Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Handel » Sprzedam » Regulamin Handlu - pytania i odpowiedzi » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (5): « poprzednie 1 [2] 3 4 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Regulamin Handlu - pytania i odpowiedzi 7 Ankieta - średnia ocena: 4,86
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
4jku
Triple Ace


images/avatars/avatar-4727.jpg

Data rejestracji: 03-09-2007
Postów: 197
Klan: OBS->PSD
Kraina: Necropolia II
Skąd: krk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

przez przypadek zauwazylem ze kolezanka Entropia ma jakies zastrzezenia... jako zainteresowany postanawiam sie wiec wypowiedziec:

nastepnym razem licytuj uczciwie a nie upatruj swojej szansy w oszustwie. pozdrawiam.

odnosnie samego zapisu... nom jakis czas temu prosilem o wprowadzenie "automatycznego przedluzania aukcji" o kilka minut od OSTATNIEJ oferty - nie wielu sie ze mna zgodzilo a tutaj mamy przyklad ze taka zmiana jest na +

edit:

a skoro sie juz klucic zaczynasz to wez pod uwage ze ze nie ma mozliwosci ustalic w ktorej sekundzie aukcja zostala otwarta, przyjmuje sie wiec ze przedmiot zostal wystawiony w 59,9999999 sekundzie minuty w ktorej aukcja sie rozpoczela.

czas aukcji nie byl ustalony przez sprzedawce w systemi "XXh od CM" ani "aukcja do godziny XX" tylko aukcja trwala 10 dni od daty wystawienia przedmiotu.

jeszcze raz powtorze - chcesz uniknac problemow, licytuj uczciwie. jak nie, to przyjmij porazke jak mezczyzna Wink noł ofenssss ;P

edit2:

a jakby co to patrz link w moim podpisie Big Grin

__________________
mod ma zawsze racje Smile
cytat:
Nikt napisał(a)
Po prostu niezbyt mi sie chce myslec....

Normalne w twoim wypadku...

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez 4jku: 03-08-2008 10:05.

03-08-2008 09:44 4jku jest offline Strona domowa 4jku Szukaj postów użytkownika: 4jku Dodaj 4jku do Listy kontaktów AIM Screen Name of 4jku: n/a YIM Account Name of 4jku: n/a Zobacz profil MSN 4jku
Entropia
Double Ace


images/avatars/avatar-7954.jpg

Data rejestracji: 15-03-2007
Postów: 119
Klan: BlD / Saints
Kraina: Moria; Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@ 4jku, przede wszystkim jeśli zamierzasz kogoś obrażac to lepiej w ogóle nie zabieraj głosu. Sugeruję żebyś zedytował swój post ponieważ jeśli zamierzasz kwestionować moją uczciwość to albo podaj dowód na to że kiedyś kogoś oszukałam albo poproszę modów tym razem o rozstrzygnięcie w regulaminie forum kwestii obelg bez użycia słów wulgarnych (np. przez zarzucenie komuś niskiej inteligencji bez nazywania kogoś ćwokiem, czy też właśnie to czego Ty się dopuszczasz nazywając mnie oszustką).

Nie kłÓcę się z Tobą a rozważam z moderatorami przyjęty system. To że się przyjęło UMOWNIE rozpoczęcie licytacji na ostatnią sekundę danej minuty nie było oczywiste i dobrze że zostało doprecyzowane w najnowszej wersji regulaminu. Aukcja jak sam zauważyłeś trwała 10 dni. Jeśli zaczęła się 1 dnia o godzinie xx.xx to wczoraj o godzinie xx.xx był już dzień 11. Żeby było prościej to sobie wyobrazić polecam zastanowienie się nad tym jak to się dzieje że o 00.00 1 stycznia co roku zaczyna się nowy dzień nowego roku. Nie sekundę później ani nie dzień później. Całemu światu udało się rozstrzygnąć to tak że stary dzień trwa do początku 60 sek ostatniej godziny czyli do 23:59:59 tylko na forum bw jest liczony do 24.00. Swoiste kuriozum i jednocześnie wyjątkowa misja antyedukacyjna...

Jednak jak już napisałam wcześniej nie mam zastrzeżeń do jasności obecnego regulaminu, uznałam tylko za konieczne wyjaśnienie pewnych kwestii 4jku. Proszę tylko o zaprzestanie przekonywania mnie, że wasza metoda jest równie poprawna jak ogólnie przyjęta. Mogę się zgodzić, że dla większości będzie to wszystko jedno byle była jasność w regulaminie co chyba w końcu udało się osiągnąć. Tylko że to co czasami jest wygodniejsze dla większości niekoniecznie jest dla niej dobre. Błędy powinno się eliminować a nie je utrwalać. :/ To już wszystko z mojej strony na temat zasad liczenia czasu i pewnej konkretnej aukcji.

@Caen nie chodzi o to żeby licytować w ostatniej sekundzie na r7 tylko w 30sek+1 Wink

Z tego samego powodu propozycja 4jku o przedłużaniu nie ma sensu. Zmieni się tylko czas w którym niektórzy będą się próbowali wstrzelić. Poza tym na r7 licytowanie na koniec zmienia się czasami w walkę o ostatnie przebicie trwającą ponad godzinę i wyobrażam sobie jaki bajzel spowodowałoby coś takiego na forum.

__________________
Looks at you with an evil gleam in her eye.

ID r4:1033 Emerytka
Ofki można składać gdzie się chce, czas aukcji wg regulaminu
03-08-2008 10:55 Entropia jest offline Szukaj postów użytkownika: Entropia Dodaj Entropia do Listy kontaktów
4jku
Triple Ace


images/avatars/avatar-4727.jpg

Data rejestracji: 03-09-2007
Postów: 197
Klan: OBS->PSD
Kraina: Necropolia II
Skąd: krk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Entropia

@Caen nie chodzi o to żeby licytować w ostatniej sekundzie na r7 tylko w 30sek+1 Wink

Z tego samego powodu propozycja 4jku o przedłużaniu nie ma sensu. Zmieni się tylko czas w którym niektórzy będą się próbowali wstrzelić. Poza tym na r7 licytowanie na koniec zmienia się czasami w walkę o ostatnie przebicie trwającą ponad godzinę i wyobrażam sobie jaki bajzel spowodowałoby coś takiego na forum.


ehhh sprobuje jeszcze jasniej a ty sie skup i zrozum:

przedluzanie aukcji o X czasu od OSTATNIEJ oferty!

czyli nie ma znaczenia kiedy sie wstrzelisz, skoro aukcja zostanie przedluzona. np.

jesli ostatnia oferta dozwolona jest o 21:00:xx to oferta z 21:00:59 sek przedluza aukcje, o X czasu dajac sznse na przelicytowanie. Kolejna ofka bedzie wiec regulaminowa o 21:01 i jesli w tym czasie takowa sie pojawi to znowu oferta z 21:02 bedzie wazna. Czy teraz zrozumiesz?

cytat:
Originally posted by Entropia
Aukcja jak sam zauważyłeś trwała 10 dni. Jeśli zaczęła się 1 dnia o godzinie xx.xx to wczoraj o godzinie xx.xx był już dzień 11. Żeby było prościej to sobie wyobrazić polecam zastanowienie się nad tym jak to się dzieje że o 00.00 1 stycznia co roku zaczyna się nowy dzień nowego roku. Nie sekundę później ani nie dzień później. Całemu światu udało się rozstrzygnąć to tak że stary dzień trwa do początku 60 sek ostatniej godziny czyli do 23:59:59 tylko na forum bw jest liczony do 24.00. Swoiste kuriozum i jednocześnie wyjątkowa misja antyedukacyjna...


klapki na oczach?

edit:
<CIACH> nie bede sie wciagal w glupie gadanie Wink

tak czy siak z racji braku mozliwosci weryfikacji kiedy dokladnie sie aukcja pojawila jest jak jest.

do tego zrozum wreszcie ze AUKCJA NIE MIALA TRWAC DO 14:21. SKAD TEN POMYSL?! BO NA TYM WLASNIE OPIERA SIE CALY CZAS TWOJA ARGUMANTACJA . AUKCJA MIALA TRWAC 10 DNI OD JEJ ROZPOCZECIA! jesli nie potrafisz udowodnic ze moja ofka pojawila sie po uplywie 10 dni to skoncz juz...

__________________
mod ma zawsze racje Smile
cytat:
Nikt napisał(a)
Po prostu niezbyt mi sie chce myslec....

Normalne w twoim wypadku...

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez 4jku: 03-08-2008 11:26.

03-08-2008 11:24 4jku jest offline Strona domowa 4jku Szukaj postów użytkownika: 4jku Dodaj 4jku do Listy kontaktów AIM Screen Name of 4jku: n/a YIM Account Name of 4jku: n/a Zobacz profil MSN 4jku
Entropia
Double Ace


images/avatars/avatar-7954.jpg

Data rejestracji: 15-03-2007
Postów: 119
Klan: BlD / Saints
Kraina: Moria; Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
4jku napisał(a)

cytat:
Originally posted by Entropia
Aukcja jak sam zauważyłeś trwała 10 dni. Jeśli zaczęła się 1 dnia o godzinie xx.xx to wczoraj o godzinie xx.xx był już dzień 11. Żeby było prościej to sobie wyobrazić polecam zastanowienie się nad tym jak to się dzieje że o 00.00 1 stycznia co roku zaczyna się nowy dzień nowego roku. Nie sekundę później ani nie dzień później. Całemu światu udało się rozstrzygnąć to tak że stary dzień trwa do początku 60 sek ostatniej godziny czyli do 23:59:59 tylko na forum bw jest liczony do 24.00. Swoiste kuriozum i jednocześnie wyjątkowa misja antyedukacyjna...


klapki na oczach?

edit:
<CIACH> nie bede sie wciagal w glupie gadanie Wink

tak czy siak z racji braku mozliwosci weryfikacji kiedy dokladnie sie aukcja pojawila jest jak jest.

do tego zrozum wreszcie ze AUKCJA NIE MIALA TRWAC DO 14:21. SKAD TEN POMYSL?! BO NA TYM WLASNIE OPIERA SIE CALY CZAS TWOJA ARGUMANTACJA . AUKCJA MIALA TRWAC 10 DNI OD JEJ ROZPOCZECIA! jesli nie potrafisz udowodnic ze moja ofka pojawila sie po uplywie 10 dni to skoncz juz...


OMG jak mam ci wytłumaczyć dobitnie że dnień się zaczyna o godzinie 00:00 a kończy o 23:59:59 ? I jeśli dla potrzeb aukcji 1 dzień zaczał się o 14:21 to 10 skończył się o 14:20:59 ? O 14:21:00 był dzień 11. Tak jest to liczone na całym świecie i nie wymyśliłam sobie tego. Dzień ma 24 h a nie 24 h i 1 sekundę. Policz na kartce, na palcach, napisz do działu porad świata nauki jak mi nie wierzysz ale nie wciskaj mi kitów pls, bo ja nie mam mocy żeby komuś udowodnić że 2+2 nie równa się 5 :/


Co do przedłużania aukcji to ja to świetnie rozumiem - grałam na obu moriach i na r7 i wiem jak działa przedłużanie i wiem że wtedy faktyczna licytacja trwa w ciągu ostatnich minut/sekund bo każdy ma nadzieję że inni chętni pójdą w tym czasie do kibla albo im net zmuli i nie zdążą. Mimo tych optymistycznych założeń w przypadku cennych rzeczy aukcja się przedłuża w "nieskończoność" a niekoniecznie może mieć na to ochotę wystawiający. Nie ma zakazu umieszczenia takiego warunku w regulaminie (a nawet jest to w dozwolonych działaniach pomocniczych ujęte) więc nie wiem po co to wprowadzać przymusowo. Teraz rozumiesz?

edit: i ponawiam prośbę o edycję posta z 09:44, nie mam na to ochoty ale kultura obowiązuje każdego i jak nie "odszczekasz" tego co napisałeś zamierzam zgłosić obrazę.

__________________
Looks at you with an evil gleam in her eye.

ID r4:1033 Emerytka
Ofki można składać gdzie się chce, czas aukcji wg regulaminu

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Entropia: 03-08-2008 14:46.

03-08-2008 12:13 Entropia jest offline Szukaj postów użytkownika: Entropia Dodaj Entropia do Listy kontaktów
rikai
Forum Ace


images/avatars/avatar-8230.jpg

Data rejestracji: 08-02-2008
Postów: 97

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To ja jejszcze jedno pytani:
cytat:
8.1 Działania zabronione:
(...)
f) umieszczania zapisów w jakikolwiek sposób dyskryminujących konkretną grupę licytujących (np. "marża 5% dla klanu Y", czy "zniżka 5% dla wszystkich poza klanem Y")

Czy zapis "dla klanu X, CM = KT" w przypadku gdy jest aukca gdzie CM < KT kwalifikuje się pod ten punkt?

__________________
R7: rikai
03-08-2008 17:41 rikai jest offline Szukaj postów użytkownika: rikai Dodaj rikai do Listy kontaktów
-=Sharp=-
Lord


images/avatars/avatar-11057.jpg

Data rejestracji: 12-03-2008
Postów: 407
Kraina: Necropolia IX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
rikai napisał(a)
To ja jejszcze jedno pytani:
cytat:
8.1 Działania zabronione:
(...)
f) umieszczania zapisów w jakikolwiek sposób dyskryminujących konkretną grupę licytujących (np. "marża 5% dla klanu Y", czy "zniżka 5% dla wszystkich poza klanem Y")

Czy zapis "dla klanu X, CM = KT" w przypadku gdy jest aukca gdzie CM < KT kwalifikuje się pod ten punkt?

Tak ponieważ KT dla klanu x jest mniejsze niż dla pozostałych graczy.



Byłem szybszy Vilku Tongue

__________________

By Olsz4k

03-08-2008 17:56 -=Sharp=- jest offline Szukaj postów użytkownika: -=Sharp=- Dodaj -=Sharp=- do Listy kontaktów
Vilku
Tańczący z Userami


images/avatars/avatar-400.gif

Data rejestracji: 02-10-2006
Postów: 2.263
Klan: Łoczka O_o
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak najbardziej. Podpada to pod ten punkt lub ewentualnie pod wprowadzanie KT w trakcie licytacji.
by vladvoncarstein

__________________
Big Grin

03-08-2008 17:57 Vilku jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilku Dodaj Vilku do Listy kontaktów
4jku
Triple Ace


images/avatars/avatar-4727.jpg

Data rejestracji: 03-09-2007
Postów: 197
Klan: OBS->PSD
Kraina: Necropolia II
Skąd: krk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Entropia

I jeśli dla potrzeb aukcji 1 dzień zaczał się o 14:21 to 10 skończył się o 14:20:59 ? O 14:21:00 był dzień 11. Tak jest to liczone na całym świecie i nie wymyśliłam sobie tego.



cytat:
Originally posted by Entropia
edit: i ponawiam prośbę o edycję posta z 09:44, nie mam na to ochoty ale kultura obowiązuje każdego i jak nie "odszczekasz" tego co napisałeś zamierzam zgłosić obrazę.


ad 1. czyli wg ciebie 10 dni trwa 9 dni 59 min i xx sekund. suuuperrr. zastanow sie 10 sek nad bzdurami jakie wypisujesz....

zrozum wreszcie ze 1 dzien sie nie zaczal o 14:21:00 tylko o 14:21:xx sekund... czy to faktycznie cie przerasta? przykro mi....

ad 2. a ponawiaj sobie i zglaszaj jak chcesz. podtrzymuje caly czas co mowilem. wg mnie zamierzone kupowanie itemu po zanizonej cenie to oszustwo i koniec. probowalas kupic item po nizszej cenie niz by przediom osianal gdybys licytowala nie wyczekujac jak sep na koniec aukcji (jak sama napisalas na moje "wyjscie do kibla")- dlatego czekalas do ostatniej minuty. to ze regulamin tego nie zabrania to wina regulaminu... tak czy siak dla mnie to oszustwo a co za tym idzie jestes OSZUSTKĄ - pomimo ze ci sie tym razem nie udalo.

3. dla mnie over and out - wiecej spamu nie bedzie Wink

__________________
mod ma zawsze racje Smile
cytat:
Nikt napisał(a)
Po prostu niezbyt mi sie chce myslec....

Normalne w twoim wypadku...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez 4jku: 03-08-2008 22:19.

03-08-2008 21:21 4jku jest offline Strona domowa 4jku Szukaj postów użytkownika: 4jku Dodaj 4jku do Listy kontaktów AIM Screen Name of 4jku: n/a YIM Account Name of 4jku: n/a Zobacz profil MSN 4jku
nedian
King


Data rejestracji: 18-09-2006
Postów: 930
Klan: r4 OP
Kraina: Necropolia II
Skąd: Lublin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
4jku napisał(a)
zrozum wreszcie ze 1 dzien sie nie zaczal o 14:21:00 tylko o 14:21:xx sekund... czy to faktycznie cie przerasta? przykro mi....



Jestem pewien, że dokładnie to miał Sejan na myśli gdy pisał, ze nie da się sprawdzić sekundy napisania posta i z konieczności przyjmuje się UMOWNIE, ze post rozpoczynający licytację napisany o xx:yy ma czas xx:yy:59

W przypadku wspomnianej licytacji post 4jku ma czas 14:21:zz gdzie zz<=59 czyli oferta była regulaminowa.

A żeby nie było wątpliwości, takie rozwiązanie jest jak najbardziej logiczne (albo raczej zdroworozsądkowe), bo każda inna interpretacja godziny napisania posta doprowadziłaby do kosmicznego burdelu Wink

__________________
r4 Barbarosa ID: 1062
04-08-2008 01:22 nedian jest offline Szukaj postów użytkownika: nedian Dodaj nedian do Listy kontaktów
Entropia
Double Ace


images/avatars/avatar-7954.jpg

Data rejestracji: 15-03-2007
Postów: 119
Klan: BlD / Saints
Kraina: Moria; Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nedian, ja nie neguję możliwości wprowadzenia UMOWNEGO rozwiązania, tylko zwracam uwagę (czego pan 4jku nie jest w stanie pojąć) że standardowe rozwiązanie przyjęte na świecie jest inne niż na forum i dni liczy się od godziny xx.xx.xx do godziny xx.xx.xx-1sek dnia następnego. To nie jest szczegolnie trudne jeśli tylko ktoś się nad tym zastanowi. Owszem zgadza się że forum nie pokazuje sekund ale to również nie znaczy że na całym świecie WSZYSCY UMOWNIE zaokrąglają w górę. Tak zostało przyjęte obecnie na forum BW i jak już kilka razy zaznaczyłam cieszę się że NOWY Nowy regulamin handlu to precyzuje. Widocznie pan 4jku ma jakieś wyrzuty sumienia skoro uparł się drążyć temat jednej aukcji do bólu ignorując przy tym kompletnie to że ja wypowiadam się nie o jego działaniach tylko o zasadzie przyjętej na tym forum.

Co do uporczywego obrażania mnie prze 4jku, wysłałam zgłoszenie do moderatora i oczekuję że sprawa zostanie rozwiązana zgodnie z regulaminem forum i przepisami polskiego prawa.

__________________
Looks at you with an evil gleam in her eye.

ID r4:1033 Emerytka
Ofki można składać gdzie się chce, czas aukcji wg regulaminu
04-08-2008 09:46 Entropia jest offline Szukaj postów użytkownika: Entropia Dodaj Entropia do Listy kontaktów
4jku
Triple Ace


images/avatars/avatar-4727.jpg

Data rejestracji: 03-09-2007
Postów: 197
Klan: OBS->PSD
Kraina: Necropolia II
Skąd: krk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
REGULAMIN

1. W przypadku terminu zakończenia np. "do 20" lub "24h od dania CM" przy CM danym o 20:00 wygrywa oferta dana najpóźniej o 20:00:59.



przy okazji mam takie pytanie.

czy w sytuacji gdy sprzedajacy napisze np. "koniec aukcji o 20:32" ofka z 20:31 jest ostatnia wazna czy tez ta z 20:32 tez bedzie wazna? Chodzi mi o roznice pomiedzy "do" a "o"

zakladam ze autorom regulaminu chodzilo o to samo, niemniej moze warto by wprowadzic mala kosmetyczna zmiane ktora rozwieje wszelkie watpliwosci...

cytat:
a moze tak?
1. W przypadku terminu zakończenia np. "do 20", "o 20" lub "24h od dania CM" przy CM danym o 20:00 wygrywa oferta dana najpóźniej o 20:00:59.


edit:
a do szanownej kolezanki takie pytanie... jak ta skarge skladalas to z ktorego konta? Joannadarc czy Entropia?

edit:

baj de łej zapomniałas sobie dopisac nick z R3 w podpisie...

__________________
mod ma zawsze racje Smile
cytat:
Nikt napisał(a)
Po prostu niezbyt mi sie chce myslec....

Normalne w twoim wypadku...

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez 4jku: 04-08-2008 10:39.

04-08-2008 10:11 4jku jest offline Strona domowa 4jku Szukaj postów użytkownika: 4jku Dodaj 4jku do Listy kontaktów AIM Screen Name of 4jku: n/a YIM Account Name of 4jku: n/a Zobacz profil MSN 4jku
vladvoncarstein
Vampire Lord


images/avatars/avatar-5435.jpg

Data rejestracji: 12-10-2007
Postów: 708
Kraina: Necropolia
Skąd: Sylvania

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Droga Entorpio. Błąd Twojego rozumowania nie polega na tym, że nie potrafisz pojąć tego co Ci zgodnie 4jku z nedianem usiłują wytłumaczyć. Tobie po prostu ciężko jest pojąć, że jak napiszesz "Koniec o 20" a aukcję skończysz o "19:59:59" to wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie, bo na aukcji widnieją, tak naprawdę 2 różne godziny. A nie da się z całą stanowczością stwierdzić (co z kolei pisał Sejan) czy pierwszy post widniejący z godziną "20:00" był dany punkt o "20:00:00" czy sekundę później, za co trzeba by było karać ostrzeżeniem. Tak więc zdecydowaliśmy się na UMOWNE i najlepsze z możliwych wyjście, że w przypadku deadline'u aukcji o 20, ostatnią ważną ofertą jest ta, która się wyświetli z godziną "20:00".

__________________
OUT OF ORDER

04-08-2008 11:15 vladvoncarstein jest offline Szukaj postów użytkownika: vladvoncarstein Dodaj vladvoncarstein do Listy kontaktów
rikai
Forum Ace


images/avatars/avatar-8230.jpg

Data rejestracji: 08-02-2008
Postów: 97

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przepraszam, żę tak zawracam głowę, ale dopiero mnie naszła kolejna sytuacja.

Załóżmy, że mamy temat, w której jest drugi, nieedytowalny post. Autor dodaje inny przedmiot, ale przez to, że drugi post jest nieedytowalny, nie może może go tam dodać. Jakby pojawiły się problemy z tym drugim przedmiotem, które dałoby się rozwiązać z pomocą tego drugiego postu, to czy w takim przypadku spór zostałby rostrzygnięty na korzyść kupującego (tak jak w przypadku braku drugiego posta)?

Jeszcze jedno durne pytanie, jak szczegółowo muszą/powinny być opisywane zmiany? Np. samo "obniżka" wystarczy, czy trzeba "obniżka przedmiotu X do Y"? Na logikę, leży to w interesie sprzedawcy, żeby dobrze to opisać, ale chciałbym poznać interpretację zespołu moderacyjnego.

EDIT: Kolejne durne pytanie: w związku tym, że jako kupujący nie mogę edytować ofert, to pytanie o nick w grze w nowym poście?

__________________
R7: rikai

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez rikai: 04-08-2008 19:16.

04-08-2008 19:04 rikai jest offline Szukaj postów użytkownika: rikai Dodaj rikai do Listy kontaktów
vladvoncarstein
Vampire Lord


images/avatars/avatar-5435.jpg

Data rejestracji: 12-10-2007
Postów: 708
Kraina: Necropolia
Skąd: Sylvania

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przede wszystkim - kto Ci każe dodawać nowy przedmiot?? Masz do wyboru 3 inne działy z danym serwerem, więc nie musisz koniecznie dodawać w tej konkretnej aukcji Big Grin

Na drugie pytanie sam sobie odpowiedziałeś, tak naprawdę.

Pytanie o nick w nowym poście, aczkolwiek żeby ułatwić nam pracę i ewentualnie nie dopuszczać do niepotrzebnych pomyłek, sugeruję unikać multipostów.

__________________
OUT OF ORDER

04-08-2008 19:29 vladvoncarstein jest offline Szukaj postów użytkownika: vladvoncarstein Dodaj vladvoncarstein do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

rikai - o opisanej przez Ciebie sytuacji jest mowa wprost w regulaminie:

6. Nieedytowalny "Drugi post", oraz wprowadzanie zmian w zasadach licytacji.
(...)
b) Pierwszy post można edytować dowolną ilość razy (wyjątek: punkt 8.1 g). Każdą zmianę trzeba umieszczać w nowym poście, którego już nie edytujemy. ZGODNE Z REGULAMINEM zmiany można wprowadzać co minimum 3h (jako regulaminowy "up").

Co do drugiego pytania - zdecydowanie musi to być dokładny opis, jeśli taki post ma być argumentem. Natomiast w pierwszym poście wystarczy edytować cenę, ewetualnie dopisać info o obniżce jeśli chcesz.

Do edita - tak, takie pytanie musi być w nowym poście

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

04-08-2008 20:17 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
rikai
Forum Ace


images/avatars/avatar-8230.jpg

Data rejestracji: 08-02-2008
Postów: 97

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
vladvoncarstein napisał(a)
Przede wszystkim - kto Ci każe dodawać nowy przedmiot?? Masz do wyboru 3 inne działy z danym serwerem, więc nie musisz koniecznie dodawać w tej konkretnej aukcji Big Grin

Bo TModzi nie chcą uwierzyć, że Pierścień może być dobrą zbroją Tongue

Dobra, ostatnie durnowate pytanie, ale tym razem bardziej rzeczywiste:
cytat:

9. Kupujący jest zobowiązany:
(...)
b) Podać wysokość oferty oraz (w przypadku gdy w jednym temacie licytowanych jest więcej przedmiotów) określić w sposób nie pozostawiający wątpliwości, który przedmiot licytujemy (np. : "topór - 25k" będzie ofertą prawidłową tylko gdy w licytacji występuje tylko jeden topór).
(...)
Niedopełnienie któregokolwiek z podpunktów od 9a) do 9e) wyklucza ofertę z licytacji.


Czy dobrze interpretuję mówiąc, że napisanie samego "topór KT" (czyli bez podawania wysokości oferty) można uznać za nieważne?

No i z góry dziękuję cierpliwym Modom i TModom za cierpliwość w odpowiadaniu, ale chcę dorze zgłębić regulamin handlu.

__________________
R7: rikai
04-08-2008 21:08 rikai jest offline Szukaj postów użytkownika: rikai Dodaj rikai do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
rikai napisał(a)
Czy dobrze interpretuję mówiąc, że napisanie samego "topór KT" (czyli bez podawania wysokości oferty) można uznać za nieważne?

Może być uznane za nieważne, jeśli ktoś zgłosi zastrzeżenia. Poza tym sam się pozbawiasz argumentu w przypadku sytuacji spornej np. na temat wysokości KT.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

04-08-2008 21:21 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Sahara Rana
Newbie


Data rejestracji: 16-04-2008
Postów: 4
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Nigdziebądź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

8.1 Działania zabronione:
(...)
f) umieszczania zapisów w jakikolwiek sposób dyskryminujących konkretną grupę licytujących (np. "marża 5% dla klanu Y", czy "zniżka 5% dla wszystkich poza klanem Y")


Mam takie pytanka:

- Czy to oznacza konieć upustów dla Klanu? Czy tylko koniec jawnego pisania o tych upustach?
- Jaki jest maksymalny upust dla klanu (50% ?)?
- Jak takowy upust zgłosić do Moderatora?

Pozdrawiam

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Sahara Rana: 06-08-2008 19:51.

06-08-2008 19:01 Sahara Rana jest offline Szukaj postów użytkownika: Sahara Rana Dodaj Sahara Rana do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

- Oznacza to, że nie możesz w przebiegu aukcji na forum uwzględniać żadnych tego typu upustów

- Z tego co pisze C47 to maksymalna wartość takiego upustu to ok. 10%, większy może być uznany za pushing

- W ogóle nie musisz go zgłaszać do moderatora, bo na forum nie możesz go stosować a poza forum nie jest to sprawa moderatora

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

06-08-2008 19:56 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ile trwa 10 dni na jakie można otworzyć aukcję? Tongue czy 240 godzin, czy też kończy się razem z końcem dziesiątej doby od otwarcia?

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

14-09-2008 23:43 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Domyślnie 240 godzin (np. w sytuacji, gdy nie podano terminu). Jeśli podasz termin te parę godzin dłuższy to nikt Ci głowy nie urwie, tylko po co?

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

15-09-2008 00:03 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
vladvoncarstein
Vampire Lord


images/avatars/avatar-5435.jpg

Data rejestracji: 12-10-2007
Postów: 708
Kraina: Necropolia
Skąd: Sylvania

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pozwól, o SuperModeratorze, że uzupełnię troszeczkę. W przypadku gdy się użytkownik zagapi i o te kilka godzin przekroczy czas (upując temat po upływie 10 dni, po czym zamknie) to też nikt mu głowy nie urwie (wiadomo każdy chce sprzedać i może nie skontrolować czasu).

__________________
OUT OF ORDER

15-09-2008 11:05 vladvoncarstein jest offline Szukaj postów użytkownika: vladvoncarstein Dodaj vladvoncarstein do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale Ty mówisz o sytuacji, gdy nie ma żadnych ofert. A istotniejsze jest pytanie o to, kiedy kończy się aukcja w której ludzie licytują. Dlatego piszę, że domyślnie jest to 240 godzin, chyba że ktoś bardzo wyraźnie zaznaczy że jest inaczej.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

15-09-2008 11:14 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
vladvoncarstein
Vampire Lord


images/avatars/avatar-5435.jpg

Data rejestracji: 12-10-2007
Postów: 708
Kraina: Necropolia
Skąd: Sylvania

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli pytanie wziąć dosłownie, to brzmiało ono - ile czasu może istnieć wątek, będąc dokładnym. Przynajmniej ja tak rozumiem część pytania: "Na które można otworzyć aukcję". Zwłaszcza, że "wątek z przedmiotami" stał się synonimem "aukcji". Czyli pytanie było dwupłaszczyznowe, Ty odpowiedziałeś na jedną z tych płaszczyzn, ja na drugą.

__________________
OUT OF ORDER

15-09-2008 11:30 vladvoncarstein jest offline Szukaj postów użytkownika: vladvoncarstein Dodaj vladvoncarstein do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pytanie nie miało płaszczyzn, o drodzy modowie. brzmiało - ile trwa 10 dni;p kierując się np. zasadami współżycia społecznego Tongue i kodeksem cywilnym Smile to termin np. 3 dni nie kończy się po 3x24h ale trzeciego dnia o 23.59.59. chyba się nie mylęTongue (termin oznaczony w godzinach/dniach/tygodniach/miesiącach/latach kończy się upływem godzin/dni/tygodni/miesięcy/lat)
i wobec tego będę BARDZO WDZIĘCZNY za umieszczenie w helpie informacji, że wątek/aukcja bez ofert/aukcja na czas maxymalny może być otwarta 240 godzin, a nie 10 dni. bo niby "nikt ci głowy nie urwie" ale jednak wg tmoda powinienem zamknąć o 7.45 rano - upływ 240 godzin, a że nie zamknąłem, to warn. no, to tyle.
a jak nie chcecie korygować helpa to proponuję zdjąć mi warna Tongue

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

17-09-2008 22:31 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gdzie forum ma helpa? O_O

Odwołania od warnów do mnie na pw, z linkiem do aukcji.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

17-09-2008 22:34 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A gdzie w regulaminie jest napisane, że aukcję należy zamknąć "Dziesiątego dnia" czy też w "Dziesiątym dniu" ?chytry Ja tam widzę tylko "po 10 dniach" Wink Jak dla mnie nie pozostawia to wątpliwości Wink . Z resztą chyba logicznym jest, że jeśli w całym regulaminie precyzuje się terminy zakończenia aukcji co do sekundy, to raczej bezpodstawnym jest wychodzenie z założenia, że akurat w tym przypadku pozostawia taką dozę swobody Tongue .

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




18-09-2008 08:57 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

drogi Sejanie, chciałbym zwrócić uwagę, że czas licytacji określony w godzinach/dniach kończy się o danym czasie. kończy się SAM, bo właśnie na godziny/dni jest ustawiony. ZAMKNIęCIE tematu najpóźniej po 10 dniach to z kolei insza inszość, bo wymaga od tematodawcy zdolności predykcji albo przynajmniej wysokiego stopnia zorganizowania. większość normalnych ludzi nie ma pojęcia, czy otwierając temat w poniedziałek o godzinie 7 rano po 10 dniach będzie na nogach o 6.59 by go zamknąć. albo też zakłada, że otwierając temat o 7. rano będzie na nogach o 6.59 dni 10 później, bo akurat w tym czasie je bułkę z pasztetem w pracy. już nie mówiąc o startach/końcach w godzinach wieczornych czy też weekendowych.
btw: to co Ty nazywasz "raczej bezpodstawnym" Caen nazywa "raczej głowy nie urywającym" Tongue


re down: ale może mieć czas na zamknięcie do 23, loguje się o 7, o 8 spada ze schodów, o 23.50 wraca w gipsie do domu i ma warnaTongue btw: firefox ma budowany moduł sprawdzania pisowni....

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Cerbin: 19-09-2008 06:19.

18-09-2008 12:15 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Cerbin napisał(a)
drogi Sejanie, chciałbym zwrócić uwagę, że czas licytacji określony w godzinach/dniach kończy się o danym czasie. kończy się SAM, bo właśnie na godziny/dni jest ustawiony. ZAMKNIęCIE tematu najpóźniej po 10 dniach to z kolei insza inszość, bo wymaga od tematodawcy zdolności predykcji albo przynajmniej wysokiego stopnia zorganizowania. większość normalnych ludzi nie ma pojęcia, czy otwierając temat w poniedziałek o godzinie 7 rano po 10 dniach będzie na nogach o 6.59 by go zamknąć. albo też zakłada, że otwierając temat o 7. rano będzie na nogach o 6.59 dni 10 później, bo akurat w tym czasie je bułkę z pasztetem w pracy. już nie mówiąc o startach/końcach w godzinach wieczornych czy też weekendowych.
btw: to co Ty nazywasz "raczej bezpodstawnym" Caen nazywa "raczej głowy nie urywającym" Tongue



tak, ale dopuki sie nie zaloguje tego 10 dnia to ma amnestię
a jeżlei sie logował to temat mógł zamknąć- nie zrobił tego- warn
jest też prostrzy sposób by uniknąc warna za niezamknięcie tematu po 10 dniach - zamknąć go wcześniej ;p

__________________

18-09-2008 12:18 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
bananok1
Junior Member


Data rejestracji: 25-03-2008
Postów: 15
Klan: SCREAM
Kraina: Necropolia IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hejka Wink

Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaje to pytanie jak nie to z góry przepraszam za spam, jednak prosze o odpowiedz Happy

Jeżeli ktoś kupuje coś za kt i za 5 min sprzedaje to za dużo więcej czy jest to legalne czy nie???

dzięki za udzielenie odpowiedzi pozdrawiam bananok
12-11-2008 11:51 bananok1 jest offline Szukaj postów użytkownika: bananok1 Dodaj bananok1 do Listy kontaktów
Strony (5): « poprzednie 1 [2] 3 4 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Handel » Sprzedam » Regulamin Handlu - pytania i odpowiedzi

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH