Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Nowe serwery sezonowe! » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (9): « pierwszy ... « poprzednie 5 6 [7] 8 9 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Nowe serwery sezonowe! 54 Ankieta - średnia ocena: 5,57
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Brokul
Forum Ace


Data rejestracji: 27-11-2013
Postów: 97
Klan: Emeryci/B13/Alkofani
Kraina: Necropolia
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
sebaelo napisał(a)
cytat:
Regucki napisał(a)
Sabaelo wybacz ale twoje pomysły i propozycje są poronione.
Żadnych dopalek i boostowania na nowym serwerze. Ci co wygrali niech dostaną nagrody rzeczowe w postaci premki, koszulek, kubków, wizyty w barze w towarzystwie MOPa.
I tyle.


HAHAHA kubki i wizyta w barze to był żart oczywiście? Na pewno ktoś będzie inwestował w premkę na pół roku żeby wygrać 45dni i kubek hahaha



No tak bo "inwestycja" w premke to interes zycia... Tyle pieniedzy w jednym miejscu, ze aż Morawiecki juz jedzie na BW.
Jesli na Kubku podpisze sie Sushi to kubek jest ok Smile

__________________
Bo w Polu Kalafiorow nikt nie uslyszy twojego krzyku...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Brokul: 13-06-2020 21:05.

13-06-2020 21:05 Brokul jest offline Szukaj postów użytkownika: Brokul Dodaj Brokul do Listy kontaktów
SimonKSD
Viking


Data rejestracji: 21-08-2016
Postów: 502
Klan: LBK
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Grox

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Imargam napisał(a)
1) sezon niech trwa 1 rok zamiast 6 miesiecy


Zgadzam sie, duzo osob o tym pisze, moze jakas ankieta MoP??
13-06-2020 22:53 SimonKSD jest offline Strona domowa SimonKSD Szukaj postów użytkownika: SimonKSD Dodaj SimonKSD do Listy kontaktów
Regucki
Junior Member


Data rejestracji: 04-05-2020
Postów: 14

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja bym raczej był za tym żeby trwał 3 miesiące.
14-06-2020 12:25 Regucki jest offline Szukaj postów użytkownika: Regucki Dodaj Regucki do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dokładnie. Jak rzeczywistość pokazuje to i dwa miesiące by wystarczyły. Po 40 dniach 25 w rankingu ma 9 mln straty do top 1 czyli ~60%! Setny gracz ma trzy raz mniej od pierwszego. Reszta to już nie wspomnę bo to w okolicach 10 razy mniej. Teraz przesunięcia w rankingu to chyba jak ktoś na wakacje pojedzie. W dołach rankingu oczywiście pozostaje opcja farciarskiego przeskoczenia 5 blaszek i nadgonienia ciutek rankingu ale jakie to ma już znaczenie...

Ogółem na sezonie nastawionym na ranking takie coś nie powinno mieć miejsca:

Nie jest to determinant wysokiego miejsca ale jakieś to takie głupie i wypaczające rozgrywkę.
15-06-2020 09:08 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Architekt
Full Member


Data rejestracji: 07-05-2020
Postów: 66

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Up

Błąd, polowanie na dodatkowe moby na lokacji też jest częścią gry i strategii nie jest to zawsze element szczęścia, szczególnie kiedy na lokacji zostaje tylko "dodatkowy mob" sam tak poszedłem na romki na lokacji golema gdzie były tylko romki. Więc nie było to "szczęście" lecz świadomy czyn. Bardziej wypaczajace rozgrywke są przedmioty epickie, które to właśnie bez problemu pozwalają przeskakiwać po 4 lokacje. Mając epickiego speeda jestes w stanie bic w odpowiednim ustawieniu na 90 poziomie wendigo w 3 osobby co lacznie z asystą daje Ci jakieś 2.5kk+ expa dziennie.

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Architekt: 15-06-2020 10:38.

15-06-2020 10:31 Architekt jest offline Szukaj postów użytkownika: Architekt Dodaj Architekt do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No nie wiem. Niby można próbować tym manipulować ale szanse tutaj nie są równe. Bym powiedział, że są dalekie od równości. Uważam, że to niepotrzebnie wypacza grę szczególnie właśnie, że kumuluje się to z dropami. Na normalnym serwerze nie gra to takiej roli, bo gracze nie mają czym bić więc tak czy siak kilka dni muszą połazić na ekspę to i tak blachę zbiorą (wgl jakoś pamiętam, że kiedyś to się modliło żeby mocniejszy mob nie wleciał). A tutaj to dzień po dniu wyższa ekspa jak ktoś ma farta do dropa a jak ktoś ma farta do "lepszych" mobów to ma epic turbo combo niewspółmierne do włożonego wysiłku. Na pewno w dole tabeli nie brak przekozaków bloodwarsowych chociaż nie mówię, że ci na górze to nie przekozacy. Na pewno też ale różnica w punktach wskazuje, że coś można by w drugim zezonie usprawnić.
15-06-2020 19:36 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Manieck
Junior Member


Data rejestracji: 14-10-2016
Postów: 12
Klan: B13
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

PROPOZYCJA ZMIANY !!!

Nie wiem czy ktoś o tym pisał i szczerze nie chce mi się szukać ;P

Epiki na aukcji jak najbardziej jestem przeciw ale może by dodać opcję obniżenia poziomu przedmiotu? hę? chytry
07-07-2020 12:46 Manieck jest offline Szukaj postów użytkownika: Manieck Dodaj Manieck do Listy kontaktów
Bulgur o_O
Member


Data rejestracji: 12-10-2019
Postów: 35
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Necropolia II

RE: Nowe serwery sezonowe! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z moich spostrzeżeń odnośnie zmian na nowym sezonowym serwerze, co byłoby potrzebne:

- brak run w zadaniach dziennych albo losowanie zadań z runami dla wszystkich - tj. jednego dnia wszyscy mają takie same zadania z runami albo niema nikt, to już od gracza zależy czy sobie wylosuje inne zadanie bo nie potrzebuje tych run, czy je zostawi. Jest to konieczne bo dochodzi do takich patologii, że niektórzy się chwalą że jednego dnia wylosowali 16 run w zadaniach dziennych, a sytuacja powtarzała im się kilka razy i tak przewaga rośnie kosmicznie i nie da się jej nijak nadgonić. Dla przykładu ja zadanie z runami miałem 3 razy tj. 1 raz wylosowało mi 4 runy 1 poziomu, 1 raz 8 run pierwszego poziomu i 1 raz 4 runy 2 poziomu. Tak tworzą się dysproporcje w dopałce z talizmanów pomiędzy graczami, które są kosmiczne! Można sobie wyobrazić że dana osoba losuje co drugi - trzeci dzień zadanie z runami, w różnych ilościach, ale regularnie, dlatego nie jest zmuszona robić od razu II mapy, może cisnąć pierwszą i nabijać expa, przez co rośnie dużo szybciej i nie zaniedbuje przy tym talizmanów. Na przeciwko jest gracz, który losuje runy co drugi tydzień, oczywiste jest że chcąc nie odstawać aż tak bardzo, będzie musiał robić II mapę co wiąże się z wolniejszym rozwojem, dysproporcja się pogłębia.

Już na prawdę wystarczy że jest losowość dropa, która też może dać mega przewagę już na początku gry, jest losowator przy ekspach bo nigdy nie wiadomo co się trafi, jaki mob, czy silny czy słaby, czy wypadnie jakiś item, jest losowość przy kw przy przeciwnikach i umagach, jest losowość przy nagrodach ze skrabu (tutaj akurat żal to w ogóle klikać bo na maksymalnych poziomach strefa 1 leci takie coś: Złoty Amulet!), losowy drop z podróży, losowe nagrody po drodze na podróży, losowe runy na ekspach II mapy, na prawdę starczy już tej losowości, także zadania z runami dla wszystkich takie same albo dla nikogo.

- brak losowania nagrody "doświadczenie" za podróż, albo również jej losowanie dla każdego, po tyle samo na tych samych lokacjach z każdej kolejno odblokowywanej trójki. Na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że z podróżami sobie dość dobrze radzę i niewiele mi nie wychodziło, losowało też w miarę często punkty doświadczenia w nagrodzie, ale było też widać że niektórym losowało to niemal codziennie i bardzo szybko odskoczyli od stawki co też jest moim zdaniem nie fair, bo byli też tacy, którzy całkiem mieli pecha do tych losowań. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę, że serwer jest szybki, trwa krótko i o ile na standardowych serwerach ten exp nie nadawałby rozgrywce aż takich dysproporcji i w perspektywie dłuższego grania byłby do nadgonienia, to na serwerze szybkim jest to bardzo trudne.

- co do długości trwania serwera, jak dla mnie póki co te 6 miesięcy jest okej, z pewnością nie należałoby tego wydłużać, może skrócić do 4 miesięcy jeszcze, ale na pewno nie wydłużać.

- jeszcze jedna rzecz, a mianowicie odnawianie wypraw i ataków. Może lepiej byłoby, gdyby wyprawy generowały się do 96, nie do 48, to samo z atakami, skoro co 12 godzin się odnawia do 32, to równie dobrze mogłoby to mieć miejsce co 24 godziny i kumulować się do 64. Bywa że nie ma kiedy zalogować się dwa razy dziennie i wystrzelać wszystkie akcje bo jest tego na prawdę dużo, takie kumulowanie się ich do maksimum na każde 24 h byłoby ułatwieniem. Zwłaszcza problem jest widoczny na początku rozgrywki, gdzie żeby wykonać atak, polowanie na cel trwało kilka minut aż zaświeci się na zielono i później i tak nie zawsze udawało się wstrzelić z kliknięciem w odpowiednim momencie, irytujące to było. Również na początku można by zmniejszyć samą liczbę ataków np. o 1/3 a za to zwiększyć ilość zdobywanego expa o 1/3, żeby nie trzeba było ślęczeć i polować na cel. Z kolei ilość wypraw na stałe mogłaby zostać jeszcze zwiększona, powiedzmy do 120, to tak już pod siebie piszę, człowiek wciąż ma nadzieję że coś w końcu dropnie co tam sobie wymarzył, a zawsze to trochę większa szansa, na i wyprawki robi się raczej lajtowo w porównaniu z początkowymi atakami. Wierzę że znajdzie się ktoś jeszcze, kto podzieli ten mój pomysł!Wink

edit. dopisany jeden akapit

__________________
Trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko... O_o

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bulgur o_O: 07-07-2020 18:53.

07-07-2020 18:17 Bulgur o_O jest offline Szukaj postów użytkownika: Bulgur o_O Dodaj Bulgur o_O do Listy kontaktów
Busby
Junior Member


Data rejestracji: 20-02-2019
Postów: 22

RE: Nowe serwery sezonowe! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bulgur o_O napisał(a)
Z moich spostrzeżeń odnośnie zmian na nowym sezonowym serwerze, co byłoby potrzebne:

- brak run w zadaniach dziennych albo losowanie zadań z runami dla wszystkich - tj. jednego dnia wszyscy mają takie same zadania z runami albo niema nikt, to już od gracza zależy czy sobie wylosuje inne zadanie bo nie potrzebuje tych run, czy je zostawi. Jest to konieczne bo dochodzi do takich patologii, że niektórzy się chwalą że jednego dnia wylosowali 16 run w zadaniach dziennych, a sytuacja powtarzała im się kilka razy i tak przewaga rośnie kosmicznie i nie da się jej nijak nadgonić. Dla przykładu ja zadanie z runami miałem 3 razy tj. 1 raz wylosowało mi 4 runy 1 poziomu, 1 raz 8 run pierwszego poziomu i 1 raz 4 runy 2 poziomu. Tak tworzą się dysproporcje w dopałce z talizmanów pomiędzy graczami, które są kosmiczne! Można sobie wyobrazić że dana osoba losuje co drugi - trzeci dzień zadanie z runami, w różnych ilościach, ale regularnie, dlatego nie jest zmuszona robić od razu II mapy, może cisnąć pierwszą i nabijać expa, przez co rośnie dużo szybciej i nie zaniedbuje przy tym talizmanów. Na przeciwko jest gracz, który losuje runy co drugi tydzień, oczywiste jest że chcąc nie odstawać aż tak bardzo, będzie musiał robić II mapę co wiąże się z wolniejszym rozwojem, dysproporcja się pogłębia.

Już na prawdę wystarczy że jest losowość dropa, która też może dać mega przewagę już na początku gry, jest losowator przy ekspach bo nigdy nie wiadomo co się trafi, jaki mob, czy silny czy słaby, czy wypadnie jakiś item, jest losowość przy kw przy przeciwnikach i umagach, jest losowość przy nagrodach ze skrabu (tutaj akurat żal to w ogóle klikać bo na maksymalnych poziomach strefa 1 leci takie coś: Złoty Amulet!), losowy drop z podróży, losowe nagrody po drodze na podróży, losowe runy na ekspach II mapy, na prawdę starczy już tej losowości, także zadania z runami dla wszystkich takie same albo dla nikogo.

- brak losowania nagrody "doświadczenie" za podróż, albo również jej losowanie dla każdego, po tyle samo na tych samych lokacjach z każdej kolejno odblokowywanej trójki. Na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że z podróżami sobie dość dobrze radzę i niewiele mi nie wychodziło, losowało też w miarę często punkty doświadczenia w nagrodzie, ale było też widać że niektórym losowało to niemal codziennie i bardzo szybko odskoczyli od stawki co też jest moim zdaniem nie fair, bo byli też tacy, którzy całkiem mieli pecha do tych losowań. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę, że serwer jest szybki, trwa krótko i o ile na standardowych serwerach ten exp nie nadawałby rozgrywce aż takich dysproporcji i w perspektywie dłuższego grania byłby do nadgonienia, to na serwerze szybkim jest to bardzo trudne.

- co do długości trwania serwera, jak dla mnie póki co te 6 miesięcy jest okej, z pewnością nie należałoby tego wydłużać, może skrócić do 4 miesięcy jeszcze, ale na pewno nie wydłużać.

- jeszcze jedna rzecz, a mianowicie odnawianie wypraw i ataków. Może lepiej byłoby, gdyby wyprawy generowały się do 96, nie do 48, to samo z atakami, skoro co 12 godzin się odnawia do 32, to równie dobrze mogłoby to mieć miejsce co 24 godziny i kumulować się do 64. Bywa że nie ma kiedy zalogować się dwa razy dziennie i wystrzelać wszystkie akcje bo jest tego na prawdę dużo, takie kumulowanie się ich do maksimum na każde 24 h byłoby ułatwieniem. Zwłaszcza problem jest widoczny na początku rozgrywki, gdzie żeby wykonać atak, polowanie na cel trwało kilka minut aż zaświeci się na zielono i później i tak nie zawsze udawało się wstrzelić z kliknięciem w odpowiednim momencie, irytujące to było. Również na początku można by zmniejszyć samą liczbę ataków np. o 1/3 a za to zwiększyć ilość zdobywanego expa o 1/3, żeby nie trzeba było ślęczeć i polować na cel. Z kolei ilość wypraw na stałe mogłaby zostać jeszcze zwiększona, powiedzmy do 120, to tak już pod siebie piszę, człowiek wciąż ma nadzieję że coś w końcu dropnie co tam sobie wymarzył, a zawsze to trochę większa szansa, na i wyprawki robi się raczej lajtowo w porównaniu z początkowymi atakami. Wierzę że znajdzie się ktoś jeszcze, kto podzieli ten mój pomysł!Wink

edit. dopisany jeden akapit


Jeszcze do tego równy drop dla każdego - jak ktoś na serwie dropnie endgame to reszta też dostaje z automatu taki item... rotfl KOMUNO WRÓĆ!!

Na pewno zmiana długości trwania serwera jest na plus, ewentualnie boost do expa po przekroczeniu progu punktowego, bo gra zwyczajnie robi się nudna, kiedy farmisz duo wendigo i nie masz nawet jednego sensownego epika. Taki "minisezon" mógłby trwać miesiąc, potem nagrody, potem jedziemy dalej, a po X miesiącach reset i nagrody główne. Admini na pewno zauważają spadek ilości aktywnych kont.

Do tego drop. Młotki stają się useless, może pomyśleć nad "przekuwaniem" itemów z wypki. Nie wiem, jak by to mogło działać, może coś w stylu przekucia prefa/sufa do innego itemka, albo przekucie zwykłego w epika za daną ilość młotków + np 100 kolejnych wypraw. Od stanu odlicza się 100 wypraw i masz np. -100. Roll Eyes

Jak już tak fantazjuje, to jeszcze ataki. 64 ataki w ciągu 24h wymagają sporo siedzenia przy kompie, szczególnie na aktywnym serwerze, gdzie wszyscy atakują regularnie. Można wprowadzić coś w rodzaju karawany ataków rotfl . Tworzysz listę osób do atakowania, tak jak jest teraz, potem wybierasz karawane i przez xx minut oblatujesz wszystkich wolnych z listy. Jak jest 2 wolnych - robisz 2 ataki. Jak jest 50 wolnych - robisz wszystkie. Mogła by być jakaś kara do czasu trwania ataku, żeby nie wyglądało tak, że po 10 minutach pół topki jest nie do atakowania (chociaż obecnie tak to wygląda). Ataki mogłyby wykonywać się pojedynczo co okresloną liczbe sekund, a po jednym automatycznie ruszałby drugi. Oczywiście wszystko za premke Big Grin

Co do zadań - jedyna opcja dostosować zadanie do lvl tak, aby nie było 25 ewo albo 40 do jednego stata na 100 lvlu. Ale chyba coś takiego miało zostać wprowadzone??

Pozdrawiam
08-07-2020 09:58 Busby jest offline Szukaj postów użytkownika: Busby Dodaj Busby do Listy kontaktów
Bulgur o_O
Member


Data rejestracji: 12-10-2019
Postów: 35
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Necropolia II

RE: Nowe serwery sezonowe! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

[quote]Busby napisał(a)

Jeszcze do tego równy drop dla każdego - jak ktoś na serwie dropnie endgame to reszta też dostaje z automatu taki item... rotfl KOMUNO WRÓĆ!!

[/quoteJ]

Te 2 elementy, które zbyt drastycznie wpływają na dysproporcje między graczami nie są kalibrem zbliżone do powrotu komuny;P Zostaje jeszcze drop, ekspy, kw, mniejsze nagrody z podróży, częściowo zadania dzienne, także bez obaw, losowator w mojej koncepcji nadal nie jest zagrożony.

__________________
Trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko... O_o
08-07-2020 16:39 Bulgur o_O jest offline Szukaj postów użytkownika: Bulgur o_O Dodaj Bulgur o_O do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

RE: Nowe serwery sezonowe! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Busby napisał(a)
Jeszcze do tego równy drop dla każdego - jak ktoś na serwie dropnie endgame to reszta też dostaje z automatu taki item... rotfl KOMUNO WRÓĆ!!

Żadna tam Komuno. Kolega dobrze pisze, brak kosmicznych wypaczeń rozgrywki to nie jest "komuna".

Trochę tą listę rozwinę..


Pierwszy sezon Necro w pełni a ja czuję się niedoinformowany. Ma to o tyle znaczenie, że "zaraz" otwiera się sezonowa Moria i wydaję mi się, że przyzwoitość nakazuje kilka informacji upublicznić.

1. Zgodnie z pierwotną zapowiedzią 5 sierpnia powinna wystartować sezonowa Moria. Jest 7 lipca a nie ma oficjalnej informacji o starcie serwera. Nawet jeśli zaraz się pojawi to już będzie spóźniona a doświadczenie uczy, że będzie na ostatnią chwilę. Normalnie to ma znaczenie ale w sezonie to do kwadratu co pokazał pierwszy sezon Necro.

2. Tak jak nie ma informacji o starcie serwera na Morii tak nie ma informacji o warunkach jakie tam będą panowały a jak to MOP napisał niekoniecznie muszą być takie same jak na sezonowym Necro.

3. Oba powyższe mają znaczenie w przypadku kiedy gracz zastanawia się gdzie grać. Tak jak na przykład ja. Sezon na Necro okazał się tak intensywny, że nie wyobrażam sobie ogarniania dwóch na raz. Nie ukrywam, że kasa też ma znaczenie i nie chodzi o "cebulę" tylko nie widzę sensu płacić za serwer, którego nie wykorzystam na maxa (no bo dwóch nie ogarnę) i jeszcze na dodatek wszystko trafi w końcu szlag. W tym kontekście stoję (i myślę, że nie tylko ja) przed dylematem czy grać na Necro do końca, czy przenieść się na Morię i olać Necro, czy olać Necro bo w sumie wieje już nudą i rutyną i poczekać na drugi sezon Necro. Dlatego też postuluję, żeby sezony Moria/Necro nie były na zakładkę. Nie wydaję mi się to potrzebne szczególnie, że Necro pokazało, że 3 miesiące to naprawdę wystarczy. Minęły dwa i widać postępujące pustoszenie (gracze widzą, że niczego nie zdziałają), ekspy ogólnie takie same co dzień, dropy prawie nie wpadają. Gdyby nie było "zakładki" serwerowej to po prostu gracze (pewnie w komplecie) by się przenieśli na Morię i nie byłoby dylematu. Oczywiście rzeczywistość zweryfikuje jak Necro opustoszeje po odpaleniu Morii ale polecam zwrócić na to uwagę. Jak dla mnie 3 miesiące to jest wystarczająco a jak ktoś nie lubi Morii/Necro to 3 miesiące przerwy szybko zlecą a potem ochota na kolejny sezon będzie większa.

3. IMO absolutnie niedopuszczalne są na kolejnych serwerach:
a. podróże od 1 lvl i w obecnym układzie nagród.
b. losowe zadania
c. rozrzut pierwszych eksp

a. podróże, nawet pomijając wiadome cwaniactwo, wypaczają rozgrywkę. Po pierwsze itemy. Nie jest dobrze, kiedy głównym źródłem przedmiotów są jakieś podróże. Nie wydaje mi się, żeby taki był ich cel. Po drugie bonusy. Jest całkowicie absurdalnym to, że jedni mają 16k xp a inni 40k xp. I tak dalej. Niestety na sezonie nie działa złota zasada BWT "kiedyś się wyrówna". Nie, na sezonie to "kiedyś" nie istnieje. Ja bym to widział tak, że nagrody są takie same dla każdego i są takie xp/ewo/włpc i tak razy trzy. Wtedy każdy świadomie na coś się decyduje i gdzieś ma korzyść gdzieś ma stratę. Na sezonie też ogromne praktyczne znaczenie ma to, że jak mamy pecha i wylosuje akurat nie te staty co trzeba to też ta strata się "z czasem nie wyrówna" a na dodatek jak to wkur... No bo czujemy, że to się nigdy nie wyrówna. No i podróże od przynajmniej 10 lvl.

b. W zadaniach jest taka patologia, że mózg staje. Jak mi BWT wyjaśni fakt, że kiedy ja miałem 0 run, to byli gracze z 2lvl talków? Jeśli mnie pamięć nie myli miałem do tej pory 2 albo 3 zadania z runami i co ja mogę na to poradzić, coś zrobić? Nadmienię, że miałem je wtedy, kiedy życia mi nie odmieniły. A jaką to robi praktyczną różnicę to chyba mówić nie muszę. Rozrzut w zadaniach jest kolosalny i znowu na sezonie ma to znaczenie praktycznie rozstrzygające.
Proponuję:
- wywalenie zadań niespełnialnych lub nie wiadomo czy spełnialnych jak np. mln zasobów czy 10k zasobów (na początku praktycznie niespełnialne).
- takie same trzy zadania dla całego serwera bez rolowań. Trochę nuda, wiem, ale jednak ważniejsze jest wyeliminowanie abberacji. Warto podkreślić, że obecny system to nie jest coś zaplanowanego, zaprojektowanego, tylko po prostu... jest bo było tylko razy ileś tam. Jednak na sezonie nie zdało egzaminu (np. miałem w dwa dni jakoś 900 ewo z zadań... no CMON!).

c. Ekspy wkurzały mnie najbardziej ze wszystkiego. Nawet jeśli wiem, że na nie-sezonie nie ma z tym najmniejszego problemu. Tutaj jednak wyszło na to, że ma to znaczenie kluczowe (oczywiście od określonego levelu, wcześniej podróże i zadania). Ktoś robi Białego i mu wchodzi jak w masełko (a jak jeszcze zblaszy...) a ktoś inny, wykonując taką samą pracę i tak samo się przygotowując walczy z czarnym (ew. białym koksem)... Efekt jest dramatyczny na sezonie. Tabela się od razu formatuje i późniejsze jej wywrócenie jest bardzo trudne (chociaż przez jakiś czas jeszcze możliwe).
Oczywiście konsekwencje są takie, że się jest w innym klanie, robi się inne ekspy itp. Klasyczny efekt kuli śniegowej, u podstaw której jest zwykły, głupi fart lub niefart. Komu się uda ten to będzie lubił oczywiście ale do momentu aż na nowym sezonem akurat kto inny będzie miał szczęście. Akurat ja miałem turbo pecha, jeśli mnie nie myli to były 4 dni w plecy czemu w żaden sposób nie zawiniłem. Efekt był taki, że w czasie kiedy poziom znaczy dużo to ja już nie miałem podjazdu. "Wyścig szczurów" zakończyłem właściwie z pierwszą nieudaną ekspą. Jest to ewidentna wada systemu. "Lepszość" graczy powinna być efektem długotrwałych działań, starań i kombinować a nie "wszedł mi czarny zamiast białego, gg".

Tutaj trochę bokiem, bo po raz kolejny nie ma to znaczenia na nie-sezonie, wspomnę o przeskakiwaniu blach. Sam przeskoczyłem ich 5, więc niby powinienem być zadowolony. Wydaje mi się, że dzięki temu troszeczkę nadgoniłem wcześniejsze niefarty - ale nie do końca. Rzecz w tym, że różnica pomiędzy kimś komu na łowach wpada na Meduzie Bazyl no to jest jaka? Pewnie ze 400 pkt/dzień. Czyli przy braku farta do innych mobów minimum 5 dni a z problemami (tj. niefartem) do blaszenia huhu. Finalnie niby punktowo wyszedłem na tym nieźle ale się czuje jak bym grał na kodach i mam poczucie straty, że w sumie z 5 mobami nie walczyłem (nie musiałem się pod nie ekwipować itp.). Po co takie coś na sezonie...
08-07-2020 19:29 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Architekt
Full Member


Data rejestracji: 07-05-2020
Postów: 66

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@uP


Podróże od pierwszego lvla akurat one POWINNY być, tutaj chociaż gracz ma szansę zredukować totalną losowość i odbyć 1 w miarę po swojej korzyści podróż(bez buga co pozwalał zrobić maksymalny lvl). I nie to nie jest cwaniactwo... Poświęcasz swój czas(wypki i ataki także) aby trafić coś w miarę. Nie bój się bez buga nie trafisz endgame itemy być może jakiś średni midgame item...




Rozrzut pierwszych exp? Rozrzut wszystkich exp, ja bym zostawił maksymalne wartości mobów i usunął dodatkowe moby aby nie było omijania blach(co więcej miesza niż sam rozrzut).


Losowe zadania, dla każdego takie same i kropka.
08-07-2020 20:54 Architekt jest offline Szukaj postów użytkownika: Architekt Dodaj Architekt do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Architekt napisał(a)
tutaj chociaż gracz ma szansę zredukować totalną losowość i odbyć 1 w miarę po swojej korzyści podróż

Tylko pozornie. Praktycznie to kolejny totolotek, w którym mając 5 mocnych statów na bossie wylosuje ci te słabe... I znowu, normalnie to wywalone, jutro też będzie podróż. Ale na sezonie to jest gamechanger.


Co do exp to nie chciałem być taki hardkorowy ale też tak uważam. Omijanie blach na sezonie ssie pałe.
09-07-2020 00:01 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Sekibun
Member


Data rejestracji: 23-11-2019
Postów: 43
Rasa w grze: Potępiony
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To jest szybki serwer z resetem, nagrodę dostaniesz za ranking aren / lvlu a nie za ilość zdobytych blach albo za ilość i jakoś podróży jakie zrobisz. Chcesz spokojnie powoli grać to idź na normalny serwer.

Zrównanie podróży, blokada exp , równe zadania ? Czy was wszystkich poje... ? Może jeszcze chcecie żeby każdy dostawał ten sam drop albo za przegrane walki też dostaniecie surke expa i Evo ? Przestańcie płakać że coś wam nie wychodzi tylko zacznijcie działać , używacie mózgu by wymyślać wymówki to użyjcie go też by wymyślić sposób zeby zwiększyć sobie szansę na podróże expy itd. Ci wszyscy z topki mają dokładnie te same problemy co wy ale nie idą na forum i żalą się że im nie wychodzi tylko działają . Na wszystko można znaleźć jakiś sposób wystarczy tylko pomyśleć .


Pustki na nekro po 2 miesiącach? Nekro jest ch.. ci co odeszli to tacy jak wy co im nie wychodziło i płakali w poduszkę zamiast działać albo tacy co chcieli sprawdzić jak to działa by się przygotować na morie.
Chcecie konkretne info o kiedy i jak będzie działać moria by się przygotować, po co ? Moria będzie miała ewentualnie dropne poprawki względem nekro więc wystarczy poczytać forum albo wbic na nekro i porobić kilka testów by sprawdzić jak zacząć co robić itd. Lamentowaniem niczego nie osiągnięcie ....
09-07-2020 09:43 Sekibun jest offline Szukaj postów użytkownika: Sekibun Dodaj Sekibun do Listy kontaktów
Architekt
Full Member


Data rejestracji: 07-05-2020
Postów: 66

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up
Jestem w scislej topce ranginku oraz aren 1 vs 1. Nie jest mi zle na tym serwerze bo braki nadrabiam doswiadczeiem, aczkolwiek widze jak ta "losowosc" gloryfikuje pewne jednostki a inne wcale.

Tu nie chodzi o ilosc zdobytych blach a przeskoczenie 5 exp(jak chociazby ja zrobilem) aby robic ekspedycje na drugi gdzien, ktora daje Ci 3 x wiecej expa. Gdzie osoba na rowni z Toba nie wylosowala lepszego moba przez dlugi czas i jest w przyslowiowej dupie wzgledem expa do Ciebie.

Zadania... No super znam osobę co dostała z zadan juz ponad 3k ewo gdzie ja dostalem 400... To teraz jak ja mam nadrobić te 2600 ewo? Na normalnym serwerze z czasem by to się nadrobiło, na takim jak teraz nie nadrobię. No chyba, że nagle Wielki Losowator się nade mna zlituje i da mi te 3k ewo a tamtej osobe 400 przez najblizsze poltorej miesiaca.
no a teraz powiedz mi bo skoro "wystarczy tylko pomyslec" skad wziac te 2600(minimum) ewo aby mu dorownac bo nie z ataków(on robi) nie z podrozy(on robi) nie z lvla(on expi) i przyrost tego ewo jest rownomierny...
Czekam mistrzu dedukcji.
09-07-2020 19:00 Architekt jest offline Szukaj postów użytkownika: Architekt Dodaj Architekt do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sekibun napisał(a)
Zrównanie podróży, blokada exp , równe zadania ? Czy was wszystkich poje... ? Może jeszcze chcecie żeby każdy dostawał ten sam drop albo za przegrane walki też dostaniecie surke expa i Evo ?

Włącz myślenie i umiejętność czytania. Nikt nie chce "tego samego dropu". My nie chcemy, żeby serwer "skończył" się po tygodniu dla połowy graczy. Tzn. jego cel czyli ranking bo zabawa oczywiście dalej jest i tego nie neguje w żaden sposób (sam się bawie). To my chcemy, żeby umiejętności grania były wyeksponowane na pierwszym planie a nie to, że komuś w zadaniach dało runy a komuś nie dało. To my chcemy, żeby gracze cały czas, dzień po dniu musieli kombinować etap po etapie, rózne ustawienia na różne moby a nie cyk pyk, łowy na meduzie, wpada Bazyl (jedna z prostszych eksp) i od następnego dnia farma robota. To właśnie tu ogarnięty gracz ma w plecy bo nawet jak robi ustawienia pod ekspę i wszystko ogarnia (wraz z ekipą) to mu ten Bazyl akuratnie nie wpada. I dzień w plecy. Potem drugi. No rewelka kolego. A wspomnę, że gry nie są tylko i wyłącznie dla turbo wyjadaczy, są też dla zwykłych graczy, którzy po prostu mają prawo czuć się oszukani przez grę.
I nie płaczę. Mi wypadł Bazyl na Meduzie i przeskoczyłem se za bezdurno tak z 200-300 miejsc. Debilne do kwadratu.


cytat:
Pustki na nekro po 2 miesiącach? Nekro jest ch.. ci co odeszli to tacy jak wy co im nie wychodziło i płakali w poduszkę zamiast działać albo tacy co chcieli sprawdzić jak to działa by się przygotować na morie.

Misiu kolorowy, Necro pustoszeje bo jak wyszło w praniu po 2 miesiącach na speedzie gra wchodzi w tradycyjną fazę orki na ugorze - wolniejszy progres, dropa nie ma bo podstawy każdy ma, kw co dzień jak automat. Na normalnym serwerze to po prostu następuje dużo, dużo później. Dochodzi jeszcze obowiązkowa premka połączona z brakiem perspektyw oraz nieuchronną przecież kasacją serwa. To samo będzie na Morii i każdym następnym sezonie. Dlatego niezbyt podoba mi się odpalanie serwerów "na zakładkę". Wszyscy byśmy przeszli na chilloutową easy Morię i zabawa w rzut kością od nowa. A potem Necro i tak w koło. Brzmi jak fun, bo sezony dają sporo funu jak się okazało.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Kaagular: 09-07-2020 20:49.

09-07-2020 20:49 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Sekibun
Member


Data rejestracji: 23-11-2019
Postów: 43
Rasa w grze: Potępiony
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Każdy z was kiedyś grał w jakąś planszówke, gra zawsze wynagradzała za wyrzucenie odpowiedniej ilości oczek na kostce tu jest tak samo tylko rzutem zajmuje się system. To co proponuje cię spowoduje że RNG zostanie tylko na umagach i dropie wtedy tak naprawdę RNG byłoby już nie potrzebne i musieliby przebudować cała mechanikę a tego nie zrobią. Wystarczy że to zrozumiecie i wasz problem znika bo nic się z tym nie da zrobić. @Architekt za mało danych do analizy, jaka jest różnica lvli ,szybkość wbijania lvli, jakimi rasami gracie , całkowita różnica zdobytych Evo z podróży , na co wydał te 2.6k itd. może się okazać że tak naprawdę tej różnicy nie ma albo zamieni się na to że to on będzie miał do ciebie stratę .

@Kaagular zapraszam do tego samego przeczytaj całe zdanie i przemysł sobie jego znaczenie. Następnie powiedz mi co jest tymi umiejętnościami o których mówisz bo z tego co wiem to wiedza i doświadczenie . Ktoś nie mając tego gdy dostanie to Evo czy runy nie będzie wiedział jak to wykorzystać. Przy przeskoku exp jest dokładnie to samo jak nie wiesz co z tym zrobić to bierzesz za dużo osób i masz mniej expa albo wracasz do niższych po blachę .

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Sekibun: 10-07-2020 09:10.

10-07-2020 08:49 Sekibun jest offline Szukaj postów użytkownika: Sekibun Dodaj Sekibun do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sekibun napisał(a)
Każdy z was kiedyś grał w jakąś planszówke, gra zawsze wynagradzała za wyrzucenie odpowiedniej ilości oczek na kostce tu jest tak samo tylko rzutem zajmuje się system.


W dobrych planszówkach rng nie jest jedyną rzeczą, od której w 100% zależy Twój sukces i wygrana albo jej brak i bycie na szarym końcu w rankingu.
10-07-2020 09:44 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mało tego, w dobrych planszówkach RNG jest po to, żeby zapewnić (stosunkowo łatwym kosztem) repetytywnosć i emocje. Nie kojarzę gry, w której kilkoma rzutami zrobię ogromny przeskok. Odwrotnie, polegają na sumie ogromnej ilości rzutów i co do zasady towarzyszą bardzo konkretnym decyzjom strategicznym. Przykład do planszówek całkowicie jak kulą w płot.
Niczego nie trzeba specjalnie zmieniać. To są propozycje drobnych korekt mechanizmów, które (kto by się spodziewał) nie zostały nawet nie tyle przemyślane przez BWT co po prostu nie poświęcono im nawet sekundy. Jeb razy 4 czy tam wszystko jedno ile i niech się dzieje wola nieba. Efektem jest to, że gra mi podarowała Bazyla na Meduzie i pocałowałem połowę serwera w cztery litery. Dlaczego mi dała? Ja nie mam zielonego pojęcia. Bo jak za to, że kliknąłem "załóż łowy" to "trochę" duży ten podarek (nie wspominam o tym, że skumulowało się to z drugim fartem, że gra złożyła mi dar w postaci ostatniego hita, na który miałem tak na oko z 60% - mogło nie wejść).
Wracając do analogii z planszówkami to tak jakbym w Chińczyku (Ludo) rzucił kostką i od razu ze dwa pionki trafiają z bazy do mety. Ale nie, jakoś w tej czysto losowej grze się tak nie da a w BW na sezonie (!) się da.

Różne rzeczy można zrobić, to czysta matematyka.
10-07-2020 12:24 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Bolgar
Member


Data rejestracji: 20-04-2010
Postów: 35
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Wejherowo

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może zamiast patrzeć na dropy , skupcie się czasami na nowych graczach albo tych co są daleko w tyle. Wszystkie Topki pozajmowaly sobie S3 i S2. Nikt nic nie odda nizszym klanom co skutkuje wbrew pozorom lepszymi dropami dla topki i gorszymi dla graczy nizej. Jest malo graczy wiec te klany nizej traca non stop ludzi bo ci chcą iść do topek ktore mają S3.

Reasumując, ciągle w rankingu klanow widzimy te same klany non stop żadnych nowych, a jeszcze sobie te topki załoza sojusz i żaden niżej klan w wojnie nie wygra S3 bo wpadnie ci 5 osob z 120 lvl i pozamiataja te 70/80 lvle.

Za przeproszeniem to po co ta gra, skoro Strefy 3 są juz zaklepane na starcie ?

I nie piszcie mi ze to trzeba zebrać klan i się wzmocnic , dropic itd...jak dropic ja TOPKI ciagle dropia cudowne Epiki na S3 i S2 a taki gorszy klan ciągle siedzi na S4 .

To tutaj bym wprowadzil pewne zmiany, cos bardziej zbalansowanego jak kupno S3 za Zlote Monety ? Wykupienie dodatkowych Stref, wygrane w walkach zadaniowych typu nie wiem Klan vs Smoki jak wygramy mamy S3 na tydzien albo 2. I te S3 bylby tylko z zadan bylyby biedniejsze niz te S3 ktore juz sa zgarniete ale no dają jakąś mozliwosc lepszego dropa. Co popchnie troche nizsze klany do momentu gdzie moga powalczyc o normalne S3.

Serio tyle lat BW istnieje a nikt nie wpadl na taki problem ? Przeciez te wszystkie klany ponizej TOP 10 to tylko przechowywalnie ludzi dla TOPKI, jak server zacyzna sie sypac to te gorsze klany sie rozpadaja i zostaje maks 10 topek grajacych az do momentu jak server wymiera.

To nie dropy maja znaczenie a brak jakiekogolwiek balansu dla klanow ktore zaczna gre po miesiacu czy dwoch od startu servera.

__________________
"Hope is a first step to disapointment"
10-07-2020 14:35 Bolgar jest offline Szukaj postów użytkownika: Bolgar Dodaj Bolgar do Listy kontaktów
Sekibun
Member


Data rejestracji: 23-11-2019
Postów: 43
Rasa w grze: Potępiony
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To mam dla ciebie dobry przykład : monopoly , albo każda w której masz dodatkowy rzut kośćmi przy 2x 6 oczkach bądź przy dwóch tych samych , a już nie wspomnę o D&D która jest najbardziej zbliżona do tematyki BW gdzie jeden właściwy rzut ratuje dupę albo pchnie fabułę do przodu .
Zgadzam się z Tobą , nikt z bw nie zwróci uwagi na to co tu piszemy, trochę to smutne .
Udało Ci się z bazylem graty , liczę na to że przy mori też mi się to trafi jak nie to będę próbował w następnych sezonach, kiedyś może wejdzie .
Było już wiele postów, próśb i błagań o zwiększenie ilości S3,2,1 albo inne pomysły by to jakoś rozwiązać ale jak zauważyłeś nic się nie zmienia .
10-07-2020 18:59 Sekibun jest offline Szukaj postów użytkownika: Sekibun Dodaj Sekibun do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sekibun napisał(a)
To mam dla ciebie dobry przykład : monopoly , albo każda w której masz dodatkowy rzut kośćmi przy 2x 6 oczkach bądź przy dwóch tych samych , a już nie wspomnę o D&D która jest najbardziej zbliżona do tematyki BW gdzie jeden właściwy rzut ratuje dupę albo pchnie fabułę do przodu .
Zgadzam się z Tobą , nikt z bw nie zwróci uwagi na to co tu piszemy, trochę to smutne .
Udało Ci się z bazylem graty , liczę na to że przy mori też mi się to trafi jak nie to będę próbował w następnych sezonach, kiedyś może wejdzie .

To chyba w monopoly nie grałeś. Typowa suma wielu (bardzo wielu) rzutów kością. A D&D i podobne to oczywiście, że jak ktoś ma ciągle szczęście to ma inne życie ale nie ma opcji, że jeden będzie po byle żucie w tyłku a drugi Panem świata.


cytat:
Było już wiele postów, próśb i błagań o zwiększenie ilości S3,2,1 albo inne pomysły by to jakoś rozwiązać ale jak zauważyłeś nic się nie zmienia .

Nie miałem odwagi pisać o strefowości. Od lat jest ten temat i nic się nie zmienia a system po prostu ssie pałę ostro. Zabieranie (bo tak to trzeba nazwać) słabszym klanom S3 to żałość. W 2008 było to do czterech liter a teraz to już szkoda gadać.
10-07-2020 21:04 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Bolgar
Member


Data rejestracji: 20-04-2010
Postów: 35
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Wejherowo

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nawet nie chodzi o zabieranie slabszym klanom, zwyczajnie przychodza nowi gracza chcący stworzyć spoleczność swoją, i co widzą ?

Zero totalne zero szans na S3....a gracze z tego klanu chcą przynajmniej jedno S3. Leci czas i ci ludzie z tego klanu uciekają do tych lepszych, klan sie rozpada, polowa przestaje grac zniechącona.

Ja nie rozumiem, jak można być AŻ TAK SLEPYM ze tego devsi nie widzą ? Przecież to nawet finansowo się nie oplaca zostawiać, no chyba lepiej jak taki klan ma motywacje i gra dalej , oznacza to kupno premki lub szanse na zakup premki prze zpolowe klanu, no czysty biznes, zwiekszenie dochodu jedna zmianą....

No Patola poprostu, lepiej zrobic server ktory da zastrzyk gotowki chwilowy niż faktycznie sluchac graczy.

__________________
"Hope is a first step to disapointment"
10-07-2020 22:50 Bolgar jest offline Szukaj postów użytkownika: Bolgar Dodaj Bolgar do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rozwiązaniem co do przeskakiwania eksp na 1 mapie byłoby wdrożenie mechanizmu z 2 mapy, czyli mając blachę z bazyla można go bić, ale chcąc iść na kolejną lokację trzeba mieć komplet blach ze wszystkich poprzednich lokacji. Idealne byłoby przemodelowanie mapy na wzór 2, by wyeliminować pecha(idziesz na x, trafia się y i jest wtopa)... ale prawda jest taka, że bw mechanicznie jest przestarzałe dla serwerów o zwykłym tempie rozwoju, a co dopiero jak wszystko jest podkręcone x4. Niestety wątpię, by BWT chciało coś w tej materii zmienić, a jestem pewien, że znalazłoby się sporo osób chcących pomóc w naprostowaniu głównych bolączek gry :/
11-07-2020 11:28 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
Bolgar
Member


Data rejestracji: 20-04-2010
Postów: 35
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Wejherowo

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czyli robili Apke zamiast poprawić mechanike gry ? No to super

__________________
"Hope is a first step to disapointment"
11-07-2020 11:57 Bolgar jest offline Szukaj postów użytkownika: Bolgar Dodaj Bolgar do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

r20 to pierwszy sezonowy serwer, nigdzie nie napisali, ze kolejne tez tak beda wygladac.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
11-07-2020 12:55 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I nigdzie też nie napisali jak będą wyglądać. A jest 11.07, mniej więcej trzy tygodnie do kolejnego serwera...
11-07-2020 13:35 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Bolgar
Member


Data rejestracji: 20-04-2010
Postów: 35
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Wejherowo

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Skoro temat stref jest wałkowany od kilku lat to oznacza że będzie tak samo wyglądął z małymi kosmetycznymi zmianami. Bo jakoś nie widze żeby feedback graczy był brany pod uwagę.

__________________
"Hope is a first step to disapointment"
11-07-2020 13:59 Bolgar jest offline Szukaj postów użytkownika: Bolgar Dodaj Bolgar do Listy kontaktów
Architekt
Full Member


Data rejestracji: 07-05-2020
Postów: 66

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaagular napisał(a)
I nigdzie też nie napisali jak będą wyglądać. A jest 11.07, mniej więcej trzy tygodnie do kolejnego serwera...




Ale napisali iż następne będą modyfikowane(w bliżej nieokreślony sposób).
11-07-2020 20:47 Architekt jest offline Szukaj postów użytkownika: Architekt Dodaj Architekt do Listy kontaktów
SimonKSD
Viking


Data rejestracji: 21-08-2016
Postów: 502
Klan: LBK
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Grox

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Bolgar moze dajmy kazdemu s1 i po problemie?
NIe bylem na s1 nie bylem na s2 i zyje.
Epika znajdziesz w kazdej strefie a przedmioty leg dsk zawsze mozesz kupic a one i tak sa slabsze od epika Tongue
Spam z twojej strony bez sensu i tyle.
11-07-2020 20:52 SimonKSD jest offline Strona domowa SimonKSD Szukaj postów użytkownika: SimonKSD Dodaj SimonKSD do Listy kontaktów
Strony (9): « pierwszy ... « poprzednie 5 6 [7] 8 9 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Nowe serwery sezonowe!

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH