Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R3+R6 » WULGARNA WIADOMOŚĆ / GROŹBY Sens stosowania kary... » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Sens stosowania kary...
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Duki
Double Ace


Data rejestracji: 07-01-2007
Postów: 105

Sens stosowania kary... Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pytanie do C47 -dlaczego stosuje się karę -i jaki jest jej cel -pytam ogólnie.

Kara za przestępstwo -przewinienie -powinna byc proporcjonalna do winy ale... czemu służy kara? Ukaranie kogoś ma na celu -że tak powiem danie nauczki i wyperswadowanie podobnego działania w przyszłości -czy zatem jest sens karać kogoś dużą karą -jeżeli zastosowanie małej kary odniosło by swoj cel w zupełności? Jezeli chodzi o przestępstwa -kara więzienia ma na celu resocjalizację skazańca -i umożliwienie mu po odbyciu kary normalnego powrotu do społeczeństwa -jak sie to sprawdza wszyscy wiemy -czym człowiek siedzi dłużej w więzieniu -tym większy z niego degeneret (z nielicznymi wyjątkami)

Czy zatem nie większy pożytek z kary byłby wtedy gdyby odniosła ona swój cel zamierzony -czyli zresocjalizowała skazanego -w przypadku gdyby to np. zależało od jej długości? Istnieje chyba instytucja mediacji -i jezeli gracz którego kara dotknie -zapewni ze to sie nie powtórzy -czy nie mozna pojść z nim na kompromis -a ewentualną recydywę ukarać z podwójną surowością?

Odniosę sie tu do przypadku kubusia -w temacie z nim związanym możemy wyczytać -że kara 5 dni jest słuszna -bo słowo na stronce mogło przeczytać wiele osób -a wiele słów w prywatnych wiadomościach skierowane są do pojedyńczych osób.

Jednak zastanówmy się nad 2ma sprawami -jakie przesłąnie niesie prywatna wiadomość o wulgarnej treści -a zdanie np w opisie klanu? Zwłaszcza że użyty wulgaryzm nie był z rzędu tych obrażających kogokolwiek.

i po 2gie -piszesz że kara 5 dni jest słuszna bo dostęp do klanowej strony ma wielu czytających -jednak nanieś też poprawke -że kara w tym przypadku dotyka nie jednej a 25 osób -czyli że tak powiem jest to i tak ostre potraktowanie całego klanu.

Byłem administratorem na grach online wp.pl (na bilardzie) i z doświadczenia wiem -że ukaranie bez mediacji nie daje żadnego -a często daje wręcz odwrotny skutek do zamierzonego -dlatego często łagodziłem nakładane kary po rozmowach z winowajcami -i powiem wam -warto sie nad tym zastanowic -bo z jednej z najbardziej burzliwych społeczności tam -udało mi sie zrobić naprawde normalnych graczy -mało tego zasłużyłem też sobie swoim postępowaniem na szacunek -bo nie byłem "większy" niż reszta -z racji zajmowanego stanowiska.

__________________
R3 Seraphimka id 2500

Nawet najlepsze itemki warte są tylko tyle -ile kupiec zechce za nie zapłacić -bez względu na szacowane wyceny

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Duki: 14-07-2007 10:38.

14-07-2007 10:33 Duki jest offline Szukaj postów użytkownika: Duki Dodaj Duki do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

też w niektórych przypadkach daję łagodniejsze kary po rozmowach, ale nie dlatego że uchylają głowę i przepraszają czy tym podobne, lecz dlatego że tłumaczą sytuację i pisza o szczegółach których nie da się zobaczyć przy zwykłym przeglądaniu postaci

niestety, ale ty dostajesz ostrzeżenie, to nie dział na takie rzeczy

w większości przypadkach ban odnosi swój zamierzony cel i wiele osób już nie popełnia kolejny raz tego samego błędu

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
14-07-2007 13:14 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R3+R6 » WULGARNA WIADOMOŚĆ / GROŹBY Sens stosowania kary...

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH