Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY "Dołączono z zestawem przedmiotów" - ale jakim? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony "Dołączono z zestawem przedmiotów" - ale jakim? 12 Ankieta - średnia ocena: 9,2512 Ankieta - średnia ocena: 9,2512 Ankieta - średnia ocena: 9,2512 Ankieta - średnia ocena: 9,25
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Zdrastvooyte
Member


images/avatars/avatar-25732.png

Data rejestracji: 30-07-2019
Postów: 44
Klan: Fan Club Siwucha
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Lubelskie

Question "Dołączono z zestawem przedmiotów" - ale jakim? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

(Zgodnie z propozycją Kwinto przenoszę temat do tego działu, bo do "Wygląd" mało kto wchodzi i chyba temat pasuje bardziej tutaj...)

Chciałbym zaproponować, aby w podaniach "Dołączono z zestawem przedmiotów" wyświetlało także jaki to jest zestaw, tzn. wybrane przedmioty i talizmany, ewentualnie umagicznienia, (ostatnie opcjonalnie) gdyż kiedy czasami chcę zrobić ekspedycję to potrzebuję bardzo konkretnych zestawów, np. aury bestii, wysysania mocy, czy bunkra bez broni, a widząc jedynie arkana nie zawsze wiadomo czy ktoś dał zestaw z odpowiednimi przedmiotami / talizmanami... Jest to bardzo niewygodnie, gdyż do każdego muszę pisać PW i upewniać się że dał odpowiedni zestaw. Wyświetlenie tego w samym podaniu oszczędziło by wiele zamieszania z wiadomościami.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie sprawy, gdyż byłoby to OGROMNA zmiana Quality of Life Wink
02-07-2020 20:05 Zdrastvooyte jest offline Szukaj postów użytkownika: Zdrastvooyte Dodaj Zdrastvooyte do Listy kontaktów
kmatu
Forum Ace


Data rejestracji: 05-06-2008
Postów: 83
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Popieram, bardzo dobry i pomocny pomysł.
03-07-2020 15:07 kmatu jest offline Szukaj postów użytkownika: kmatu Dodaj kmatu do Listy kontaktów
mrwolf
Member


Data rejestracji: 28-06-2020
Postów: 43

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tez tak mam, wielu wiesza sie albo ja sie wieszam np na Skorze Besti ale nie widzi szef ekspy czy z zestawem na tanka czy nie a to szef szczegolnie dba o ekspe i on ladnie i wygodnie by mogl dobierac ludzi bo widzial by wszystko Wink

__________________
R20: Wolf
04-07-2020 21:15 mrwolf jest offline Szukaj postów użytkownika: mrwolf Dodaj mrwolf do Listy kontaktów
Scarecrow
Double Ace


Data rejestracji: 12-01-2018
Postów: 126
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII; Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak najbardziej na tak, gracz by miał pewność kto na czym wbija.
Często się zdarza że ktoś nie umie czytać lub nie czyta opisów pod expą i wychodzi z bronią na expy, które założyciel prosi bez broni.

__________________
Wroga i przyjaciela hojnie obdarze, a potem zobaczę kto się kim okaże...
05-08-2020 14:35 Scarecrow jest offline Szukaj postów użytkownika: Scarecrow Dodaj Scarecrow do Listy kontaktów
TerrorMaker
Junior Member


Data rejestracji: 01-08-2020
Postów: 15
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia S; Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sprawmy by gra była mądrzejsza od ludzi.
Kiedyś nie było dołączania z zestawami i ludzie potrafili się ogarnąć.
Na nie, można inaczej spożytkować te linijki kodu. Choćby to była i tylko jedna linia.
10-08-2020 16:30 TerrorMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: TerrorMaker Dodaj TerrorMaker do Listy kontaktów
DeineSchwester
Forum Ace


Data rejestracji: 21-03-2012
Postów: 84
Klan: SALUBRI
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Gdańsk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
TerrorMaker napisał(a)
Sprawmy by gra była mądrzejsza od ludzi.
Kiedyś nie było dołączania z zestawami i ludzie potrafili się ogarnąć.
Na nie, można inaczej spożytkować te linijki kodu. Choćby to była i tylko jedna linia.


Kiedyś nie było internetu i też ludzie się ogarniali Smile ba, bez elektryczności też dali radę. Ale niektóre zmiany ułatwiają,uprzyjemniają życie i w tym przypadku grę, w której brakuje od lat nowego contentu i nawet małe zmiany dają cokolwiek Smile

__________________
R4 Freya
10-08-2020 17:39 DeineSchwester jest offline Szukaj postów użytkownika: DeineSchwester Dodaj DeineSchwester do Listy kontaktów
Kwinto
Double Ace


images/avatars/avatar-25510.jpg

Data rejestracji: 02-07-2014
Postów: 135
Klan: AK LA Revolution
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Chorzów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co ma piernik do wiatraka TerrorMaker? W czym problem dodac taka funkcjonalność. Nie rozumiem tez argumentu, ze mozna inaczej spożytkować te linijki kodu. Nie ma żadnego ograniczenia w kodzie, ani baza nagle nie przestanie działać.

Pomysl bardzo dobry i bardzo potrzebny dla ludzi, którzy chcą zdobywać odznaki. Nie każdy ma komplet. I uwierz, ze nie idzie się dogadać, bo sam niejednokrotnie prosiłem o pomoc, pisałem klanowki i ludzie to olewali. Dołączali jak chcieli.

Bardzo mi przykro, że temat umarł i nie ma odzewu od ludzi oraz administracji. Jedna z ważniejszych zmian. Powinna być od początku.
10-08-2020 18:42 Kwinto jest offline Szukaj postów użytkownika: Kwinto Dodaj Kwinto do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Informacje przy wiszącym podaniu - dodanie kolejnego

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
10-08-2020 18:46 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Kwinto
Double Ace


images/avatars/avatar-25510.jpg

Data rejestracji: 02-07-2014
Postów: 135
Klan: AK LA Revolution
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Chorzów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hmm, nie wiem czy az tak by to "zarżnęło" serwer. W koncu ile tych podań może być na każdą ekspedycje. Poza tym, wystarczy ze pokaze się ta informacja tylko zakładającemu, nie wszystkim.

Ciezko mi uwierzyć, że to aż tak może obciążyć bazę. Wydawało mi się, że najwyzej moze to być jedno zapytanie na jedno podanie. I to tylko dla założyciela swojej ekspedycji. Wiadomo, że nie wszystko wszystkim bo to nawet byloby bez celu.
10-08-2020 19:19 Kwinto jest offline Szukaj postów użytkownika: Kwinto Dodaj Kwinto do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kwinto, wszystkie zapytania do bazy są obciążające. Aby zmniejszyć obciążenie informacja o zestawie musiałaby być logowana; sam log byłby bardzo duży w porównaniu do innych, a co najlepsze - mógłby być nieaktualny (po dołączeniu można np. zaktualizować zestaw). Gdyby miało się to aktualizować na liście widocznej przez organizatora ekspedycji, to znowu musiałaby być odpytywana baza.
Sama nazwa zestawu też nic nie da, chyba że wiesz jakie mam przedmioty w zestawie "test2" albo "lkjahsd".

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


11-08-2020 07:54 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Asimov
Double Ace


Data rejestracji: 27-01-2013
Postów: 144
Kraina: Necropolia IX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Kwinto, wszystkie zapytania do bazy są obciążające. Aby zmniejszyć obciążenie informacja o zestawie musiałaby być logowana; sam log byłby bardzo duży w porównaniu do innych, a co najlepsze - mógłby być nieaktualny (po dołączeniu można np. zaktualizować zestaw). Gdyby miało się to aktualizować na liście widocznej przez organizatora ekspedycji, to znowu musiałaby być odpytywana baza.
Sama nazwa zestawu też nic nie da, chyba że wiesz jakie mam przedmioty w zestawie "test2" albo "lkjahsd".


No jeśli ktoś ma podpisane zestawy jak ja to raczej nie ma problemu jak np -aura palna, aura biała, maska palna maska biała, bunkier itp.
11-08-2020 14:12 Asimov jest offline Szukaj postów użytkownika: Asimov Dodaj Asimov do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY "Dołączono z zestawem przedmiotów" - ale jakim?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH