Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » (nie)szczęścia chodzą parami? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony (nie)szczęścia chodzą parami?
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Sheenakh
King


images/avatars/avatar-17350.gif

Data rejestracji: 27-03-2008
Postów: 940
Kraina: Necropolia VI; Necropolia IX
Skąd: Inąd

Question (nie)szczęścia chodzą parami? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

od jakiegos czasu pilnie obserwuję tematy dropów i zauwazam pewną prawidłowość...
najłatwiej bedzie mi to wyjasnic na przykladzie spodni nocy,jako ze to jest najswiezszy przykład-z dzis i wczoraj.
jak rzadki jest ten przedmiot?wiadomo.
nie dropi sie go miesiąc,półtora,i nagle w ciągu 1-3 dni na serwerze pojawiają sie (dropnięte) 1-2,a raz nawet 3 sztuki.zrozumiałe by to było,jeśli one powiedzmy były dropione w miare regularnych odstępach czasu,tak jak wskazuje ich domniemana szansa na "dropnięcie".
jednak sytuacja jest inna-jak juz mówiłem,długo długo nic,a potem nagle pojawia sie kilka szt,praktycznie w jednym momencie-i prosze mi nie pisać ze to prawdopodobieństwo-w to chyba nikt nie uwiezy juz rotfl

pytanie:
czy szansa na dropnięcie akurat danego itemu,na przykład elfiej kolczugi szybkości ( lol) jest ZAWSZE taka sama (nie licząc modyfikacji via luck) czy zmienna?czy szansa na dropnięcie spodni nocy miedzy 11 a 13 stycznia 2009 bedzie pięciokrotnie większa?
jestem bardziej niz pewien,ze po okresie kolejnej przerwy(o ile nie zostana dropniete nocki dzis lub jutro) znow pojawi się para,a w ciągu kolejnych 2 dni po tym dropie pojawi sie następna...
czy ktos to moze wyjasnic/uzasadnic?
czy administracja może uchylić rąbka tajemnicy dropa?


p.s.spodnie nocy to tylko przykład,który ostatnio najbardziej rzuca sie w oczy,przynajmniej na r1
pozdrawiam,Sheen~


EDIT down:
chodzilo mi o drop tego samego,rzadkiego itemu takimi "falami",przez roznych ludzi... rotfl
to co ty napisales,to odwieczna bolączka wiekszosci graczy...rowniez nie wyjasniona do konca przez administracje Smile
kto wie,moze poznamy odpowiedz na oba pytania Smile


Kartel,jakies dowody,gwarancje cokolwiek?
prawdopodobienstwo nie dziala na zasadzie
0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-1-1-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0
-0<=
powiedzmy,jedna cyfra jeden dzien,0-nie ma spodni nocy,1-są.
oczywiscie cykl powtarzany dowolną ilosc razy Smile

__________________
r10/r12-Sheenakh



ex- fiolet i zielony

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Sheenakh: 16-12-2008 00:25.

15-12-2008 23:03 Sheenakh jest offline Strona domowa Sheenakh Szukaj postów użytkownika: Sheenakh Dodaj Sheenakh do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Sheenakh
kristo7
Triple Ace


images/avatars/avatar-10820.jpg

Data rejestracji: 30-07-2008
Postów: 197
Klan: A co Cie to obchodzi? xD
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Żyrardów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Masz rację zauważyłem coś takiego z dropami. Mój kolega dropnął db nocki Tongue a za kilka dni bodajże 4-5 wpadł mu amu lucka Tongue więc coś tu jest dziwnego w tych dropach Tongue Wiadomo trzeba mieć szczęście i w grze i w realu Tongue ale weźmy taki przykład(było sporo takich przypadków):

Ktoś zaczyna grę minęło kilka dni miał 0 lucka bądź też 10. I bach nagle kurtka orchidei albo spodnie nocy. Dla porównania mam 80 lucka i lecą same db kąsające pałki? więc coś tu jest nie halo ;/ wiem że lucka daję szansę na wystąpienie sufiksu bądź też prefiksu im nie wpływa na jego jakość Tongue więc nasuwa się pytanie od czego zależy jakość dropu??

__________________

Nekro UK: CrisS


C47 why? For ban!
15-12-2008 23:39 kristo7 jest offline Szukaj postów użytkownika: kristo7 Dodaj kristo7 do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jedyny komentarz jest taki: prawdopodobieństwo ;]

chciałbym żebyś zauważył to że spora część graczy nie chwali się dropami na forum, gdy ja droplem moje d szorty nocy wiedziała o tym tylko garstka ludzi (mówimy o r7) więc nie wiem jak chcesz prowadzić jakieś "badania" gdy nie masz wszystkich informacji Smile


Nie ma żadnych "fal" jest tylko szczęście poszczególnych graczy, kiedyś ktoś dropnał w 2 godziny 2 dsk mp5k po prostu miał szczęście ja przez całą grę na r1 (ponad 2 lata) nie dropłem nic wartego więcej niż 30k i to tylko z 2-3 razy



Powtarzam bujda Tongue
16-12-2008 00:04 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
cheapgun
Viking


images/avatars/avatar-21728.jpg

Data rejestracji: 12-03-2008
Postów: 502
Klan: Armia Cienia/Siewcy Smierci
Kraina: Necropolia III; Necropolia VIII; Moria IV
Skąd: Armia Cienia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Kartel
jedyny komentarz jest taki: prawdopodobieństwo ;]

chciałbym żebyś zauważył to że spora część graczy nie chwali się dropami na forum, gdy ja droplem moje d szorty nocy wiedziała o tym tylko garstka ludzi (mówimy o r7) więc nie wiem jak chcesz prowadzić jakieś "badania" gdy nie masz wszystkich informacji Smile


Nie ma żadnych "fal" jest tylko szczęście poszczególnych graczy, kiedyś ktoś dropnał w 2 godziny 2 dsk mp5k po prostu miał szczęście ja przez całą grę na r1 (ponad 2 lata) nie dropłem nic wartego więcej niż 30k i to tylko z 2-3 razy



Powtarzam bujda Tongue



A to ciekawe. Ktos sie moze nie chwalic ale po raportach z walk (oblegow/exp) widac ze ooo cos sie zmienilo. Ooooo, za dwa dni ktos np elfa (czy cokolwiek innego na dupe sprzedaje (a wszyscy wiedza ze bialas)... Ty nawet nie wiesz kiedy Cie szpieguja Evil
A to ze np na forum w sprzedazy itemy tez sie pojawiaja falami (czeeesto) to tez przypadek? (wiem, ludzie przekazuja sobie dane nt lepszego eq ale skad Go maja? Falami? :rolleyesSmile
Cos w tym jest, zawsze uwazalem ze my to Puppets a Oni to MasterzySmile

__________________


by Alvaria

chytry MESS chytry

Beware the Beast man, for he is the Devil's pawn...

16-12-2008 01:01 cheapgun jest offline Szukaj postów użytkownika: cheapgun Dodaj cheapgun do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
prawdopodobienstwo nie dziala na zasadzie 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-1-1-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0
-0


Zaskoczę cię, ale właśnie NA TAKIEJ zasadzie działa. szansa na to, czy będzie:

1)0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-1-1-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0
-0-0
2)0-0-0-0-1-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-1-0-0-0
-0-0
3)0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-1-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-1-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0
-0-0
4)0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-1-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0
-0-1

jest taka sama. Tylko na wszystkie inne wyniki nie zwrócisz uwagi, na powtarzające się zdarzenia o niskim prawdopodobieństwie- tak.

Pech, szczęście, rozważania o statystyce w BW

Poczytaj ten temat. Zamykam

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




16-12-2008 03:48 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » (nie)szczęścia chodzą parami?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH