Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO R20 Kw » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony R20 Kw 5 Ankieta - średnia ocena: 10,005 Ankieta - średnia ocena: 10,005 Ankieta - średnia ocena: 10,005 Ankieta - średnia ocena: 10,005 Ankieta - średnia ocena: 10,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
CL0SER
Forum Ace


images/avatars/avatar-15769.jpg

Data rejestracji: 12-11-2008
Postów: 86
Klan: Tczew
Kraina: Necropolia X
Skąd: Miałem wiedzieć że jest niepełnoletnia

R20 Kw Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Planujecie jakiś rework kw na 4ty sezon?


Zbieranie określonych umagów jest niesamowicie uciążliwe i denerwujące.

Może jakieś gwarantowane umagi?
14-07-2021 08:48 CL0SER jest offline Szukaj postów użytkownika: CL0SER Dodaj CL0SER do Listy kontaktów
Essa123
Member


Data rejestracji: 09-12-2020
Postów: 30
Kraina: Necropolia S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysł nr1: Wybierz jeden z dwóch/trzech umagów po KW. Można to zrobić tak jak działa rolka na podróżach.

Pomysł nr2: Usunąć krew z umagów i dodać ją jako gwarantowany (stały) bonus po zblaszeniu mobów na m2. Imo krew jest najwiekszym bólem umagów. Jest wymagana i czyni inne podejscie do zbierania umagow nieefektywnymi. To rozwiązanie zmobilizowałoby do systematycznego blaszenia mobów na m2. Przy okazji mozna by zboostowac exp za te poczatkowe moby.

Pomysł nr3: Progress bar. Jeśli masz wystarczająco LPC na lokacji, to zaznaczasz sobie "ulubiony" umag, ktory chcesz zeby finalnie poleciał. Każde nietrafione podejście zwiększa pasek progresu i w końcu masz 100% szans na wylosowanie danego umagu. Można to zaimplementować z użyciem jakiejś flagi typu 'Zaznacz x, zeby wykorzystac uzbierany bonus'. Skoro mamy juz deterministyczne epiki to czemu nie umagi.
14-07-2021 10:24 Essa123 jest offline Szukaj postów użytkownika: Essa123 Dodaj Essa123 do Listy kontaktów
Amelinium
Member


Data rejestracji: 24-05-2018
Postów: 48
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja trochę nie rozumiem sposobu losowania umagow i przydałoby się szersze objaśnienie tej kwestii. Jak to aktualnie wyglada.

Jeżeli pkt łpc odejmują nam z puli do wylosowania konkretne umagi zależnie od ilości pkt (na pierwszym umagu), to czy te pozostałe maja równa szanse żeby wylosować każdy z nich? Czy któreś maja wieksza szanse?

Zdecydowanie najczęstszym występującym umagiem jest pojedynczy ignor, zaraz potem szczęście, i kilka innych tego typu useless rzeczy. Na moich kw gdzies połowa to pojedynczy ignor - nie zapisywałam raportów, a szkoda bo bym wkleiła. Już śmieszkuje ze zaraz mój ignor, cyk o ignor.

Jak to działa? Ignor ma największa szanse na wylosowanie?
14-07-2021 14:20 Amelinium jest offline Szukaj postów użytkownika: Amelinium Dodaj Amelinium do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Amelinium napisał(a)
Ja trochę nie rozumiem sposobu losowania umagow i przydałoby się szersze objaśnienie tej kwestii. Jak to aktualnie wyglada.

Jeżeli pkt łpc odejmują nam z puli do wylosowania konkretne umagi zależnie od ilości pkt (na pierwszym umagu), to czy te pozostałe maja równa szanse żeby wylosować każdy z nich? Czy któreś maja wieksza szanse?

Zdecydowanie najczęstszym występującym umagiem jest pojedynczy ignor, zaraz potem szczęście, i kilka innych tego typu useless rzeczy. Na moich kw gdzies połowa to pojedynczy ignor - nie zapisywałam raportów, a szkoda bo bym wkleiła. Już śmieszkuje ze zaraz mój ignor, cyk o ignor.

Jak to działa? Ignor ma największa szanse na wylosowanie?


Wagi (szansy na wypadniecie umaga) szukalbym w ilosci lpc przy jakiej leci.

Wiedza +2 ma wartosc 100
1/4 dmg ma wartosc 22500

Majac tylko te 2 umagi w puli (pomijajac, ze to niemozliwe) na 225 kw znajdziesz tylko raz umag 1/4 (statystycznie).

Troche zgaduj zgadula, moze Master zdradzi sekret.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 14-07-2021 17:04.

14-07-2021 17:00 twardy jest online Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Essa123
Member


Data rejestracji: 09-12-2020
Postów: 30
Kraina: Necropolia S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by twardy

Wagi (szansy na wypadniecie umaga) szukalbym w ilosci lpc przy jakiej leci.

Wiedza +2 ma wartosc 100
1/4 dmg ma wartosc 22500

Majac tylko te 2 umagi w puli (pomijajac, ze to niemozliwe) na 225 kw znajdziesz tylko raz umag 1/4 (statystycznie).

Troche zgaduj zgadula, moze Master zdradzi sekret.


Imo to nie ma sensu. Więcej LPC zmniejsza pule umagów tj. jest większa (równa szansa) na każdy umag z puli. Jeśli dodalibyśmy do tego jakieś priorytety to wylosowanie 1/4 byłoby praktycznie niemożliwe.
14-07-2021 19:43 Essa123 jest offline Szukaj postów użytkownika: Essa123 Dodaj Essa123 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rowna szanse to masz przy 22500 kiedy leci tylko 1/4 Big Grin

Tak jak pisalem, to tylko moje podejrzenia, ze umagi warte mniej lpc leca czesciej niz te drozsze.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
14-07-2021 20:27 twardy jest online Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO R20 Kw

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH