Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA antykoncepcja » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony antykoncepcja 4 Ankieta - średnia ocena: 10,004 Ankieta - średnia ocena: 10,004 Ankieta - średnia ocena: 10,004 Ankieta - średnia ocena: 10,004 Ankieta - średnia ocena: 10,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
kiciek
Full Member


Data rejestracji: 28-10-2007
Postów: 62

antykoncepcja Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Chciałbym abyście się wypowiedzieli na powyższy temat. Tzn jak kiedy i dlaczego stosujecie środki antykoncepcyjne? Oraz jakie to są środki i gdzie je kupujecie i skąd czerpiecie wiedze na ten temat?
Ponadto wypowiedzcie się czy Watykańska Ruletka(kalendarzyk) jest również przez Was stosowana? Ponadto proszę (ale to juz niekoniecznie jeśli ktoś nie chce) czy Wasz "pierwszy raz" był (nazwę to zasadniczo troche) przeprowadzony ze świadomym użyciem powyższych środków?
O wypowiedzi proszę "odważne" osoby powyżej 16 roku życia. Przy wypowiedzi wpisujcie proszę wiek i płeć.

Temat uważam za poważny. Wszelkie wulgaryzmy i podteksty traktujemy jako spam.
Jeśli będzie dosc duze zainteresowanie chciałbym prosic szefostwo forum o ankiete.

__________________
nick w grze Kiciek
16-09-2008 09:59 kiciek jest offline Szukaj postów użytkownika: kiciek Dodaj kiciek do Listy kontaktów
Fylkirk
Lord


images/avatars/avatar-8584.jpg

Data rejestracji: 15-02-2007
Postów: 300
Kraina: Moria
Skąd: Tarnów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a planujesz zacząć? chytry

wiek 26 lat, facet, ze względu na wiele czynników używam gumek, choć to średnia przyjemność, z kalendarzyka też korzystamy, jakoś dajemy radę i nie ma dzieci Smile

Kiedy: zawsze
Dlaczego: żeby nie mieć dzieci
Gdzie kupujemy: w sklepie/kiosku itp itd, zwykłe gumy
Pierwszy raz: świadomie, nie po pijaku ;]

__________________
1
16-09-2008 10:08 Fylkirk jest offline Szukaj postów użytkownika: Fylkirk Dodaj Fylkirk do Listy kontaktów
Timmy
Member


images/avatars/avatar-19371.jpg

Data rejestracji: 22-04-2007
Postów: 31
Klan: WyEmAnCyPoWaNi
Kraina: Necropolia
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Facet 22 lata. Używam gumek z innych środków nie korzystam :p

Kiedy: Zawsze
Dlaczego: Bo nie lubie dzieci rotfl
Gdzie kupuje: W aptece i kiosku
Pierwszy raz: świadomie ale niezbyt fajnie było Smile

__________________
R1- Abbath
16-09-2008 12:06 Timmy jest offline Szukaj postów użytkownika: Timmy Dodaj Timmy do Listy kontaktów
Rav
Lord


images/avatars/avatar-5403.jpg

Data rejestracji: 31-08-2007
Postów: 295
Klan: FUN/I_P
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: Łódz/Kielce

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

M 21 , Stosujemy z dziewczyna antykoncepcje w postaci pigulek ( tzn. Ona stosuje ja sie przygladam Tongue ) zakup - ofc w aptece na recepte ( co tez jest debilizmem wymog recepty ;x ) Watykanska ruletka? bez zartow ;] 1raz niestety nie byl ze swiadomym uzyciem srodkow antykncepcyjnych ;f ale skonczylo sie na strachu Smile

__________________


Jak wygrasz licytację składaj od razu ofkę, NIE CZEKAJ.
16-09-2008 13:36 Rav jest offline Szukaj postów użytkownika: Rav Dodaj Rav do Listy kontaktów
Starscream
Full Member


images/avatars/avatar-10414.jpg

Data rejestracji: 12-08-2008
Postów: 67
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

chłopiec, 19 lat, używam tylko gumek, bo nie mieszkamy razem i okazja zalezy od czynników losowych ;D

Kiedy: zawsze
Dlaczego: żeby nie mieć dzieci
Gdzie kupuje: w aptece najczęściej
pierwszy raz: świadomie z trzęsącymi się rękami, więcej stresu niż przyjemności, ale świadomie Big Grin Big Grin

wiedze skąd czerpie? nie mma pojęcia, to ise po prostu wie Big Grin

__________________
R4 - Nomac



Kupię dsk. Rogatą xxx przezorności db/dsk. tytany (różne)
16-09-2008 13:39 Starscream jest offline Szukaj postów użytkownika: Starscream Dodaj Starscream do Listy kontaktów
-Monisia-
Double Ace


images/avatars/avatar-12044.jpg

Data rejestracji: 28-05-2008
Postów: 119
Klan: nie gram, zwiedzam :)
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No to może i dziewczyna l 23 wypowie się w tym temacie, bo to dosyć ważna sprawa Smile

Owszem niby antykoncepcja jest niedozwolona przez kościół, ale jeszcze bardziej niedozwolone jest być matką w wieku 16 lat.

Mam spore doświadczenie w tym temacie, testowałam wiele metod, mój pierwszy raz był z użyciem globulek (niby bardzo skuteczne, ale skutecznie również sprawiły duży dyskomfort) O metodach dla kobiet mogłabym pisać długo, ale najwygodniejszą jest antykoncepcja hormonalna. Ja od dobrych 5 lat stosuje pigułki i jestem zadowolona, wprawdzie się trochę rozpuchłam bo biorę dość mocne (Diane), ale sa takie po których wręcz chudłam (Logest) kupuje się je na receptę bo z hormonami nie ma żartów. Pigułki lekarz musi przepisać jeżeli pacjentka ma co najmniej 15 lat i nie musi mieć do tego zgody rodziców. Ja polecam Wam tą metodę jeśli masz stałą partnerkę, bo to skłoni ją do bardzo ważnych dla dziewcząt badań okresowych. Dla tych co mają problemy z żołądkiem lub pamięcią są plastry które zmienia się raz w tygodniu)

Opowiem jeszcze o stosunku przerywanym... Jak to mój tata mówi do mnie"gdyby była skuteczna nie byłoby Was na świecie" (a jest nas 4 XD ) nie ma co liczyć na szczęście, do zapłodnienia wystarczy 1 plemnik, wśród tych milionów które produkuje mężczyzna jest ogromna szansa że jeden się wydostanie wcześniej Tongue

To samo tyczy się kalendarzyka, moi rodzice używali tych obydwu metod na raz i jak widać są szczęśliwymi posiadaczami gromadki dzieci) Przy stosowaniu tych dwóch metod polecam szczególne skupienie Smile

Prezerwatywa to jest najzwyczajniej obowiązek przy przygodnych stosunkach. Ja nie znoszę prezerwatyw to jak lizanie loda przez szybę, dlatego wybrałam metodę stałego partnera i pigułek Smile jeśli jednak się na nią zdecydujesz to broń Cię Boże nie kupuj ich w kioskach gdzie są przetrzymywane w nieodpowiednich warunkach.

Jeśli problemem do używania pigułek jest kasa to wyobraź sobie że są takie które kosztują 3 zł za opakowanie na miesiąc, ponieważ są refundowane, ale to trzeba powiedzieć lekarzowi, oni przepisują je niechętnie ponieważ nie dostają od tych firm farmaceutycznych żadnych bonusów w postaci wyjazdów szkoleniowych na teneryfę Tongue

__________________


16-09-2008 14:12 -Monisia- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Monisia- Dodaj -Monisia- do Listy kontaktów
Che_Deva
Viking


images/avatars/avatar-15850.jpg

Data rejestracji: 24-03-2007
Postów: 718
Klan: Pe Es De
Kraina: Moria III
Skąd: A ja wiem ?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Facet 20 lat

Co do zakazów kościelnych na temat antykoncepcji to nie będę sie wypowiadał, bo śmieszy mnie ta cała propaganda Smile

Prezerwatywa - co do firmy to ja jakoś przyzwyczaiłem się do durexów supercienkie <fioletowe opakowanie> o wiele fajniejsze od jakichkolwiek innych bo są cienkie, a co to oznacza nie muszę chyba tłumaczyć.

Zgodzę się z -Monisią- że z prezerwatywą to tak jak z lizaniem lodów przez szybę, ale z prezerwatywą zdrowiej dla partnerki Big Grin

A co do zależności cen pigułek a prezerwatyw to wszystko zależne od częstotliwości
jakby używać 1-2 prezerwatyw dziennie ( gdzie prezerwatywa to około 2.5zł)

to miesięcznie wychodzi w przypadku prezerwatyw ~117 zł ( używając jednej i pól gumki dziennie - to tylko średniaTongue )

a w przypadku antykoncepcji hormonalnej maks to 30-40 zł (tak wnioskuje z powyższego posta)

1 raz - prezerwatywa świadomie i miło, bardzo miło wspominam Big Grin

__________________

16-09-2008 15:07 Che_Deva jest offline Szukaj postów użytkownika: Che_Deva Dodaj Che_Deva do Listy kontaktów
brox
Double Ace


images/avatars/avatar-13051.jpg

Data rejestracji: 19-05-2007
Postów: 109
Klan: r1-BK / r4-BFG
Kraina: Necropolia; Necropolia III
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Che_Deva napisał(a)Prezerwatywa - co do firmy to ja jakoś przyzwyczaiłem się do durexów supercienkie <fioletowe opakowanie> o wiele fajniejsze od jakichkolwiek innych bo są cienkie, a co to oznacza nie muszę chyba tłumaczyć.


tu się z kolegą zgadzam, choć dla mnie gumki są i tak niekomfortowe... bardzo pomniejszają doznania...

a, bym zapomniał - mężczyzna, 22 lata

j/w za gumami nie przepadam, ale z poczucia obowiązku korzystam ^^


a najlepsza metoda, to brak kobiety - mi sie ostatnio bardzo sprawdza rotfl

__________________
tempiem gupote na foróm o.O

16-09-2008 15:29 brox jest offline Szukaj postów użytkownika: brox Dodaj brox do Listy kontaktów
Raziel_Garet
Forum God


images/avatars/avatar-16746.jpg

Data rejestracji: 10-12-2006
Postów: 3.253
Klan: Lider Kodex'u - spoczywam w spokoju
Skąd: Zjednoczone Emiraty Poznańskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Facet 21 lat.

Gumki Smile kupowane najczęściej w aptece.
Pierwszy raz świadomy i mile wspominam....
Co do wiedzy dotyczącej antykoncepcji, przed pierwszym razem, który planowaliśmy, przeczytałem, masę ulotek odnoście różnego rodzaju środków antykoncepcyjnych, rozmawiałem z pewną miłą pielęgniarką, inną miłą Panią farmaceutką, poczytałem parę pism dla kobiet. Wszystko po to by umocnić swoją wiedzę.

Sex bez zabezpieczeń jest przyjemniejszy, ale też trzeba uważać. Dlatego staram się tak nie robić, ale nie zawszę się udaję Wink Wink

edit: literówki

__________________

Assasin przygarnięty przez Let
wychowany w Decados, z Legionem Kodexu
przemierzał przez Opary Absurdu
by odnaleźć swój KONIEC.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Raziel_Garet: 16-09-2008 18:00.

16-09-2008 17:59 Raziel_Garet jest offline Strona domowa Raziel_Garet Szukaj postów użytkownika: Raziel_Garet Dodaj Raziel_Garet do Listy kontaktów
Katrina1900
Member


images/avatars/avatar-12258.jpg

Data rejestracji: 17-09-2008
Postów: 30
Klan: Legion Immortals
Kraina: Necro Hardcore
Skąd: Nekropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kobieta, 32 lata, matka
Spirala, wkładka, Depo Provera... tylko to moge polecić

__________________
Naprzód iść, rozkaz który mam we krwi...


Już nie gram, ale.....
13-10-2008 22:56 Katrina1900 jest offline Szukaj postów użytkownika: Katrina1900 Dodaj Katrina1900 do Listy kontaktów
NieRohen
Lord


images/avatars/avatar-24923.jpg

Data rejestracji: 29-09-2008
Postów: 325
Klan: Bloody Kingdom II
Kraina: Necropolia
Skąd: hnnng

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Katrina1900 napisał(a)
Kobieta, 32 lata, matka
Spirala, wkładka, Depo Provera... tylko to moge polecić


co to ta spirala ? Serio wyjasnij mi bo nie wiem :/


Kobieta 14lat brak doświadczeń seksualnych Tongue Podobno guma najskuteczniejsza

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez NieRohen: 13-10-2008 23:06.

13-10-2008 23:06 NieRohen jest offline Szukaj postów użytkownika: NieRohen Dodaj NieRohen do Listy kontaktów
Aelirenn
Oczopsujka ;)


images/avatars/avatar-13644.gif

Data rejestracji: 09-11-2007
Postów: 147
Klan: M.a.N.; -69-
Kraina: Necropolia II; Necropolia IV
Skąd: Z Zimy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
NieRohen napisał(a)
cytat:
Katrina1900 napisał(a)
Kobieta, 32 lata, matka
Spirala, wkładka, Depo Provera... tylko to moge polecić


co to ta spirala ? Serio wyjasnij mi bo nie wiem :/


Kobieta 14lat brak doświadczeń seksualnych Tongue Podobno guma najskuteczniejsza


Wkładka domaciczna uwalniająca środki zapobiegające zapłodnieniu. Tak w skrócie Wink
W Twoim wieku raczej niewskazana.


Kobieta, lat .. hmm... Wink Powiedzmy, że z doświadczeniem.

Antykoncepcja hormonalna. Niestety nie od początku, ale (odpukać) miałam zawsze więcej szczęścia niż rozumu Wink

Prezerwatyw nie lubię, ale zdarzało się korzystać. Tak zanim sie partner nie "ustali" chytry

Jako dziecię netu wiedzę czerpałam głównie z sieci Big Grin Nawet kiedyś, w zamierzchłych czasach, zamówiłam sobie broszurkę informacyjną, która, owszem, przyszła pocztą tradycyjną i przyprawiła moją rodzicielkę o co najmniej ból głowy Big Grin

Pierwszy raz? Z premedytacją zaplanowany.

__________________
... fascinating ...



r3: Aelirenn [MaN]
r6: Ahmar [-69-]
14-10-2008 01:00 Aelirenn jest offline Szukaj postów użytkownika: Aelirenn Dodaj Aelirenn do Listy kontaktów
Trafik
Ex-Team


images/avatars/avatar-17383.gif

Data rejestracji: 19-09-2006
Postów: 1.712
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Samcopodobny lat 18 Tongue
gumki chociaz ich nie lubie ale niestety inne rozwiazania wymagaja stalej partnerki a tu niestety nie mam szans (nikt mnie nie kocha :<) Happy
Pierwszy raz czy byl z zabezpieczeniem? i tak i nie (ach ta skleroza, w szczegoly nie wnikac) a jakiego stracha po tym mialem, przynajmiej drugi raz juz nie zapomnialem Big Grin
14-10-2008 01:11 Trafik jest offline Szukaj postów użytkownika: Trafik Dodaj Trafik do Listy kontaktów
Nazir_Hunter
Member


Data rejestracji: 20-11-2007
Postów: 38
Klan: Siewcy
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III
Skąd: Gdynia/Wawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mężczyzna lat 25, żonaty z wyboru, dzieci brakSmile
cytat:
-Monisia- napisał(a)
Ja od dobrych 5 lat stosuje pigułki i jestem zadowolona, wprawdzie się trochę rozpuchłam bo biorę dość mocne (Diane), ale sa takie po których wręcz chudłam (Logest) kupuje się je na receptę bo z hormonami nie ma żartów.

Diane nie jest typową tabletką antykoncepcyjną, jeżeli lekarz tak ci powiedział to go zmnień jeżeli nie musisz zażywać tej tabletki to ją zmień. Takie jest moje zdanie. Coprawda jest refundowana (nie wiem czy czasami nie, jako jedyna).
cytat:
-Monisia- napisał(a)
To samo tyczy się kalendarzyka, moi rodzice używali tych obydwu metod na raz i jak widać są szczęśliwymi posiadaczami gromadki dzieci) Przy stosowaniu tych dwóch metod polecam szczególne skupienieSmile


Nie wiem czy ktokolwiek wie, ale kalendarzyk to metoda kamienia łupanego Big Grin
Teraz Naturalna metoda nazywa się objawowo-termiczna (Roetzera czy jak tam się to pisze) Polegająca na mierzeniu temperatury, obserwacji śluzu oraz rozwarcia szyjki macicy- to ostatnie dla kobiet, które urodziły już dzieci - bo dla innych zmiany te są mało widoczne.
Metoda bardzo dobra i naprawdę polecamBig Grin Big Grin trzeba jednak samozaparcia do robienia tych obserwacjiBig Grin Big Grin ale uwierzcie widać wszystko jak na dłoni Tongue Tongue

Nie to żebym propagował tą metodęSmile no i oczywiście polecam ją tylko i wyłącznie dla ludzi, którzy są odpowiedzialni i w stałych związkach!! Przy związku na zasadzie sex, kiedy tylko się trafi (nawet ze stałą partnerką) najlepiej gumka - niestety, bo doznania denneBig Grin Big Grin
Zostawienie wszystkiego na głowie kobiety - tabletki/ plasterekBig Grin oglądał ktoś lejdis?? Kobitka przykleja sobie Niquitin zamiast antyBig Grin Big Grin ale to raczej w RL niemożliweBig Grin Big Grin
Albo zapytasz ją bierzesz tabletki, a ona w miłosnym uniesieniu, że tak bierze. Tylko po wszystkim wyjdzie, że bierze, ale nie anty-koncepcje tylko anty-biotyk, bo jest chora od tygodniaBig Grin Big Grin
A co do stosunku przerywanego - może i jesteś szybszy niż plemnik (parę mm na minutęSmile ) ale nie warto próbować, bo w wydzielinie z penisa ułatwiającej nawilżenie znajdują się śladowe ilości plemników, a wystarczy 1 młody zdolnyBig Grin


A i co do Globulek np Postinor - tabletka po nie przed. Działa do 72h po stosunku, ale...Big Grin Big Grin najlepiej do 24h po. Jest to jednak BOMBA hormonalna wzięcie więcej niż raz w miesiącu może na prawdę nieźle ci namieszać w organiźmieBig Grin Dodam, że znam osobę, która wzięła w ciągu 2 tyg. 3 razy takie coś i narzekała ze powyskakiwało jej coś na twarzy i że chyba przytyła Tongue Tongue

1 raz taki sobieBig Grin


EDIT: literkiSmile

__________________
http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=626174

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Nazir_Hunter: 14-10-2008 09:08.

14-10-2008 09:02 Nazir_Hunter jest offline Szukaj postów użytkownika: Nazir_Hunter Dodaj Nazir_Hunter do Listy kontaktów
Jinnn
Viking


Data rejestracji: 15-05-2007
Postów: 527
Klan: -Nexus Morphis-, BK
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mężczyzna lat 16

O pierwszym razie mówić nie będę bo to nie Rozmowy w Toku ;P

prezerwatywa + tabletki dziewczyny

Naturalne metody oczywiście jeśli chce się mieć gromadkę dzieci Wink
Tak na prawdę to są gówno metody, a ich skuteczność jest potwierdzona co najwyżej przez księży i zakonnice :p Boję się tylko o te wszystkie dzieci, które czytając książkę od Wos'u do 3 gimnazjum (którą ja miałem), wierzą że kalendarzyk ma 99,8% skuteczności.

__________________

14-10-2008 09:35 Jinnn jest offline Szukaj postów użytkownika: Jinnn Dodaj Jinnn do Listy kontaktów
Aelirenn
Oczopsujka ;)


images/avatars/avatar-13644.gif

Data rejestracji: 09-11-2007
Postów: 147
Klan: M.a.N.; -69-
Kraina: Necropolia II; Necropolia IV
Skąd: Z Zimy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Nazir_Hunter napisał(a)


A i co do Globulek np Postinor - tabletka po nie przed. Działa do 72h po stosunku, ale...Big Grin Big Grin najlepiej do 24h po. Jest to jednak BOMBA hormonalna wzięcie więcej niż raz w miesiącu może na prawdę nieźle ci namieszać w organiźmieBig Grin Dodam, że znam osobę, która wzięła w ciągu 2 tyg. 3 razy takie coś i narzekała ze powyskakiwało jej coś na twarzy i że chyba przytyła Tongue Tongue

EDIT: literkiSmile


Uściślę, bo może gimnazjaliści czytają Big Grin

Globulki to taki dopochwowy środek plemnikobójczy. Nie wiem jak to w praktyce działa bo nie testowałam Big Grin

A leków typu Postinor to bym nie rozważała w kategoriach regularnej antykoncepcji tylko środka awaryjnego, jak pęknie prezerwatywa na przykład.
Bo tak jak piszesz, to bomba hormonów i zdrowiej oraz rozsądniej byłoby sobie nie aplikować czegoś takiego za często. A najlepiej nigdy.

__________________
... fascinating ...



r3: Aelirenn [MaN]
r6: Ahmar [-69-]
14-10-2008 10:29 Aelirenn jest offline Szukaj postów użytkownika: Aelirenn Dodaj Aelirenn do Listy kontaktów
Nazir_Hunter
Member


Data rejestracji: 20-11-2007
Postów: 38
Klan: Siewcy
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III
Skąd: Gdynia/Wawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Jinnn napisał(a)
Mężczyzna lat 16

O pierwszym razie mówić nie będę bo to nie Rozmowy w Toku ;P

prezerwatywa + tabletki dziewczyny

Naturalne metody oczywiście jeśli chce się mieć gromadkę dzieci Wink
Tak na prawdę to są gówno metody, a ich skuteczność jest potwierdzona co najwyżej przez księży i zakonnice :p Boję się tylko o te wszystkie dzieci, które czytając książkę od Wos'u do 3 gimnazjum (którą ja miałem), wierzą że kalendarzyk ma 99,8% skuteczności.


Hm... masz 16 i mało wiesz o życiuBig Grin
Co do metody kalendarzyk vwide post powyżej.
Co do metody Roetzera - wskażnik perla wynosi 0,8 (stosowanie się do wszystkich zaleceń a nie jak mi sie podobaSmile ) Wiem z własnego doświadczenia a i ptrzyjemniej jest w ten sposóbBig Grin Big Grin
tabletka 0,2-0,5
prezerwatywa ok 3Big Grin

__________________
http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=626174
14-10-2008 10:39 Nazir_Hunter jest offline Szukaj postów użytkownika: Nazir_Hunter Dodaj Nazir_Hunter do Listy kontaktów
Jinnn
Viking


Data rejestracji: 15-05-2007
Postów: 527
Klan: -Nexus Morphis-, BK
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nazir jakbyś chciał wiedzieć to żaden normalny ginekolog nie uznaje naturalnych metod za antykoncepcję i żadne badania nad nimi nie są prowadzone więc te liczby są wyciągnięte z kosmosu czy tam z nieba,Watykanu jak kto woli.

__________________

14-10-2008 10:42 Jinnn jest offline Szukaj postów użytkownika: Jinnn Dodaj Jinnn do Listy kontaktów
Nazir_Hunter
Member


Data rejestracji: 20-11-2007
Postów: 38
Klan: Siewcy
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III
Skąd: Gdynia/Wawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jinn!

Czy ja gdziekolwiek napisałem, że naturalne metody to antykoncepcja????????

cytat:
Antykoncepcja (anti conceptio &#8211; przeciw poczęciu) &#8211; pierwotnie wszelkie działania zapobiegające zapłodnieniu, obecnie także środki przeciwdziałające trwałemu zagnieżdżeniu się zarodka we wnętrzu macicy.


cytat:

Metody naturalnego planowania rodziny (NPR) są niekiedy błędnie uznawane za metody antykoncepcji, czemu sprzeciwiają się zarówno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jak i zwolennicy tych metod. W definicji określonej przez WHO znajduje się warunek, aby metoda antykoncepcji nie wymagała powstrzymania się od współżycia w określone dni, co stanowi istotę metod naturalnych. Ich zwolennicy podkreślają zaś różnice o charakterze filozoficzno-etycznym pomiędzy antykoncepcją a NPR.


A co do wskaźników perla jak i tekstów powyżej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antykoncepcja


I pisze, że:
1. Nie mówie co lepsze co gorsze!
2. Każdy kto miał możliwość współżyć bez prezerwatywy i z stwierdzi, że bez jest dużo przyjemniej
3. Antykoncepcja nie zawsze może być stosowana! Nie każda kobieta może używać tabletek, plastrów a tym bardziej spirali!

Poza tym w naturalnej metodzie musisz się wstrzymać 8-10 dni od sexu a to nie jest łatweBig Grin Big Grin

Są jednak ludzie, którzy ze względów sobie znanych nie chcą brać srodków antykoncepcyjnych, a nie mają problemów z sexem przed ślubem itp.
I wtedy co? lepiej liczyć na rosyjską ruletkę - Przerywany czy lepiej mieć świadomość swojego ciała. Wiem, że facetowi nie jest łatwo to załapać wszystkoBig Grin Big Grin sam mam z tym kłopotyBig Grin Big Grin


NIE JESTEM JAKIMŚ KOŚCIELNYM KLERYKIEM ITD.!!

NIE MÓWIE, ŻE COŚ JEST LEPSZE A COŚ GORSZE! (no może poza tym, że sex bez przerwatywy jest lepszy niż ten z - nieważne jak cienka by byłaBig Grin )

JESTEM FACETEM KTÓRY LUBI XX RAZY W MIESIĄCU (w miejsce XX wstaw dowolne cyfry)Smile


Wiec pytam dalej, kto ma jakie metody itd bo to nie ma być dyskusja o natutralnych metodach i antykoncepcjiSmile Smile

Ja przedstawiam obie, bo jestem zwolennikiem jednej i drugiej Shocked
I jestem jak najbardziej za refinanswaniem srodków anty !! i P(i)Sy z opozycji nie powinny miec nic do gadania!!!!!


Ktoś mi powie czy w szkole uczą co to jest antykoncepcja?? jak ją stosować??
niewydaje mi siępatsząc na post koleżanki NieRohen - no offenceSmile

EDIT: jak zawsze literki


EDIT2: Przeczytałem właśnie ankiete : Ile masz lat i się załamałem Shocked a tu takie temat chcecie ciągnąćBig Grin no ale jak w szkole nie nauczą i rodzice nie powiedzą to na rówieśników z klasy liczyć nie warto w większości przypadkówBig Grin To na BW trza czegoś nauczyćTongue
Ale od dzisiaj język trzeba powściągnąć Mad bo tu duzo Baby

__________________
http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=626174

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Nazir_Hunter: 14-10-2008 19:22.

14-10-2008 12:56 Nazir_Hunter jest offline Szukaj postów użytkownika: Nazir_Hunter Dodaj Nazir_Hunter do Listy kontaktów
Katrina1900
Member


images/avatars/avatar-12258.jpg

Data rejestracji: 17-09-2008
Postów: 30
Klan: Legion Immortals
Kraina: Necro Hardcore
Skąd: Nekropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Aelirenn napisał(a)
A leków typu Postinor to bym nie rozważała w kategoriach regularnej antykoncepcji tylko środka awaryjnego, jak pęknie prezerwatywa na przykład.
Bo tak jak piszesz, to bomba hormonów i zdrowiej oraz rozsądniej byłoby sobie nie aplikować czegoś takiego za często. A najlepiej nigdy.


Święta prawda. Globulka to coś zupełnie innego, nawiasem mówiąc skuteczność 60% a więc wyłącznie z prezerwatywą.
Mała uwaga tylko tylko: Postinor już nie jest sprzedawany w Polsce, zastąpiła go francuska tabletka Escapelle, ponoć mniej szkodliwa, ponoć. Straszna bomba hormonalna z mnóstwem działań ubocznych, ale czasem absolutnie konieczna.

P.S. Moge wygłosić uczony wykład na ten temat, jesli kogos to interesuje Smile ))))

__________________
Naprzód iść, rozkaz który mam we krwi...


Już nie gram, ale.....

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Katrina1900: 14-10-2008 19:03.

14-10-2008 18:52 Katrina1900 jest offline Szukaj postów użytkownika: Katrina1900 Dodaj Katrina1900 do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

27 lat, facet podobno Tongue


1) gumka przy przygodnych stosunkach + zabezpieczenie pigułka do 72h

dla zabezpieczenia jakby jakiś zonk był (jak pisano masakryczna bomba

hormonalna, osoby ze słabszym organizmie mogą mieć komplikacje,

wydawane tylko na receptę po przepadaniu przez ginekologa koszt

tabletki pomiędzy 70-80 zł i jak napisano wcześniej lepiej do 24h po

zonku

2) przy stałych partnerach pigułki anty lub plastry

3) po urodzeniu dziecka/ci np. tzw. kształtka miedziana i co powoduje

że plemniki płyną w przeciwnym kierunku niż do jajeczka....

kształtki są "montowane" na 3 lub 5 lat koszt odpowiednio ok 800 zł i

1100 zł


Pierwszy raz świadomy i w miarę udany (nie licząc zarwanego wyra

starych) Big Grin Big Grin

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Sege: 14-10-2008 19:35.

14-10-2008 19:31 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
Aelirenn
Oczopsujka ;)


images/avatars/avatar-13644.gif

Data rejestracji: 09-11-2007
Postów: 147
Klan: M.a.N.; -69-
Kraina: Necropolia II; Necropolia IV
Skąd: Z Zimy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Nazir_Hunter napisał(a)


I pisze, że:
1. Nie mówie co lepsze co gorsze!
2. Każdy kto miał możliwość współżyć bez prezerwatywy i z stwierdzi, że bez jest dużo przyjemniej
3. Antykoncepcja nie zawsze może być stosowana! Nie każda kobieta może używać tabletek, plastrów a tym bardziej spirali!

Poza tym w naturalnej metodzie musisz się wstrzymać 8-10 dni od sexu a to nie jest łatweBig Grin Big Grin

Są jednak ludzie, którzy ze względów sobie znanych nie chcą brać srodków antykoncepcyjnych, a nie mają problemów z sexem przed ślubem itp.
I wtedy co? lepiej liczyć na rosyjską ruletkę - Przerywany czy lepiej mieć świadomość swojego ciała. Wiem, że facetowi nie jest łatwo to załapać wszystkoBig Grin Big Grin sam mam z tym kłopotyBig Grin Big Grin



Heh, radykalizm po obu stronach kurde Wink
Albo tylko kalendarzyk, albo tylko hormony Wink
A Ty Nazir mądrze prawisz Big Grin
Nie każdy może używać hormonów, podejrzewam, że prezerwatyw też nie każdy (na przykład uczuleni na lateks Wink ). A znajomość własnego ciała - bezcenna.

cytat:

EDIT2: Przeczytałem właśnie ankiete : Ile masz lat i się załamałem Shocked a tu takie temat chcecie ciągnąćBig Grin no ale jak w szkole nie nauczą i rodzice nie powiedzą to na rówieśników z klasy liczyć nie warto w większości przypadkówBig Grin To na BW trza czegoś nauczyćTongue
Ale od dzisiaj język trzeba powściągnąć Mad bo tu duzo Baby


A niech BW również uczy i edukuje Wink
Jakby był w szkole przedmiot pod nazwą "edukacja seksualna" to może by nie było zapotrzebowania na takie wątki, a jak widać jest Wink

__________________
... fascinating ...



r3: Aelirenn [MaN]
r6: Ahmar [-69-]
14-10-2008 20:36 Aelirenn jest offline Szukaj postów użytkownika: Aelirenn Dodaj Aelirenn do Listy kontaktów
NieRohen
Lord


images/avatars/avatar-24923.jpg

Data rejestracji: 29-09-2008
Postów: 325
Klan: Bloody Kingdom II
Kraina: Necropolia
Skąd: hnnng

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
cytat: EDIT2: Przeczytałem właśnie ankiete : Ile masz lat i się załamałem Shocked a tu takie temat chcecie ciągnąćBig Grin no ale jak w szkole nie nauczą i rodzice nie powiedzą to na rówieśników z klasy liczyć nie warto w większości przypadkówBig Grin To na BW trza czegoś nauczyćTongue Ale od dzisiaj język trzeba powściągnąć Mad bo tu duzo Baby


2-3dni w gimnazjum i już wszystko wiadomo, w mojej szkole nauczycielka biologi o tym chyba z 8 lekcji mówiła, a potem jeszcze "nie pełno normalni" koledzy na przerwach Tongue

__________________

14-10-2008 20:39 NieRohen jest offline Szukaj postów użytkownika: NieRohen Dodaj NieRohen do Listy kontaktów
Poliot
Newbie


Data rejestracji: 11-09-2006
Postów: 8
Kraina: Necropolia; Moria; Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Facet 44 lata Wink
dwoje dzieci z pierwszego małżeństwa, jedno z drugiego małżeństwa (tak, tak)
wszystkie dzieciaki planowane Smile
antykoncepcja: stosunki przerywane - nigdy nie było wpadki a w ciążę żony zachodziły po góra trzecim razie Smile

kiedy: zawsze
pierwszy raz: żadnej świadomości, totalna partyzantka na obozie harcerskim w bardzo młodym wieku.

__________________

R8 - Gosha
R4 - Gosha
R3 - Poliot


14-10-2008 21:11 Poliot jest offline Szukaj postów użytkownika: Poliot Dodaj Poliot do Listy kontaktów
brox
Double Ace


images/avatars/avatar-13051.jpg

Data rejestracji: 19-05-2007
Postów: 109
Klan: r1-BK / r4-BFG
Kraina: Necropolia; Necropolia III
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Poliot napisał(a)
Facet 44 lata Wink
dwoje dzieci z pierwszego małżeństwa, jedno z drugiego małżeństwa (tak, tak)
wszystkie dzieciaki planowane Smile
antykoncepcja: stosunki przerywane - nigdy nie było wpadki a w ciążę żony zachodziły po góra trzecim razie Smile

kiedy: zawsze
pierwszy raz: żadnej świadomości, totalna partyzantka na obozie harcerskim w bardzo młodym wieku.


i co, można??? Big Grin

__________________
tempiem gupote na foróm o.O

14-10-2008 23:02 brox jest offline Szukaj postów użytkownika: brox Dodaj brox do Listy kontaktów
pacyf
Lord


images/avatars/avatar-25340.gif

Data rejestracji: 04-03-2008
Postów: 477
Klan: w pamieci zawsze Woodstock2,WDL
Kraina: Necropolia III
Skąd: daleke ostępy Turku

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cholernie zabawny ten topic...najbardziej podobaja mi sie zwierzenia ludzi o swych partyzantkac,zabezpieczeniach na slowo itd.

M22lata,zawsze pigulki 2 fazowe
jakos nie dociera do mnie ,ze mozna miec przelotne stosunki z kobieta(look murzynek ,ktory umarl ostatnio w szpitalu przed wyrokiem)
dlaczego?skutecznosc i za mlody wiek na rodzine

Gdzie?z dziewczyna do gienkokologa zeby jej razniej bylo i do apteki
koszt nieduzy ,ale komfort ogromny

pierwszy raz w miare planowany na piksach od gienkokologa
Happy

__________________

15-10-2008 00:36 pacyf jest offline Szukaj postów użytkownika: pacyf Dodaj pacyf do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
pacyf napisał(a)
cholernie zabawny ten topic..


Mała uwaga dlaczego nazywasz zabawnym topikiem gdzie ludzie

pytają o pomoc ?????

Jak dla mnie wystawiam 5++ ludziom co chcą się czegoś dowiedzieć na

temat który nie są do końca pewni......


Jak to się mówi Kto pyta nie błądzi a jak zabawne dla Ciebie jest

niezamierzona prokreacja to sorry ale nie mam słów i argumentów..


P.S. I wiem że to była ironia z Twojej strony w pierwszym zdaniu ale kuźwa

zrozum są tematy gdzie się nie pisze postów z przymrozniem oka bo sa

zbyt powazne na robienie jajec i wzajemne niezrozumienie.

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Sege: 15-10-2008 00:57.

15-10-2008 00:55 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
Porno
I am Groot


images/avatars/avatar-14869.gif

Data rejestracji: 09-10-2007
Postów: 1.717
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

22 lata - samiec.

Najczesciej : Prezerwatywa (kijowo mi w zwiazkach idzie)
Zalecalbym: Tabletki, chociaz prezerwatywa ma jedna zalete - jest czystsza (nie mowie tu o niebraniu prysznica, ale no - hmmm.. jest czysciej po). Wiecej zalet prezerwatywa raczej nie ma.

Ludzie strasza, ze tabletki powoduja roztycie + problemy u kobiet. Nie mam pojecia, na ile to jest prawda. I wiem, ze sie tu nie dowiem, bo nie stanowicie dla mnie jakiejs "wyroczni".

Pierwszy raz : przyjazny Smile wspominam radosnie. Henryk zreszta tez Tongue

Jeszcze co do rodzaju prezerwatyw. Uzywalem zawsze Durex'ow, a i tak zdarzyly mi sie problemy. Wiec ostrzezenie : Wiem, ze ciezko sie w takim momencie mysli, ale SKUPCIE SIE na te kilka sekund. Zwlaszcza, ze wizyty u ginekologa nie sa zbyt ciekawe - wszyscy patrza na Ciebie jak na przyszlego ojca -.-

A co do kalendarzyka, to zawsze przypomina mi sie :
cytat:

Byla jeszcze bardzo daleka od decyzji, ale dla pewnosciporachowala dni od ostatniego krwawienia. Tego nauczyla ja Yennefer - liczyc z wyprzedzeniem i z chlodna glowa, bo potem, gdy robi się goraco, występuje dziwna niechec do liczenia polaczona z tendencja do lekcewazenia wyniku.


__________________


R3: Groot

15-10-2008 04:07 Porno jest offline Szukaj postów użytkownika: Porno Dodaj Porno do Listy kontaktów
Nazir_Hunter
Member


Data rejestracji: 20-11-2007
Postów: 38
Klan: Siewcy
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III
Skąd: Gdynia/Wawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przypomniało mi się jeszcze cośBig Grin

Niedawno wpadła mi w ręce - nawet nie wiem jak ulotka dotycząca czegoś, co się nazywa PERSONA - takie elektroniczne ustrojstwo, które bada poziom hormonów i w zależności od wyniku pokazuje czerwone lub zielone światełko- jak na przejściu dla pieszychSmile I wiadomo - zielone można, czerwone - nie można. Jest tylko ale, a nawet kilkaSmile
1. skuteczność 94% Shocked - ktoś, kto woli uniknąć dzieci APSOLUTNIE nie powinien tego używać!!!
2. Cena urządzenia - 380 do 400 PLN więc niemały wydatek
3. trzeba kupować paski co miesiąc - te testoweBig Grin Big Grin a to kolejne 40 -50 PLN Shocked Shocked

Zaleta:
1. Brak jakiejkolwiek ingerencji w ciało.
2. Zgodne z przekonaniami części osób

Polecane dla:
1. Małżeństw, u których pojawienie się ciąży nie spowoduje zawału sercaBig Grin
2. Dla osób, które nie chcą tabletek, spirali itp. a mają kase na takie pierdoły jak paski co miesiąc.


EDIT: a jakBig Grin Big Grin literki

__________________
http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=626174

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Nazir_Hunter: 15-10-2008 07:52.

15-10-2008 07:46 Nazir_Hunter jest offline Szukaj postów użytkownika: Nazir_Hunter Dodaj Nazir_Hunter do Listy kontaktów
Aelirenn
Oczopsujka ;)


images/avatars/avatar-13644.gif

Data rejestracji: 09-11-2007
Postów: 147
Klan: M.a.N.; -69-
Kraina: Necropolia II; Necropolia IV
Skąd: Z Zimy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Porno napisał(a)

Ludzie strasza, ze tabletki powoduja roztycie + problemy u kobiet. Nie mam pojecia, na ile to jest prawda. I wiem, ze sie tu nie dowiem, bo nie stanowicie dla mnie jakiejs "wyroczni".



Wiem, że nie wyrocznia, ale sobie pozwolę Wink

Każdy może ciut inaczej zareagować na tabletki. I zwykle jak się pojawiają takie efekty uboczne jak na przykład tycie, to powinno się tabletki zmienić.
Ja takich efektów u siebie nie zaobserwowałam. Ba! Nawet schudłam przy tych nowych. Ale czy to faktycznie od tabletek? Wink

__________________
... fascinating ...



r3: Aelirenn [MaN]
r6: Ahmar [-69-]
15-10-2008 11:53 Aelirenn jest offline Szukaj postów użytkownika: Aelirenn Dodaj Aelirenn do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA antykoncepcja

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH