Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Czy łatwo graczom podłożyć "świnię"? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Czy łatwo graczom podłożyć "świnię"? 21 Ankieta - średnia ocena: 8,7121 Ankieta - średnia ocena: 8,7121 Ankieta - średnia ocena: 8,7121 Ankieta - średnia ocena: 8,71
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Kass_RH
Newbie


Data rejestracji: 05-12-2009
Postów: 4
Kraina: Necro Hardcore

Czy łatwo graczom podłożyć "świnię"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Późne dobry wieczór.

Najpierw nieco przydługi wstęp.

Gram już trochę na R8.
Jest fajnie. Trafił się bardzo zacny klan, a i ludzie, których poznałem przez forum/handel są bardzo przyjaźni. Ogólnie bardzo miły pomysł na serwer. Zatem chcę płacić i grać dalej.

Skoro jesteśmy przy pieniądzach...
W momencie uiszczania różnych należności (obligatoryjne premium plus usługi dodatkowe) "dzieje się" sporo czynności prawnych (że tak to nazwę). Czyli są strony umowy, jest konkretne zobowiązanie oraz odpowiedzialność każdej ze stron. I można dochodzić swoich praw. Nie tylko przez "błaganie" osób odpowiedzialnych, aby odblokowały konta, dały możliwość przeniesienia ekwipunku, odzyskania PR-ów i tak dalej.
I po co o tym piszę?

Już wyjaśniam. Zależy mi, konsumentowi, na uzyskaniu odpowiedzi na pytanie:

Jak chroni mnie system wewnętrznej sprawiedliwości i kontroli BW przed poniższym scenariuszem?

Ktoś kogoś nie lubi, ale w grze nie jest w stanie wiele zrobić. I ten ktoś zakłada konto na dowolnym zewnętrznym serwerze aukcyjnym (nie jest to jakaś straszna sztuka). A potem proponuje sprzedaż CUDZEGO konta. Jakaś miła cena "kup teraz", do tego chwytliwy opis aukcji i voila! - po cichu złamano regulamin gry.
Chwilę później ta sama osoba powiadamia administratorów gry o złamaniu §4 VII (chyba ten punkt) i próbie sprzedaży za realne pieniądze, co - jak cały świat MMORPG długi i szeroki - skutkuje natychmiastowym banem.

I tu zwracam się z pytaniem do "władzy".

Jak to weryfikujecie (ciągle pytam jako konsument), że nie jest to próbą skrajnie nieuczciwego wyeliminowania innego gracza, tylko rzeczywisty przekręt?
Co w sytuacji, gdy ktoś dostanie arcyniesprawiedliwego bana i jest zablokowany na x dni? Termin rozpatrzenia reklamacji wynosi 7 dni roboczych - na wysokich poziomach to czas trudny do odrobienia. A w dodatku człowiek będzie się szarpał za 100% niewinność.
Co wtedy? I dlaczego niewinny ma się tłumaczyć i tracić kasę?

Jednym zdaniem:
Na ile mogę czuć się pewnie (jako płacący za grę), że czyjaś nadgorliwość, brak rozeznania czy pochopne działanie nie zniszczy radości z wielu godzin "bloodwarsowania" oraz nie spowoduje wyrzucenia kasy w błoto (każdy dzień premium to przecież realna kwota)?

Dodam, że nie jest moim celem zaczynanie "zadymy", pisanie napinkowych tekstów itp.
Powodem mego postu jest chęć uzyskania zapewnienia, że administracja z należytą starannością podchodzi do spraw związanych z bezpieczeństwem i spokojem graczy. I jest opracowany system przeciwdziałania sytuacji, jaką opisałem powyżej - i uściślę, że nie pytam o kwestie zastrzeżone wyłącznie dla obsługi, tylko szukam potwierdzenia faktu, że szanuje się mój czas i pieniądze przeznaczone na grę.

Na koniec serdecznie pozdrawiam Ekipę BW i wszystkich grających oraz zapewniam o wyłącznie dobrej woli w momencie słania tego postu.

Kass_Rh
27-12-2009 01:39 Kass_RH jest offline Szukaj postów użytkownika: Kass_RH Dodaj Kass_RH do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie wiem za bardzo o co ci chodzi

jeżeli ktoś pisze, że sprzedaje konto to on dostaje bana
chyba, że konto (nie tej osoby) rzeczywiście jest sprzedawane to dostaje bana zarówno osoba pisząca o sprzedaży jak i konto o którym pisze

skoro nie będziesz sprzedawal konta a ktoś inny będzie pisał o sprzedaży twojego konta aby ciebie 'wkopać' to ty nie dostaniesz bana

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
27-12-2009 10:59 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
accelerator
Lord


images/avatars/avatar-9826.gif

Data rejestracji: 26-06-2008
Postów: 422
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

aż odkopałam :
sprawa kont na Allegro

chyba autorowi o to samo chodziło, ale ja też odpowiedzi nie otrzymałam ;-)

__________________
Babcia_Samo_Zlo

27-12-2009 11:06 accelerator jest offline Szukaj postów użytkownika: accelerator Dodaj accelerator do Listy kontaktów
Kass_RH
Newbie


Data rejestracji: 05-12-2009
Postów: 4
Kraina: Necro Hardcore

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kass_RH
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by C47
(ciach)
jeżeli ktoś pisze, że sprzedaje konto to on dostaje bana
chyba, że konto (nie tej osoby) rzeczywiście jest sprzedawane to dostaje bana zarówno osoba pisząca o sprzedaży jak i konto o którym pisze (ciach)

Jak rozumieć ostatnie zdanie? Bana dostaje prowokator ORAZ konto, które zostało wmanewrowane w prowokację? Czy ja to dobrze zrozumiałem?

Napiszę to jeszcze raz (taka "ostrożność procesowa"), bo za chwilę wydam na premium dla 3 kont (ciągle R8, huh).
I potem zrobię to samo, i znowu, aż do wyłączenia serwerów BW.

Proszę osoby odpowiedzialne za grę o udzielenie zapewnienia, że nie grozi mi bardzo łatwy do realizacji "pomysł", który uniemożliwi mi zabawę i spowoduje jakieś straty finansowe (proszę bez rozważań, czy xx gr. dziennie to dużo czy mało - nie w tym rzecz).

1) Ktoś szuka "zemsty" (powód dowolny). Ktoś ma kogoś dość w TOP 50. I temu podobne.
2) I wykorzystuje dowolny wiodący samodzielny serwer/portal aukcyjny - niepowiązany z BW.
3) Zakłada tam konto na babcię, dziadka, szwagra etc. Jest to dość proste i nie "naraża" specjalnie czyjejś tożsamości.
4) Wystawia aukcję, którą planuje przerwać po wystąpieniu określonego zdarzenia (o tym za chwilę).
5) Ta aukcja to mix linku referencyjnego, danych z napadów, danych ze szpiegowania, cokolwiek, co uwiarygodni, że jest się dysponentem konta.
5a) Nick na aukcji jest podobny/taki sam jak nick postaci w grze - bonusowy "uwiarygadniacz".
6) Ta sama osoba, po wystawieniu aukcji, informuje o tym obsługę BW - nie brak tu na forum takich zrywów. I czeka na powyższe zdarzenie, w tym przypadku - ban na konto. Wtedy usuwa/przerywa aukcję, a ewentualne negatywy wywołują jedynie pusty śmiech.

7) Ruch administracji BW.

I ja chcę - odnośnie do punktu 7 - wiedzieć, czy chronicie mnie wtedy jako Waszego klienta.

Piszę tego posta, jak do infolinii, BOK-u, tego typu punktów informacji.
Niezmiennie NIE jest moim zamiarem jakiś zadymiarski wybryk czy flamewar.
Po prostu nie chcę wydawać pieniędzy i wyszarpywać czasu dla BW, gdy całość może być (nie wiem tego!) zniweczona w tak nieskomplikowany sposób.

Mam nadzieję, że tylko teoretyzuję i buduję jakiś nierealny model.
Ufam, że bany nie są wydawane lekką ręką i admini przewidzieli sytuację jak wyżej, a także, że dobro użytkowników jest dla nich ważne.
Skoro BW jest działalnością komercyjną, a ja jestem konsumentem, to wierzę, że przysługuje mi należna ochrona.
I jakiś cwaniak (płci dowolnej) nie zafunduje mi bana przez założenie "lewej" aukcji z moją postacią - bo admin wie, jak dbać o dobro swoich klientów.
Zatem proszę o Waszą wypowiedź.

Ze szczerymi wyrazami szacunku i wdzięczności za serwer Hardcore. Smile

Kass_RH

@accelerator - dzięki za link. Nie chciałem robić reklamy serwisowi. Smile Poza tym, można przecież "wkopać" kogoś przez inne, równie znane miejsca sprzedaży w Sieci. Pozdrawiam.
27-12-2009 12:05 Kass_RH jest offline Szukaj postów użytkownika: Kass_RH Dodaj Kass_RH do Listy kontaktów
Molasar
Viking


Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 658

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
nie wiem za bardzo o co ci chodzi

jeżeli ktoś pisze, że sprzedaje konto to on dostaje bana
chyba, że konto (nie tej osoby) rzeczywiście jest sprzedawane to dostaje bana zarówno osoba pisząca o sprzedaży jak i konto o którym pisze

skoro nie będziesz sprzedawal konta a ktoś inny będzie pisał o sprzedaży twojego konta aby ciebie 'wkopać' to ty nie dostaniesz bana

Ce, bez obrazy, ale coraz częściej odnoszę wrażenie, iż nie rozumiesz prostych pytań (co sam zresztą, w zacytowanej wypowiedzi, potwierdzasz) udzielając jeszcze bardziej niezrozumiałych (gramatycznie i stylistycznie) odpowiedzi przypominających dialogi CEzarego rodem z "13. posterunku"Big Grin
A SOP jednak powienien być pomocny graczom, a nie na odwrót...

A więc po kolei...
1. Gracz, powiedzmy Zdzisiek, ma na forum i Rx konta o tym samym nicku, jednakże z jakichś powodów nie trawi gracza o nicku, powiedzmy Heniek, który za skórę był mu zalazł...
2. Postanowiwszy zemścić się na Heńku, Zdzisiek zakłada na np. Allegro konto o nicku (dla niepoznaki) Waldek, za pomocą którego wystawia na aukcję konto Heńka (wszystko oczywiście jest jak najbardziej uwiarygodnione odpowiednimi linkami, etc.)...
Kto w takim układzie dostaje bana - Zdzisiek czy Heniek, a może obajchytry - i za co...?chytry
Ciekawi mnie też czy jesteście w stanie potwierdzić że Waldek z Allegro, to Zdzisiek z BW niemający nic wspólnego z kontem Heniek...?chytry Zakładam że nie, bo jeśli moglibyście, to byłoby to już nielegalne, gdyż dane takie jak chociażby IP czy osobowe Allegro mogłoby przekazać TYLKO I WYŁĄCZNIE odpowiednim organom ścigania, a i to z nakazu prokuratorskiego...

Wynika z tego zatem, że każdy może spróbować wrobić każdego, kto kiedyś go wkur...zyłrotfl

__________________

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Molasar: 28-12-2009 17:03.

27-12-2009 16:15 Molasar jest offline Strona domowa Molasar Szukaj postów użytkownika: Molasar Dodaj Molasar do Listy kontaktów
Exhume
Triple Ace


Data rejestracji: 20-09-2006
Postów: 223
Klan: DATE

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zwlasnego doswiadczenia powiem:
dostaniesz bana prewencyjnego i sie tlumacz. na bw obowiazuje zasada administracji: damy bana, jak sie nei zacznei tlumaczyc tzn ze byl sluszny. niech udowodni swoja niewinnosc Smile

sytuacja taka jak tu wyzej przedstawiona miala juz miejsce. osoby sprzedawaly konta na allegro i po zgloszeniu dostawaly bana. nikt sie neiwysilal zeby choc pokorespondowac z kontami przez gre, lub wiarygodny namiar na jakis komunikator - taki ktory gracze sa wstanie powiazac z kontem. nie wnikam czy bany byly sluszne, napewno nie udowodniono zwiazku konta allegro z kontem na bw Smile .

__________________
Jesli cos wygram prosze o info w grze lub na PW.

w profilu lista przedmiotow na sprzedaz:

Exhume

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Exhume: 27-12-2009 17:30.

27-12-2009 17:28 Exhume jest offline Szukaj postów użytkownika: Exhume Dodaj Exhume do Listy kontaktów
Kass_RH
Newbie


Data rejestracji: 05-12-2009
Postów: 4
Kraina: Necro Hardcore

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kass_RH
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wierzę, że nie jest tak źle. Wink

Wierzę, że ludzie tu zatrudnieni szanują czas i pieniądze innych, bo ci "inni" to przecież ich chleb.

I wierzę, że działania są mierzone równą i sprawiedliwą miarą.
Bo zakładam, iż - przykładowo - gdyby któregoś z tutejszych pracowników pozbawiono np. darmowych minut, należnych odsetek czy czegokolwiek innego, co wynika z pakietów lojalnościowych i/lub dłuższego korzystania z dowolnej usługi, to poruszyliby oni niebo i ziemię, aby coś NIESPRAWIEDLIWIE zabranego odzyskać.

Teraz to moje postacie są "cienkie w uszach" i wątpię, aby komuś przeszkadzały, ale... podejrzewam, że istnieje możliwość zmarnowania - powiedzmy - czyjegoś roku gry.
Zatem ponawiam prośbę o udzielenie zapewnienia, że moje pieniądze i czas są dobrze lokowane, bo nie istnieje dość prosty (prostacki?) sposób, abym - NICZEGO nie świadomy - został pozbawiony dostępu do gry.

A wizja "tłumaczenia się" za swoje pieniądze jest dość zabawna.

Raz jeszcze przypomnę, że nie chcę prowokować, zadymiać, siać ferment. Nic z tych rzeczy.
Proszę jedynie o odpowiedź w ramach prawa konsumenta do uzyskania informacji - odpowiedź od osób odpowiedzialnych, która ma na celu ochronę moich pieniędzy.
Zakładam, że nie proszę o coś absurdalnego, że dobro klienta jest dla Was ważne.

Z wyrazami szacunku dla wszystkich, którzy tu pracują i bawią się.
Kass_RH
27-12-2009 18:21 Kass_RH jest offline Szukaj postów użytkownika: Kass_RH Dodaj Kass_RH do Listy kontaktów
uzurpator
Member


Data rejestracji: 28-12-2009
Postów: 25
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Z piekła

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

sprzedaż kont jest zabroniona niestety ja bym chyba nie ryzykował dobre koto jak kończysz gre to weż sobie urlop może kiedyś zaczniesz znowu grać o tak oddasz a jak ci przyjdze chęć grania to będziesz musiał grać od samego początku

__________________
R^:uskrzydlony1 R^:detektyw monk
29-12-2009 22:43 uzurpator jest offline Szukaj postów użytkownika: uzurpator Dodaj uzurpator do Listy kontaktów
Robin887
Forum Ace


images/avatars/avatar-20036.jpeg

Data rejestracji: 20-11-2007
Postów: 96
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Cidry

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
uzurpator napisał(a)
sprzedaż kont jest zabroniona niestety ja bym chyba nie ryzykował dobre koto jak kończysz gre to weż sobie urlop może kiedyś zaczniesz znowu grać o tak oddasz a jak ci przyjdze chęć grania to będziesz musiał grać od samego początku


Uzurpatorze, autorowi tematu raczej nie chodzi o sprzedaż konta Smile Tylko o w sumie łatwe (jeśli właściciel konta rzeczywiście dostanie o zgrozo bana) eliminowanie nieprzyjaciół Wink

__________________

29-12-2009 23:29 Robin887 jest offline Strona domowa Robin887 Szukaj postów użytkownika: Robin887 Dodaj Robin887 do Listy kontaktów
uzurpator
Member


Data rejestracji: 28-12-2009
Postów: 25
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Z piekła

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Robin887,może masz racje trochę nie w temat napisałem ale sam powiedz czy nie mam racji?

__________________
R^:uskrzydlony1 R^:detektyw monk
30-12-2009 10:17 uzurpator jest offline Szukaj postów użytkownika: uzurpator Dodaj uzurpator do Listy kontaktów
uzurpator
Member


Data rejestracji: 28-12-2009
Postów: 25
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Z piekła

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a jeżeli ktoś kogoś nie lubi i daje jego konto na np. Allegro.pl to powinien dostać bana ten który wystawił to konto na sprzedaż jak nie ma powodu na bana to ja mam "sprzedaż konta za prawdziwe pieniądze w realnym świecie"

__________________
R^:uskrzydlony1 R^:detektyw monk
30-12-2009 10:19 uzurpator jest offline Szukaj postów użytkownika: uzurpator Dodaj uzurpator do Listy kontaktów
kitten
Ex-Team


images/avatars/avatar-8225.jpg

Data rejestracji: 17-09-2006
Postów: 922
Klan: Saints
Kraina: Necropolia II
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

uzurpator, + 1 za multipost. używamy opcji "edytuj".

__________________
Odpowiadam tylko na PW napisane zgodnie z zasadami ich wysyłania.
(nie umiem tego jaśniej ująć)


30-12-2009 13:07 kitten jest offline Szukaj postów użytkownika: kitten Dodaj kitten do Listy kontaktów
Detektyw Monk
Junior Member


Data rejestracji: 30-12-2009
Postów: 10
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

według mnie sprzedaż kont za prawdziwe pieniądze a tym bardziej cudzych kont powinna być nagradzana banem stałym aby więcej nie kusiło do robienia podobnych rzeczy nikomu
30-12-2009 15:00 Detektyw Monk jest offline Szukaj postów użytkownika: Detektyw Monk Dodaj Detektyw Monk do Listy kontaktów
Molasar
Viking


Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 658

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No i coś nam SOP ucichł, już chyba się nie dowiemy kto wyłapie bana za w/w sytuację, pewnie wszyscy i "nie będzie niczego"Big Grin

__________________

30-12-2009 16:08 Molasar jest offline Strona domowa Molasar Szukaj postów użytkownika: Molasar Dodaj Molasar do Listy kontaktów
Małe_Wredne
Junior Member


Data rejestracji: 22-12-2009
Postów: 18
Kraina: Necropolia
Skąd: _EVN_

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

według mnie logiczny byłby taki scenariusz:

osoba próbująca sprzedać nie swoje konto ban

a jeżeli doszłoby do sprzedaży rzeczywiście i SOP wykryłby np gre z innego IP później to ban dla konta sprzedanego.


Skoro więc konto wciąż byłoby w rękach prawdziwego właściciela ( logowania ze stałego IP, brak zmian w mailu i haśle) to nie daoby się teoretycznie ukończyć transakcji sprzedaży.

Bo jak miałoby być sprzedane konto bez uwcześniejszego podania loginu i hasła?

__________________
ID: 139621
nick: Julianna2
30-12-2009 21:16 Małe_Wredne jest offline Szukaj postów użytkownika: Małe_Wredne Dodaj Małe_Wredne do Listy kontaktów
Valium
Newbie


images/avatars/avatar-23130.jpg

Data rejestracji: 16-12-2008
Postów: 8
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Fajny temat Smile szkoda, że nie ma odpowiedzi od adminów.
Dodam od siebie, że IP w każdej z sieci telefonicznej (neo, netia) ma przyznawane dynamicznie, więc powiązanie takiego kogoś z kontem jest niemożliwe. IP jest przyznawane z całej ogromnej puli IP danego operatora w danym obszarze i ban na zakres raczej nie kalkulowałby się adminom nawet jesli jakimś sposobem dostali by namiar od Allegro.
Jesli natomiast ktoś nie ma możliwości łączenia się przez neo czy netię to większość posiada telefony komórkowe i wystarczy utworzyć połaczenie modemowe z komputerem, żeby dostać się do neta pod całkowicie innym i również dynamicznie przypisywanym IP innym po każdym restarcie.

Więc jakim sposobem administracja może stwierdzić oszustwo i próbę wrobienia nielubianej osoby z gry?
Zawsze też przecież na takim allegro może wystawić aukcję osoba wogóle niezwiązana z BW znajomy/-a osoby która chce kogoś wrobić i w takim przypadku nie ma najmniejszego cienia podejrzenia na osobie, która faktycznie podkłada świnię.
02-01-2010 14:14 Valium jest offline Szukaj postów użytkownika: Valium Dodaj Valium do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Administracja ma jakis sposob na wykrycie polaczenia pochodzacego z tego samego kompa nawet pod innym IP. Kiedys to bylo dyskutowane.
02-01-2010 14:56
.:amator piwa:.
Junior Member


Data rejestracji: 01-01-2010
Postów: 15
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

administratorzy mogli by też się odzywać bo my gracze nie zdziałamy tu duzo a oni mają te swoje sekrety i mogę albo zablokować ip kompa albo jeszcze coś innego aby nie były te sytuacje powtarzane kolejny raz
02-01-2010 15:21 .:amator piwa:. jest offline Szukaj postów użytkownika: .:amator piwa:. Dodaj .:amator piwa:. do Listy kontaktów
Molasar
Viking


Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 658

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
profes79 napisał(a)
Administracja ma jakis sposob na wykrycie polaczenia pochodzacego z tego samego kompa nawet pod innym IP. Kiedys to bylo dyskutowane.

I co z tego, skoro nie mają szansy powiązać tego IP z kontem na Allegro...?
Czytałeś w ogóle mojego wcześniejszego posta...?chytry

__________________

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Molasar: 02-01-2010 16:40.

02-01-2010 16:38 Molasar jest offline Strona domowa Molasar Szukaj postów użytkownika: Molasar Dodaj Molasar do Listy kontaktów
Robin887
Forum Ace


images/avatars/avatar-20036.jpeg

Data rejestracji: 20-11-2007
Postów: 96
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Cidry

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z podanego linku do podobnego poprzedniego tematu widać, że ludzie odpowiedzi nie uzyskali. Myślę, że i ten temat zostanie bez odpowiedzi. Kto wyłapie bana? Dowiemy się tego tylko w jeden sposób Big Grin Aż ktoś wykręci nam taki numer Tongue

__________________

02-01-2010 16:52 Robin887 jest offline Strona domowa Robin887 Szukaj postów użytkownika: Robin887 Dodaj Robin887 do Listy kontaktów
NaTaNiEl!!!
Double Ace


images/avatars/avatar-10075.jpg

Data rejestracji: 27-07-2008
Postów: 136
Klan: Mroczny Legion
Kraina: Necropolia
Skąd: R1,R7,R10,R11

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pan Ce zapewne uświadomił sobie, że przez niego wielu graczy (konsumentów którzy płacili za grę, pozwalając w ten sposób wszystkim zatrudnionym ludziom przy grze, na zarobek) niesłusznie otrzymało wesolutkiego banana Smile

__________________

R11: Ryszarrd
02-01-2010 22:59 NaTaNiEl!!! jest offline Strona domowa NaTaNiEl!!! Szukaj postów użytkownika: NaTaNiEl!!! Dodaj NaTaNiEl!!! do Listy kontaktów
destr0yer
Lord


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 399
Klan: Be Ka
Kraina: Necropolia V
Skąd: Olsztyn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wg mnie czu konto zostalo sprzedane czy nie dosc latwo sprawdzic... Inna sprawa ze wszyscy wiemy, że sprzedaż kont jest zabroniona ... a skoro tak to również kupno. Nikt raczej nie zapłaciłby wiedzac ze i tak bana zaraz dostanie. Nie jestem pewny ale wydaje mi sie, że możesz zglosic sprzedaż nei swojego przedmiotu "wladzom" portalu
02-01-2010 23:30 destr0yer jest offline Szukaj postów użytkownika: destr0yer Dodaj destr0yer do Listy kontaktów
Valium
Newbie


images/avatars/avatar-23130.jpg

Data rejestracji: 16-12-2008
Postów: 8
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Inną sprawą jest też to, że po sprzedaży konta nowy własciciel nie musi koniecznie zmieniac nicku i maila... zapewne wielu z nas (graczy) ma po kilka skrzynek i patrząc na siebie niektóre postacie mogłem oddać razem z mailem, bo skrzynkę zakładałem jedynie na potrzeby utworzenia postaci w BW. W takiej sytuacji mozna oddać mail, a bez zmiany nicka się obejdzie, więc poza zmianą IP (co nie jest żadnym dowodem przejęcia postaci, bo mozna grać z domu, z pracy, ze szkoły łacząc się przez telefon, modem, czy kablówkę) teoretycznie wynika, że po pierwsze postać da się sprzedać bez ryzyka, a po drugie ktos może podłożyć świnkę, z której bardzo ciężko będzie się wytłumaczyć, a jeśli nawet się uda to i tak kilka dni na banie się posiedzi.
Napewno gdy ktos będzie uparty i poświęci całej akcji trochę czasu to może teoretycznie każdemu zepsuć grę.

Nadal brak opinii adminów, którą można interpretować jako brak możliwości wykrycia takich działań i ukarania naprawdę winnych osób.
03-01-2010 15:17 Valium jest offline Szukaj postów użytkownika: Valium Dodaj Valium do Listy kontaktów
r6-Valler
Junior Member


Data rejestracji: 18-12-2009
Postów: 24
Klan: ViVa_Lr
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Płock

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No a niestety wiele jest takich sytuacji i są one nie do wykrycia skąd C47, sushi, alo k_j mają wiedziec czy aukcja na allegro jest prawdziwa??
Niestety nie da się tego wykryc =/
03-01-2010 18:27 r6-Valler jest offline Szukaj postów użytkownika: r6-Valler Dodaj r6-Valler do Listy kontaktów
NotchJohnson
Member


images/avatars/avatar-19736.jpg

Data rejestracji: 24-06-2009
Postów: 33
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no coz na bw odwrotnie niz w realnym zyciu przestrzega sie zasady domniemania winy zamiast domniemania niewinnosci wszyscy rejestrujac sie w grze podpisujemy umowe w ktorej praktycznie zrzekamy sie jakichkolwiek praw do naszych kont i postaci (sa one wlasnoscia bwteam i moga oni sobie z nimi robic co im sie zywnie podoba) z reszta tak jest chyba w kazdej grze online
takze jedynym sposobem unikniecia takiej sytuacji jest chyba nie wkurzanie innych graczy dot ego stopnia aby postanowili wplatac nas w tak wredna intryge Tongue
20-01-2010 01:20 NotchJohnson jest offline Szukaj postów użytkownika: NotchJohnson Dodaj NotchJohnson do Listy kontaktów
Sprytny_Wąż
Junior Member


Data rejestracji: 21-12-2009
Postów: 19

RE: Czy łatwo graczom podłożyć "świnię"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kass_RH napisał(a)


Ktoś kogoś nie lubi, ale w grze nie jest w stanie wiele zrobić.

Na początku tego tematu jest też link do poprzedniego, który został, oczywiście, zamknięty

I tu zwracam się z pytaniem do "władzy".

Jak to weryfikujecie (ciągle pytam jako konsument), że nie jest to próbą skrajnie nieuczciwego wyeliminowania innego gracza, tylko rzeczywisty przekręt?
Co w sytuacji, gdy ktoś dostanie arcyniesprawiedliwego bana i jest zablokowany na x dni? Termin rozpatrzenia reklamacji wynosi 7 dni roboczych - na wysokich poziomach to czas trudny do odrobienia. A w dodatku człowiek będzie się szarpał za 100% niewinność.
Co wtedy? I dlaczego niewinny ma się tłumaczyć i tracić kasę?

Jednym zdaniem:
Na ile mogę czuć się pewnie (jako płacący za grę), że czyjaś nadgorliwość, brak rozeznania czy pochopne działanie nie zniszczy radości z wielu godzin "bloodwarsowania" oraz nie spowoduje wyrzucenia kasy w błoto (każdy dzień premium to przecież realna kwota)?

Dodam, że nie jest moim celem zaczynanie "zadymy", pisanie napinkowych tekstów itp.
Powodem mego postu jest chęć uzyskania zapewnienia, że administracja z należytą starannością podchodzi do spraw związanych z bezpieczeństwem i spokojem graczy. I jest opracowany system przeciwdziałania sytuacji, jaką opisałem powyżej - i uściślę, że nie pytam o kwestie zastrzeżone wyłącznie dla obsługi, tylko szukam potwierdzenia faktu, że szanuje się mój czas i pieniądze przeznaczone na grę.




Otóż, można zaszkodzić graczowi również w grze. Oto przykład:


kontynuuję temat

temat jest bardzo długi, więc streszczę:

Oskarżono mnie o nie oddanie klanowiczom pr po rozwiązaniu klanu, jako szefa klanu i skarbnika. Skargę złożyła osoba, która zasłużyła sobie w pełni na wyrzucenie z niego, na długo przed reorganizacją, a powolywala sie w skardze na fakt,ze klan juz nie istnieje, co bylo bzdura, bo klan tylko zmienil nazwe i szefa.
Dostałam stałego bana, zanim zdążyłam się wytłumaczyć.

Napisałam jednak, jak wygląda sytuacja i poprosiłam o odbanowanie konta, powołując się na przepis art 5 KC, ze skorzystanie z prawa podmiotowego przez skarzacego razaco naruszalo zasady wspolzycia spolecznego. Jako osoba wyrzucona z klanu i, co za tym idzie, nie stosujaca sie wielokrotnie do klanowych zasad, nie mial on zadnego roszczenia wobec klanu.
W tej samej sprawie i tonie wypowiedziała się też większość moich klanowiczów, wiec czekalam, az operator napisze: "ok, przepraszam, skracam bana do 7 dni np. za niezarejetrowanie reorganizacji klanu, co mnie wprowadzilo w blad"

Skutek byl zgola inny. Specjalnie dla mnie, post factum, zmieniono przepisy regulaminu, bedace zreszta od zawsze do tej pory martwa litera prawa ( poza wypadkami rzeczywistej likwidacji klanu, ale nie o tym tu mowa ).
W temacie, w ktorym walczylam o swoje prawa, zostalam obrazona przez operatora jako specjalista, jako kobieta i jako zona ( z opcji obrazenia mnie jako matki nie skorzystal - na tyle przyzwoitosci mu widac starczylo ).
Po 30 dniach od nalozenia na mnie bana odwolalam sie, odpowiedz operatora brzmiala "pozwij mnie Big Grin ", a superoperatora - ze moje zachowanie (jak rozumiem, brak pokory wobec decyzji ) nie zasluguje na odbanowanie.



a dzis moj maz, ktory bardzo dzielnie wspieral mnie, dostal bana na wszystkich swoich kontach w grze.
link:DrLecter ; r4Big Grin rLecterIV ; r6:Chaos ; r7Big Grin rLecter ; r10:Sprytna_Zmijka ; r11Big Grin rLecter

powod? recydywa na forum.
Fakty? swoim obecnym kontem poslugiwal sie od 23 grudnia 2009. Dlaczego bana dostal akurat dzis?

pan operator zechcial sie niedawno wyrazic: Panstwu juz dziekujemy.


Kwiatki proceduralne z rozwazenia mojej sprawy:
1. wszyscy klanowicze, ktorzy potwierdzili moja wersje wydarzen, dostali ostrzezenie na forum ( wyobrazmy sobie sedziego, ktory naklada kary na swiadkow, ktorzy zeznaja na korzysc oskarzonegoWink )
2. Inny operator wyrazil, ze ostrzezen nie dostaliby tylko swiadkowie, ktorzy potiwerdziliby slusznosc kary . !!! brawo dla zadoscuczynienia zasadzie prawa oskarzonego do obrony.
2. Operator jeszcze raczyl sie wyrazic w temacie, ze jesli kara byla sluszna, to nie mozna sie od niej odwolywac. ale ktoz stwierdzil,ze kara byla sluszna? operator i jego koledzy z biura.brzmi to zupelnie jak zasada ustroju komunistycznych ChinWink

Odpowiedz na pytanie - Jednym zdaniem: Na ile mogę czuć się pewnie (jako płacący za grę), że czyjaś nadgorliwość, brak rozeznania czy pochopne działanie nie zniszczy radości z wielu godzin "bloodwarsowania" oraz nie spowoduje wyrzucenia kasy w błoto (każdy dzień premium to przecież realna kwota)?
brzmi - Nie mozesz czuc sie pewnie ani Ty,ani osoby,ktore Cie wspieraja


moja sprawa przechodzi do reala, co zreszta zapowiedzialam panu operatorowi na forum, a powodow i argumentow do walki mam az nadto.

Pytanie tylko brzmi - dlaczego musze sie posuwac az do takich srodkow zamiast spokojnie grac sobie w gre?

__________________
r5 WarszawskaWampirzyca
r12 Clarice_Starling
(byłe konta - r3/r7 Yaelithe, r10 Sprytny_Wąż )

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Sprytny_Wąż: 02-02-2010 14:55.

02-02-2010 14:13 Sprytny_Wąż jest offline Szukaj postów użytkownika: Sprytny_Wąż Dodaj Sprytny_Wąż do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Specjalnie dla mnie, post factum, zmieniono przepisy regulaminu

zapis o oddawaniu punktów klanowiczom, obojętnie czy sami odeszli czy zostali wyrzuceni, przy usunięciu (także reorganizacji gdzie klan i tak musi być usunięty) jest od bardzo długiego czasu, wystarczy spojrzeć na posty w tematach o tym...

cytat:
dzis moj maz, ktory bardzo dzielnie wspieral mnie, dostal bana na wszystkich swoich kontach w grze.

jak widać pasujecie do siebie...

cytat:
1. wszyscy klanowicze, ktorzy potwierdzili moja wersje wydarzen, dostali ostrzezenie na forum ( wyobrazmy sobie sedziego, ktory naklada kary na swiadkow, ktorzy zeznaja na korzysc oskarzonego )

wyobraźmy sobie sędziego, który wyrzuca osoby z sali (nie żadnych świadków, bo posty nic nie wnosiły) bo robią tylko zamieszanie


cytat:
ktoz stwierdzil,ze kara byla sluszna? operator i jego koledzy z biura.brzmi to zupelnie jak zasada ustroju komunistycznych Chin

no tak, decyzję powinien podjąć premier wraz z papieżem...

cytat:
Na ile mogę czuć się pewnie (jako płacący za grę), że czyjaś nadgorliwość, brak rozeznania czy pochopne działanie nie zniszczy radości z wielu godzin "bloodwarsowania" oraz nie spowoduje wyrzucenia kasy w błoto

łamiesz regulamin gry, razem z klanem powodujesz tylko spam na forum w różnych tematach i jeszcze mówisz o tym, że to my niszczymy radość z gry? chyba że oszukiwanie jest dla ciebie tą radością...

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
02-02-2010 15:51 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Merzbox
Member


Data rejestracji: 24-08-2009
Postów: 43

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wypowiadali się również gracze z innych klanów, więc drogi Ce, uogólnij i napisz że nie cały klan, a cały serwer spamował.... I dlaczego swoją drogą spamujesz w temacie odpowiadając na spam, a unikasz jak ognia odpowiedzi na pytania zadane w tymże temacie przez graczy? No to jak? Czy łatwo podłożyć świnię, czy też nie?

Wygraliście - zbanowaliście niewygodne osoby, koniec problemu. Ciekawe kiedy dojdziecie do momentu, gdy nie będzie już kogo banować (bo zbanowani będą wszyscy)... I btw: przepada wam kolejne premium; przez wasze droga administracjo, zachowanie, straciłem ochotę do gry. Kolejnego wykupionego premium nie będzie, mojej postaci w tej grze wkrótce również...

__________________
Necropolia IX: Abrakadabra
02-02-2010 17:40 Merzbox jest offline Szukaj postów użytkownika: Merzbox Dodaj Merzbox do Listy kontaktów
-prot-
Full Member


Data rejestracji: 23-12-2009
Postów: 72
Kraina: Necropolia II
Skąd: K-PAX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)

cytat:
dzis moj maz, ktory bardzo dzielnie wspieral mnie, dostal bana na wszystkich swoich kontach w grze.

jak widać pasujecie do siebie...


własnie pokazałeś swoją klasę i swój poziom marny człowieczku

__________________
DrLecter - RIII i RVII
Robin-Hood - RIV
Chaos - RVI
Mictlantecuhtli - RXI
02-02-2010 17:48 -prot- jest offline Szukaj postów użytkownika: -prot- Dodaj -prot- do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Merzbox napisał(a)
unikasz jak ognia odpowiedzi na pytania zadane w tymże temacie przez graczy? No to jak? Czy łatwo podłożyć świnię, czy też nie?


odpowiedź była dana już dawno temu, ale nie, wy nadal swoje piszecie...

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
02-02-2010 18:52 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Czy łatwo graczom podłożyć "świnię"?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH