Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ban(an)y a mentalność ludzka » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Ban(an)y a mentalność ludzka
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Xellos124
Junior Member


Data rejestracji: 23-12-2007
Postów: 20
Kraina: Moria III

Ban(an)y a mentalność ludzka Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czytając po raz setny działy "Skargi" i "Pręgierz" złapało mnie kilka pytań natury filozoficznej:

Ichi: Czemu ludziska, mimo iż wiedzą co grozi za push i multi, dalej bawią sie w te oszustwa? Dla operatora sprawdzenie takiego delikwenta to ledwo kilka minut (tak mi się przynajmniej zdaje, być może nieco rozmijam się z prawdą)

Nii: Skoro już decydują się na to nieszczęsne multi to po kiego grzyba po otrzymaniu bana zaczynają psioczyć że są czyści i niewinni. Podobny "tłumaczą się tylko winni", a patrząc na niektóre wypowiedzi w celu uwolnienia się od zarzutów zaczynam naprawdę rozumieć sens ww. cytatu

San: Premium. Czemu niektóre istotki są święcie przekonane że zakupienie takowego upoważnia ich do olewania wszystkich i wszystkiego, z regualaminem na czele? A po zdobyciu honorowej banicji wielki krzyk: "kupiłem premium i zaraz potem zbanowaliście mnie wy ... złodzieje! Oddawać mi moje pieniądze!" Czy punkt §2,IV jest napisany językiem niezrozumiałym dla zdrowo myślącego człowieka?

Yon: Czy "człowieki" dowiedzą się o kiedyś o istnieniu czegoś takiego jak "urlop"? Czy dalej będą przekazywać na czas wyjazdu/braku czasu/szlabanu passy dla znajomego/rodziny/psa/kota/papugi aby "porobił wyprawki bo inaczej się zmarnują"? W dużej części tematów o zasiadaniu osoby zbanowane tłumaczą się właśnie oddaniem konta pod czyjąś czasową opiekę. Jeśli już koniecznie chcą kombinować jak wykręcić się od zablokowania to czemu ich posty są de facto przyznaniem się do winy?

Wylałem to, co leży mi na wątrobie i okolicznych narządach i zastanawia mnie co inni sądzą na powyższy temat
PS. Chyba wyszedł mi z tego niewielki felietonik, ale za cienki humanista jestem żeby to oceniać XD
PS 2. Numery punktów po japońsku ze względu na zamiłowanie do tego języka XD

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Xellos124: 17-12-2008 14:11.

17-12-2008 13:57 Xellos124 jest offline Szukaj postów użytkownika: Xellos124 Dodaj Xellos124 do Listy kontaktów
Ventrue
Full Member


Data rejestracji: 11-08-2007
Postów: 73

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie przesadzaj że operator to tak wykrywa moi kumple raz pushowali i ich operator chyba przez pół roku nie wykrył Big Grin

__________________
Nick w grze:
r8 Branor

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ventrue: 17-12-2008 14:02.

17-12-2008 14:02 Ventrue jest offline Szukaj postów użytkownika: Ventrue Dodaj Ventrue do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

RE: Ban(an)y a mentalność ludzka Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Xellos124 napisał(a)
Czytając po raz setny działy "Skargi" i "Pręgierz" złapało mnie kilka pytań natury filozoficznej:

Ichi: Czemu ludziska, mimo iż wiedzą co grozi za push i multi, dalej bawią sie w te oszustwa? Dla operatora sprawdzenie takiego delikwenta to ledwo kilka minut (tak mi się przynajmniej zdaje, być może nieco rozmijam się z prawdą)

Nii: Skoro już decydują się na to nieszczęsne multi to po kiego grzyba po otrzymaniu bana zaczynają psioczyć że są czyści i niewinni. Podobny "tłumaczą się tylko winni", a patrząc na niektóre wypowiedzi w celu uwolnienia się od zarzutów zaczynam naprawdę rozumieć sens ww. cytatu

San: Premium. Czemu niektóre istotki są święcie przekonane że zakupienie takowego upoważnia ich do olewania wszystkich i wszystkiego, z regualaminem na czele? A po zdobyciu honorowej banicji wielki krzyk: "kupiłem premium i zaraz potem zbanowaliście mnie wy ... złodzieje! Oddawać mi moje pieniądze!" Czy punkt §2,IV jest napisany językiem niezrozumiałym dla zdrowo myślącego człowieka?

Yon: Czy "człowieki" dowiedzą się o kiedyś o istnieniu czegoś takiego jak "urlop"? Czy dalej będą przekazywać na czas wyjazdu/braku czasu/szlabanu passy dla znajomego/rodziny/psa/kota/papugi aby "porobił wyprawki bo inaczej się zmarnują"? W dużej części tematów o zasiadaniu osoby zbanowane tłumaczą się właśnie oddaniem konta pod czyjąś czasową opiekę. Jeśli już koniecznie chcą kombinować jak wykręcić się od zablokowania to czemu ich posty są de facto przyznaniem się do winy?

Wylałem to, co leży mi na wątrobie i okolicznych narządach i zastanawia mnie co inni sądzą na powyższy temat
PS. Chyba wyszedł mi z tego niewielki felietonik, ale za cienki humanista jesem żeby to oceniać XD
PS 2. Numery punktów po japońsku ze względu na zamiłowanie do tego języka XD


ad 1 bo nie czytają regulaminu albo chcą być lepsi i liczą że ich nie dorwie Op Tongue

ad 2 bo są źli że ich wykryto i chcą jakoś uratować chociaż jedno konto ;P

ad 3 bo muszą znaleźć coś na OPów, bo "zbanował bo mu się nudziło" jest już stare xD teraz jest "zbanował bo wykupiłem premium" Tongue

ad 4 dla niektórych BW to spora część życia chodź nawet nie znają dobrze regulaminu Smile więc jakby tak mieli choćby przez 1 dzień nie robić wyprawek to by się pozabijali i ich życie straciłoby sens (trochę śmieszne ale prawdziwe)
17-12-2008 14:08 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
Ithilien
Full Member


images/avatars/avatar-12624.jpg

Data rejestracji: 11-12-2008
Postów: 55
Klan: Nie fiesz?
Kraina: Moria III
Skąd: Nie fiieem ;)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Uważasz, że wszyscy zbanowani zasłużyli na swoją karę?
Ja na przykład dostałem bana za kolegę, chociaż sam nic nie zrobiłem... Frown
17-12-2008 14:30 Ithilien jest offline Szukaj postów użytkownika: Ithilien Dodaj Ithilien do Listy kontaktów
Xellos124
Junior Member


Data rejestracji: 23-12-2007
Postów: 20
Kraina: Moria III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Xellos124
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ithilien- nic takiego nie powiedziałem, stwierdzam tylko że niektóre pokrętne tłumaczenia o "niesłuszne bany" są o kant odwłoka strzaskać.
Poza tym cały tekst to moja subiektywna opinia i każdy ma prawo się z nią nie zgadzać Smile
17-12-2008 14:32 Xellos124 jest offline Szukaj postów użytkownika: Xellos124 Dodaj Xellos124 do Listy kontaktów
Aelirenn
Oczopsujka ;)


images/avatars/avatar-13644.gif

Data rejestracji: 09-11-2007
Postów: 147
Klan: M.a.N.; -69-
Kraina: Necropolia II; Necropolia IV
Skąd: Z Zimy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ithilien: z tego co przeglądam forum pręgierz i skargi, to znakomita większość zasługiwała na bany. Widywałam też bany uchylane, albo skracane.

A co do meritum: myślę, że rozchodzi się właśnie o nieczytanie regulaminu. Zresztą, z ręką na sercu - ile osób przy rejestracji dokładnie zapoznaje się z zasadami? Smile

Większość regulacji jest raczej standardowa, nikt nie żąda Ciebie ani Twojego pierworodnego, więc się klika "przeczytałem/łam" i leci dalej Wink

cytat:
Xellos124 napisał(a)
Ithilien- nic takiego nie powiedziałem, stwierdzam tylko że niektóre pokrętne tłumaczenia o "niesłuszne bany" są o kant odwłoka strzaskać.
Poza tym cały tekst to moja subiektywna opinia i każdy ma prawo się z nią nie zgadzać Smile


Xellos, ja tam lubię to czytać Big Grin Czasem to prawie jak "humor z zeszytów szkolnych" Big Grin

__________________
... fascinating ...



r3: Aelirenn [MaN]
r6: Ahmar [-69-]

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Aelirenn: 17-12-2008 14:36.

17-12-2008 14:35 Aelirenn jest offline Szukaj postów użytkownika: Aelirenn Dodaj Aelirenn do Listy kontaktów
Xellos124
Junior Member


Data rejestracji: 23-12-2007
Postów: 20
Kraina: Moria III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Xellos124
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Aelirenn napisał(a)

Xellos, ja tam lubię to czytać Big Grin Czasem to prawie jak "humor z zeszytów szkolnych" Big Grin


Mnie właśnie takie czytanie doprowadziło do tych wszystkich przemyśleń Happy
17-12-2008 14:52 Xellos124 jest offline Szukaj postów użytkownika: Xellos124 Dodaj Xellos124 do Listy kontaktów
skryhull2
Viking


images/avatars/avatar-10053.gif

Data rejestracji: 13-11-2007
Postów: 638

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ventrue napisał(a)
nie przesadzaj że operator to tak wykrywa moi kumple raz pushowali i ich operator chyba przez pół roku nie wykrył Big Grin


a potem już wykrył? Myślisz, że taki to od razu wybanuje, czy raczej sobie bezczelnie poczeka, by potem wywlec ? ;]

Albo odkłada sprawy i wywleka je dużo dużo później
jak chociażby w sprawie Haya
cóż, jak widać - wyjątkowo zbanowane tylko jedno konto - zapachniało wyrokiem?
Cóż, po co banować tego drugiego, jak chodzi tylko o jednego, a drugi wprawdzie był niby zamieszany, ale po co go? ;]

I jakoś ciężko uwierzyć, by operator "nagle" w takich momentach wynajdował wały... wynalezienie przekrętu w logach to pare minut, a można ukarać za to w dobrym momencie - rozwinie się lepiej, będzie jakaś wojna, albo podpadnie jakoś...

__________________
Tak wyglądają stalinowskie sądy - próba kradzieży graczowi 30k PR przez operatora, farmazony, i olewka. Ogólnie mówiąc - kpina i porażka.
17-12-2008 18:01 skryhull2 jest offline Szukaj postów użytkownika: skryhull2 Dodaj skryhull2 do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ban(an)y a mentalność ludzka

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH