-2019 22:49 420 jest offline Szukaj postów użytkownika: 420 Dodaj 420 do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Doradzono mi MSI Prestige PS42 i rozważam jego zakup w najmocniejszej konfiguracji. Macbooki nie są brane pod uwagę mimo, że cała rodzina korzysta z całej gamy produktów Apple

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

27-04-2019 23:38 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA Pomoc w wyborze ultrabooka

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH