Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Handel » Sprzedam » Regulamin Handlu - pytania i odpowiedzi » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (5): « poprzednie 1 2 [3] 4 5 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Regulamin Handlu - pytania i odpowiedzi 7 Ankieta - średnia ocena: 4,86
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To nie jest kwestia tego, jak przebiega jego handel. Problem zawiera się w pojedyńczych transakcjach.

Jeśli w tej pierwszej aukcji, gdzie kupił za KT, wartość przedmiotu była znacznie zaniżona to nie jest to legalne, bo podpada pod pushing.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

12-11-2008 12:40 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
bananok1
Junior Member


Data rejestracji: 25-03-2008
Postów: 15
Klan: SCREAM
Kraina: Necropolia IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wartośc przedmiotu nie była zaniżona bo dałem najwyższą cene na forum i gostka nie znam tyle że on kupił za 15k i sprzedał mniej więcej za 15 min. za 20k i pytam tylko czy tak można czy nie musi minąc jakiś czas od kupna przedmiotu do jego ponownej sprzedaży

pozdrawiam bananok
12-11-2008 13:24 bananok1 jest offline Szukaj postów użytkownika: bananok1 Dodaj bananok1 do Listy kontaktów
Sheenakh
King


images/avatars/avatar-17350.gif

Data rejestracji: 27-03-2008
Postów: 940
Kraina: Necropolia VI; Necropolia IX
Skąd: Inąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

teoretycznie,z innej beczki.
licytacja przedmiotu od 1 pr,i powiedzmy* 6h po ostatniej ofercie następuje sprzedaz.
jesli dam za dsk spaczony amu szczęscia <lol> 171pr <lol2> i przez te 6h nikt nie przebije <lol3> to kupiłem przedmiot uczciwie prawda?jednak na 99,999% bedzie to push...jak sie zachowac?

zarowno ceny,czas jak i przedmioty są fikcyjne,i w zamian mozna dac kazdą inną wartość/przedmiot.zeby nie bylo rotfl

__________________
r10/r12-Sheenakh



ex- fiolet i zielony
12-11-2008 13:48 Sheenakh jest offline Strona domowa Sheenakh Szukaj postów użytkownika: Sheenakh Dodaj Sheenakh do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Sheenakh
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
bananok1 napisał(a)
wartośc przedmiotu nie była zaniżona bo dałem najwyższą cene na forum i gostka nie znam tyle że on kupił za 15k i sprzedał mniej więcej za 15 min. za 20k i pytam tylko czy tak można czy nie musi minąc jakiś czas od kupna przedmiotu do jego ponownej sprzedaży

pozdrawiam bananok


Nie, nie ma żadnego ograniczenia czasowego. Jedyne ograniczenie, tak jak napisałem, dotyczy wartości przedmiotu w pojedyńczych transakcjach.

cytat:
jesli dam za dsk spaczony amu szczęscia <lol> 171pr <lol2> i przez te 6h nikt nie przebije <lol3> to kupiłem przedmiot uczciwie prawda?

Z doświadczenia wiem, że na uczciwej aukcji taka sytuacja jest praktycznie niemożliwa. Gdyby się jednak zdarzyła, operator rozpatrzy ją indywidualnie.

cytat:
jak sie zachowac?

Najprościej? Po wygranej aukcji dopłacić do ceny rynkowej. Masz wtedy przedmiot, sprzedający PR, pushu nie ma, wszyscy zadowoleni Wink

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

12-11-2008 14:33 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Stifmajster
Member


images/avatars/avatar-5438.jpeg

Data rejestracji: 02-11-2007
Postów: 49
Kraina: Necropolia IX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mam takie pytanie czy na serwerze R6 moge cos pozyczyc w klanie albo od kolegi jakis item bez posadzenia o push? oczywiscie jesli te itemy wroca do wlasciciela a takze nie ma nigdy gry tych kont z jednego IP (dwie obce osoby po prostu) czy kazda taka pozyczke musze zglaszac do opa serwera? No i czy jesli jest to dozwolone to czy musze dawac cos w zastaw zeby byla "rownowaga wartosciowa" bo iadomo ze jak to pomiedzy kolegami ufamy sobie zwlaszcza jesli duzo slabszy pozycza od silniejszego

__________________
R14: Mystica ID 85298
12-11-2008 15:09 Stifmajster jest offline Szukaj postów użytkownika: Stifmajster Dodaj Stifmajster do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kazda pozyczka powyzej 7 dni powinna byc zgloszona do operatora:
Zgłoś do operatora -> Długoterminowe pożyczki/sprzedaż ratalna

Odnosnie pozyczek krotkoterminowych do 7 dni warto miec info w postaci wiadomosci do kumpla wyslanej w grze ze to lub owo mu pozyczasz (jesli to jest pozyczenie na kilka h to mozna sobie to darowac).

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
12-11-2008 16:19 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
Kacperek_XVQ
Lord


images/avatars/avatar-4053.jpg

Data rejestracji: 18-07-2007
Postów: 256

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam pytanie jak jest z handlem na r8 , mozna krasc itp ale jezeli kupuje sie dana rzecz na forum , np rynek i ktos placi pr czy mozna go okrasc ?? czy to jest karalne ??

__________________
R18-Kacperek

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kacperek_XVQ: 16-11-2008 20:57.

16-11-2008 20:57 Kacperek_XVQ jest offline Szukaj postów użytkownika: Kacperek_XVQ Dodaj Kacperek_XVQ do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak, można. Nie jest to karalne. Dlatego raczej nie polecałbym handlowania rynkiem, krwią, ludźmi czy czymkolwiek tam innym, co nie wchodzi w skład normalnej oferty handlowej. Bo jest to na R8 dozwolone, ale może się skończyć rozczarowaniem Tongue

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

16-11-2008 23:20 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
acolt
Triple Ace


Data rejestracji: 14-10-2007
Postów: 154
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To i ja zadam pytanie. Czy jesli sprzedajacy zmienia zasady aukcji w trakcie trwania aukcji(znaczy po wylicytowaniu cm zmienia dlugosc aukcji mimo iz w 1 poscie jest dokladnie okreslone ile ona bedzie trwala) to czy w zwiazku z tym kupujacy moze odstapic od kupna nawet jesli ta aukcje wygra??

__________________
r3 : acolt(inactive)
r17 : acolt
26-11-2008 12:17 acolt jest offline Szukaj postów użytkownika: acolt Dodaj acolt do Listy kontaktów
psimm
Double Ace


images/avatars/avatar-15723.gif

Data rejestracji: 11-02-2008
Postów: 133
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VI
Skąd: W-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gram na R6. I mam pytanie co do licytacji.
Czy mogę dać ofertę-przebicie w formie:
Przykład (ostatnia oferta na 120k)

"daję 150k. w przypadku przebicia mojej oferty zwiększam swoją ofertę o xxx PR do max xxx"

gdzie za xxx wstawiamy odpowiednie sumy. Chodzi mi o coś na kształt automatycznego przebicia na Allegro.

__________________
R14: Vhlotor (ID: 2191)
Zawsze istnieje możliwość negocjacji cen Pleased
28-11-2008 14:14 psimm jest offline Szukaj postów użytkownika: psimm Dodaj psimm do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
psimm napisał(a)
Gram na R6. I mam pytanie co do licytacji.
Czy mogę dać ofertę-przebicie w formie:
Przykład (ostatnia oferta na 120k)

"daję 150k. w przypadku przebicia mojej oferty zwiększam swoją ofertę o xxx PR do max xxx"

gdzie za xxx wstawiamy odpowiednie sumy. Chodzi mi o coś na kształt automatycznego przebicia na Allegro.


rotfl

Nie Big Grin

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




28-11-2008 14:20 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
psimm napisał(a)
Gram na R6. I mam pytanie co do licytacji.
Czy mogę dać ofertę-przebicie w formie:
Przykład (ostatnia oferta na 120k)

"daję 150k. w przypadku przebicia mojej oferty zwiększam swoją ofertę o xxx PR do max xxx"

gdzie za xxx wstawiamy odpowiednie sumy. Chodzi mi o coś na kształt automatycznego przebicia na Allegro.


Myśl jest zacna, ale to działa tylko w przypadku Allegro, gdzie jest obsługiwane przez automat. Na forum spowodowałoby gigantyczny bałagan w aukcjach. Więc nie, nie można dawać takich ofert.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

28-11-2008 14:25 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Baranek
Member


images/avatars/avatar-12375.jpg

Data rejestracji: 11-05-2008
Postów: 48

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

witam,
moje pytania, na ktore nie znalazlem odpowiedzi w regulaminie handlu sa nastepujace (gram tylko na r1, od pol roku takze nie wszystko musze wiedziec):
1. czy wszystkie transakcje w grze musza byc udokumentowane na forum?
2. jezeli przedmiot jest wystawiony na forum na aukcje, to czy dozwolone jest kupno takiego przedmiotu w grze bez wpisania informacji na forum przez kupujacego?
3. jezeli zaistniala sytuacja z p.2 i dodatkowo w tym czasie ktos na forum dal kt, a nie dostanie przedmiotu, bo sprzedajacy stwierdzil, po padnieciu kt na forum, ze srzedal juz przedmiot w grze, to czy kupujacy na forum za kt ma jakies prawo odwoloania sie, sprawdzenia transakcji? czy musi wierzyc sprzedajacemu na slowo?
4. na forum jest wystawiony przedmiot tylko za kt (np 10k). poprzez kontakt w grze. potencjalny kupujacy naklania sprzedajacego do obnizenia kt (np do 9k). transakcja odbywa sie w grze (za 9k). w tym czasie na forum inny kupujacy daje 10k, ale przedmiotu juz nie ma. co w takiej sytuacji?

z gory dziekuje za odpowiedzi.

__________________
R1: Baranek
Pożczyczam punkty rozwoju na najniższy procent, link do wątku na forum:
Pożyczki pr - Bank pr - aktualnie dostępne 25000pr (najniższe oprocentowanie 0,4%/dzień)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Baranek: 29-11-2008 02:28.

29-11-2008 02:22 Baranek jest offline Szukaj postów użytkownika: Baranek Dodaj Baranek do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1 - nie

2 - nie

3 - osoba która dała KT na forum, gdy nie było informacji ze strony sprzedającego, że sprzedał w grze, ma prawo do zakupu przedmiotu. Jeśli przedmiot do niej nie trafi, może zgłosić skargę (dział "Skargi" na forum), wnioskując o 2 dni bana dla sprzedawcy (niezależnie od tego, co się naprawdę stało z przedmiotem)

4 - jak wyżej, 2 dni bana dla sprzedawcy. W dodatku przy dużej różnicy wartości może się to skończyć posądzeniem o pushing

EDIT: Przegapiłem:
cytat:
acolt napisał(a)
To i ja zadam pytanie. Czy jesli sprzedajacy zmienia zasady aukcji w trakcie trwania aukcji(znaczy po wylicytowaniu cm zmienia dlugosc aukcji mimo iz w 1 poscie jest dokladnie okreslone ile ona bedzie trwala) to czy w zwiazku z tym kupujacy moze odstapic od kupna nawet jesli ta aukcje wygra??


Wszystko zależy od konkretnej sytuacji - co to była za zmiana, jak wprowadzona, kiedy kupujący zdecydował się wycofać... Dlatego najlepiej zapytać Tmoda w takiej sytuacji.
Ale zasadniczo - jeśli wprowadzona zmiana łamie regulamin handlu, to zazwyczaj jest uznawana za nieważną tzn. kupujący może się domagać, aby aukcja przebiegała tak jak przed zmianą. Jeśli jest to niemożliwe - może odstąpić od oferty.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

29-11-2008 03:11 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Aessalion
Viking


Data rejestracji: 27-03-2008
Postów: 721
Klan: Undeads
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy ban będzie dany za sprzedaż przedmiotu poza forum ( jeśli jest on tam wystawiony) z automatu czy będzie szansa obrony?
Tzn. Mogę się targować z kimś na PW i on da mi satysfakcjonującą ofertę ( poniżej KT - czasami chce się za dużo i przez jakiś czas nikt nie licytuje, czekając na obniżkę np.) i dobijam targu. Po tym wchodzę na forum by to napisać, a tu widzę inną ofertę ( jednak ktoś się znalazł Wink ).
Rozumiem że oferty na forum powinny mieć pierwszeństwo, ale wszystko na raz kontrolować co do sekundy jest niemożliwością w praktyce.
Chodzi mi o przypadek w którym mogę podać linki wiadomości z gry i samej transakcji.

I czy wlepienie linków w temacie aukcji załatwi sprawę, czy trzeba na skargę czekać i tam wyjaśniać sprawę. A jeśli linki te w aukcji umieścić - to czy trzeba je tam 30 dni trzymać, czy wystarczy do czasu gdy mod się określi w temacie ( dobrze by było gdyby w takiej sytuacji to zrobił Wink )

Nie mój przypadek - czysto teoretycznie, tak na przyszłość pytam, niby 2 dni to niedługo, ale zawsze to 48h Big Grin

__________________
r9 - Aessalion

Awake... for all is dying, even the dead

We are our Past failing to come back

All of us visionaires
with a rope around our neck

08-12-2008 10:21 Aessalion jest offline Szukaj postów użytkownika: Aessalion Dodaj Aessalion do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co rozumiesz przez "szansę obrony"? Nie bardzo wiem, co mógłbyś w takim przypadku przedstawić na obronę. Oferty z forum zawsze mają pierwszeństwo.

cytat:
Rozumiem że oferty na forum powinny mieć pierwszeństwo, ale wszystko na raz kontrolować co do sekundy jest niemożliwością w praktyce.

Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy zachować kolejność działań. Gdy się umówisz na cenę, wchodzisz na forum, sprawdzasz czy nie ma oferty, jeśli nie - piszesz że dostałeś ofertę na PW i przedmiot sprzedany; dopiero wtedy przyklepujesz transakcję w grze.

cytat:
I czy wlepienie linków w temacie aukcji załatwi sprawę, czy trzeba na skargę czekać i tam wyjaśniać sprawę.

W ogóle nie załatwia sprawy, bo niczego nie zmienia. Jeśli ktoś wygrał prawidłowo aukcję na forum to ma prawo domagać się od Ciebie przedmiotu. Tu nie chodzi o to, czy naprawdę sprzedałeś komuś w grze czy nie.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

08-12-2008 10:35 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Aessalion
Viking


Data rejestracji: 27-03-2008
Postów: 721
Klan: Undeads
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Caen napisał(a)
- Oznacza to, że nie możesz w przebiegu aukcji na forum uwzględniać żadnych tego typu upustów

- Z tego co pisze C47 to maksymalna wartość takiego upustu to ok. 10%, większy może być uznany za pushing

- W ogóle nie musisz go zgłaszać do moderatora, bo na forum nie możesz go stosować a poza forum nie jest to sprawa moderatora


Poprzednie pytanie rozwiązane, teraz drugie...

Z tego postu wnioskuję że poza forum można dawać upusty do 10% ceny rynkowej, natomiast na forum jest to niedozwolone. Z tymże treść punktu w regulaminie jest sformułowana:

"f) umieszczania zapisów w jakikolwiek sposób dyskryminujących konkretną grupę licytujących (np. "marża 5% dla klanu Y", czy "zniżka 5% dla wszystkich poza klanem Y") "

Przykład w nawiasie pokazuje że zabrania się dawania wyższej ceny konkretnej osobie/ ścisłej grupie, a nie dawanie upustu pewnej osobie/ wąskiej grupie, więc nie rozumiem interpretacji...

Przez "konkretną grupę licytujących" trudno mi rozumieć wszystkich poza wąską grupą ( klan, kolega)... Rozumiem przez to że nie mogę dawać wyższej ceny komuś kto mi zalazł za skórę - konkretnej osobie czy np. byłemu klanowi do którego miałbym uraz. Tak konkretnie przedstawiane są przykłady w tym podpunkcie regulaminu.
I punkt nie mówi o upustach, tylko ich braku, bądź marży...
Prosiłbym o zmianę tego punktu na bardziej jednoznaczny, bądź wykazania błędu mego rozumowania Big Grin

Najprościej byłoby napisać, że zabrania się jakichkolwiek zniżek dla kogokolwiek ( na forum, bo to jego dotyczy regulamin)...

__________________
r9 - Aessalion

Awake... for all is dying, even the dead

We are our Past failing to come back

All of us visionaires
with a rope around our neck

09-12-2008 06:55 Aessalion jest offline Szukaj postów użytkownika: Aessalion Dodaj Aessalion do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Już o tym gdzieś pisałem w tym temacie, nie chce mi się szukać...

Zniżki dla klanu są DOZWOLONE, ale pod warunkiem, że dotyczą OSTATECZNIE wylicytowanej kwoty. Tzn. jeśli ktoś z Twojego klanu wygra aukcję na forum, z ceną 1000pr, to możesz mu sprzedać za 900.

Natomiast aukcja NIE może wyglądać tak:

- 300
- 400
- 500
- 500, bo ze zniżką dla klanu xxx
- 600
- 700 ale tak naprawdę 770 bo ze zniżką dla xxx
...

itp.
Upusty nie mogą ingerować w przebieg aukcji.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

09-12-2008 12:51 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Brzycho
Member


Data rejestracji: 11-06-2007
Postów: 27

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

9. Kupujący jest zobowiązany:
b) Podać wysokość oferty oraz (w przypadku gdy w jednym temacie licytowanych jest więcej przedmiotów) określić w sposób nie pozostawiający wątpliwości, który przedmiot licytujemy (np. : "topór - 25k" będzie ofertą prawidłową tylko gdy w licytacji występuje tylko jeden topór).

Piszę w sprawie podania wysokości oferty. Jestem niemal pewien że kiedyś czytałem, że nie wystarczy podać tylko "CM" tylko należy napisać dokładnie np. "CM =100 pr"
Niestety nie potrafię znaleźć wątku w którym ta sprawa była omawiana, dlatego piszę tutaj.
Proszę o rozwianie wątpliwości Smile

__________________
__________________

R4 - Brzycho
R10 - Ellesim
14-12-2008 23:01 Brzycho jest offline Szukaj postów użytkownika: Brzycho Dodaj Brzycho do Listy kontaktów
m_adamus
Newbie


Data rejestracji: 21-05-2008
Postów: 6
Rasa w grze: Ssak

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

moje pytanie jest proste, choc potrzebuej pomocy w rozstrzygnieciu, mianowicie

Kto wygral ta aukcje:

Dobra Runiczna Bandana i inne...

??

Prosze o szybka odpowiedz
Dzieki

__________________
R10: Opium Mas
30-12-2008 01:51 m_adamus jest offline Szukaj postów użytkownika: m_adamus Dodaj m_adamus do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Brzycho napisał(a)
9. Kupujący jest zobowiązany:
b) Podać wysokość oferty oraz (w przypadku gdy w jednym temacie licytowanych jest więcej przedmiotów) określić w sposób nie pozostawiający wątpliwości, który przedmiot licytujemy (np. : "topór - 25k" będzie ofertą prawidłową tylko gdy w licytacji występuje tylko jeden topór).

Piszę w sprawie podania wysokości oferty. Jestem niemal pewien że kiedyś czytałem, że nie wystarczy podać tylko "CM" tylko należy napisać dokładnie np. "CM =100 pr"
Niestety nie potrafię znaleźć wątku w którym ta sprawa była omawiana, dlatego piszę tutaj.
Proszę o rozwianie wątpliwości Smile


Wystarczy podać "CM". Mieliśmy mały eksperyment z innym rozwiązaniem, ale w wyniku lepszej zmiany (wprowadzenia przepisu o edycjach i "drugim poście") stał się zbędny.

cytat:
m_adamus napisał(a)
moje pytanie jest proste, choc potrzebuej pomocy w rozstrzygnieciu, mianowicie

Kto wygral ta aukcje:

Dobra Runiczna Bandana i inne...

??

Prosze o szybka odpowiedz
Dzieki


Odpisałem w wątku, ale takie rzeczy zgłasza się do tmoda działu, nie tutaj.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

30-12-2008 02:19 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Skupczyk
Full Member


Data rejestracji: 18-03-2009
Postów: 73
Kraina: Necropolia VIII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam mam moze glupie Pytanie ale bedzie mi bardzo pomocne w moich aukcjach bo bardzo czesto aukcjonuje zarowno wystawiajac przedmioty na cm jak i kt

ale do rzeczy

Zalozmy wystawiam przedmioty w drugim poscie cytuje caly pierwszy post z wszystkim ofertami jak byto to opisane zeby nei bylo wyjasniej

i potem gdy po tym poescie sprzedam jeden z nich to moge usunac calkowicie jego dane w pierwszym poscie ?

bo wydawalo mi sie ze jest to zabronione a teraz po wnikliwym przeczytaniu regulaminu handlu dochodze do wniosku ze statystyki z handlu wystarcza w "drugim poscie"


wiec pytam Czy mozna je usunac ?chytry
Czy nalezy je zostawic w poscie numer 1 Smile Jeszcze raz pod kresiam w wypadku gdy w 2 poscie cytuje 1 Smile

Pozdrawiam i licze na szybko odpowiedz

__________________

r1 - off; r7 - off; r12 - on Smile

20-03-2009 01:56 Skupczyk jest offline Strona domowa Skupczyk Szukaj postów użytkownika: Skupczyk Dodaj Skupczyk do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli znajdują się w "drugim poście" to z pierwszego można je usunąć.

Mam nadzieję, że było szybko Tongue

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

20-03-2009 01:58 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Kiciek1
Junior Member


Data rejestracji: 19-01-2009
Postów: 20
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: syn meduzy urodzonej w pianie Afrodyty

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

mam 3 pytania.
Czy można sprzedać item osobie która ma to samo ip (oczywiście zgłoszone)?
Czy mogę takiej osobie udzielić pożyczki pr lub sprzedaży na raty?
Czy takie osoby mogą posiadać wspólnie kupiony sprzęt, np luck?

__________________
DATE is Made in Heaven
DATE In The Lap Of The Gods
r1, r3, TE: nick Kiciek

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kiciek1: 20-03-2009 22:30.

20-03-2009 22:29 Kiciek1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Kiciek1 Dodaj Kiciek1 do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pytania nie są do regulaminu handlu, bo dotyczą gry i są w gestii operatorów.

Ale odpowiem na ile mogę:

cytat:
Czy można sprzedać item osobie która ma to samo ip (oczywiście zgłoszone)?

Tak.
cytat:
Czy mogę takiej osobie udzielić pożyczki pr lub sprzedaży na raty?

ograniczenia:
- w przypadku gry z jednego IP spłata w ratach jest niedopuszczalna
- operator może nie wyrazić zgody na pożyczkę osobie z tego samego IP

Lista sytuacji zgłaszanych operatorowi [opcja "zgłoś do operatora"] wraz z ograniczeniami

cytat:
Czy takie osoby mogą posiadać wspólnie kupiony sprzęt, np luck?

ograniczenia:
- operator może nie wydać zgody na zbiórkę przez osoby grające z tego samego IP

Tak więc normalna sprzedaż, po rynkowej cenie tak, raty nie, pożyczki i zbiórki w gestii operatora.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

20-03-2009 22:54 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Kiciek1
Junior Member


Data rejestracji: 19-01-2009
Postów: 20
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: syn meduzy urodzonej w pianie Afrodyty

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a jeśli dotyczy to pozyczki krótkoterminowej? Czy jest dopuszczalna pomiedzy graczami z 1ip?

__________________
DATE is Made in Heaven
DATE In The Lap Of The Gods
r1, r3, TE: nick Kiciek
21-03-2009 00:28 Kiciek1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Kiciek1 Dodaj Kiciek1 do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Caen napisał(a)
Pytania nie są do regulaminu handlu, bo dotyczą gry i są w gestii operatorów.


Pytasz niewłaściwe osoby, w niewłaściwym miejscu. Takie pytania kieruj na PW do operatora swojego serwera.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

21-03-2009 00:41 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
LorD VoldemorD
Junior Member


Data rejestracji: 09-06-2009
Postów: 18
Klan: Bloody Kingdom NOOB
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia; Necropolia II
Skąd: Mrocznia...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja mam 2 pytania
1.czy licytacja może trwać 2-3dni??
2.Jak zamknąć temat??? co zrobić żeby go zamknąć??
09-06-2009 16:03 LorD VoldemorD jest offline Szukaj postów użytkownika: LorD VoldemorD Dodaj LorD VoldemorD do Listy kontaktów
Porno
I am Groot


images/avatars/avatar-14869.gif

Data rejestracji: 09-10-2007
Postów: 1.717
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Może trwać dowolną ilość czasu, którą określisz w pierwszym poście. Ważne, żeby potem czasu trwania nie zmieniać. A jak zmieniasz, to zgodnie z regulaminem (Nie możesz wydłużyć, możesz skrócić do min. 24h od Twojego posta)
2. Zamykanie tematu, zmiana tematu, UP, multipost i podobne

__________________


R3: Groot

09-06-2009 16:10 Porno jest offline Szukaj postów użytkownika: Porno Dodaj Porno do Listy kontaktów
LorD VoldemorD
Junior Member


Data rejestracji: 09-06-2009
Postów: 18
Klan: Bloody Kingdom NOOB
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia; Necropolia II
Skąd: Mrocznia...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dziękuje za szybką odpowiedz a może być tak???
Dobry Twardy Amulet
09-06-2009 16:19 LorD VoldemorD jest offline Szukaj postów użytkownika: LorD VoldemorD Dodaj LorD VoldemorD do Listy kontaktów
Strony (5): « poprzednie 1 2 [3] 4 5 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Handel » Sprzedam » Regulamin Handlu - pytania i odpowiedzi

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH