Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Nauka » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Nauka 4 Ankieta - średnia ocena: 10,004 Ankieta - średnia ocena: 10,004 Ankieta - średnia ocena: 10,004 Ankieta - średnia ocena: 10,004 Ankieta - średnia ocena: 10,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Karwan
King


images/avatars/avatar-25296.jpg

Data rejestracji: 04-01-2007
Postów: 938
Klan: CD
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia
Skąd: Warszawa

Cool Nauka Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam temat pewnie już był,ale nie chcę być górnikiem i go odkopywać.
A może i nie było.....

Przejdę do sedna sprawy.

Chciałbym od was się dowiedzieć i głównie z waszego życia, jakie macie sposoby na naukę.Tzw: żeby wam wchodziło do głowy.....Uczę się,ale może moje sposoby nie są w pełni dobre...

Żeby nie było pragnę oświadczyć że w szkolę idzie mi dobrze, i nie chcę tekstów typu
"Jak się nie uczysz to nic Ci nie pomoże" ITP,ITD....

A więc chciałbym abyście pisali swoje sposoby w punktach.

1.Czas-czyli kiedy najlepiej Po południu czy wieczorem czy może po nocy czyli tak od 23 wzwyż.
2.Miejsce-czyli gdzie w ciszy czy przy Tv czy przy muzyce ITP.
3.Sposób nauki-czyli uczenie się jak...Słuchanie tekstu,czytanie po cichu czy na głos czy może kucie na maxa na pamięć...


Chodzi mi oto bo nie raz szczerze powiem że uczą się czegoś długo albo mi sie coś myli albo zapominam 2 wyrazów lub coś....Dlatego pragnę poznać wasze Dobre sposoby nauki!

__________________
R1: Paradoksalnie_Emeryt

09-12-2008 17:23 Karwan jest offline Szukaj postów użytkownika: Karwan Dodaj Karwan do Listy kontaktów
Toxin
Lord


Data rejestracji: 01-11-2008
Postów: 284
Kraina: Moria II
Skąd: Warszawa

RE: Nauka Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja jestem sredniakiem i moje sposoby są takie

czas-- od 17 do 19
miejsce-- na biurku a zarazem przed kompem najleoiej bez muzy bo niewiesz czy masz sluchac i jak zrobic zadanie
sposób-- czytam sobie w myslach i odbrze idzie

__________________

09-12-2008 17:27 Toxin jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxin Dodaj Toxin do Listy kontaktów
Naster
Emperor


images/avatars/avatar-14862.jpg

Data rejestracji: 23-06-2007
Postów: 1.243
Kraina: Moria
Skąd: 127.0.0.1

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja zawsze się uczyłem pod wieczór tak o 18 nawet i 19 Big Grin

A przychodziłem ze szkoły, jadłem obiad, włączałem tv coś chwile pooglądałem i kładłem się spać odpocząć Smile Potem dopiero mogłem zacząć się uczyć, co zazwyczaj dużo czasu mi nie zajmowało, byłem słuchowcem więc to co z lekcji mi starczało + minimalnie coś doczytać Smile i zawsze przy muzyce Smile

__________________

"Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność"

09-12-2008 17:38 Naster jest offline Szukaj postów użytkownika: Naster Dodaj Naster do Listy kontaktów
Dovscire
Lord


images/avatars/avatar-14771.jpg

Data rejestracji: 11-06-2008
Postów: 287
Kraina: Moria III
Skąd: Lódź i okolice

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to teraz ja gimnazjalista

1.Czas-14-18
2.Miejsce-przed kompem grając w jakąś gręSmile najlepiej mi wchodzi przy csieTongue
3.Sposób nauki-czytam w myślach

__________________

09-12-2008 17:38 Dovscire jest offline Szukaj postów użytkownika: Dovscire Dodaj Dovscire do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja się uczyć nie muszę, i tak dobrze idzie :p
a jak już to po 24 (Big Grin ) Na pamięć i z reguły w ciszy ^y^

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

09-12-2008 17:39 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pora dowolna, ale najlepiej sobie wszystko podsumować przed snem ;D
miejsce - biurko ;D
sposób - noo, ja czytam sobie w myślach, ale tą metodą mogę się nauczyć tylko matmy/biologii/chemii itp, bo historii/polskiego nie potrafię się nauczyć w żaden sposób ;D

no to korzystając z okazji że został założony ten temat, może ma ktoś sposoby, żeby się zacząć uczyć? bo przez podstawówkę i gimnazjum przyzwyczaiłem się do opieprzania się, a w liceum już jest ciężko, i nie mam sposobu żeby się zmusić do nauki ;/

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


09-12-2008 17:41 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Arcikaka
Viking


images/avatars/avatar-20532.jpg

Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 657

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

po 19, przy muzyce, słuchając po cichu. Przy czym musi to być muzyka instrumentalna/klasyczna.

__________________

By me
09-12-2008 17:42 Arcikaka jest offline Szukaj postów użytkownika: Arcikaka Dodaj Arcikaka do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
masterofpuppets napisał(a)
pora dowolna, ale najlepiej sobie wszystko podsumować przed snem ;D
miejsce - biurko ;D
sposób - noo, ja czytam sobie w myślach, ale tą metodą mogę się nauczyć tylko matmy/biologii/chemii itp, bo historii/polskiego nie potrafię się nauczyć w żaden sposób ;D

no to korzystając z okazji że został założony ten temat, może ma ktoś sposoby, żeby się zacząć uczyć? bo przez podstawówkę i gimnazjum przyzwyczaiłem się do opieprzania się, a w liceum już jest ciężko, i nie mam sposobu żeby się zmusić do nauki ;/

Odetnij się od kompa, w końcu z nudów zaczniesz i to robić
(tv i wychodzenie na dworek też Wink )

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

09-12-2008 17:42 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no to może ma ktoś sposoby na oderwanie się od kompa?? ;D

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


09-12-2008 17:43 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Flagg
Forum Ace


Data rejestracji: 26-10-2006
Postów: 86
Klan: D.A.T.E.
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Osobiście preferuje naukę po nocy czyli jak napisałeś od 23 wzwyż - drogą prób i błędów doszedłem do tego, że normalnie w ciagu dnia to co mi zajmowało do nauczenia się 2 godziny w nocy zajmuje mi 1 godzine lub mniej.

2. Cisza ponad wszystko - dlatego też wybieram pory wieczorne kiedy domownicy już spią i ogolnie całe otoczenie zwalnia tempa - cisza swoją drogą ale np. cicho grające radio w tle też mi bardzo pomaga bo pozwala sie odciąć od wszelkich bodźców zewnetrznych jakie jeszcze pozostały jedno drugiego nie wyklucza.

3. Sam wole cicho czytać tekst pod nosem wtedy wiecej zapamiętuje. Pamięciówa nigdy nie jest dobra no chyba żeby tylko wkuć, zaliczyć i zapomnieć.
Jak pisałeś, że czasem zapominasz/masz trudności z zapamiętaniem kilku wyrazów - mój sposób na to staram sie daną treść zrozumieć wiec te słowa nie będą przeszkodą zastąpie je własnymi słowami/zwrotami ale czasem są to dosyć istotne zwroty wtedy staram sobie dane słowa przypisać do czegoś co łatwo mi zapamiętać albo zapisać na małej kartce to zdanie a feralne słowo podkreślić/pogrubić i tak na przystanku czy w tramwaju od czasu do czasu spoglądać na kartke.

__________________
R1 - Emeryturka
Nick: Mef

Nie ponosze odpowiedzialnosci za działania jakie zostały, bądź zostaną wyprowadzone z postaci na pozostałych serwerach poza wymienionym. Zbierzność nick-ów przypadkowa.
09-12-2008 17:44 Flagg jest offline Szukaj postów użytkownika: Flagg Dodaj Flagg do Listy kontaktów
Dovscire
Lord


images/avatars/avatar-14771.jpg

Data rejestracji: 11-06-2008
Postów: 287
Kraina: Moria III
Skąd: Lódź i okolice

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
masterofpuppets napisał(a)
no to może ma ktoś sposoby na oderwanie się od kompa?? ;D


załatwienie sobie banaTongue

__________________

09-12-2008 17:45 Dovscire jest offline Szukaj postów użytkownika: Dovscire Dodaj Dovscire do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a forum??

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


09-12-2008 17:47 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
masterofpuppets napisał(a)
no to może ma ktoś sposoby na oderwanie się od kompa?? ;D

Ściągnij sobię nuplot trojan to masz kompa z głowy na czas X Big Grin aż do naprawy :p

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

09-12-2008 17:47 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Wampir 1
Member


Data rejestracji: 07-07-2008
Postów: 27
Klan: Niszczyciele Khaina

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ponoć najlepiej jest uczyć się rano lub zaraz po budzie chociaż ja i tak odrabiam po 19. Jak się na historie uczę to najpierw przeczytam tekst potem siostra pyta mnie z tego a ja ją (bliźniaki więc takie same lekcje) i na koniec wkuwam to czego nie umiałem Smile

__________________

NAJEMNICY CFANIAKI KHAINA
Kupie złom 35pr za szt
09-12-2008 19:25 Wampir 1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Wampir 1 Dodaj Wampir 1 do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wiesz co, tak się składa ja też mam siostrę bliźniaczkę w jednej klasie chytry i ona też nie umie się uczyć historii chytry ogólnie obydwoje mamy z większości przedmiotów 5/4, a z ostatniej klasówki z historii ona dostała 3 a ja 2 chytry i ona miała lepszą ocenę tylko dla tego, że usiadła w dobrym miejscu i wszystko ściągnęła chytry

najgorsze jest to, że jutro jest poprawa, a ja nic nie umiem ;/ będzie jeszcze sprawdzian z chemii, ale uczyłem się całe 5 minut i dostanę chyba piątkę ;D ale historii się chyba nie nauczę ;/ mimo, że poprawa będzie taka sama, jak sprawdzian ;P

ogólnie jest tak: siadam do chemii, uczę się najważniejszych rzeczy i po pięciu minutach wiem wszystko ;D a jak siadam do historii to nie wiem, co jest najważniejsze (wszystko jest ważne ;D) i nie wiem, co mam robić ;/ jakbym miał się nauczyć wszystkiego na pamięć... no po prostu jest to (dla mnie) niewykonalne ;/

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


09-12-2008 19:53 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Dovscire
Lord


images/avatars/avatar-14771.jpg

Data rejestracji: 11-06-2008
Postów: 287
Kraina: Moria III
Skąd: Lódź i okolice

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
masterofpuppets napisał(a)
wiesz co, tak się składa ja też mam siostrę bliźniaczkę w jednej klasie chytry i ona też nie umie się uczyć historii chytry ogólnie obydwoje mamy z większości przedmiotów 5/4, a z ostatniej klasówki z historii ona dostała 3 a ja 2 chytry i ona miała lepszą ocenę tylko dla tego, że usiadła w dobrym miejscu i wszystko ściągnęła chytry

najgorsze jest to, że jutro jest poprawa, a ja nic nie umiem ;/ będzie jeszcze sprawdzian z chemii, ale uczyłem się całe 5 minut i dostanę chyba piątkę ;D ale historii się chyba nie nauczę ;/ mimo, że poprawa będzie taka sama, jak sprawdzian ;P

ogólnie jest tak: siadam do chemii, uczę się najważniejszych rzeczy i po pięciu minutach wiem wszystko ;D a jak siadam do historii to nie wiem, co jest najważniejsze (wszystko jest ważne ;D) i nie wiem, co mam robić ;/ jakbym miał się nauczyć wszystkiego na pamięć... no po prostu jest to (dla mnie) niewykonalne ;/



Hista to bardzo łatwy przedmiotSmile ja za to ni c*** nie mogę się nauczyć fizyki/chemii

__________________

09-12-2008 19:58 Dovscire jest offline Szukaj postów użytkownika: Dovscire Dodaj Dovscire do Listy kontaktów
Karwan
King


images/avatars/avatar-25296.jpg

Data rejestracji: 04-01-2007
Postów: 938
Klan: CD
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia
Skąd: Warszawa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Karwan
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Dovscire napisał(a)
cytat:
masterofpuppets napisał(a)
wiesz co, tak się składa ja też mam siostrę bliźniaczkę w jednej klasie chytry i ona też nie umie się uczyć historii chytry ogólnie obydwoje mamy z większości przedmiotów 5/4, a z ostatniej klasówki z historii ona dostała 3 a ja 2 chytry i ona miała lepszą ocenę tylko dla tego, że usiadła w dobrym miejscu i wszystko ściągnęła chytry

najgorsze jest to, że jutro jest poprawa, a ja nic nie umiem ;/ będzie jeszcze sprawdzian z chemii, ale uczyłem się całe 5 minut i dostanę chyba piątkę ;D ale historii się chyba nie nauczę ;/ mimo, że poprawa będzie taka sama, jak sprawdzian ;P

ogólnie jest tak: siadam do chemii, uczę się najważniejszych rzeczy i po pięciu minutach wiem wszystko ;D a jak siadam do historii to nie wiem, co jest najważniejsze (wszystko jest ważne ;D) i nie wiem, co mam robić ;/ jakbym miał się nauczyć wszystkiego na pamięć... no po prostu jest to (dla mnie) niewykonalne ;/



Hista to bardzo łatwy przedmiotSmile ja za to ni c*** nie mogę się nauczyć fizyki/chemii



Święte słowa......Reszta przedmiotów z Historią na czele jakoś leci ale chemia,matma i fizyka tragedia.....Najgorsza Matma....

Co do mnie:

Uczę się od 22 wzwyż nie zawsze w cichym miejscu czytam sobie,ale też nie zawsze wchodzi.....Szczerze powiem że pamięć mam dobrą,a nie raz wejdzie trochę trochę nie.....NIe mogę zapamiętać 2 wyrazów i już nie klei mi się cała formuła......Moim zdaniem najlepszym sposobem jest nauka na pamięć...

PS: SIOSTRA MI MÓWI ŻE W NOCY CZYLI TAK JAK JA OD 23 WZWYŻ PODOBNO DUŻO GORZEJ WCHODZI,ALE ILE W TYM PRAWDY TO NIE WIEM!

__________________
R1: Paradoksalnie_Emeryt

09-12-2008 20:03 Karwan jest offline Szukaj postów użytkownika: Karwan Dodaj Karwan do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

taa... fizyka może i jest głupia, ale chemia? wszystko wynika z czegoś innego, pamięciówy jest baardzo mało chytry a historia? tylko pamięciówa, a to jest raczej poza moim zasięgiem ;/ z historii to nawet ściągi nie umiem sobie zrobić, bo najchętniej to bym cały podręcznik przepisał ;/

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


09-12-2008 20:04 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
WoLL
Triple Ace


images/avatars/avatar-18594.jpg

Data rejestracji: 24-10-2008
Postów: 214
Klan: Dynastia
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Rabka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wszystko dlatego ze historii czy polskiego mozna sie nauczyc....a chemii czy fizyki...poza wzorami musisz sie nauczyc w praktycePleased jak to rozwiazac?xD A jeszcze gorzej jak nauczyciel nie umie wytlumaczyc...wtedy to zalamka:/ Mam taka od matmy mloda,glupia,wogole bez zainteresowania czy my to bedziemy umiec czy nie?poprostu jej to wisiPleased ....Uwaza ze to jest latwe....moze dla niej ale niekazdy ma zdolnosci do matmy...nawet jak wykujesz wszystkie wzory to i tak jak niebedziesz tego umial rozwiazac to nic Ci to nie daPleased


Jesli chodzi o nauke to ucze sie wieczorkiem tak kolo 20-21 albo czesto na innych nudnych lekcjach..ktore wogole mnie nie interesuja Pleased
09-12-2008 20:14 WoLL jest offline Szukaj postów użytkownika: WoLL Dodaj WoLL do Listy kontaktów
Reggae-WZ
Lord


Data rejestracji: 07-02-2008
Postów: 343
Kraina: Necropolia II
Skąd: Za kapliczką w lewo.

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gimnazjalista ^^

Czas - od 16 do 18-19 (zalezy ile mam do nauki)
Miejsce - Wygodne łóżko xD + czekolada do jedzenia ^_^
Sposób - czytanie głosno bardzo duzo razu i zamykam zeszyt/podręcznik i powtarzam Big Grin

Hista jest nawet łatwa (kto by nie znał chrzestu Polski O_o) , z fizy mi słabiutko idzie... mamy tyle wzorów ze sie w główce nie miesci ;p (energie kinetyczne , potencjalne itd Tongue ). Z matmy? hmm ... da nam 2 kartki z cwiczeniami do zeszytu (prawie codziennie) i jest luz i spontan... ma byc zrobione Tongue ja lece na samych trójach i oko cieszy Big Grin .

Polak ? Ble >.< - juz mam ponad 20 ocen , ale jaka to szuja... ych ;p. Dobrze ze tylko z pania od polaka mozna pożartowac Pleased .
09-12-2008 21:17 Reggae-WZ jest offline Szukaj postów użytkownika: Reggae-WZ Dodaj Reggae-WZ do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bo to i ja:

W gimnazjum - wcale, może 20 minut przed sprawdzianem

Ogólniak - nad matmą i fizą to trzeba przysiąść i zadanka porobić, jak się nie wie jak, zobaczyć przykładowe rozwiązania, przedmioty pamięciowe, raz przeczytać, potem na przerwie przed sprawdzianem plus ściągi
Godziny, koło 17-21

Studia - tu już nie będę się rozpisywał bo to nie ten poziom, tylko podam jedną metodę nauki to rzeczy pamięciowych, pisać streszczenie tego co się ma nauczyć, opracować pytania przykładowe (najbardziej prawdopodobne) i jeszcze raz streszczenie odpowiedzi na te pytania napisać. Roboty sporo ale działa Smile A biorąc pod uwagę zakres materiału z LO, to nawet nie tak dużo. Pisanie umożliwia dużo lepsze zapamiętywanie niż czytanie.


A i tak na marginesie, jak ktoś matmy nie lubi to niech ją polubi. Jak ktoś ma zamiar skończyć studia to nie licząc kierunki produkujące zawodowych bezrobotnych 95% tych, które się opłaca studiować wymaga matematyki.

Kiedyś matematyka była wymagana nawet na prawie, ale zrezygnowano ze względu na spadek zdawalności.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
09-12-2008 21:18 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

heh, ja mam takiego nauczyciela fizyki ;D nic nie wytłumaczy... tylko że on ma z 60 lat ;/ lekcje wyglądają tak:
1. Dyktuje zadanie jakie mamy zrobić
2. Siedzi 15 minut i gapi się w przestrzeń
3. Następnie przez ~5 minut chodzi po klasie, i udając że patrzy w zeszyty porównuje rozmiar biustu różnych dziewczyn chytry
4. Uznaje że robimy źle i wybiera osoby które mają iść do tablicy
5. Kiedy piąta osoba dostaje jedynkę, a na tablicy są już wszystkie możliwe wzory, zaczyna sam rozwiązać zadanie
6. 5 minut przed końcem lekcji uznaje, że jest za mało danych i zadania się nie da rozwiązać
7. Do końca lekcji siedzi i gapi się w przestrzeń
8. Po dzwonku, kiedy połowa klasy już wyszła, nagle doznaje olśnienia i mówi, że da się rozwiązać to zadanie i każe nam je zrobić w domu chytry

No, ale przynajmniej z fizyki mam dobre oceny, bo w gimie miałem dobrą nauczycielkę. A historia - w gimie ciężko wywalczona czwórka, a teraz kompletne ZERO.

edek:

cytat:
Elathir napisał(a)
Bo to i ja:

W gimnazjum - wcale, może 20 minut przed sprawdzianem


to tak jak ja ;D

cytat:
Elathir napisał(a)
tylko podam jedną metodę nauki to rzeczy pamięciowych, pisać streszczenie tego co się ma nauczyć, opracować pytania przykładowe (najbardziej prawdopodobne) i jeszcze raz streszczenie odpowiedzi na te pytania napisać. Roboty sporo ale działa Smile


ehh, chciałbym umieć zrobić takie streszczenie ;/ przecież podręcznika nie będę przepisywał ;P

no dobra, przynajmniej pamiętam +/- pytania jakie były na klajbie, coś się wymyśli ;P

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez MasterOfPuppets: 09-12-2008 21:23.

09-12-2008 21:20 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
djmati5
Double Ace


images/avatars/avatar-14559.jpg

Data rejestracji: 19-01-2008
Postów: 132
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: wiesz że to ja?????

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja zawsze sie ucze przy muzyce (przy takiej jaka lubie [dla mnie hip-hop])
najlepiej sie uczyc po poludniu jak dla mnie ale czesto ucze sie tak
biore ksiazge np. do geografi czytam temat itd.
po 10 min zaslaniam tekst a zostawiam pytania ktore sa na koncu tematu
pisze na kartce odp i sprawdzam jak nie wyjdzie jeszcze raz i do skutku (mi tak bardzo dobrze wchodzi nauka nie wiem czemu)
moze wydaje sie to glupie ale skuteczne

__________________

sygna by MooNek
WRACAM DO BW
PRZEJME JAKIES KONTO NA R1 Smile pzdr.

09-12-2008 21:39 djmati5 jest offline Szukaj postów użytkownika: djmati5 Dodaj djmati5 do Listy kontaktów
lolek'k
Member


images/avatars/avatar-10687.jpg

Data rejestracji: 19-08-2008
Postów: 40
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Godziny: między 5-6 a 23-01
Przy wyciszonej muzyce :d
A styl, wkuwanie na blache, najlepiej do rytmu z czymś, łatwiej zapamiętać niektóre rzeczy.

__________________

Moria II : Misiacek [...]
Necropolia : Wilkouak
09-12-2008 22:08 lolek'k jest offline Szukaj postów użytkownika: lolek'k Dodaj lolek'k do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Do przedmiotów ścisłych polecam muzykę klasyczną, lub inną instrumentalną o skomplikowanym brzmieniu. Może być np. metal, rock. Mają one charakter rozbudzający i pobudzający do myślenia. To nie przypadek, że połowa ludzi w mat-fizach słucha czegoś w tym stylu.

Muzyka np. gitarowa (w sensie, że akustyczna) nadaję się znakomicie do relaksu, ale przy zbyt spokojnej muzyce lub monotonnej to się skupić nie da.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
09-12-2008 22:10 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.086
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

aha, czyli Dream Theater albo Satriani ;D thx ;D

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


09-12-2008 22:16 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Kolisek
Triple Ace


images/avatars/avatar-11328.jpg

Data rejestracji: 09-08-2007
Postów: 168
Kraina: Moria; Moria IV
Skąd: mam to wiedzieć?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wiesz, są takie kursy "Omnibus" głównie dla gimnazjalistów. Tam jest coś na zasadzie skojarzeń. Jak się uczysz jakichś słówek to zapamiętujesz sobie jakaś historyjkę śmieszną z tym słówkiem. Nie powiem, działa. Są też takie na szybkei czytanie tekstów, nie do końca jestem pewien ale chyba jest to na zasadzie brania większego obszaru tekstu do czytania. Nie linijka po linijce lecz tylko patrzenie na tekst, po części też czytając i próbując od razu zapamiętać coś śmiesznego z tym związane. Chodziło takei zdjęcie "I wszystko jasne" gdzie były pozamieniane litery w słowie a mimo to się sens rozumiało. Coś na tej samej zasadzie tylko w myślach sobie tez wyobrażasz co się dzieje. Np. jak jest krajobraz to próbuj go sobie wyobrazić.

Co do godziny, najlepiej jest pod wieczór. Jak świeci słoneczko ciągnie połazić na dowrku ; ) Muzyki chyba nie powinno być takiej kórej lubisz bo się na niej skupisz, takiej której nie lubisz bo przy Avril wysiadam, a monotonna i inne typy dają poczucie senności i jeszcze gorzej jest jak przy Avril ( jeśli to mozliwe )

__________________

Polski konkurs Bikini
Nick R9 : KoLiS
Powracam by podbić OffTopic!
09-12-2008 22:18 Kolisek jest offline Szukaj postów użytkownika: Kolisek Dodaj Kolisek do Listy kontaktów
Wampir 1
Member


Data rejestracji: 07-07-2008
Postów: 27
Klan: Niszczyciele Khaina

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Historia jest łatwa gorzej jest z matmy (baba żyje w swoim świecie) chemia (gościu się boi uczniów i niema lekcji prawie...) Fizyka (Tyle wzorów).

Mi lepiej idzie rano się uczyć bo człowiek jest wypoczęty i rano ma mniej spraw na głowie (tak gdzieś słyszałem)

__________________

NAJEMNICY CFANIAKI KHAINA
Kupie złom 35pr za szt
09-12-2008 22:35 Wampir 1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Wampir 1 Dodaj Wampir 1 do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Wampir 1 napisał(a)
Mi lepiej idzie rano się uczyć bo człowiek jest wypoczęty i rano ma mniej spraw na głowie (tak gdzieś słyszałem)


A ja na przykład to całe życie rano umieram. Zresztą jak trzeba iść na autobus powiedzmy 6:40 by zdążyć, to się wcześniej pouczyć za łatwo nie jest.

Podobnie z tymi kursami, bardzo mądre rzeczy, czytałem kiedyś nawet o oświetleniu sprzyjającemu nauce, pomagają 10 min spacery na świeżym powietrzu co pół godziny itp. i co z tego jak tych warunków korzystnych do nauki uzyskać się w praktyce nie da :/

A i te metody typu Omnibus to się przy humanistycznej wiedzy sprawdzają, spróbuj za ich pomocą pół strony wzorów spamiętać Smile a potem jeszcze je wykorzystać.
Do nauki wzorów na pamięć znam jedną 100% skuteczną metodę, używa ich, używać i jeszcze raz w praktyce używać.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
10-12-2008 00:51 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Reggae-WZ
Lord


Data rejestracji: 07-02-2008
Postów: 343
Kraina: Necropolia II
Skąd: Za kapliczką w lewo.

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Elathir napisał(a)
Do przedmiotów ścisłych polecam muzykę klasyczną, lub inną instrumentalną o skomplikowanym brzmieniu. Może być np. metal, rock. Mają one charakter rozbudzający i pobudzający do myślenia. To nie przypadek, że połowa ludzi w mat-fizach słucha czegoś w tym stylu.

Muzyka np. gitarowa (w sensie, że akustyczna) nadaję się znakomicie do relaksu, ale przy zbyt spokojnej muzyce lub monotonnej to się skupić nie da.


Ja jak sie ucze bioli to włanczam reggae ^^

Maryśka - roslinka , jest zielona O_o Roll Eyes
10-12-2008 16:16 Reggae-WZ jest offline Szukaj postów użytkownika: Reggae-WZ Dodaj Reggae-WZ do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Nauka

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH