Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » R21S Trafienie w tronowej jest błędnie obliczane » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Trafienie w tronowej jest błędnie obliczane 2 Ankieta - średnia ocena: 5,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Jenni13
Full Member


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 66
Kraina: Moria
Skąd: Warszawa

Trafienie w tronowej jest błędnie obliczane Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oświadczam że przeczytałem(-am) temat: Najczęściej zgłaszane bugi i problemy (Najczęściej Zgłaszane Problemy I Ich Rozwiązania) i opisany przeze mnie problem się tam nie znajduje.

Id lub nick w grze: Bard
Przeglądarka internetowa:

Opis problemu:

Opisy "szansa trafienia bronią białą -xx" nie są uwzględniane w trafieniu podawanym w sali tronowej.
Może i nie byłoby w tym nic strasznego, ale bonus "szansa trafienia bronią zwiększona o 25 %" z broni białej 2h z kolei JEST uwzględniony w trafieniu w sali tronowej.

Jest to nie intuicyjne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wg tutorialu obliczenie trafienia że wzoru
x = (70 + a*y + z) * p - a*r
Zakłada że mnożenie procentowego trafiania (p) mam wykonać po zsumowaniu bonusów do trafienia wynikających z ekwipunku (z).

Co stoi na przeszkodzie żeby to uwzględnić?
W tej formie trafienie w tronowej dla białej jest bez sensu, bo i tak trzeba liczyć wszystko od początku.
30-11-2023 09:45 Jenni13 jest offline Szukaj postów użytkownika: Jenni13 Dodaj Jenni13 do Listy kontaktów
Labrusca
Lord


Data rejestracji: 17-08-2011
Postów: 333
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX; Necropolia S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sala tronowa i tak jest bez szans na rzeczywiste wartości. Jak nie Evo, to myśliwy, albo PP w zależności o której aktywności mowa. Jeżeli chcesz mieć rzeczywiste wartości, to zawsze musisz liczyć
30-11-2023 10:17 Labrusca jest offline Szukaj postów użytkownika: Labrusca Dodaj Labrusca do Listy kontaktów
Jenni13
Full Member


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 66
Kraina: Moria
Skąd: Warszawa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Jenni13
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nikt nie mówi o obliczanie dodatków z evo, myśliwych i innych, ale chociaż bądźmy konsekwentni.

Jeżeli jeden bonus z ekwipunku jest dodany, a inny nie, to jest problem jakiś.
30-11-2023 10:24 Jenni13 jest offline Szukaj postów użytkownika: Jenni13 Dodaj Jenni13 do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Możesz podać przykład w jakiej konfiguracji to nie działa? Sprawdziłem przed chwilą dla hełmu z karą do trafienia i z tego co widzę jest to uwzględniane.

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


30-11-2023 11:27 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Jenni13
Full Member


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 66
Kraina: Moria
Skąd: Warszawa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Jenni13
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tygrys bandana adry dsk+5
Opiekun pn xxx dsk +5
Opiekun pn xxx e2

Chodzi dokładnie o tą ekspe
https://r21.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=37d2afa3d7
Syn ma w tronowej
2254
2248

Dodajmy do tego ścięgna (210), myśliwy (51), mięśnie (32.4), siła z myśliwego (20.4), ząb ghoula (-15) podane wartości trafienia już

2254 +210 +51+32.4+20.4 - 15= 2552,8 * 1.4 mod pn = 3573 /3 =1191 zwinki zasięgu na 70%
Wg Waszego wzoru różnica przy tych numerkach to 152 bodajże względem boka.
Chyba, że bok ma bonusy do anty trafienia na białą. Albo gdzieś popełniłem błąd w obliczeniach.

Więc któreś bonusy ujemne muszą tu być grane, a jako że trafienie samo w sobie się wlicza normalnie, to muszą być od opisu minus broni białej.

Edit: zauważyłem, że w tronowej pokazuje mi 70 bonusowego trafienia którego nie powinienem mieć
Przy 110 gołej zwinki, mam 400 trafienia na pięściąch, ale rzeczywiście minusy z głowy się naliczają poprawnie. Z broni też.
Wydaje mi się, że problem leży w tych 70 trafienia którego fizycznie nie ma.
Edit 2: zapomniałem odjąć - zwinki za ząb ghoula

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Jenni13: 30-11-2023 12:44.

30-11-2023 11:58 Jenni13 jest offline Szukaj postów użytkownika: Jenni13 Dodaj Jenni13 do Listy kontaktów
Jenni13
Full Member


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 66
Kraina: Moria
Skąd: Warszawa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Jenni13
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Jenni13 napisał(a)
Tygrys bandana adry dsk+5
Opiekun pn xxx dsk +5
Opiekun pn xxx e2

Chodzi dokładnie o tą ekspe
https://r21.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=37d2afa3d7
Syn ma w tronowej
2254
2248

Dodajmy do tego ścięgna (210), myśliwy (51), mięśnie (32.4), siła z myśliwego (20.4), ząb ghoula (-15) podane wartości trafienia już

2254 +210 +51+32.4+20.4 - 15= 2552,8 * 1.4 mod pn = 3573 /3 =1191 zwinki zasięgu na 70%
Wg Waszego wzoru różnica przy tych numerkach to 152 bodajże względem boka.
Chyba, że bok ma bonusy do anty trafienia na białą. Albo gdzieś popełniłem błąd w obliczeniach.

Więc któreś bonusy ujemne muszą tu być grane, a jako że trafienie samo w sobie się wlicza normalnie, to muszą być od opisu minus broni białej.

Edit: zauważyłem, że w tronowej pokazuje mi 70 bonusowego trafienia którego nie powinienem mieć
Przy 110 gołej zwinki, mam 400 trafienia na pięściąch, ale rzeczywiście minusy z głowy się naliczają poprawnie. Z broni też.
Wydaje mi się, że problem leży w tych 70 trafienia którego fizycznie nie ma.
Edit 2: zapomniałem odjąć - zwinki za ząb ghoula




Ok, znalazłem błąd w obliczeniach, trochę z braku znajomości pewnie.
Moje założenie było że trafienie w tronowej to (a*y + z), gdzie po wyliczeniach dokładnych w wolnej chwili wyszło że jest to : (70 + a*y + z)

Nie ukrywam, zakładałem cały czas w błędny sposób, że równowaga trafienia z anty-trafieniem jest to 70% szansy na trafienie dla atakującego, dlatego to 70 znajduje się w równaniu, a dopiero dalsza część jest wynikiem w tronowej.
W takim wypadku wszystko rzeczywiście wszystko jest naliczane poprawnie, aczkolwiek 70 trafienia które znajduje się w sali tronowej z "czapy" jest mylące Smile
30-11-2023 13:28 Jenni13 jest offline Szukaj postów użytkownika: Jenni13 Dodaj Jenni13 do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » R21S Trafienie w tronowej jest błędnie obliczane

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH