Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Traker statystyk BW -automat do zapisywania statystyk » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (7): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Ankieta: Czy chciałbyś, aby powstał Traker Statystyk BW dla zagranicznych serwerów?
Nie, wystarczy mi opcja dla serwerów krajowych 654 73.65%
Tak, szczególnie dla serwerów angielskich 168 18.92%
Tak, szczególnie dla serwera tureckiego 33 3.72%
Tak, szczególnie dla serwera rosyjskiego 20 2.25%
Tak, szczególnie dla serwerów francuskich 13 1.46%
Łącznie: 888 głosów 100%
 
Przeskocz na dół strony Traker statystyk BW -automat do zapisywania statystyk 68 Ankieta - średnia ocena: 9,0668 Ankieta - średnia ocena: 9,0668 Ankieta - średnia ocena: 9,0668 Ankieta - średnia ocena: 9,06
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Pitko
Full Member


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 57

Traker statystyk BW -automat do zapisywania statystyk Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony


BW Stats Tracker

Zabawka automatycznie co 4 dni zapisuje statystyki graczy, którzy zostaną dopisani na stronie.
(sami to zrobią, lub zrobi to ktoś za nich)

Update jest robiony co 4dni.

Statystyki pojedynczych graczy.
Oprócz statystyk pobieranych z profilu (walki, wyprawy, punkty, ranking), wyświetlane są policzone wartości i porównanie z poprzednim zapisem.
-średnia punktów na 24h
-średni przyrost w rankingu
-stosunek walk wygranych do przegranych
-stosunek wypraw udanych do nie udanych
-itd.

Statystyki całego klanu.
po wpisaniu tagu klanowego zostaną wyświetleni wszyscy jego członkowie (zapisani na stronie) jeden pod drugim, tak by łatwo było porównać graczy ze sobą.
Po kliknięci odpowiedniego przycisku porównać również można walki i wyprawy poszczególnych klanowiczów.


Skrypt jest nowy i chociaż został juz przetestowany przez sporo osób, dalej mogą wystąpić błędy, literówki itp.

>>> >> > BW Stats Tracker < << <<<

Zapraszam do komentowania i zgłaszania uwag! Wszelkie propozycje na poprawki i rozwijanie aplikacji miło widziane Pleased

Uwaga: dane są pobierane na podstawie profilu użytkownika, który jest dostępny dla każdego! Jesteś proszony tylko o swój/znajomego ID, który znajduje się na końcu linku referencyjnego lub na końcu 'linku bezpośredniego' w profilu dowolnego gracza! Nie pobieram żadnych haseł, loginów i nie mam możliwości tego uczynić. (zostałem zapytany: 'a co jak po podaniu R i ID następnego dnia zostanę bez konta')




Change_log:

1.04
-zmiana nazwy 'Ostatni Update' na 'statystyki'
-liczba graczy z poszczególnych serwerów (statystyki)
-liczba zebranych statystyk (statystyki)
-wielkość bazy w MB (statystyki)
-przerobiony licznik z 'sekundowego' na 'minutowo-sekundowy' (statystyki)
-poprawiony błąd w naliczaniu skasowanych statystyk
-użytkownicy 'skasowani' na BW (brak gracza o danym ID) będę usuwani z bazy wraz ze statystykami
-ograniczony log i poprawione wielkości bazy (będzie mniej zajmowała)

1.03
- ograniczenie ilość stron pobieranych w trakcie aktualizacji.
- ukrycie danych rankingowych w widoku klanowym (przycisk wyświetlający)
- w nawiasie obok nicku widać R na jakim gra osoba (serwer | id w BW | id BWST)
- link bezpośredni do statystyk klanowych
- licznik wejść na stronę główną (na dole)
- numer wersji na dole strony jest linkiem do tematu na forum (tego)

1.02
- pokazana aktualna ilość graczy w bazie (w ostatni update)
- dodatkowe info o aktualizacji:
- - dodanych statystyk
- - skasowanych statystyk
- - skasowanych userów
- dodałem czas generowania strony (na dole)

1.01
- Poprawiony licznik dni do następnej aktualizacji.
- Poprawione kilka literówek

Ten post był edytowany 9 raz(y), ostatnio edytowany przez Pitko: 02-08-2009 16:12.

03-05-2009 16:19 Pitko jest offline Szukaj postów użytkownika: Pitko Dodaj Pitko do Listy kontaktów
Neverar
Forum Ace


Data rejestracji: 22-01-2008
Postów: 85
Kraina: Necropolia IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ciekawy pomysł, jestem ZA!
A teraz testujemySmile
03-05-2009 16:28 Neverar jest offline Szukaj postów użytkownika: Neverar Dodaj Neverar do Listy kontaktów
Pitko
Full Member


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 57

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pitko
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Thnx. Wynik niezły. Od napisania posta 70 graczy Pleased

Testowane już było. Staty zapisywały się co godzinę. Hardcore dla mojego servera :p

W przyszłości zamierzam dodać parę rzeczy:
-przyciski: mój klan i mój profil. Będą przenosiły od razu, bez potrzeby wpisywania danych.
-link do profilu klanu (taki jak jest w profilu usera).
Co o tym sądzicie?

Jak są jakieś pomysły, to zapraszam Pleased Jak mi się spodoba, albo będą nalegania, to nie widzę powodu, żeby tego nie zrobić ^^"

Na upartego, mógłbym to tak przerobić, żeby obcokrajowcy mogli korzystać, ale nie wiem czy mi się chce :p

edit:___________________
chyba będę musiał 'zwęzić' tabelę w widoku klanowym np. ukrywając Ranking i przyrost w rankingu, bo to mało istotne, a zajmuje zbyt wiele miejsca, ciężko porównać userów jak jest ich >15

Dopiero teraz jak wpakował się tam cały mój klan, to na to zwróciłem uwagę....

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Pitko: 03-05-2009 16:58.

03-05-2009 16:53 Pitko jest offline Szukaj postów użytkownika: Pitko Dodaj Pitko do Listy kontaktów
JohnnyChrist
Viking


images/avatars/avatar-22824.png

Data rejestracji: 04-12-2008
Postów: 677
Klan: codziennie o 12.45
Kraina: Moria II; Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bardzo ciekawe, podoba mi się. Gratki pomysłu. Pozdrawiam. Życzę dalszego rozwijania skryptu ;P

__________________
R15 - JohnnyChrist
R17 - Piesoelektryk
03-05-2009 17:30 JohnnyChrist jest offline Szukaj postów użytkownika: JohnnyChrist Dodaj JohnnyChrist do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Fajne, tylko przydatność taka sobie, no i obawiam się o Twój serwer - z tego się bardzo szybko zrobi ogromna baza Tongue

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

03-05-2009 17:36 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Pitko
Full Member


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 57

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pitko
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dlaczego uważasz, że przydatność taka sobie?
Wpisz sobie R9 -SWIECI- bo sporo ich już jest w bazie.
Widać jak na dłoni kto co jak i dlaczego Pleased Dla liderów klanu może sie to okazać bardzo przydatne.
(chociaż na 'dłuższą metę' masz rację z Tą przydatnością)

Chciałem wiedzieć jak się rozkładają moje dane. Teraz będę miał odpowiedź.

O serwer sie nie boję Pleased
Podłączony do głównej sieci, via światłowód PAN, miejsca jest dość, a baza jest tak skonstruowana, żeby nie była zbyt wielka.
Lista graczy zawiera 4 pola, a lista statystyk niewiele więcej Pleased Wszystko czyste dane liczbowe, textowych danych tyle co tag klanu.
Muszę tylko poczekać. Jesli będzie dosć odwiedzajacych, to połączenie przełączy się z CGI na FastCGI. Wyciąganie z bazy będzie krótsze.

Największa robota to update. W ciągu dnia dla ok 100 osób, które brały udział w teście, trwał ~15sec a w nocy o 2.00 4-5sec.

Czasochłonne, ale działa Pleased

Robione też są logi każdej czynności podczas updatu. Na razie się nie wykrzaczył ani razu ;]
Tak czy siak czeka mnie kilka poprawek, już teraz widzę.

Może gdybym zadbał o estetykę kodu od początku, to teraz byłoby łatwiej :p

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Pitko: 03-05-2009 18:33.

03-05-2009 18:28 Pitko jest offline Szukaj postów użytkownika: Pitko Dodaj Pitko do Listy kontaktów
dawidmen
King


images/avatars/avatar-11552.jpg

Data rejestracji: 17-11-2007
Postów: 904
Klan: Dark Templars[DaTe]
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy ja dobrze widze czy to nie uwzględnia 2 aktu?

Przynajmniej mi nie pokazuje

Edit: przepraszam źle zauważyłem

Fajne nie powiem..

__________________
Nick na R1: Kedul

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez dawidmen: 03-05-2009 19:17.

03-05-2009 19:16 dawidmen jest offline Szukaj postów użytkownika: dawidmen Dodaj dawidmen do Listy kontaktów
zaqaz
Triple Ace


images/avatars/avatar-16625.gif

Data rejestracji: 09-06-2008
Postów: 196
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Się wziął pierszy user bw?O.o

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powiem Super rzecz Big Grin

Teraz zgroza dla Tych co słabo się rozwijają Smile

Stronkę już poleciłem szefostwu klanu, i widać usprawni to "sprawdzanie" rozwoju klanowiczów Smile

P.S Wielkie brawa za wkład i pracę jaką w to włożyłeś Smile

__________________
R14- Vireax
03-05-2009 20:04 zaqaz jest offline Szukaj postów użytkownika: zaqaz Dodaj zaqaz do Listy kontaktów
Solmyr
King


images/avatars/avatar-7104.jpg

Data rejestracji: 30-10-2006
Postów: 840
Klan: Nie gram ;)
Skąd: Częstochowa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a dałoby rade dodać np turecki serwer?

edit:
Pomysł świetny oczywiście Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Solmyr: 03-05-2009 20:51.

03-05-2009 20:51 Solmyr jest offline Szukaj postów użytkownika: Solmyr Dodaj Solmyr do Listy kontaktów
stoigniew
Triple Ace


images/avatars/avatar-10822.jpg

Data rejestracji: 27-05-2008
Postów: 200
Kraina: Necropolia III
Skąd: kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Świetna rzecz.....kazdy lubi sobie w takie statystyki popatrzec.


Piszesz caen że nie przydatne... a ja ci odpisze ze ta gra nie jest przydatna,
bo po co komu????
Milo sie oglada oblegi, niektore walki.....oraz takie statystyki.
Gra ma być przyjemna a nie przydatna. Podobnie przyjemnie jest popatrzyć
na siebie w
BW Stats Tracker


Dziekuje autorowi

__________________
r4 goly
r10 stoigniew


Po irytujących wycofaniach sie z Kt informuje ze od tej pory takie coś zgłaszam!!
03-05-2009 20:56 stoigniew jest offline Szukaj postów użytkownika: stoigniew Dodaj stoigniew do Listy kontaktów
Pitko
Full Member


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 57

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pitko
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem mile zaskoczony. Nie sądziłem, że zostanie to tak przyjęte.
Juz jest dopisanych kilka całych klanów.
m.in. Hell, HELL-S, -SWIECI-

Zrobię chyba 'licznik odwiedzin'
Jeśli będą chętni do odwiedzania statystyk, ja będę chętny do rozwijania projektu :p

Solmyr: Jak najbardziej. Zapewne wystarczy zmienić adres wewnętrzny
My mamy:
http://RR.bloodwars.interia.pl/showmsg.php?a=profile&uid=ID
Oni zapewne:
http://RR.fr.bloodwars.net/showmsg.php?a=profile&uid=ID
Problem raczej leży w tłumaczeniu. Znam jedynie angielski.
Może to zrobić na 2 sposoby. Osobne strony językowe lub pole obok R(X) do zaznaczenia kraju (co byłoby o tyle upierdliwe, że trzeba by było za każdym razem zaznaczać kraj :p
Sam wybór Rki jest dość upierdliwy, jesli chce się oblukać staty kilku osób. (z tego powodu 2 szare przyciski w przygotowaniu)

Moge obiecać, że jeśli będą chętni i stronka będzie prosperować, to wrócę do tematu innych krajów.

Davidmen: Masz rację, nie uwzględnia, bo i po co :p

Dalej czekam na wszelkie propozycje co do rozwoju oraz uwagi na temat błędów i innych upierdliwości!


Swoją drogą.... miałem obawę, że admini/mody BW się przyczepią, bo to w jednym momencie masa danych do pobrania (dlatego ustawiłem 2 w nocy), ale widzę dopytują się o inne wersje językowe ^^'
XD
03-05-2009 21:41 Pitko jest offline Szukaj postów użytkownika: Pitko Dodaj Pitko do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Modzi pilnują forum, nie gry Tongue

Ja na Twoim miejscu bym się jednak z Administracją skonsultował w tej sprawie, bo to faktycznie może zostać źle odebrane.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

03-05-2009 22:15 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Vern
Lord


images/avatars/avatar-6623.jpg

Data rejestracji: 18-05-2007
Postów: 399

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wszystko fajnie tylko ktoś sobie może wejść w twój profil skopiować id i samemu cię tak wklepać nawet jeśli nie chcesz. I będzie wiadomo czy ma ktoś premium czy ni ma.xD Ogólnie to fajny pomysłTongue Ciekawe jakie będzie miała administracja w tej sprawie.
03-05-2009 22:31 Vern jest offline Szukaj postów użytkownika: Vern Dodaj Vern do Listy kontaktów
Pitko
Full Member


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 57

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pitko
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Caen, ty masz lepsze dojście, to podpytaj

Vern, tak dokładnie. Twój profil jest dostępny dla każdego, nawet dla osób niemających konta na BW.
Równie dobrze ktoś mógłby zapisywać to na kartce i sobie sam obliczać. Ja dałem tylko narzędzie, które robi to za Ciebie. Nie robię nic nielegalnie.

Co z tego, że widać kto ma premium? To widać na pierwszy rzut oka i bez mojej stronki.
Wejdź do byle jakiego profilu na byle jakim R. To widać natychmiast po ilości wypraw w stosunku do czasu zarejestrowania Pleased
03-05-2009 22:55 Pitko jest offline Szukaj postów użytkownika: Pitko Dodaj Pitko do Listy kontaktów
Solmyr
King


images/avatars/avatar-7104.jpg

Data rejestracji: 30-10-2006
Postów: 840
Klan: Nie gram ;)
Skąd: Częstochowa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Pitko napisał(a)


Solmyr: Jak najbardziej. Zapewne wystarczy zmienić adres wewnętrzny
My mamy:
http://RR.bloodwars.interia.pl/showmsg.php?a=profile&uid=ID
Oni zapewne:
http://RR.fr.bloodwars.net/showmsg.php?a=profile&uid=ID
Problem raczej leży w tłumaczeniu. Znam jedynie angielski.
Może to zrobić na 2 sposoby. Osobne strony językowe lub pole obok R(X) do zaznaczenia kraju (co byłoby o tyle upierdliwe, że trzeba by było za każdym razem zaznaczać kraj :p
Sam wybór Rki jest dość upierdliwy, jesli chce się oblukać staty kilku osób. (z tego powodu 2 szare przyciski w przygotowaniu)

Moge obiecać, że jeśli będą chętni i stronka będzie prosperować, to wrócę do tematu innych krajów.

jeśli chodzi o takie drobne pojedyńcze słowa jak wyprawa łatwa bliska atak to myśle że można z gry skopiować lub poprosić TNT(op TR) o pomoc
03-05-2009 22:58 Solmyr jest offline Szukaj postów użytkownika: Solmyr Dodaj Solmyr do Listy kontaktów
Pitko
Full Member


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 57

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pitko
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Trochę źle policzyłem dni. Update odbędzie się jutro (5 maja 2009) ,a nie 6tego, o godzinie 2.00 w nocy
(dla niektórych -dla mnie- to jeszcze dzisiaj, ale mniejsza z tym :p)

Tym samym dziękuję za zwrócenie uwagi na złe odliczanie (odwrotnie) dni do następnej aktualizacji.

v. 1.01
- Poprawiony licznik dni do następnej aktualizacji.
- Poprawione kilka literówek

W związku z tym, że przeskok miedzy pierwszym dodaniem ludzi do bazy a aktualizacją wyniesie 2 dni, a nie 4, będą drobne przekłamania w 'średnim rankingu'.
Na dłuższą metę nie powinno to mieć jednak żadnego znaczenia.

Aktualna ilość ludzi w bazie to ponad 250 osób.
Zapraszam do rozpowszechniania zabawki i komentowania Smile

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Pitko: 04-05-2009 14:02.

04-05-2009 11:49 Pitko jest offline Szukaj postów użytkownika: Pitko Dodaj Pitko do Listy kontaktów
goompas
King


Data rejestracji: 11-08-2006
Postów: 954

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ciekawe co na to administracja, jak im bot wejdzie na serwery i zacznie generowac duze obciazenie w jednostce czasu Smile
04-05-2009 12:19 goompas jest offline Szukaj postów użytkownika: goompas Dodaj goompas do Listy kontaktów
Pitko
Full Member


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 57

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pitko
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak się zbulwersują, to szlag trafi mase czasu jaką temu poświęciłem.
Dane są ściągane z takich profili:
http://r9.bloodwars.interia.pl/showmsg.php?a=profile&uid=60
http://r9.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...rofile&uid=1189
dostępnych dla każdego :p

Czyli jeden po drugim otwieram/pobieram raz na 4 dni x*ilość_zapisanych_użytkowników stron. W zasadzie nie powinno to być olbrzymie obciążenie.

W wieczorne weekendy z jednego servera jednocześnie korzysta kilka tys. userów, każdy co pare sekund pobiera stronę zawierającą znacznie więcej danych niż profil.
Wydaje mi się, że o 2 w nocy nie będzie to problem.

Jeśli administracja nie wyrazi zgody na coś takiego, no cóż... ip serwer ma stałe, więc zablokuje kod, bo inaczej zablokują moje IP.

Kiedy testowałem server, to różnica w porze dnia była kosmiczna. Przy 100 stronach nawet 10sec różnicy.

Wciąż czekam na opinię/zgodę ze strony administracji.
04-05-2009 13:17 Pitko jest offline Szukaj postów użytkownika: Pitko Dodaj Pitko do Listy kontaktów
Jeleniozaur
Forum Legend


Data rejestracji: 28-05-2008
Postów: 1.539
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Świetny pomysł, bardzo przydatne, szczególnie liderom klanów

A co do Administracji to szczerze powiem, że nie maja się do czego przyczepić, dane i tak są do wglądu dla wszystkich
04-05-2009 18:00 Jeleniozaur jest offline Szukaj postów użytkownika: Jeleniozaur Dodaj Jeleniozaur do Listy kontaktów
Davither2
Lord


images/avatars/avatar-11216.jpg

Data rejestracji: 14-10-2008
Postów: 344
Klan: Odrodzony Phoenix
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III
Skąd: Gdansk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Jeleni94 napisał(a)
Świetny pomysł, bardzo przydatne, szczególnie liderom klanów


dobry pomysł dla liderów dobrych klanów i graczy co szybko się rozwjają Smile

__________________

Wygram/asz => złóż ofertę BlueSpirit
04-05-2009 18:44 Davither2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Davither2 Dodaj Davither2 do Listy kontaktów
Pitko
Full Member


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 57

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pitko
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"dobry pomysł dla liderów dobrych klanów i graczy co szybko się rozwjają"
a boisz się czegoś :p

POSZEDŁ PIERWSZY UPDATE!
Czas trwania: >123s.
Średnio: 5 stron / 1 sec.

Start: Tue 5/05/2009 2:00:01
Koniec: Tue 5/05/2009 2:02:05

Ilość wykonań: 458
Pobranych stron: 458
Niepobranych stron: 0
Zmian "user": 458
Dodanych statystyk: 458
Niedodano statystyk: 0
Skasowanych statystyk: 0
Skasowanych userow: 0

Przed updatem poszło kilka poprawek:

v. 1.02
- pokazana aktualna ilość graczy w bazie (w ostatni update)
- dodatkowe info o aktualizacji:
- - dodanych statystyk
- - skasowanych statystyk
- - skasowanych userów
- dodałem czas generowania strony (na dole)

W przygotowaniu
Tablica połaczeń podobna do tej, co KHAN wypuściło kiedyś. Z możliwością sprawdzenia co można złożyć z przedmiotu (mam item xxx yyy zzz i co mogę z tego złożyć i co mi będzie do tego potrzebne) -> czyli opcja, której nie posiada aktualnie BW Combinations na OVH

Kilka udogodnień w BW stats Tracker

Kalkulatorek do obliczania sumy setu (przydatne w trakcie rozbudowy), jak poprawię błędy to wrzucę. Już prawie gotowy Pleased

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Pitko: 05-05-2009 02:30.

05-05-2009 02:29 Pitko jest offline Szukaj postów użytkownika: Pitko Dodaj Pitko do Listy kontaktów
qqlele02
Member


Data rejestracji: 13-04-2009
Postów: 47

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

moim zdaniem najlepiej bedzie pobierac dane po 4 (w czasie przerwy technicznej) inaczej dzialasz wbrew regulaminowi.


§4 Działania zabronione

I. Zabrania się wpływania przy pomocy urządzeń, bądź programów na przebieg gry oraz funkcjonowanie serwera w inny sposób niż jest to przewidziane przez autorów gry.

III. Zabrania się korzystania z serwisu BloodWars inaczej niż przy użyciu przeglądarki internetowej.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez qqlele02: 05-05-2009 04:36.

05-05-2009 04:21 qqlele02 jest offline Szukaj postów użytkownika: qqlele02 Dodaj qqlele02 do Listy kontaktów
..:::Tyber:::..
Lord


images/avatars/avatar-18975.png

Data rejestracji: 16-11-2008
Postów: 469
Klan: Zawsze ten sam
Kraina: Necropolia
Skąd: poniekąd ?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
qqlele02 napisał(a)



§4 Działania zabronione

I. Zabrania się wpływania przy pomocy urządzeń, bądź programów na przebieg gry oraz funkcjonowanie serwera w inny sposób niż jest to przewidziane przez autorów gry.

Jak to zmienia przebieg gry o.O ?

III. Zabrania się korzystania z serwisu BloodWars inaczej niż przy użyciu przeglądarki internetowej.


Hmmm... przeciez on na tym nie roboi wyprawek chytry tylko liczy mu ta srednia z walk etc. Smile



Fajna rzecz napewno wyproboje Smile a admini napewno sie nie doczepia ;-)

__________________

r1 ID : 114185
05-05-2009 07:35 ..:::Tyber:::.. jest offline Szukaj postów użytkownika: ..:::Tyber:::.. Dodaj ..:::Tyber:::.. do Listy kontaktów
goompas
King


Data rejestracji: 11-08-2006
Postów: 954

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Pitko napisał(a)

W przygotowaniu
Tablica połaczeń podobna do tej, co KHAN wypuściło kiedyś. Z możliwością sprawdzenia co można złożyć z przedmiotu (mam item xxx yyy zzz i co mogę z tego złożyć i co mi będzie do tego potrzebne) -> czyli opcja, której nie posiada aktualnie BW Combinations na OVH

Cos takiego juz dawno istnieje Wink

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez goompas: 05-05-2009 08:07.

05-05-2009 07:58 goompas jest offline Szukaj postów użytkownika: goompas Dodaj goompas do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Średnio: 5 stron / 1 sec.

Zmień na 1 strona / sekundę na tym samym serwerze i będzie ok. A i najlepiej rób aktualizacje w godzinach 2-4 w nocy (przed 4 powinna się zakończyć, bo wtedy robiony jest backup).

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




05-05-2009 08:33 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Solmyr
King


images/avatars/avatar-7104.jpg

Data rejestracji: 30-10-2006
Postów: 840
Klan: Nie gram ;)
Skąd: Częstochowa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ajj ! ja chcę wersje turecką Big Grin
mam nadzieję, że powstanie (mogę pomóc)
05-05-2009 09:32 Solmyr jest offline Szukaj postów użytkownika: Solmyr Dodaj Solmyr do Listy kontaktów
adagio
Szeryf na serwerach R14+R16 i R20


images/avatars/avatar-14864.jpg

Data rejestracji: 26-12-2007
Postów: 5.090
Klan: White_Dragons (D_F)
Kraina: Necropolia II
Skąd: Kalisz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Naprawdę fajna strona, miło łechce Big Grin bo fajnie sobie zobaczyć kilka tabelek więcej Smile
Fajnie było by to przykleić żeby nie zaginęło w spamie Smile

__________________

05-05-2009 09:55 adagio jest offline Szukaj postów użytkownika: adagio Dodaj adagio do Listy kontaktów
Ultral
Full Member


Data rejestracji: 11-11-2008
Postów: 64
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

genialna rzecz! Sam prowadziłem klan przez jakiś czas i wiem, że jest to super ułatwienie dla lidera. Zrób zmiany tak jak napisał Konrad i na pewno nie będzie zabronione a dużlo ludzi będzie z tego korzystało.

Pozdrawiam.

__________________
Ten tekst mnie zniszczył:

"Masz mózg, czy oddałeś go swojemu psu?"
05-05-2009 14:07 Ultral jest offline Szukaj postów użytkownika: Ultral Dodaj Ultral do Listy kontaktów
Pitko
Full Member


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 57

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pitko
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Za przyklejenie sie nie obrażę Pleased

Dziękuję Konradowi za wypowiedź i oficjalne pozwolenie na działalność Smile
5stron /sec samo wyszło. Tyle wychodzi bez ograniczeń, ale jest to rozłożone na 9 serwerów.
Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale wprowadzę ograniczenie. Update będzie trwał dłużej, no ale.
Update startuje dokładnie o 2 w nocy.

cytat:
qqlele02 napisał(a)
moim zdaniem najlepiej bedzie pobierac dane po 4 (w czasie przerwy technicznej) inaczej dzialasz wbrew regulaminowi.

I. Zabrania się wpływania przy pomocy urządzeń, bądź programów na przebieg gry oraz funkcjonowanie serwera w inny sposób niż jest to przewidziane przez autorów gry.

III. Zabrania się korzystania z serwisu BloodWars inaczej niż przy użyciu przeglądarki internetowej.


Widać, że nie czytasz uważnie.... danse są pobierane ze stron profili graczy. W trakcie przerwy technicznej nie ma takiej możliwości. Strony te są niedostępne. Widnieje komunikat "trwa tworzenie kopi zapasowej. Przyblizony czas... bla bla bla"

Ad. 4.I
Update dla prawie pól tys osób trwał 2min.
Jak pisałem, w dni nierobocze w godzinach wieczornych jednocześnie na jednym serwerze gra prawdopodobnie nawet kilka tys graczy (tego nie wiem, ale nie trudno to przewidzieć), którzy razem w jednej sekundzie pobierają nie 5 a tysiąc stron.
Tak więc raz na 4 dni pobranie 5 stron w ciagu 1sec nie powinno nadwyrężyć servera BW, a na pewno wpłynąć na działanie gry. Zwlaszcza, że to nie jest 5 stron z jednego servera. Rozłozone w zasadzie losowo między 9.

Ad. 4.III
Dane z serwerów ściągane są przy pomocy file_get_contents czyli wykonywane jest normalne pełne zapytanie o stronę poprzez adres http
Robi to wprawdzie serwer, a nie ja przez przeglądarkę i w pewnym sensie moznaby nazwać to BOTem, ale z racji, że nie wpływa on na samą grę, nie powinno to nikomu wadzić.

Goompas:
nom, a możesz oficjalnie podać nam adres? Tak, żeby każdy gracz mógł z tego korzystać?
Są tablice w *.xls w ilościach dowolnych, kilka stronek też, ale labo nie działają, albo mają hasło, albo są ubogie w połaczenia, albo tak jak BW Combinations nie mają dość istotnej funkcji o której wyżej pisałem.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Pitko: 05-05-2009 16:27.

05-05-2009 16:26 Pitko jest offline Szukaj postów użytkownika: Pitko Dodaj Pitko do Listy kontaktów
acolt
Triple Ace


Data rejestracji: 14-10-2007
Postów: 154
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

swietny pomysl dla maniakow statystyk wszelakich (jak ja Tongue )
3mam kciuki za rozwoj i za powodzenie i ciesze sie ze bw team jest przychylny Wink

__________________
r3 : acolt(inactive)
r17 : acolt
06-05-2009 16:15 acolt jest offline Szukaj postów użytkownika: acolt Dodaj acolt do Listy kontaktów
Strony (7): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Traker statystyk BW -automat do zapisywania statystyk

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH