Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Klimatyczne BW » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Klimatyczne BW 2 Ankieta - średnia ocena: 5,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
okami
Lord


images/avatars/avatar-616.jpg

Data rejestracji: 29-09-2006
Postów: 343
Klan: Olimp
Kraina: Moria

Klimatyczne BW Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na wstępie zaznaczę:

To NIE jest pytanie o nowy serwer ani prośba o wprowadzenie nowego serwera.

Kiedyś dawno temu istniał na Morii klan zwany Upadli Święci. Nie wiem, czy jest on nadal aktywny na którymś z serwerów.
W owym klanie był duży nacisk na klimatyczne... odgrywanie postaci. Element gry, który chyba już dawno gdzieś się zagubił, a przecież leży on u podstaw gatunku RPG, jaki w pewnym sensie reprezentuje sobą BW.

cytat:
Przykład:
*Wrota otwierają się nagle, z impetem, ich okute żelazem drewniane skrzydła uderzają o kamienne ściany, huk rozlega się echem po komnacie. Wampir, który wbiegł do wnętrza sali przystanął zdyszany przy jednym z filarów, z trudem łapiąc oddech*
Nadchodzą! *krzyknął* Wróg u bram! Gdzie jest szamański zestaw?! Potrzbujemy wszystkich możliwych arkan!

Tłumaczenie:
Dajcie szamana do zk


Co sądzicie o takim podejściu do sprawy?
Ja z własnego doświadczenia wiem, że zajmuje to sporo czasu i może się znudzić, ale wrażenia z gry potrafią się diametralnie zmienić!
Zupełnie teoretycznie - załóżmy że jest serwer na którym istnieje wymóg pisania wiadomości w tym stylu. Serwer na którym trzeba mieć w polu "Opis" nic innego jak właśnie klimatyczny opis swojego wampira, jego wyglądu i charakteru.

Istnieją gry MMORPG gdzie zespół Mistrzów Gry czuwa nad przestrzeganiem Klimatu - nie należy gadać o pracy domowej z polaka, po wejściu do sali tronowej trzeba uklęknąć przed władcą, a za krzyczenie "lol!!!!!!!!!!!111111111" dostaje się bana.

Co sądzicie o tego typu rzeczy na BW? Rozważania czysto teoretyczne - czy to powstanie nowego serwera w którym należy klimatycznie grać postać, czy to po prostu zawiązanie takiej "koalicji" na istniejącym już serwerze - bez znaczenia, zapraszam do dyskusji Smile

__________________

Jak wyglądałby Twój wampir?
Generator wyglądu postaci!



19-09-2008 12:48 okami jest offline Szukaj postów użytkownika: okami Dodaj okami do Listy kontaktów
Atomos
Forum God


images/avatars/avatar-21949.jpg

Data rejestracji: 01-02-2008
Postów: 2.046
Kraina: Moria
Skąd: Lądek-Zdrój

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak zostanie to wprowadzone, to zapewne większość graczy będzie takie kwestie wypisywać metodą wytnij wklej. Kiedyś też pisałem klimatyczne klanówki z odezwą do klanu(pierwszy klan w którym byłem zastępcą xD), w końcu kumpel się mnie zapytał:"Co ty palisz?". Raczej to nie przejdzie, oszczędność czasu(kiedy niekiedy mamy go duży deficyt) raczej nie pozwoli na klimatyczne pisanie, albo chłam wyjdzie z tego.

__________________


cytat:
Mądre cytaty dobrze wyglądają na profilach.

19-09-2008 13:42 Atomos jest offline Szukaj postów użytkownika: Atomos Dodaj Atomos do Listy kontaktów
goompas
King


Data rejestracji: 11-08-2006
Postów: 954

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

sory ale komu by sie to chcialo czytac Big Grin
Ja przez ponad dwa lata nie przeczytalem nawet wszystkich opisow krotkich wypraw rotfl o ile wogole jakis
19-09-2008 14:00 goompas jest offline Szukaj postów użytkownika: goompas Dodaj goompas do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

raz, dwa, dziesięć czy 100 razy może się coś fajnego wymyśli, ale co dalej?
jak obleżeń są tysiące, potrzeba przedmiotów do ataku, obrony, wypraw, ekspedycji itd

za dużo się tu dzieje by kiedykolwiek coś takiego powstało

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
19-09-2008 14:01 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Zybek88
Emperor


images/avatars/avatar-3933.jpg

Data rejestracji: 20-09-2006
Postów: 1.410
Klan: DaTe / Nightmare
Kraina: Necropolia; Necropolia II
Skąd: Dz-wo/Olsztyn/Gdańsk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dochodzi czytanie przydługich klanówek, starając wyłapać się ich najważniejsze punkty.
Jak ktoś lubi tak pisać to nie mam nic przeciwko, ale raczej nie czytałbym klanówek ani priv w takim stylu, tylko od razu pytał o co konkretnie chodzi Wink

__________________

R3 - Zybek [exZaskakiwka/exNiespodziewajka]
19-09-2008 14:08 Zybek88 jest offline Szukaj postów użytkownika: Zybek88 Dodaj Zybek88 do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zawsze mozna pisac tak, jak w pierwszym poscie - RPG a potem normalnym jezykiem Tongue I wtedy kto chce czytac calosc to czyta a kto tylko esencje to tylko esencje.
19-09-2008 14:09
Insane_Radamez
Double Ace


images/avatars/avatar-10957.gif

Data rejestracji: 14-08-2008
Postów: 107
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

rotfl chcesz to sobie pisz tak,nie narzucaj tego innym którzy tego nie chcą.
ja nie mam zamiaru pisać bajeczek,zamiast''Elastyk do Zk'' lub ' kiedy będzie ten luck' .bany za pisanie?? Wolność Słowa,może Ci to coś mówi.
Można nam mówić i pisać o wszystkim nie obrażając nikogo i niczego.

__________________
Kolejne zbanowane konto,Dzieki Ce Smile
R3=Insane_Radamez
19-09-2008 14:11 Insane_Radamez jest offline Szukaj postów użytkownika: Insane_Radamez Dodaj Insane_Radamez do Listy kontaktów
Raziel_Garet
Forum God


images/avatars/avatar-16746.jpg

Data rejestracji: 10-12-2006
Postów: 3.253
Klan: Lider Kodex'u - spoczywam w spokoju
Skąd: Zjednoczone Emiraty Poznańskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cóż klimat klimatem Tongue ale jest dużo osób co woli mieć napisane czarne na białym Tongue a nie ze ktoś im będzie koloryzował wypowiedź.

co do klimatu i pisania, zawsze można pisać sobie opowiadania w stylu relacji z oblężeń czy ekspedycji.

ja tak robiłem swego czasu.

__________________

Assasin przygarnięty przez Let
wychowany w Decados, z Legionem Kodexu
przemierzał przez Opary Absurdu
by odnaleźć swój KONIEC.

19-09-2008 14:23 Raziel_Garet jest offline Strona domowa Raziel_Garet Szukaj postów użytkownika: Raziel_Garet Dodaj Raziel_Garet do Listy kontaktów
okami
Lord


images/avatars/avatar-616.jpg

Data rejestracji: 29-09-2006
Postów: 343
Klan: Olimp
Kraina: Moria

Autor tematu Temat rozpoczęty przez okami
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Fakt, robi się to kłopotliwe przy pospiesznym podejściu do gry, a przy 101 oblężeniu ciężko byłoby cokolwiek wymyślać Smile

Nie narzucam nikomu czegoś takiego, rzecz jasna, nawet nie proszę ani nie sugeruję utworzenia takiego serwera - chciałem tylko poznać Wasze opinie na ten temat Smile Dlatego zamieściłem to w miszmaszu a nie w systemie gry Tongue

Argumentacja bardzo słuszna - ale u podstaw wszystkiego leży chyba fakt, że mimo iż niektórzy potrafią siedzieć cały dzień na BW, to nigdy nie ma dość czasu na pisanie czy czytanie tego typu klanówek.

__________________

Jak wyglądałby Twój wampir?
Generator wyglądu postaci!



19-09-2008 14:29 okami jest offline Szukaj postów użytkownika: okami Dodaj okami do Listy kontaktów
skryhull2
Viking


images/avatars/avatar-10053.gif

Data rejestracji: 13-11-2007
Postów: 638

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

właściwie to pozostaje co najwyżej w gestii graczy, ale teoretycznie możnaby...

mój pomysł, to możliwość pisania "pochyłym" pismem w wiad, które byłoby "rpgostwem" - a normalne pismo... wiadomo...



ale co do rpgowania wśród graczy- można nie wymyślając i nie tracąc kupy czasu zrobić to nieco "prościej"
jak?


Wersja "czysta", oryginalna:
"GDZIE JEST TEN CHOLERNY SZAMAN W ZK? DAJCIE BO ZARAZ LOGOUTUJE BO LASKA PRZYSZŁA !!!!!!"


Wersja rpgowa:
<Wpada zziajany do siedziby klanu>
Nie wie ktoś, gdzie podziały się szamańskie artefakty z naszej zbrojowni klanowej?
Muszę z nich szybko skorzystać odprawiając rytuał za arkana w oblegu. Śpieszno mi bardzo, musze potem... (i tu cokolwiek, nawet "wylogować")



Inne:
"Dołanczać wy bando bezmózgich buraków do tego gupiego oblężenia!!!
ZA DWIE GODZINY DRUGA FAZA
Bo powywalam!!!


Wersja z-erpegowana:
Jak widać i jak wszyscy wiedzą, trwa oblężenie na siedzibe xxxxx'a
Puki co, mamy jeszcze czas, lecz za dwie godziny nadejdzie nieunikniona bitwa.
Zajmijcie pozycje na stanowiskach! Wykażcie się odwagą, albowiem ci, którzyy w obliczu nadchodzącej bitwy pozwolą się opanować przez strach, zostaną wygnani jako tchórze z naszych szeregów...




"SZUKAM EKIPY NA EXPE, a zwłaszcza jednego potępionego z grozą"

rpg:
"<Wchodzi>
Szukam mężnych wojowników do poskromienia ochydnego czerwonego gada, który ukradł mi majtki! Byłbym rad zabrać ze sobą potępionego dysponującego mocą grozy... ple, ple...


Itd... wymyśleć zawsze co można
choćby nawet troche takich "wtrąceń" typu <wchodzi> <uśmiecha się> <wychodi> , itd..

__________________
Tak wyglądają stalinowskie sądy - próba kradzieży graczowi 30k PR przez operatora, farmazony, i olewka. Ogólnie mówiąc - kpina i porażka.
19-09-2008 21:25 skryhull2 jest offline Szukaj postów użytkownika: skryhull2 Dodaj skryhull2 do Listy kontaktów
artek
Lord


Data rejestracji: 14-11-2006
Postów: 439
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysł ciekawy. Ci co lubią klimacik pewnie by tak pisali ale pozostali raczej by się nie stosowali. Byłoby tak jak na RP realmach w WoWie Wink Większość miała by to gdzieś.
20-09-2008 13:46 artek jest offline Szukaj postów użytkownika: artek Dodaj artek do Listy kontaktów
Arcikaka
Viking


images/avatars/avatar-20532.jpg

Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 657

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W sumie fajne, ale to można samemu zrobić w własnym klanie. Na r5 swego czasu w jednym klanie bardzo popularne były takie rpgowe teksty. I to zazwyczaj przed oblegiem, jak się robiło wyprawki. Zaczęło się od kilku osób, a potem każdy się wczuwał i przed oblegiem można było się spodziewać 5-6 klanówek z wiadomą treścią plus kilka innych.
Oczywiście też były wiadomości zwykłe typu "dajcie mi zwinke do zk". I tak było często. A jak pisaliśmy między sobą o np. grach komputerowych to nie pisaliśmy wtedy w sposób urozmaicony.

Podsumowując wygląda to fajnie i tworzy klimat. Ale sam klan może zbudować taki klimat.

__________________

By me
20-09-2008 16:36 Arcikaka jest offline Szukaj postów użytkownika: Arcikaka Dodaj Arcikaka do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podpisuję się pod tym co napisał C47 - w końcu każdemu skończy się wena Smile

Poza tym mnóstwo problemów technicznych - żeby to zadziałało to ktoś musiałby na pełnym etacie pilnować przestrzegania.

I co jeśli ktoś nie będzie się stosował? Banować? Jak uchwycić "klimatyczność", skąd wiedomo że coś jest klimatyczne a coś już nie?

Idea ciekawa ale nie do zrealizowania w praktyce.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

20-09-2008 17:20 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Xalen
Emperor


images/avatars/avatar-7352.jpeg

Data rejestracji: 09-08-2006
Postów: 1.117
Kraina: Necropolia; Necropolia II
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no to zamykam
20-09-2008 17:49 Xalen jest offline Szukaj postów użytkownika: Xalen Dodaj Xalen do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Klimatyczne BW

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH