Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Regulamin handlu a rzeczywistość » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Regulamin handlu a rzeczywistość
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Arter
Double Ace


images/avatars/avatar-4771.jpg

Data rejestracji: 06-08-2007
Postów: 143
Klan: N2L
Kraina: Necropolia II; Necropolia III; Moria II; Necropolia V

Regulamin handlu a rzeczywistość Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zastanawia mnie po co w Akcji jest opcja licytowania z "automatu" skoro to się nie pokrywa z limitami ustanowionymi w regulaminie handlu.

"***KUPUJĄCY***
....

e) Podbijać oferty zgodnie z z poniższą tabelką:

Minimalne podbicie punktowe ceny (dotyczy też CM) dla przedmiotów, których cena w licytacji w chwili podbicia wynosi (w punktach):
<1..50) - brak minimum
<50..100) - min 5pkt
<100..500) - 20pkt
<500..1000) - 50pkt
<1000..5000) - 100pkt
<5000..10.000) - 500pkt
<10.000..50.000) - 1000pkt
<50.000..100.000) - 5000pkt
<100.000..500.000) - 10.000pkt
<500.000.. ) - 50.000pkt
) - koniec przedziału otwartego (obszar DO liczby)
< - początek przedziału zamkniętego (obszar WRAZ z liczbą)

Niedopełnienie któregokolwiek z podpunktów od 9a) do 9e) wyklucza ofertę z licytacji."

Co w następstwie tylko denerwuje ludzi, którzy chcą kupić jakiś przedmiot bo finalnie dają tak jak w moim przypadku minimum o 2k więcej niż jest wart w rzeczywistości aby takowy kupić...

Poniżej jedna z wielu takich sytuacji, która miała miejsce(nie licytowałem dalej bo nie bylem w przy kompie)...


Dobry Tytanowy Sygnet Siły 2 (liczba ofert) 10 500 2008-09-06
15:11:34

Jak widać ofert było tylko 2... moja jako pierwsza równa 10k pr i ktoś z automatu podbił o 400 pr... (przedmiot finalnie za tyle został sprzedany, a sama aukcja zgłoszona przez moją osobę)

kolejny...
Twoja oferta na przedmiot Niedźwiedzia Bransoleta w wysokości 8 000 PKT ROZWOJU
została przebita ofertą 8 400 PKT ROZWOJU! i tak cały czas... aż finalnie gdzie moja oferta jako pierwsza równa 8k została podbita to się oczywiście "towarzystwo" bawiło dalej... aż finalnie poszła (w 15 ofertach, z czego moja jako pierwsza 8k) za 15 847 pr... średnio tych 14 osób podbiło o 560,5 pr...

Przez takie zabawy co poniektórych "ciułaczy prów" ludzi trafia szlag normalnie bo co sekunda ktoś cię podbija o jakieś śmieszne kwoty punktów rozwoju... a jak człowiek się zdenerwuje i da jedną porządną ofertę tak co by odstraszyć tych w/w "ciułaczy" to może dostać w każdej chwili bana bo cena będzie odbiegała od historycznych cen rynkowych....

Coś mi się wydaje, że w 90% itemów sprzedanych za kwotę pow. 5k pr, każdy OP może cofnąć taką aukcję...

Po co takie utrudnienie dla graczy co chcą w miarę Wink za rozsądne pr kupować przedmioty... Się odechciewa cokolwiek kupować...

Pozdrawiam
Arter

__________________
obecnie gram na r16

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arter: 08-09-2008 20:00.

08-09-2008 20:00 Arter jest offline Szukaj postów użytkownika: Arter Dodaj Arter do Listy kontaktów
stoigniew
Triple Ace


images/avatars/avatar-10822.jpg

Data rejestracji: 27-05-2008
Postów: 200
Kraina: Necropolia III
Skąd: kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jest troche racji w tym co mowisz, ale podam ci kontr argument.
Osobiście do twojej wypowiedzi odnosze sie neutralnie.


Rozumiem,że takie cos może denerwować, bo jak chcesz kupic przedmiot
a nie masz czasu sledzic aukcji to teoretycznie nawet przeplacic ci nie wolno.....

Jeżeli ktoś jednak poświęca duzo czasu na gre to jest to jeden z niewielu bonusów
ktore " dostaje"
Na dobra sprawe 1h dziennie wystarczy aby wykonac 100% normy w atakach
i wyprawkach.

Jezeli ktoś siedzi calymi godzinami to jest to dla niego nagroda za poświecony czas.

__________________
r4 goly
r10 stoigniew


Po irytujących wycofaniach sie z Kt informuje ze od tej pory takie coś zgłaszam!!
08-09-2008 20:25 stoigniew jest offline Szukaj postów użytkownika: stoigniew Dodaj stoigniew do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a nie wpadłeś na pomysł że to chodzi o handel na FORUM ^^?

w grze możesz podbijać o ile chcesz ale na forum nie ponieważ ludzie by podbijali o 1 pr Big Grin

czyli powtórzę że to nie dotyczy AUKCJI xd
08-09-2008 21:10 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
Arter
Double Ace


images/avatars/avatar-4771.jpg

Data rejestracji: 06-08-2007
Postów: 143
Klan: N2L
Kraina: Necropolia II; Necropolia III; Moria II; Necropolia V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arter
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wszystko się zgadza Smile tylko nie rozumiem po co takie "przeciwności"... skoro w regulaminie jest czarne na białym, że od pewnych wartości trzeba podbijać o określoną wartość prów... a w samej grze przy opcji licytacji z "automatu" (nawet nie wiem jak to inaczej nazwać Wink ) wartości o które się podbija nijak nie mają się do realnych zasad regulaminu...

Ja osobiście tracę cierpliwość w takiej sytuacji gdzie mi po 10 razy podbija się cenę jakiegoś itemu o dajmy na to 10 prów...

Normalnie jak by to było czyjeś hobby Wink

Wiadomo, że aby kupić dobrze to znaczy kupić tanio... ale, jak ktoś daję jakąś cenę i po sekundzie( czytaj po odświeżeniu przeglądarki) widzisz informację, że ktoś cię przebił o jakieś 20-200-300 prów. (w zależności od ceny jakiej zaczynasz licytować) i tak cały czas... to raczej bym nie nazwał tego, jak sam napisałeś
cytat:
stoigniew napisał(a)
Jeżeli ktoś jednak poświęca duzo czasu na gre to jest to jeden z niewielu bonusów
ktore " dostaje"


Tylko uprzykrzaniem gry innym. Tym bardziej, że chyba uchodzi im to na sucho... a Ci co grają normalnie wedle przyjętych norm/zasad/regulaminów zastanawiają się czy czasem nie dostaną bana bo zalicytowali przedmiot o 2k-5k więcej niż jest jego wartość z wyceny czy uśredniając z ostatnich zakończonych akcji tego samego przedmiotu...

cytat:
Kartel napisał(a)
a nie wpadłeś na pomysł że to chodzi o handel na FORUM ^^?

w grze możesz podbijać o ile chcesz ale na forum nie ponieważ ludzie by podbijali o 1 pr Big Grin

czyli powtórzę że to nie dotyczy AUKCJI xd


To znaczy, że sprzedaż na forum to coś innego niż sprzedaż na aukcji na którą trafia przedmiot wcześniej "wytawiony" na forum... ??

Z tego co się orientuje forum jest potrzebne do komunikacji pomiędzy poszczególnymi graczami... a nie do handlu bo przecież na forum nie odbywa sie handel w pojęciu wymiany prów za item i odwrotnie...

Szczerze, jak to są dwie różne "bajki" podlegające pod zupełnie inne zasady (forum a aukcja) t mi aż ręce opadają... bo z tego wynika, że dawane bany za push powinny być dane na forum as nie w grze...

Albo ja już nic nie rozumiem Smile

__________________
obecnie gram na r16
08-09-2008 21:19 Arter jest offline Szukaj postów użytkownika: Arter Dodaj Arter do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dokładnie to co innego Pleased może dlatego że nie ma KT i innych zasad które są na forum, nie wszyscy tu zaglądają a wiele osób "monitoruje" aukcje zresztą widać jak wyglądają licytacje w grze a jak na forum albo KT albo 2 osoby się biją o 1 item natomiast w grze zawsze jest jakaś walka kilku graczy no chyba że item bardzo drogi lub wysokie CM
08-09-2008 21:22 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
Arter
Double Ace


images/avatars/avatar-4771.jpg

Data rejestracji: 06-08-2007
Postów: 143
Klan: N2L
Kraina: Necropolia II; Necropolia III; Moria II; Necropolia V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arter
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To mi właśnie opadły ręce...

Znaczy, że gracz stosujący się do zasad na forum, przejdzie już na etap aukcji (gdzie jak piszesz obowiązują już inne zasady) to nie może dostać "kary" za wykroczenie zawarte w regulaminie handlu na forum, które popełnił już w samej akcji podczas licytowania przedmiotu ??

Przecież finalnie i tak chodzi o wymianę prów na item bądź odwrotnie, które są tym samym przedmiotem na forum jak i na akcji do których obwiązują 2 oddzielne regulaminy w tym przypadku zupełnie podważające się wzajemnie ??

__________________
obecnie gram na r16
08-09-2008 21:35 Arter jest offline Szukaj postów użytkownika: Arter Dodaj Arter do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tak nie może dostać za to kary jeżeli licytuje item w grze o_O

ręce mi opadły ponieważ w grze obowiązuje regulamin gry a nie handlu oczywiście jak wystąpi push to może normalnie ponieść za to karę ale za przebicie bądź cokolwiek innego nie Tongue


idąc Twoim tokiem myślenia trzeba wprowadzić KT czas zakończenia aukcji sprzedaż w ratach ceny mniejsze o x% dla klanu i wiele wiele innych Big Grin bo na forum rpzecież tak jest Roll Eyes
09-09-2008 18:03 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Regulamin handlu na forum reguluje zasady postępowania na forum, nie w grze.

Te licytacje są ze sobą rozbieżne (licytacja odbywająca się na forum to przecież nie jest ta sama licytacja która odbywa się w grze), nie muszą się więc pokrywać.

Przebicie na aukcjach w grze też jest progresywne (5% poprzedniej oferty jeśli dobrze pamiętam), więc zasada jest podobna do tej, która działa na forum.

Jak sam zauważyłeś, potrzebne PR są podawane automatycznie, więc nawet nie trzeba się zastanawiać ile zalicytować.

Nie trzeba też podbijać o automatycznie podawaną kwotę, można o większą, można od razu podać kwotę docelową (maksymalną jaką chce się dać za item) jeśli tylko uprzednio sprawdziło się jaką cenę osiąga zazwyczaj przedmiot, żeby nie przesadzić.


Podsumowując - gdzie właściwie leży problem? Tongue

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

09-09-2008 19:19 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
vladvoncarstein
Vampire Lord


images/avatars/avatar-5435.jpg

Data rejestracji: 12-10-2007
Postów: 708
Kraina: Necropolia
Skąd: Sylvania

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam nadzieję, że za chwilę Caen nie napisze znowu czegoś, coby mnie jeszcze bardziej pogrążyć, ale niech tam będzie. Mój mały głos w tej sprawie (wobec grzmiącego jak grom głosu SModa) Big Grin A nuż uda mi się innymi słowami powtórzyć wypowiedź Wielkiego Big Grin

Przebicia w regulaminie handlu na forum zostały opracowane po to, żeby panowały jakieś zdrowe zasady podbijania ofert, z racji tego, że nie występuje (bo skąd by miał się wziąć??) automat, który "podbija za nas".

Grając na serwerach r2/r5/r7 nie ma co sugerować się podbiciami z forum, bo one nie mają miejsca. Podawszy kwotę na forum dotyczącym sprzedaży r7 nie ma sensu uważać, że item jest Twój, bo po podaniu kwoty aukcja musi się powtórzyć, z tym że od podanej na forum kwoty (czyli z teoretyczną pewnością zakupu/sprzedaży). Na serwerach r1/r3/r4/r6 to co wylicytujesz na forum jest ostateczne i jak ktoś od Ciebie itemu nie weźmie, zgarnia bana. Jeśli na r7 ktoś, kto na forum nie licytował, da więcej to nikt bana nie dostanie, chyba, że doszło do ewidentnego pushingu.

W skrócie - forum jest rozdzielne od gry.

Do Caena (zanim zdoła coś napisać): Jak coś gdzieś pomyliłem to tym razem bądź łaskaw mi to na PW napisać albo na gg, wszakże oba te miejsca znasz Big Grin

__________________
OUT OF ORDER

10-09-2008 01:03 vladvoncarstein jest offline Szukaj postów użytkownika: vladvoncarstein Dodaj vladvoncarstein do Listy kontaktów
Arter
Double Ace


images/avatars/avatar-4771.jpg

Data rejestracji: 06-08-2007
Postów: 143
Klan: N2L
Kraina: Necropolia II; Necropolia III; Moria II; Necropolia V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arter
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Caen napisał(a)
Regulamin handlu na forum reguluje zasady postępowania na forum, nie w grze.

Te licytacje są ze sobą rozbieżne (licytacja odbywająca się na forum to przecież nie jest ta sama licytacja która odbywa się w grze), nie muszą się więc pokrywać.

Przebicie na aukcjach w grze też jest progresywne (5% poprzedniej oferty jeśli dobrze pamiętam), więc zasada jest podobna do tej, która działa na forum.

Jak sam zauważyłeś, potrzebne PR są podawane automatycznie, więc nawet nie trzeba się zastanawiać ile zalicytować.

Nie trzeba też podbijać o automatycznie podawaną kwotę, można o większą, można od razu podać kwotę docelową (maksymalną jaką chce się dać za item) jeśli tylko uprzednio sprawdziło się jaką cenę osiąga zazwyczaj przedmiot, żeby nie przesadzić.


Podsumowując - gdzie właściwie leży problem? Tongue


cytat:
vladvoncarstein napisał(a)
Mam nadzieję, że za chwilę Caen nie napisze znowu czegoś, coby mnie jeszcze bardziej pogrążyć, ale niech tam będzie. Mój mały głos w tej sprawie (wobec grzmiącego jak grom głosu SModa) Big Grin A nuż uda mi się innymi słowami powtórzyć wypowiedź Wielkiego Big Grin

Przebicia w regulaminie handlu na forum zostały opracowane po to, żeby panowały jakieś zdrowe zasady podbijania ofert, z racji tego, że nie występuje (bo skąd by miał się wziąć??) automat, który "podbija za nas".

Grając na serwerach r2/r5/r7 nie ma co sugerować się podbiciami z forum, bo one nie mają miejsca. Podawszy kwotę na forum dotyczącym sprzedaży r7 nie ma sensu uważać, że item jest Twój, bo po podaniu kwoty aukcja musi się powtórzyć, z tym że od podanej na forum kwoty (czyli z teoretyczną pewnością zakupu/sprzedaży). Na serwerach r1/r3/r4/r6 to co wylicytujesz na forum jest ostateczne i jak ktoś od Ciebie itemu nie weźmie, zgarnia bana. Jeśli na r7 ktoś, kto na forum nie licytował, da więcej to nikt bana nie dostanie, chyba, że doszło do ewidentnego pushingu.

W skrócie - forum jest rozdzielne od gry.

Do Caena (zanim zdoła coś napisać): Jak coś gdzieś pomyliłem to tym razem bądź łaskaw mi to na PW napisać albo na gg, wszakże oba te miejsca znasz Big Grin



Dzięki za odpowiedzi i przepraszam, że dopiero teraz odpisuje Smile , nie będę się już pytać czemu są to dwie rozbieżne zasady skoro jak by nie spojrzeć tyczy się to tego samego przedmiotu. Moim małym skromnym zdaniem powinna być to jedna i jednoznaczna zasada Wink no ale cóż jest to tylko moje zdanie, którym mogę się podzielić J&#8230;

Przyznam szczerze, że w momencie wprowadzenia na serwery opcji aukcji myślałem, że będę one podlegały jednemu i temu samemu regulaminowi , który podany jest na forum ale jak widać się myliłem.
Dzięki za rozwianie moich mylnych interpretacji.

Pozdrawiam
Arter

__________________
obecnie gram na r16
10-09-2008 11:28 Arter jest offline Szukaj postów użytkownika: Arter Dodaj Arter do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Regulamin handlu a rzeczywistość

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH