Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Mistrzowie ortografii » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (6): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Mistrzowie ortografii 8 Ankieta - średnia ocena: 8,888 Ankieta - średnia ocena: 8,888 Ankieta - średnia ocena: 8,888 Ankieta - średnia ocena: 8,88
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
ladydevil
Member


Data rejestracji: 18-11-2006
Postów: 27
Klan: Warriors,KoD, r1, 3, 4
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: POSEN taka mała dziura :)

Shocked Mistrzowie ortografii Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Od razu mówie dlaczego tu: bo nikt nie posądzi o nabijanie postów i trudność z podpięciem do tematu , a tak wejdzie kto chce..
Kilka pytań mam :

1. dlaczego ludzie nie mogą grać bez podkładania nogi innym, dlaczego mimo wszystko emocje biorą górę? Czasami nie zastanawiamy się nad swoimi czynami - czy szkodzą , a jeśli tak to komu i czy nie pociągają za sobą większych konsekwencji dla szerszej liczby graczy. Prosty przykład ( kto sie pokusi i tak będzie wiedział dlaczego to piszę ): jedna osoba składa donos ( przykre, że coś takiego ma miejsce - rozumiem zgłaszanie kradzieży, włamania, groźby karalne ale opis?? ), druga z tego powodu zostaje zablokowana czasowo. I tu zaczyna się karuzela : cierpi nie tylko ta konkretna osoba ale i kilkanaście z nią związanych, mniej lub bardziej zapalonych graczy. Chciałabym wiedzieć czy to gra polegająca na rozwijaniu w sobie umiejętności donoszenia i złośliwości?

2. coś co już gdzieś kiedyś czytałam : oczy mi więdną gdy czytam niektóre opisy postaci , klanów czy wiadomości - ortografia leży i kwiczy i za to powinno się banować, bo najczęściej są to młode osoby , jeśli teraz tak piszą to strach się bać jaka przyszłość czeka nasze społeczeństwo? Wtórny analfabetyzm? Większość zasłania się dysleksją nie zadając sobie trudu sprawdzenia czym to pachnie ( może jak już należałoby się zasłaniać dysortografią ? ). Pomijam drobny fakt, iż osoby naprawdę borykające się z tym problemem ciężko pracują nad sobą aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty i nie machają tak chętnie orzeczeniem przez nosem innych ( sprawdzone, sama mam paru takich znajomych ). Moim zdaniem w dobie rozwoju cywilizacji można posługiwać się chociaż sprawdzaniem pisowni w tekście co zresztą jest dostępne w oprogramowaniu ( no jeśli ja, noga komputerowa to mam i umiem wykorzystać to inni nie? )

I żeby była jasność, nie chodzi mi tutaj o literówki , wszystkim się zdarza przestawić litery, lecz o błędy ortograficzne: "porzyczyłem, ruwniesz" itd. ludzie już nie wspomnę o pisaniu "poszłem, odeszłem"

No to wywaliłam co miałam na wątrobie możecie sobie teraz po mnie pojeździć jestem przyzwyczajona do tego, że najbardziej mnie atakują ci , których ten tekst dotyczy Smile

pozdrawiam wszystkich, którzy podzielają chociaż w części moje zdanie

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez ladydevil: 21-07-2007 17:09.

15-07-2007 17:19 ladydevil jest offline Szukaj postów użytkownika: ladydevil Dodaj ladydevil do Listy kontaktów
chrupek
Lord


images/avatars/avatar-1457.gif

Data rejestracji: 15-08-2006
Postów: 294
Kraina: Necropolia II
Skąd: Z psychiatryka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tiaaa... w 100% się zgadzam ;p piwo za to dla Ciebie Big Grin



__________________

15-07-2007 17:53 chrupek jest offline Strona domowa chrupek Szukaj postów użytkownika: chrupek Dodaj chrupek do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. jest sprzeczne z 2. w praktyce
piszesz o donoszeniu na opis (który łamie regulamin), że nie powinno się tego robić, a z drugiej strony piszesz o tym że powinno się banować osoby piszące z błędami ortograficznymi czy innymi
według tego co napisałaś to pisanie np. "ktury" jest gorsze od napisania "k***" (wulgaryzm)
a tak naprawdę chodzi ci pewnie tylko o to, że ktoś z twojego otoczenia dostał bana za opis czy coś podobnego
jeżeli łamie regulamin to sam jest sobie winien

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
15-07-2007 18:03 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
petra999
Newbie


Data rejestracji: 17-09-2006
Postów: 0

Marudzenie? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gra, wspólna zabawa... tak długo, jak długo nie podchodzi się do tego ambicjonalnie. Zaliczanie kolejnych zadań, a co za tym idzie - rozwój postaci. Klany i współżycie na codzień w małej społeczności. Ataki na innych graczy wywodzące się z założeń gry i kontakt poprzez nie z większą ilością osób uczestniczących w grze i nasze własne emocje zarówno wtedy gdy przegrywamy, jak i wygrywamy. Wszystko zależy od tego, czy grę traktuje się jak osobistego wroga, którego należy pokonać za wszelką cenę, czy jak przyjemność uczestniczenia w wielkiej zabawie ... ( osobiście wolę drugą opcję i wybieram ludzi podobnie jak ja podchodzących do bw).
Słownictwo, a raczej kaleczne słownictwo - wszyscy oczywiście znamy język "parlamentarny" - możemy sie godzić na to, że nasi znajomi w grze go używają...albo nie.
Pisownia? Lady ma absolutną rację, większość graczy pisze poprawną polszczyzną, część ?...oczy bolą , zastanawia mnie co innego: czemu zamieszczane teksty obcojezyczne są poprawne? Piszą je często ci sami ludzie, którzy w słowie "oblężenie" potrafią "posadzić " 3 orty Smile
Odnośnie "jeżdżenia po Lady" ? wolne żarty Paniusiu Smile to co napisałaś to sama prawda, czysta prawda i...smutna prawda.
15-07-2007 18:10 petra999 jest offline Szukaj postów użytkownika: petra999 Dodaj petra999 do Listy kontaktów
ladydevil
Member


Data rejestracji: 18-11-2006
Postów: 27
Klan: Warriors,KoD, r1, 3, 4
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: POSEN taka mała dziura :)

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ladydevil
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
1. jest sprzeczne z 2. w praktyce
piszesz o donoszeniu na opis (który łamie regulamin), że nie powinno się tego robić, a z drugiej strony piszesz o tym że powinno się banować osoby piszące z błędami ortograficznymi czy innymi
według tego co napisałaś to pisanie np. "ktury" jest gorsze od napisania "k***" (wulgaryzm)
a tak naprawdę chodzi ci pewnie tylko o to, że ktoś z twojego otoczenia dostał bana za opis czy coś podobnego
jeżeli łamie regulamin to sam jest sobie winien


Banowanie było , jest i będzie, i jeśli za użycie słowa nie aż tak bardzo wulgarnego ( w skali używanych przez graczy jest baaardzo nisko ) to za brak umiejętności posługiwania się w piśmie rodzimym językiem też powinno się banować.
Co do stwierdzenia, że ktoś z otoczenia - teraz akurat tak ,ale znam też przypadki ze mną osobiście nie związane, do których nie podchodzę emocjonalnie. Po prostu drażni mnie stosowanie zwyczajów minionego ustroju, gdzie jeden na drugiego donosi aby uprzykrzyć mu grę lub też wyeliminować bo inaczej nie umie się go pokonać. Tak przy okazji w tym samym dniu widziałam opis gracza, w którym było słownictwo gorsze znacznie od tego z mojego przykładu, że gdybym nie była przyzwyczajona to pewnie ciężka nerwica by mnie dopadła. Zaraz spytasz kto i dlaczego nie zgłosiłam - otóż nie , w myśl tego co napisałam. Pewnie ktoś inny doniesie, zostawiam mu tą wątpliwą przyjemność.
A co do używania takich słów - świadczy to tylko o kulturze danej osoby, nie mnie wychowywać niewychowanych. To rola akurat innych osób, jeśli tego nie dopilnowały to takie donoszenie niczego nie zmieni.
I nie jest dla mnie istotne czy chodzi akurat o kogoś z mojego otoczenie czy nie, razi mnie ogólnie
Nie mam nic do Twojej C47 pracy czy innych ( kiedyś o tym pisałam ) mam do graczy.
Jeśli ktoś do mnie napisze "ty k...zaj... ci ..." to jest to bezpośrednio we mnie wymierzone i powiedzmy ze razi ale bardziej to chyba wtedy adrenalina gra role.

A tak na marginesie: "k...a" czasami ma dla mnie mniejsze znaczenie niż 4 byki w jednym słowie

Z jednym mogę sie zgodzić, pisałam akurat pod wpływem chwili , ale myśli mam te same nie zmienione
Tym bardziej ze akurat w tym przypadku, który spowodował przelanie czary u mnie jest to złośliwe donoszenie. Kara została wymierzona , przy okazji w tyłek dostało więcej osób, donosiciel może być szczęśliwy.

Wszystkich , którzy doczytali do końca bardzo podziwiam Smile

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez ladydevil: 15-07-2007 20:29.

15-07-2007 20:28 ladydevil jest offline Szukaj postów użytkownika: ladydevil Dodaj ladydevil do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tu nie chodzi o to, że ktoś pisze jakieś wulgaryzmy, tylko o to, że młodsi gracze to czytają, później wychodzą takie wyrostki na ulicę i rzucają na lewo i prawo wiadomym słownictwem
po to się 'donosi'

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
15-07-2007 22:13 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
ladydevil
Member


Data rejestracji: 18-11-2006
Postów: 27
Klan: Warriors,KoD, r1, 3, 4
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: POSEN taka mała dziura :)

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ladydevil
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

hmm nie uważasz , że oni raczej to z tej ulicy biorą? Bo kolega tak mówi i jest " gościu" to on też będzie żeby zaszpanować, a potem to już nawyk Smile )\
nie o to mi w tym wszystkim chodziło
ale nieważne

__________________

15-07-2007 23:03 ladydevil jest offline Szukaj postów użytkownika: ladydevil Dodaj ladydevil do Listy kontaktów
Adriano
Triple Ace


images/avatars/avatar-11980.gif

Data rejestracji: 02-02-2007
Postów: 223
Klan: Parias
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: z fotela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pkt 2 popieram w 100% analfabetyzm powinien być karany... po części BW nabierze wtedy aspektu edukacyjnegoBig Grin Big Grin serio mówię...
wujek Romek byłby dumnyBig Grin Big Grin Big Grin Big Grin

__________________


TRZYSTU ZAWSZE W SERCU

TERAZ PARIAS
16-07-2007 00:55 Adriano jest offline Szukaj postów użytkownika: Adriano Dodaj Adriano do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja tam sie zgadzam z Autorka, ze to metody rodem z SB.. no ale fakt jest faktem ze wulgaryzmu powinno sie tepic... a donosicielstwo chwalic Tongue (zarcik ostatnie)

A odnosnie wypowiedzi C47:
"tu nie chodzi o to, że ktoś pisze jakieś wulgaryzmy, tylko o to, że młodsi gracze to czytają, później wychodzą takie wyrostki na ulicę i rzucają na lewo i prawo wiadomym słownictwem
po to się 'donosi' "

To uwazam ze dziala takze zasada ze ktos widzi slowo pisane w formie np. "dolonczam", "ktury", itp. etc. to taki czlowiek takze w realu bedzie tak pisal (jesli potrafi jeszcze dlugopis obslugiwac Pleased ), wiec proponuje zeby BW Team wzielo sie takze za misje edukacyjna.. (wiem wiem niewykonalne) ale milo by bylo... bo ortografia strasznie razi.. tzn. jej brak Crying

KONIEC

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
16-07-2007 01:55 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
ladydevil
Member


Data rejestracji: 18-11-2006
Postów: 27
Klan: Warriors,KoD, r1, 3, 4
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: POSEN taka mała dziura :)

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ladydevil
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
1. jest sprzeczne z 2. w praktyce
piszesz o donoszeniu na opis (który łamie regulamin), że nie powinno się tego robić, a z drugiej strony piszesz o tym że powinno się banować osoby piszące z błędami ortograficznymi czy innymi


tak sobie usiadłam z rana i widzę jedną rzecz: nigdzie nie napisałam, żeby "donosić" czy też zgłaszać nieortograficzne pisanie, czy wy sami tego nie widzicie? Nikt minie powie, że nie zaglądacie do gry i nie spoglądacie czasami do opisów i pojedynczych graczy i klanów, tak samo w różnych tematach na forum - tam to czasami jest jeszcze gorzej, zwłaszcza gdy temat daje możliwość szerszej wypowiedzi Smile
Zdaję sobie sprawę , że to raczej przypomina walkę Don Kichota z wiatrakami ale gdzieś trzeba zacząć, inaczej namnoży nam się "dyslektyków" tyle, że za chwilę wstydem będzie poprawne pisanie, trzeba się będzie kryć i dostosować do większości Wink

pozdrawiam

p.s. do wszystkich, którzy uważają , że uczepiłam się słowa "donosiciel " krótko wyjaśniam iż: kiedy nas okradną czy to ze sprzętu , czy włamią się na konto bądź nie oddadzą pożyczki -- w tym wypadku rozumiem bo to jak w realu zgłoszenie kradzieży na policję.
A donoszenie dla mnie ma miejsce gdy ot tak dla sportu lub chęci pogrążenia udajemy się aby kłapnąć mordeczką ( w tym wypadku paluszkami ) do kogo trzeba i zacieramy rączki , że nasz wróg dostał po gatkach. I moje zdanie dotyczy wszystkich tak robiących, a nie tylko niektórych .

howgh

__________________

16-07-2007 06:46 ladydevil jest offline Szukaj postów użytkownika: ladydevil Dodaj ladydevil do Listy kontaktów
Kolis
Forum Ace


Data rejestracji: 19-05-2007
Postów: 93
Klan: A co wnikasz?
Kraina: Moria
Skąd: Od mamusi i tatusia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja miałem w klasie kolesia , który jest dyslektykiem i dysortografikiem ( czy jakoś tak ) a mimo to ma z polaka 4 nauczył się gramatyki rosyjskiej i ma z rosyjskiego 5 więc ja uważam , że ten kto dyslektyk to mu zwisa cz on zna ortografię czy nie a potem pod koniec roku mówi , że on ma taką chorobę i taką a potem się tego nigdy nie nauczy natomiast mój był kolega właśnie się wziął do pracy i ma bardzo dobre oceny jak na kogoś takiego ale jednak to jest gra zawsze będą się pojawiać wątpliwości

__________________
Poczucie humoru GrafAir mnie dobija Big Grin
wilk_szary ogólnie mnie dobija Big Grin
Kolis
16-07-2007 11:23 Kolis jest offline Strona domowa Kolis Szukaj postów użytkownika: Kolis Dodaj Kolis do Listy kontaktów Dodaj Kolis do twojej listy kontaktowej AIM Screen Name of Kolis: A co to? YIM Account Name of Kolis: A co to? Zobacz profil MSN Kolis
ladydevil
Member


Data rejestracji: 18-11-2006
Postów: 27
Klan: Warriors,KoD, r1, 3, 4
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: POSEN taka mała dziura :)

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ladydevil
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hmm mogę się mylić ale wydaje mi się , że osoba naprawdę mająca problemy z tym będzie się starała coś zrobić, kosztować ją to może wiele pracy i wysiłku i nie zawsze osiągnie całkowity sukces ale ja ich podziwiam za chęć walki z problemem. Natomiast nie rozumiem tych , którzy nie robią nic zasłaniając sie papierkiem i wyrzucając do wszystkich pretensje o zwracanie im uwagi.
Zauważyłam pewną rzecz: wśród starszych graczy ten problem występuje niezmiernie rzadko , być może spowodowane jest to tym , że używają sprawdzania pisowni. Młodsi nic sobie z tego nie robią niestety.
Hmm chyba zacznę kolekcjonować co lepsze wygibasy ortograficzne Smile

__________________

16-07-2007 12:49 ladydevil jest offline Szukaj postów użytkownika: ladydevil Dodaj ladydevil do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

bo starsi podchodza do ortgografii jako rzecz o ktora nalezy dbac/starac sie a mlodsi oczywiscie nie wszyscy maja to gleboko w powazaniu...

Sam nie naleze ano do starszych ani do mlodszych ale jak sobie pomysle kto ma mi zagwarantowac emeryturke z podejsciem na olewke (mam nadzieje ze olewka jest tylko wzgledem ortografi Smile ) to mnie lekko ........

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
16-07-2007 15:52 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
Catherine Elizabeth
Lord


images/avatars/avatar-4971.jpg

Data rejestracji: 05-05-2007
Postów: 458
Skąd: 3 plateau ;)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli chodzi o ortografię to całkowicie zgadzam się z autorem tematu... takie byki typu "lepRZy", "sprUbuj", "dołoncz" tak dobijają, zniechęcają i denerwują, że ma się ochotę zrobić krzywdę temu kto to napisał... Nie mówię tu o wszystkich osobach robiących błędy, zdarzają się przecież literówki, drobne pomyłki, czasem spowodowane przez szybkie pisanie, czasem przez dysleksję... Ale nawet dla dyslektyków były, są i będą zajęcia, które mają na celu pomóc ograniczyć robienie błędów do minimum... A jeśli ktoś z nich nie korzysta, a ma taką potrzebę, to ma problem, bo swoimi textami siebie ośmiesza...
Dzisiaj przykładowo zostałam przygwożdżona błędem w moim imieniu - Katażyna
Naprawdę, współczuję tej osobie...

Ekhm... zauważylam, że jeden z operatorów też ma pewne drobne problemy z RZ Big Grin
cytat:
Pewien operator napisał:
nie możemy napisać, bo co jak się okarze, że mam rację? Big Grin

ps: i to nie pierwszy taki przypadek, ale ciiii-cho Wink

__________________

REGULAMIN HANDLU & POLA BITEW
Moderator - Offtopic

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Catherine Elizabeth: 20-07-2007 15:42.

18-07-2007 02:26 Catherine Elizabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Catherine Elizabeth Dodaj Catherine Elizabeth do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oj oj C47 wzieli Cie na lupe, ale akurat u niego jakos duzo wiecej bledow nie widzialem wiec dla mnie przypadek przy pracy i lepiej cytowac osoby ktore czesto pisza na forum i bardzo czesto popelniaja bledy...

A wracajac do tematu to jest razace brak uzywania ortografii ale teraz chyba takie czasy, dobre-niedobre nie wiem ale na pewno bez wzorcow jakichkolwiek w kazdej dziedzinie... i jak tu nie plakac kiedy wlasny ojczysty jezyk kaleczy sie w sposob celowy, oczywisty, bez checi poprawy i nie widzac przy tym nic zlego.....

I to jest wychowanie w XXI wieku, a sam nie jestem stary a boli....... a co bedzie dalej strach myslec.....

POLACY TYLE WYTRZYMALI A polegli na ......... (dopisac sobie co kto chce) Frown Frown

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
18-07-2007 03:12 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
ladydevil
Member


Data rejestracji: 18-11-2006
Postów: 27
Klan: Warriors,KoD, r1, 3, 4
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: POSEN taka mała dziura :)

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ladydevil
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jad o tego lenistwa językowego i nieuctwa do daję jeszcze idiotyczny zwyczaj pisania takich kwiatków jak : "tesh, kofffanie " itd. Rozumiem , że piszą tak ci , którzy nie wiedzą ( i chyba nie chcą wiedzieć ) jak poprawnie napisać wyraz "też, kocham ". Przestaję się dziwić masowej migracji z kraju, tylko zaczyna być przerażające że tacy analfabeci zostają, oni jak Sege dobrze zauważył mają nam zapewnić chociażby godziwe życie na emeryturze, tak jak my teraz zapewniamy ich rodzicom lub dziadkom.
To nie napawa optymistycznie.

p.s. "katażyna" mnie położyła ostatecznie

__________________

18-07-2007 06:37 ladydevil jest offline Szukaj postów użytkownika: ladydevil Dodaj ladydevil do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tesh, tesz, koffanie itp wywiodło się z czatów, głównie tych na wp czy innych, gdzie jest kupa dzieciarni Wink
większość z takich dzieciaków myśli że to jest "kul" (czyt: cool) i zaczyna tak pisać normalnie, później zapominając jak się wogóle to poprawnie pisze

co do okazu jednego z niewielu błędów, które popełniłem (w prawie 6000 postach + postach nieliczonych w niektórych działach Smile ) to czasem się dziwię czemu tak niektórzy podchodzą do tego jakby to było moje wielkie potknięcie, a jak ktoś wyżej napisał, jeżeli pisze się dużo to zdarzają się nawet bardzo głupie błędy; na razie najczęściej mi osobiście zdarza się w trakcie szybkiego pisania robić błąd w 'nie' przestawiając litery na 'nei' Smile ale zauwazyłem, że jednak coraz rzadziej się to zdarza na szczęście
A ile jeszcze błędów popełnię to się okaże Big Grin

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
18-07-2007 11:30 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Adriano
Triple Ace


images/avatars/avatar-11980.gif

Data rejestracji: 02-02-2007
Postów: 223
Klan: Parias
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: z fotela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

powalające jest to, że niektórzy nawet nie chcą się zastanowić, albo rozejrzeć jak się coś pisze... dla przykładu wielu w tytułach tematów pisze np. obraRZenia, podczas gdy w poście w opisie przedmiotu który sprzedają, bodaj w trzeciej linijce napisane jest jak wół obrażenia, wystarczy tylko looknąć...
ostatnio natrafiłem też na Ózi nie wiem czy umyślnie czy znowu przez analfabetyzm,
oczywiście każdy ma prawo do błędów, bo polska ortografia często nie jest oczywista, ale bez przesady...

__________________


TRZYSTU ZAWSZE W SERCU

TERAZ PARIAS
18-07-2007 12:01 Adriano jest offline Szukaj postów użytkownika: Adriano Dodaj Adriano do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem tylko ciekawy dlaczego zaden z "magikow ortografii" sie nie wypowiada w temacie, a z pewnoscia czytaja... niestety brak argumentow... Frown

Jest jeszcze jedna rzecz jak sie kogos cytuje, czy bezposrednio na forum odpowiedz jest do kogos to nicki z duzej litery sie pisze bo mnie to bardzo drazni... Kiedys komus zwrocilem uwage na to to napisal w temacie "zmienilem na duza litere nicka bo sie dziecko obrazilo"... To sie nie dziwie ze wzrasta sprzedaz wszelkich tabletek uspokajajacych.. Pleased

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
18-07-2007 13:46 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
Catherine Elizabeth
Lord


images/avatars/avatar-4971.jpg

Data rejestracji: 05-05-2007
Postów: 458
Skąd: 3 plateau ;)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co do "koffanych" i "jushów" zgadzam się z przedmówcami, ale myślę, że to nie jest spowodowane niewiedzą jak napisać poprawnie dane słowo tylko tym, że takie dzieci chcą być cool, bo myślą, że takie sweetaśne słowka są trendi i jazzy Tongue (czym potwierdzam słowa Ce)
Taki szpan dzieci, że potrafią przekładać na angielski "jushe" i "teshe" nie denerwuje mnie jednak tak bardzo jak brak znajomości PODSTAWOWYCH zasad ortografii... (no i jeszcze raz przytaczam mój kochany przykład Katażyny, bo mnie ostro zaszokował)

No cóż... tak nie było, tak jest i tak pewnie będzie. Raczej nie widzę sposobu, by ten problem ortografii na forum BW rozwiązać...

Sege, "magicy ortografii" się tutaj raczej nie wypowiedzą. Nie przyjdzie tu taki chłopiec i nie będzie się przecież kłócił, że ma racje robiąc błąd w wyrazie "ruwnież". Po prostu posty wyżej są w 100% prawdziwe i nie ma na nie kontrargumentów.

C47, właśnie przez to, że robisz tak mało błędów i pełnisz ważną funkcję, Twoje potknięcia są tak widoczne. Taki już jest los ekhm... autorytetów Big Grin Nie martw się, nasz prezydent ma tak samo... Tongue Wink

__________________

REGULAMIN HANDLU & POLA BITEW
Moderator - Offtopic

18-07-2007 14:06 Catherine Elizabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Catherine Elizabeth Dodaj Catherine Elizabeth do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kasiu z tym porownaniem C47 do Prezydenta to dalas po bandzie....... Miejmy nadzije ze zony takiej nasz Ce nie bedzie mial Wink

A jesli chodzi o "magikow" to mysle, ze jakby wiecej osob zaczelo zwracac uwage to skutek by odnioslo tylko forum niestety by zasmiecilo...

Mnie tylko ciekawi sam mam 26 latek wiec mlody ale czego do ciasnej teraz ucza w podstawowce, gimnazjum... jak palic blanty i pic browara zeby nie rozlac czy co ???
Czy w ciagu kilkunastu lat od mojej podstawowoki, liceum az tyle sie zmienilo bo tego nie jestem w stanie zrozumiec w zaden mozliwy sposob Crying Crying

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
18-07-2007 14:27 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
Catherine Elizabeth
Lord


images/avatars/avatar-4971.jpg

Data rejestracji: 05-05-2007
Postów: 458
Skąd: 3 plateau ;)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z tym prezydentem to porównanie ludzi na szczytach xD
Jak to my brother mówi: mały żarcik sytuacyjny niskiego lotu Wink

Wiesz, teraz z tego co moja bratowa opowiada (jest psychologiem) to gimnazjaliści teraz robią sobie całkiem niezłe imprezy: Smirnoff się leje, L&My w ruch i jednorazowe "poważne" związki. Rozumiem w liceum, wtedy człowiek już zaczyna myśleć, ale w gimnazjum? (???)

__________________

REGULAMIN HANDLU & POLA BITEW
Moderator - Offtopic

18-07-2007 15:05 Catherine Elizabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Catherine Elizabeth Dodaj Catherine Elizabeth do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To nam rosnie piekne pokolenie a umieja uzywac tzn. "urzywac" gumki tzn. "gomki" lub tabletek...

A w temacie to moze jak ktos nie wie jak sie pisze to niech napisze tak "u*ywac", Kata*yna", "wyp*eda*" a jak ktos bedzie duzo popelnial bledow to beda ostrzezenia za ortografie i po np. 10 blokada konta moze wtedy beda sie starac Smile Smile

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
18-07-2007 15:40 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
ladydevil
Member


Data rejestracji: 18-11-2006
Postów: 27
Klan: Warriors,KoD, r1, 3, 4
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: POSEN taka mała dziura :)

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ladydevil
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z tym "urzywaniem" ortografii to jest chyba tak jak kiedyś moja nauczycielka mówiła: jeśli człowiek dużo czyta to przyswaja samoistnie. Oczywiście do tego podstawowe zasady trzeba przyswoić no nie ma bata we wsi ale pokolenie ogólnie nie czyta bo....szkoda czasu, kiedy można pograć w jakieś ciekawe gry. Nie mówię o lekturach - te nigdy nie będą dobrane tak aby wszystkim wszystko przypadło do gustu czytelniczego ale o książkach tych "innych".
Panie Przezydencie C47 Big Grin

__________________

18-07-2007 20:03 ladydevil jest offline Szukaj postów użytkownika: ladydevil Dodaj ladydevil do Listy kontaktów
Promyliada
Newbie


Data rejestracji: 01-04-2007
Postów: 2
Klan: Alive
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Mnie tylko ciekawi sam mam 26 latek wiec mlody ale czego do ciasnej teraz ucza w podstawowce, gimnazjum... jak palic blanty i pic browara zeby nie rozlac czy co ???
Czy w ciagu kilkunastu lat od mojej podstawowoki, liceum az tyle sie zmienilo bo tego nie jestem w stanie zrozumiec w zaden mozliwy sposob


Sage, powiem więcej. Nie tylko się zmieniło w podstawówce ale niestety na wszystkich szczeblach edukacji.
Coraz więcej dzieciaków w wieku dziesięciu lat nie umie po prostu czytać. Nie używam już sformułowania "ze zrozumieniem". Takie czytanie staje się abstrakcją jeśli po trzech słowach nie da się dziecku obrazka wspomagającego jego myślenie...
W gimnazjum i liceum coś takiego jak notatka własna z lekcji istnieje tylko na niektórych przedmiotach. Dzieciakom wszystko się podaje na tacy, gotowe. A jeśli się nie daje - to ściągną z internetu nie czytając tego.
CO gorsza nie tylko dzieci. Studiuję pedagogikę. Na czterdziestu studentów PEDAGOGIKI wygłosić referat samodzielnie potrafi 7-10 osób. Na pierwszym roku referowały może trzy osoby. Reszta? Czytała z kartki, często nie zważając na znaki przestankowe.
Na studiach humanistycznych pisze się prace. Z czego podaruję sobie statystyki ile z nich jest bezmyślnie kopiowanych ze stron www (nawet ich potem nie czytają ani nie raczą przeczytać opinii czy dane opracowanie się nadaje), ile kopiowanych z literatury (znalazłszy książkę student uznaje, że może przepisywać zdanie po zdaniu - tylko zmieniając ich szyk) a ile normalnie pisanych, ze zrozumieniem - dążąc do jakiejś konkluzji. O czymś takim jak refleksja własna wykładowcy mogą pomarzyć...

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Promyliada: 18-07-2007 22:26.

18-07-2007 21:07 Promyliada jest offline Szukaj postów użytkownika: Promyliada Dodaj Promyliada do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Promyliada,

Jestem w takim malym szoku. Fakt studiownie skonczylem chociaz teorytycznie jestem na trzecim roku.. nie wazne...

To moze ktos mi wytlumaczy co stalo sie w ciagu ostatnich 10-ciu latkach:

1) kadra nauczycielska cala na pewno nie poszla na rente/emeryture/umarla ....

2) czy to moze podejscie grona pedagogicznego bojacego sie o wplywowych mamusie/tatusie/wujkowie etc.

3) czy moze kadre ogarnela takze jakas nieopisana niechec do nauczania...

4) czy moze Dzieciaki moich/naszych starszych znajomych wiedze wyssaly z mlekiem matki... i tatusia...


Po tej dyskusji mi sie wydaje ze ja jestem starej daty.. albo glupek i debil do kwadratu ze nie rozumiem postpu cywilizacji.... tylko gdzie ta cywilizacja....


P.S. A w cywilizacji sa ksiazki czy to juz muzem archeologiczne...

P.S. 2 Nic wiecej nie pisze bo za chwile rozprawke na ten temat napisze (a co to jest rozprawka?????? zapytaja niektorzy???!!!!!!!) Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
19-07-2007 02:35 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
ladydevil
Member


Data rejestracji: 18-11-2006
Postów: 27
Klan: Warriors,KoD, r1, 3, 4
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: POSEN taka mała dziura :)

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ladydevil
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sege kadra nauczycielska została karnie skierowana do osiągania kolejnych jakże frapujących szczebli kariery czytaj awansu zawodowego i zamiast czas swój całkowicie poświęcić na nauczanie....( właściwe wstawić ) zbiera tony dokumentów, dwie tony potwierdzeń, zaświadczeń, biega na kursy , kursiki , szkolenia itd ( sprawdzone dane na własnym przykładzie ).
Pomału zaczynam się szykować do opuszczenia nie tylko zawodu ale i chyba kraju, bo osobiście nie umiem jakoś znaleźć się w tej naszej rzeczywistości, gdzie ważniejsze jest rozmnażanie się na zasadzie królików niż posiadanie odpowiedniego podstawowego chociażby wykształcenia. Nie chcę obrażać całej młodzieży ( zdarza mi się poznać wyjątki ) ale większość nie używa ortografii bo po co, a mamusie biegną z dzieciątkiem do poradni gdzie tam dostają świeżutkie nowe zaświadczenie i potem obojętnie gdzie pisze i oburza się na zwracaną uwagę: przecież ja mam zaświadczenie - no cóż im dalej od wojny tym więcej kombatantów.

__________________

19-07-2007 06:48 ladydevil jest offline Szukaj postów użytkownika: ladydevil Dodaj ladydevil do Listy kontaktów
Soulfly
Lord


Data rejestracji: 07-09-2006
Postów: 407
Rasa w grze: Ssak

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Heh, żeby tu tylko o młodzież chodziło, okazuje się, że w Polsce analfabetyzm, czy tam jak niektórzy mówią dysleksja czy inne dys... sięga 90%, w weekend będąc nad jeziorem, doprowadzeni do ostateczności prze ludzi włażących nam bez słowa na skądinąd prywatny pomost, wywiesiliśmy tabliczkę: "Zakaz wstępu - teren prywatny", na kilkadziesiąt osób, 3 się zatrzymały, 2 spytały czy można wejść... nogi i uszy opadają, bo ręce to już dawno ;P

__________________
Why can't we not be sober ?
20-07-2007 13:49 Soulfly jest offline Szukaj postów użytkownika: Soulfly Dodaj Soulfly do Listy kontaktów
gradius
Forum Ace


images/avatars/avatar-4091.jpg

Data rejestracji: 27-05-2007
Postów: 99
Klan: r4 LE
Kraina: Necropolia III
Skąd: Gdańsk - Ujeścisko

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Analfabetyzm wtórny, braki w wiedzy o ortografi, dysgrafie dysleksje i inne choroby. Wszystko to się nakłada na obraz ludzi piszących po "polskiemu"
Tylko jest jeden mały problem wszyscy Ci, którzy mają po 13-14 lat i "pishą" będą mieli problem później. Nie mówie tu o maturach czy innych egzaminach typu szkolny. Chodzi mi o przystosowanie się do dorosłego życia. Np.: Szef każe napisać jakiś protokół - raport itd..... i właśnie wtedy zaczynają się schody, ortografie jeszcze Word poprawi, ale styl pisani raczej nie.
A w szkole popełniają jeden błąd ucząc dzieciaki. Nie powinni i ch uczyć pisać, dlatego że tak trzeba, ale dlatego żeby nie być baranem. Żaden dorosły człowiek nie napisze (!) wypracowania z "Naszej Szkapy" Słowackiego (!) tylko będzie pisał ..np list motywacyjny i cv.

ehhh i zapachniało mocherem (czy moherem Big Grin )....
no jush narq all

__________________


r3 - Gradius
r4 - Gradius

20-07-2007 15:33 gradius jest offline Szukaj postów użytkownika: gradius Dodaj gradius do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jesli chodzi o CV czy listy motywacyjne, to jest normalnie masakra. Pracuje i mam stycznosc i sposob pisania tego typu prostych jakby sie zdawalo rzeczy przekracza wszelkie mozliwe do zaakceptowania formy. Taki pracodawca jak przeczyta takie wypociny do jedno robi otwiera smietnik lub do niszczarki chocby nie wiem jakie dana osoba miala kwalifikacje czy historie zatrudnienia. Żenada Mad

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
20-07-2007 20:33 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
Strony (6): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Mistrzowie ortografii

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH