Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Czy w regulaminie brakuje słówka "lub"- czyli nowe zasady stylistyki i logiki » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Czy w regulaminie brakuje słówka "lub"- czyli nowe zasady stylistyki i logiki 9 Ankieta - średnia ocena: 8,009 Ankieta - średnia ocena: 8,009 Ankieta - średnia ocena: 8,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Początek dyskusji:

Shizune, Ruthwen


cytat:
Sejan napisał(a)
Cena aksamitnych szortów rzezimieszka w ostatnich miesiącach wahała się w granicach kż, czasem mniej. Raz poszły dużo drożej, ale aukcja została zgłoszona przez sprzedawcę, a nadwyżka zlikwidowana. Ty wyskoczyłeś z ofertą kd, wpychając się na ustawiony push pomiędzy Shizune, a BRIANK przepłacając za przedmiot jakieś min. 5-10 razy. Wystarczająco rzeczowo?

Niedokońca, bo jeśli mam kaprys przepłacić to moja sprawa, a że cena była taka a nie inna to nie moja sprawa. Nie wiem ile co kosztuje bo mnei to nie interesuje, jak mi coś jest potrzebne to to kupuję i tyle.
Push, może i był ale niezamierzony. Więc proszę o zdjęcie tego bloka.

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic
11-06-2009 20:20 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ruthwen napisał(a)
cytat:
Sejan napisał(a)
Cena aksamitnych szortów rzezimieszka w ostatnich miesiącach wahała się w granicach kż, czasem mniej. Raz poszły dużo drożej, ale aukcja została zgłoszona przez sprzedawcę, a nadwyżka zlikwidowana. Ty wyskoczyłeś z ofertą kd, wpychając się na ustawiony push pomiędzy Shizune, a BRIANK przepłacając za przedmiot jakieś min. 5-10 razy. Wystarczająco rzeczowo?

Niedokońca, bo jeśli mam kaprys przepłacić to moja sprawa, a że cena była taka a nie inna to nie moja sprawa. Nie wiem ile co kosztuje bo mnei to nie interesuje, jak mi coś jest potrzebne to to kupuję i tyle.
Push, może i był ale niezamierzony. Więc proszę o zdjęcie tego bloka.


Kaprys, to twoja sprawa, ale dostaniesz za to bana i to jest moja sprawa. Przeczytaj regulamin, bo mam wrażenie, że Ci umknął. Nie ma czegoś takiego jak "niezamierzony push". Push identyfikuje się jedynie na podstawie odchylenia od ceny rynkowej, bo to jestem w stanie zweryfikować. To czy zrobiłeś to zamierzenie czy nie, nie ma kompletnie żadnego znaczenia, bo na poparcie masz tylko swoje słowo, a to jest nieweryfikowalne Wink . Wszystko jest ładnie opisane w regulaminie Wink

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




11-06-2009 20:30 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to pokaż mi w regulaminie jakie jest procentowe odchylenie od ceny rynkowej i czym ona jest determinowana, bo chciałbym wiedzie czego sie trzymacie. Cena w ciągu ostatniego x czasu też jest nieweryfikowalna bo możesz sobie tylko średnią z niej wyciągnąć, a nie podasz mi z niej wartości danego przedmiotu, bo to jest indywidualne dla gracza.
czekam na dane z regulaminu o które prosłem wcześniej


edit
jak chcesz sie zasłaniać regulaminem:
cytat:
Push/pull to:
a. notoryczne przekazywanie przedmiotów oraz punktów z jednego konta na inne, w efekcie powodujące ponad normalny rozwój danej postaci,
b. atakowanie własnych postaci oraz ustawianie wyniku starcia,
c. ustawianie wyników transakcji handlowych. Identyfikowane jako transakcje, w których wartość transakcji znacząco odbiega od rynkowej wartości przedmiotów.
d. Push - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu.


punkt d:
Jako że brak tam słówka "lub" muszą być spełnione wszystkie 3 podpunkty - a, b, c
U mnie nie są spełnione
wniosek:
1. Macie źle napisany regulamin
2. Przydzielacie bany wg własnego widzinamsię, zasłaniając się regulaminem, który jest zły, bo działa na waszą niekorzyść

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ruthwen: 11-06-2009 20:49.

11-06-2009 20:37 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oczywiście Wink Indywidualnie dla gracza Wink Np: Ten item jest dla mnie warty 10 razy więcej niż według ceny rynkowej, bo to przedmiot od mojego kumpla, a ja kończę grę i mi te kamyki już potrzebne nie będą Wink . Genialne Wink

Procentowego odchylenia od ceny rynkowej nie ma w regulaminie i nigdy nie będzie, zwłaszcza na Morii gdzie system płatniczy opiera się na bardzo specyficznej walucie jaką są kamyki. Jest za to system zgłaszania ofert, w których otrzymałeś zbyt wysoką ilość kamienie w stosunku do ceny rynkowej. Zgrubnie praktycznie każdy może oszacować czy za item dostał za dużo, czy nie, a jeśli nie jest pewien to także zgłasza. W tym momencie nie trzeba się przejmować banami. Źle trafiłeś, bo kolega akurat się pushował i aukcji nie zgłosił, ale sam jesteś sobie winien, bo jak by regulamin nie był skonstruowany, to twoja oferta grubo odbiegała od ceny rynkowej jakkolwiek byś tego nie liczył.

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




11-06-2009 21:01 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale w dalszym ciągu ban nie jest zgodny z regulaminem, a że jest on napisany tak a nie inaczej to sorry, ale banan mi się nie należy, bo wg regulaminu którego powineineś się i Ty trzymać nie spełniam założeń w postaci spełnienia podpunktu a, b i c
A nie spełniam ich dlatego, że nie ma tam magicznego słówka "lub", o czym pisałem wcześniej
Jeśli tamten kolo spełnia wszystkie 3, luzik, ale ja nie

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ruthwen: 11-06-2009 21:16.

11-06-2009 21:11 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

podpunktu a, b LUB c jak już Wink . Łapiesz się pod c)

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




11-06-2009 21:15 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wskaż mi w regulaminie słówko "LUB"
Pisałem już o tym wcześniej, nie ma go, więc jest tam "i"

I nie zgodzę się że jak są w podpunktach to jest lub, bo zwrot "od a do c" determinuje wymóg spełnienia wszystkich 3 warunków (matematyka i logika kolego)

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ruthwen: 11-06-2009 21:18.

11-06-2009 21:17 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"i" też tam nie ma, a nawet jakby było to podpunkt d) i tak definiuje tylko stronę odnoszącą korzyść, a nie warunek zakwalifikowania przewinienia. A za każdy podpunkt z osobna należą się bany.

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




11-06-2009 21:25 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Lilith_
Junior Member


Data rejestracji: 05-10-2008
Postów: 10
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria II
Skąd: Tam gdzie kończy się logika

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"Push - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu". To stwierdzenie mówi AND a nie OR jeśli macie problem z rozumieniem tak prostych i logicznych rzeczy jak logika bool'a to już nie problem graczy. Jeśli chcielibyście aby było OR a nie AND to trzeba było napisać "Push - sytuacja opisana w dowolnym z powyższych podpunktów, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu".

Pozdrawiam

__________________
Go or Die SEMPER FI

Notoryczny dysortografik nie zwracać uwagi na błędy
11-06-2009 21:26 Lilith_ jest offline Szukaj postów użytkownika: Lilith_ Dodaj Lilith_ do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

masz rację, podpunkt d definiuję stronę odnoszącą korzyść, ale nie tylko, bo działą w połączeniu z podpinktami a, b oraz c, co definiuje logika matematyczna wraz ze składnią tego zdania

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic
11-06-2009 21:28 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To popatrz na na samą górę paragrafu:

cytat:
Push/pull to:
a. notoryczne przekazywanie przedmiotów oraz punktów z jednego konta na inne, w efekcie powodujące ponad normalny rozwój danej postaci,
b. atakowanie własnych postaci oraz ustawianie wyniku starcia,
c. ustawianie wyników transakcji handlowych. Identyfikowane jako transakcje, w których wartość transakcji znacząco odbiega od rynkowej wartości przedmiotów.
d. Push - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu.
e. Pull - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący niżej w rankingu.


Tak więc każdy z podpunktów kwalifikuje się pod kategorię "Push/pull". Z tym, że od podgrupy "push" łapią się sytuacje gdy korzyść odnosi silniejszy w rankingu, a "pull" gdy korzyść odnosi ten niżej.

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




11-06-2009 21:34 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W takim razie dalej nie mogę dostać bana za push bo push to punkty a,b,c,d
Mogę co najwyżej za ustawianie transakcji, a biorąc pod uwagę że nie znam tamtego gracza ani się z nim nie kontaktowałem to też tego ustawianiem nazwać nie można, chociaż... inny gracz mnie prosił żebym mu je kupił... ale to chyba nie jest ustawianie prawda?
Egro: nadal nie wiem za co dostałem banana.

A Pani Lilith_ ma rację, i za to właśnei dostała upomnienie?

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ruthwen: 11-06-2009 21:39.

11-06-2009 21:38 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Lilith_
Junior Member


Data rejestracji: 05-10-2008
Postów: 10
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria II
Skąd: Tam gdzie kończy się logika

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oj jak najbardziej na temat i cieszę się że mam uważnych słuchaczy a teraz proponuje przeczytać jeszcze parę razy to i jednak zobaczyć, że podpunkt e i d nie są rozpatrywane oddzielnie od podpunktów a do c a jeśli są to wg tego co jest napisane nie jest to poprawne.

__________________
Go or Die SEMPER FI

Notoryczny dysortografik nie zwracać uwagi na błędy
11-06-2009 21:40 Lilith_ jest offline Szukaj postów użytkownika: Lilith_ Dodaj Lilith_ do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ruthwen widzę, że nie tylko regulamin gry u ciebie leży Wink

Regulamin Pręgierza

Ehh widzę, że z tą logiką wcale tak mocno nie stoisz jak Ci się wydaje. No to przejdźmy na prostsze przykłady:

cytat:
Krowy brzydkie/ładne to :
a) krowy całe białe
b) krowy całe czarne
c) krowy łaciate
d) krowy ładne to wszystkie opisane w punktach od a do c, wyglądające ładnie
e) krowy brzydkie to wszystkie opisane w punktach od a do c, wyglądające nieładnie


Czy w tym momencie, żeby krowę móc zakwalifikować do grupy ładnych lub brzydkich musi być ona jednocześnie biała czarna i łaciata? bo według waszej logiki musi.

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




11-06-2009 21:50 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Lilith_
Junior Member


Data rejestracji: 05-10-2008
Postów: 10
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria II
Skąd: Tam gdzie kończy się logika

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A według logiki Sejan.

Dom ładny/brzydki to:
a) budynek posiadający fundamenty
b) dach
c) okna
d) domy ładne to wszystkie opisane w punktach od a do c, wyglądające ładnie
e) domy brzydkie to wszystkie opisane w punktach od a do c, wyglądające brzydko

Według Ciebie to domy ładne brzydkie nie ważne nie muszą posiadać wszystkich tych cech mogą być bez fundamentów lub dachu lub okien.

I tak się możemy przekomarzać do końca banu dla Ruthwena czyli jeszcze niecały tydzień, albo można mu go zakończyć wcześniej z racji tego że jest postronnym graczem w tej całej aferze i dostało się mu rykoszetem przy zabawie wymienionych na początku tematu ludzi. To nie jego obowiązkiem jest zgłoszenie tego faktu tylko osoby od której kupił te szorty. Poza tym problemu by nie było gdyby tak jak na neckro i na mori można było robić pożyczki więc jeśli ktoś ma dostać bana to chyba ja bo to mi te szorty są potrzebne i na moją prośbę były zakupione.

__________________
Go or Die SEMPER FI

Notoryczny dysortografik nie zwracać uwagi na błędy
11-06-2009 22:03 Lilith_ jest offline Szukaj postów użytkownika: Lilith_ Dodaj Lilith_ do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przede wszystkim nei wiem po co do mnei pijesz w sprawie regulaminu pręgierza, nie wiem u kogo logika leży, ale wygląda że nie u mnie.
Sprawa wygląda tak:
cytat:
Push/pull to:
a. notoryczne przekazywanie przedmiotów oraz punktów z jednego konta na inne, w efekcie powodujące ponad normalny rozwój danej postaci,
b. atakowanie własnych postaci oraz ustawianie wyniku starcia,
c. ustawianie wyników transakcji handlowych. Identyfikowane jako transakcje, w których wartość transakcji znacząco odbiega od rynkowej wartości przedmiotów.
d. Push - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu.
e. Pull - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący niżej w rankingu.

W cytacie powyżej mamy 2 definicje słów push i pull, z natury rzeczy oraz prawa, definicja świeższa (późniejsza) jest przyjmowana za tą właściwą. W tym przypadku definicja słówka push to punkt d, a definicja słówka pull to punkt e.

Masz rację, nie ma tam nigdzie słowa "lub", ale zwrot "sytuacja opisana w podpunktach od a do c" wyraźnie sugeruje, że muszą być spełnione podpunkty "a do c".
Nie zapominajk że ten regulamin został stworzony na podstawie prawa handlowego, czym zresztą kieruje się również ta gra, a zgodni z nim sprawy, które nie znajdują poparcia w regulaminie (a ta nie znajduje) oraz przepisach, rozstrzygane są na korzyść konsumenta (klienta), którym jestem ja.

BTW. Nie ma brzydkich krów, są tylko czyste i brudne, wszystkie krowy są ładne, przynajmniej wg mnie.

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic
11-06-2009 22:06 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
ASPEN
Newbie


Data rejestracji: 13-08-2008
Postów: 5
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Widze ze nasz kochany admin zna się na krowach Big Grin wcale w to nie wątpie Big Grin ale na gospodarce rynkowej ni huhu Big Grin nie przecze ze Ruthwen rzeczywiście przepłacił ale nie jest to jakaś strasznie znacząca kwota na tym etapie gry jesli mozesz to przesledz swoim czujnym admińskim okiem pozostałe jego transakcje i myśle ze pozbędziesz się podejrzeń co do jego osoby po prostu w tym momencie były mu potrzebne jako składnik czy coś w tym rodzaju

poprosze od razu o ostrzeżenie Big Grin bo od razu poczułem się jak w wojsku gdzie za każdy wyrażony pogląd w jakiejkolwiek sprawie dmuchałem po 20 pompek a jak widze ty stosujesz podobne metody rotfl mam na mysli Lilith_

a tak serio Wink pomyśl o sróceniu lub anulowaniu baniaka bo przecież zdajesz sobie sprawe ze chłopak niewiele zawinił a po prostu został wmanewrowany w jakąś chorą akcje dwóch panów pushmenów Roll Eyes
11-06-2009 22:09 ASPEN jest offline Szukaj postów użytkownika: ASPEN Dodaj ASPEN do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przeczytaj to co napisałem wyżej i przemyśl to.
Ja teraz idę w kimono, ale jutro będę w pracy to mi się pewnie będzie nudzić, więc tutaj zajżę Smile

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic
11-06-2009 23:02 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Lilith_ napisał(a)
A według logiki Sejan.

Dom ładny/brzydki to:
a) budynek posiadający fundamenty
b) dach
c) okna
d) domy ładne to wszystkie opisane w punktach od a do c, wyglądające ładnie
e) domy brzydkie to wszystkie opisane w punktach od a do c, wyglądające brzydko

Według Ciebie to domy ładne brzydkie nie ważne nie muszą posiadać wszystkich tych cech mogą być bez fundamentów lub dachu lub okien.

I tak się możemy przekomarzać do końca banu dla Ruthwena czyli jeszcze niecały tydzień, albo można mu go zakończyć wcześniej z racji tego że jest postronnym graczem w tej całej aferze i dostało się mu rykoszetem przy zabawie wymienionych na początku tematu ludzi. To nie jego obowiązkiem jest zgłoszenie tego faktu tylko osoby od której kupił te szorty. Poza tym problemu by nie było gdyby tak jak na neckro i na mori można było robić pożyczki więc jeśli ktoś ma dostać bana to chyba ja bo to mi te szorty są potrzebne i na moją prośbę były zakupione.


No jeśli według Ciebie do kategorii domów łapią się dachy i okna, to ja jednak pozostanę przy swojej logice Wink

Możemy się przekomarzać dalej, ale nie jest to najmądrzejsza rzecz jaką możesz zrobićWink . Po pierwsze - piszesz bzdury, po drugie - sprawa Ciebie nie dotyczy i każdy kolejny post w tym temacie będzie owocował ostrzeżeniem. 5 ostrzeżenie = ban. Chcesz podyskutować o logice - załóż sobie temat w misz-maszu, z chęcią włączę się do dyskusjiWink

Ustalając długość bana dla Ruthwena wziąłem pod uwagę także aspekt, iż niekoniecznie musiał uczestniczyć w ustawce pomiędzy oboma zbanowanymi na stałe, dlatego dostał bana tygodniowego a nie np. dwutygodniowego czy stałkę.

cytat:
Ruthwen napisał(a)
Przede wszystkim nei wiem po co do mnei pijesz w sprawie regulaminu pręgierza,


Ehhh załamać się można...

cytat:
Ruthwen napisał(a)
A Pani Lilith_ ma rację, i za to właśnei dostała upomnienie?


Już wiesz dlaczego?

cytat:
Ruthwen napisał(a)
Masz rację, nie ma tam nigdzie słowa "lub", ale zwrot "sytuacja opisana w podpunktach od a do c" wyraźnie sugeruje, że muszą być spełnione podpunkty "a do c".
Nie zapominajk że ten regulamin został stworzony na podstawie prawa handlowego, czym zresztą kieruje się również ta gra, a zgodni z nim sprawy, które nie znajdują poparcia w regulaminie (a ta nie znajduje) oraz przepisach, rozstrzygane są na korzyść konsumenta (klienta), którym jestem ja.

BTW. Nie ma brzydkich krów, są tylko czyste i brudne, wszystkie krowy są ładne, przynajmniej wg mnie.


Normalnie jak grochem o ścianę...
Zwrot "sytuacja opisana w podpunktach od a do c" bynajmniej nie warunkuje , że muszą być spełnione wszystkie 3 na raz, żeby można było mówić o złamaniu regulaminu. Żeby twoja interpretacja byłą poprawna zapis powinien wyglądać tak: "d. Push - sytuacja, w której spełnione są wszystkie podpunkty od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu." , a wygląda tak:
"d. Push - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu." Nie ma tu ani słowa o tym, że wszystkie punkty muszą być spełnione naraz. Myślałem, że przykład z krowami powinien dotrzeć do każdego, ale niestety przeceniłem Cię. Spróbuj przeczytać go jeszcze raz i do niego się ustosunkuj, bo póki co twoje argumenty sprowadzają się do "zwrot wyraźnie sugeruje" choć tak naprawdę nie napisałeś dlaczego sugeruje tak wyraźnie. Ja Ci przedstawiłem analogiczny przykład, odnieś się do niego.





cytat:
ASPEN napisał(a)
Widze ze nasz kochany admin zna się na krowach Big Grin


Po pierwsze nie Admin, a OP, a na krowach faktycznie się znam, wiem że są białe, czarne i łaciate- ekspert ze mnie Wink .

cytat:
poprosze od razu o ostrzeżenie Big Grin bo od razu poczułem się jak w wojsku gdzie za każdy wyrażony pogląd w jakiejkolwiek sprawie dmuchałem po 20 pompek a jak widze ty stosujesz podobne metody rotfl mam na mysli Lilith_


Pręgierz nie jest miejscem do wygłaszania swoich poglądów w nieswojej sprawie. Masz całą masę innych działów, w których możesz sobie swobodnie po wygłaszać poglądy i opinię.

cytat:
a tak serio Wink pomyśl o sróceniu lub anulowaniu baniaka bo przecież zdajesz sobie sprawe ze chłopak niewiele zawinił a po prostu został wmanewrowany w jakąś chorą akcje dwóch panów pushmenów Roll Eyes


Po pierwsze nie został wmanewrowany, tylko sam się wmanewrował na własne życzenie i przez własną bezmyślność, po drugie dostał tylko 7 dni, więc przy wyznaczaniu kary wziąłem też pod uwagę czynniki łagodzące.

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




11-06-2009 23:29 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
d. Push - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu.

Jeśli opisujesz jakąś sytuację w podpunktach to przyjmujesz w założeniach, że wszystkie podpunkty miały miejsce. Taka jest niestety stylistyka języka polskiego, kolego, i tego nie zmienisz choćbyś bardzo chciał.
I stąd właśnie zwrot "wyraźnie sugeruje".
I do tego się cały czas moje argumenty odnoszą, źle ułożonego stylistycznie regulaminu. W związku z czym, nie mam skrupułów wykorzystywać jedo nieścisłości na swoją kożyść - zdjęcie bana.

No i w końcu wiem o czym pisałeś z regulaminem pręgierza, nie było tak od razu?
W końcu nie wszycy są tak inteligentni i nieomylni jak Ty. Wink

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ruthwen: 12-06-2009 08:00.

12-06-2009 07:59 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Jeśli opisujesz jakąś sytuację w podpunktach to przyjmujesz w założeniach, że wszystkie podpunkty miały miejsce. Taka jest niestety stylistyka języka polskiego, kolego, i tego nie zmienisz choćbyś bardzo chciał.


Doprawdy? Taka jest stylistyka?

1.Przestępstwo to:
a) kradzież
b) rozbój
c) morderstwo
d) gwałt

Czytając taki punkt o przestępstwie, logicznym jest dla Ciebie założenie, że żeby je popełnić ktoś musi jednocześnie okraść, pobić, zabić i zgwałcić ofiarę? (niekoniecznie w tej kolejności). Brniesz coraz głębiej Roll Eyes

cytat:
I do tego się cały czas moje argumenty odnoszą, źle ułożonego stylistycznie regulaminu. W związku z czym, nie mam skrupułów wykorzystywać jedo nieścisłości na swoją kożyść - zdjęcie bana.


Twoje argumenty odnoszą się do tego, że WEDŁUG CIEBIE jest stylistycznie źle ułożony. Z tym że te twoje zasady stylistyki wysysasz z palca nie podpierając tego żadnymi argumentami. Równorzędną argumentacją byłoby "bo gwiazdy tak mówią" Roll Eyes

cytat:
No i w końcu wiem o czym pisałeś z regulaminem pręgierza, nie było tak od razu?
W końcu nie wszycy są tak inteligentni i nieomylni jak Ty. Wink


W sumie można było tak od razu... eeem poczekaj, przecież odpowiedziałem Ci od razu po twoim pytaniu Roll Eyes

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




12-06-2009 10:32 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Apolla
Triple Ace


images/avatars/avatar-23857.jpg

Data rejestracji: 13-02-2008
Postów: 226
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sejan napisał(a)
Doprawdy? Taka jest stylistyka?

1.Przestępstwo to:
a) kradzież
b) rozbój
c) morderstwo
d) gwałt

Czytając taki punkt o przestępstwie, logicznym jest dla Ciebie założenie, że żeby je popełnić ktoś musi jednocześnie okraść, pobić, zabić i zgwałcić ofiarę? (niekoniecznie w tej kolejności). Brniesz coraz głębiej Roll Eyes



I tutaj Was ma rotfl

Nie mogłam sie powstrzymac.. dziękuje za ostrzeżenie Big Grin

__________________
anioły też czują..

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Apolla: 12-06-2009 11:02.

12-06-2009 11:01 Apolla jest offline Szukaj postów użytkownika: Apolla Dodaj Apolla do Listy kontaktów
Kaczor_Donald
Full Member


Data rejestracji: 02-03-2009
Postów: 72

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dobra. napisz mi poprostu czy nie moglbys mi oddac konta .. nie wiem ... za tydzien albo jeszcze szybciej .... 30 dni nie wytrzymam

__________________
R1-Slayer

Polecam grafika Talerz-jest naprawdę świetny ;P

Sprzedam : Leg. Dsk.Demoniczną Pałkę Męstwa - 14k
12-06-2009 12:53 Kaczor_Donald jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaczor_Donald Dodaj Kaczor_Donald do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaczor_Donald napisał(a)
dobra. napisz mi poprostu czy nie moglbys mi oddac konta .. nie wiem ... za tydzien albo jeszcze szybciej .... 30 dni nie wytrzymam


Oddać? Ale ja Ci go przecież nie zabrałem Wink

30 dni to minimalny okres po którym możesz odwołać się od bana stałego.

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




12-06-2009 13:18 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Kaczor_Donald
Full Member


Data rejestracji: 02-03-2009
Postów: 72

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dobra. sory .. nie oddac .. tylko odblokowac ... lepiej ?

__________________
R1-Slayer

Polecam grafika Talerz-jest naprawdę świetny ;P

Sprzedam : Leg. Dsk.Demoniczną Pałkę Męstwa - 14k
12-06-2009 14:10 Kaczor_Donald jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaczor_Donald Dodaj Kaczor_Donald do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Już Ci odpowiedziałem przecież.

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




12-06-2009 15:36 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

OK. Wróciłem, niestety przechodząca burza sprawiła że się jednak w pracy nie nudziłem więc nie miałem czasu.
Przede wszystkim kradzież to nie przestępstwo tylko wykroczenie, przestępstwem staje się dopiero od ustalonej wartości tak dla ścisłości.
A stylistyka jest zła z tego powodu który ci już wyjaśniłem wcześniej - jak masz 2 defnicje to przyjmujesz tą późniejszą czyli punkty d i e, w przykładzi którycm chciałeś mnie zmieszać brakuje właśnie punktów zawierających wszystkie (bądź część) z wcześniejszych podpunktów, więc przykład, którym podobno "nas masz", jest nietrafiony, czekam na kontynuację Smile

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic
14-06-2009 12:49 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

O tym jakim jesteś "szpecem" od stylistyki i jak tworzysz nowe zasady na własny użytek wykazałeś bardzo wyraźnie tym zdaniem:
cytat:
Jeśli opisujesz jakąś sytuację w podpunktach to przyjmujesz w założeniach, że wszystkie podpunkty miały miejsce. Taka jest niestety stylistyka języka polskiego, kolego, i tego nie zmienisz choćbyś bardzo chciał.

Przykład z przestępstwami był tylko po to, żeby pokazać jakie bzdury gadasz. Zresztą w zakresie prawa też masz mierne pojęcie(przynajmniej w zakresie jego interpretacji), choć chcesz uchodzić za wyrocznię.

cytat:
Przede wszystkim kradzież to nie przestępstwo tylko wykroczenie, przestępstwem staje się dopiero od ustalonej wartości tak dla ścisłości.


Tak się składa, że jest wręcz odwrotnie Wink Kradzież jest przestępstwem z definicji z wyjątkiem:
- "zaboru rzeczy dokonany nie w celu przywłaszczenia, lecz samowolnego użycia"(chyba że jest to pojazd mechaniczny)
- "Kradzież rzeczy, której wartość nie przekracza 250 zł"

I tylko w tych przypadkach jest kwalifikowana jako wykroczenie, co nie zmienia faktu, że całościowo jest kwalifikowana jako przestępstwo

cytat:
A stylistyka jest zła z tego powodu który ci już wyjaśniłem wcześniej - jak masz 2 defnicje to przyjmujesz tą późniejszą.


To kolejna bzdura wymyślona przez Ciebie na własny użytek. No ale skoro weszliśmy na grunt prawny, to podajmy przykład z kodeksu karnego:

cytat:
Art. 7. § 1. Przestępstwo jest zbrodnią albo występkiem.

§ 2. Zbrodnią jest czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 albo karą surowszą.

§ 3. Występkiem jest czyn zabroniony zagrożony grzywną powyżej 30 stawek dziennych, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności przekraczającą miesiąc.


Wedle twoich zabawnych interpretacji zbrodnia np. nie jest przestępstwem, bo jest definiowana dwa razy. Najpierw jako "przestępstwo", a później jako "czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 albo karą surowszą". No, a przecież jak występują dwie definicje, to przyjmujesz tylko tą drugą (szczegół, że się nie wykluczają, a uzupełniają, tak samo jak w regulaminie). Roll Eyes

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




14-06-2009 14:16 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Ruthwen
Member


Data rejestracji: 13-04-2008
Postów: 34
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ruthwen
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No to jedziemy od tyłu:

Nie odwracaj kota ogonem bo go to boli, w regulaminie nie ma słówka "albo" które jest tożsame z lub, które znajduje się w przytaczanym przez Ciebie przykładzie z przestępstwem. A co do spójników "i" oraz "lub" odsyłam do początku tematu, dokładniej do logiki Tongue
To co wyżej napisałem również obala Twój pogląd na moje wymyślanie bzdur jeśli chodzi o podwójne definicje: w przykładzie przez Ciebie podanym jest użyte precyzowanie, właśnie ze względu na słówko "albo", które wskazuje że przestępstwem jest zbrodnia lub występek, które charakteryzują się czymśtam (a idąc dalej za prawami Boole'a równierz to i to).
Zresztą jest tam definicja przestępstwa:
przestępstwo = zbrodnia v występek (v <-- lub //to dla osób które czytają a nie wiedzą o co chodzi)
zbrodnia = czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 albo karą surowszą.
występek = czyn zabroniony zagrożony grzywną powyżej 30 stawek dziennych, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności przekraczającą miesiąc.

Więc argumentacja ta do mnie nie trafia bo jest nijak związana z moeimi wcześniejszymi wywodami.

Kradzież: jeśli rozpatrujemy zjawisko kradzieży od najniższego pułapu (a ja tak właśnie robiłem), to kradzież jest wykroczeniem a nie przestępstwem, którym się staje po przekroczeniu 250, podanych przez Ciebie, złotych, zresztą tu wchodzi w grę nie tylko wartość przedmiotu, ale i szkodliwość społeczna. No ale nie o kradzieży ten temat... a może?
Ja bynajmniej nie chcę uchodzić za wyrocznię, bo nie wiem wszystkiego, z historii byłem noga Big Grin
I nie jestem też polonistą, ale czegoś tam w szkole mnie uczyli, co mi zresztą w znacznej części zostało.

P.S. Widziałeś kiedyś tyle postów w pręgierzu? I nawet temat znalazł się w "tych lepsiejszych" Wink

__________________
Uwaga, gryzie Wink

Forum społeczności ASG z Tarnowa i okolic

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez Ruthwen: 14-06-2009 21:58.

14-06-2009 21:52 Ruthwen jest offline Szukaj postów użytkownika: Ruthwen Dodaj Ruthwen do Listy kontaktów
Sejan
Emerytowany Mistrz Ciętej Riposty


images/avatars/avatar-11233.jpg

Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 7.293
Klan: O_o
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy do Ciebie w ogóle coś dociera? Rzucasz co chwilę jakimiś bzdurnymi założeniami, a jak udowadniam Ci, że trujesz od rzeczy, to po raz kolejny stwierdzasz, że nie o to Ci chodziło. Dyskusja z Tobą jest jałowa, bo kompletnie nie starasz się zrozumieć co się do Ciebie mówi. Nie chce mi się już na Ciebie tracić czasu, temat w całości przenoszę do działu Misz-Masz, może komuś innemu się będzie chciało bawić z twoją tautologią.

__________________

EX-Operator Serwerów r5, r10 i r11

Pożegnanie z OP




18-06-2009 10:54 Sejan jest offline Szukaj postów użytkownika: Sejan Dodaj Sejan do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Czy w regulaminie brakuje słówka "lub"- czyli nowe zasady stylistyki i logiki

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH