Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » R2/R5/R9/R13 Zabojca czy Berek? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Zabojca czy Berek? 2 Ankieta - średnia ocena: 5,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Vellz
Member


Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 30

Zabojca czy Berek? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,
Chcialbym rozpoczac tutaj luzna dyskusje na temat tego czy Waszym zdaniem lepsza postacia jest berserker czy zabojca? Prosilbym o rozwazenie takich rzeczy jak rasa, ekspy, oblegi i ataki. Prawdopodobnie pomoze mi to przy ewentualnej zmianie tatka w przyszlosci ;d.
Pozdrawiam i prosze o uzasadnienia wypowiedzi ;d.
07-07-2010 10:24 Vellz jest offline Szukaj postów użytkownika: Vellz Dodaj Vellz do Listy kontaktów
MaTiuS
Triple Ace


images/avatars/avatar-24288.jpg

Data rejestracji: 23-05-2009
Postów: 183
Klan: BloodyKingdom
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia; Necropolia II; Necropolia III; Moria III
Skąd: Okolice Warszawy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moim zdaniem dużo lepszy jest zabójca ponieważ ma lepsze bonusy tatuażu i łatwiej jest osiągnąć potrzebne wymagania.

__________________
r3/r4 - Niedziak
07-07-2010 10:32 MaTiuS jest offline Szukaj postów użytkownika: MaTiuS Dodaj MaTiuS do Listy kontaktów
Dark Warrior
Viking


images/avatars/avatar-20945.jpg

Data rejestracji: 27-02-2008
Postów: 538
Skąd: Głogów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zależy, zabójca dobry jest na ssaku, ponieważ unosisz więcej rzeczy np. zwinne PN trafienia. Łatwości jest dość sporo, jednak na ekspedycje zaczyna się z nim zabawa ok. 1000 pkt. (Chyba, że masz naprawdę dobry sprzęt to wcześniej). Wtedy zaczynasz sięgać większość mobków (z górnej półki np. sfinks) na dzikim szale. Obrażenie można naprawdę ładne wyciągnąć zabójcą. Elfik z tatuażem wyciągniesz ok. 55% krytyka, a bardzo często lubią wejść.
Na berserku, aż tak się dobrze nie znam, ale jego plusem jest dodatkowy atak z tatuażu, przeważnie berkowi składa się dwa zestawy: 1h i 2h. Oczywiście trzeba pamiętać, że berserk musi mieć 0 obrony z ciuchów, więc trzeba klapać tygrysie xxx, albo mieć samobójcy, zemsty Smile Krytyka zbieramy z tygrysich, bądź z elfiej. Ale proponuje na tygrysach, ponieważ mamy unik na broń białą, a krytyk będzie + leg. 2h i mamy sporo cisów krytycznych. Wink

__________________
R9 - Kruk Śmierci

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Dark Warrior: 07-07-2010 12:10.

07-07-2010 12:07 Dark Warrior jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Warrior Dodaj Dark Warrior do Listy kontaktów
Vellz
Member


Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 30

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vellz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A czy jest sens robienia na ssaku zabojcy czy lepiej zrobic berka?;d.
07-07-2010 12:09 Vellz jest offline Szukaj postów użytkownika: Vellz Dodaj Vellz do Listy kontaktów
Dark Warrior
Viking


images/avatars/avatar-20945.jpg

Data rejestracji: 27-02-2008
Postów: 538
Skąd: Głogów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moim zdaniem na ssaku to zabójcę, a berka na władcy zwierząt z powodu dodatkowych ataków.

__________________
R9 - Kruk Śmierci

07-07-2010 12:11 Dark Warrior jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Warrior Dodaj Dark Warrior do Listy kontaktów
Elderion
King


Data rejestracji: 16-02-2009
Postów: 951
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja wiem czy łatwiej? Nie tak do końca. Berkiem bierzesz samobójcę czy zemstę i już masz spełnione wymagania.
Generalnie różnica jest taka- zabójca częściej uderza krytykami i wcale nie tak trudno zebrać średni ekwipunek. Nie potrzeba super dropa, żeby być średniakiem. U berka wg mnie jest trochę inaczej. Jeśli nie dropniesz dobrze, to musisz próbować robić ekwipunek jak u zabójcy, czyli pod białą 1h z samobójcą. W zależności od rasy jakimś rozwiązaniem może być także lekka maczuga samobójcy(na ssaku).
Jeśli natomiast uda Ci się dorobić na berku legendarnego korbacza zemsty, to zaczyna robić się fajnie. Masz zasięg na sporo pierwszych mobów, zabijasz spokojnie korbaczem czarne smoki, a na oblegu(jeśli oczywiście dożyjesz) walisz krytykami po 800. 3 takie krytyki i masz już 2400 obrażeń. Pokaż mi zabójcę, który zrobi takie obrażenia na 60 poziomie. Wink Tylko jak mówię- to wszystko kwestia dropa. I oczywiście obecności przedmiotów na aukcji. Nie tak łatwo dostać legendarny korbacz zemsty, o legendarnej maczudze samobójcy już nie wspominając.

Co do rasy- i na tym i na tym zrobisz. W przypadku ssaka nie musisz szukać krytyka z prefixu, więc olewasz zabójcze, a bierzesz lekkie. Jaka jest różnica? Ano taka, że zabójcza maczuga samobójcy na r9 kosztuje w tej chwili koło 8-10 kd, a jak będziesz miał pecha to pewnie i więcej. Lekka maczuga samobójcy dochodzi do max 2kd. Zwinką się nie różnią, praktycznie tylko krytykiem, którego nie potrzebujesz, bo masz moc krwi. Wink Generalnie w topce są berserkerzy-władcy zwierząt, więc pewnie dodatkowy atak robi sporo(mówiłem już o krytykach), ale jednocześnie ssakiem gra się po prostu fajnie, można pobawić się arkanami. No i jeśli się rozmyślisz, bądź uznasz, że zbyt prędko nie dorobisz się korbacza zemsty, to jako ssak możesz też z powodzeniem grać jako zabójca.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Elderion: 07-07-2010 12:18.

07-07-2010 12:11 Elderion jest offline Szukaj postów użytkownika: Elderion Dodaj Elderion do Listy kontaktów
Dark Warrior
Viking


images/avatars/avatar-20945.jpg

Data rejestracji: 27-02-2008
Postów: 538
Skąd: Głogów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No nie dziwie się, 2h krytka ma 3-4x większego od broni 1h Wink Berkiem trzeba znać łączenia, a zabójcą można się dorobić, wiem bo sam tak miałem drop najdroższy za niecałe 4kd, a tak co kilka miesięcy po 1-2 kd. Więc berkiem moim zdaniem jest ciężej Smile
Weźmy przykład R9 - Seamour - najlepszy zabójca na serwie, gra ssakiem
R5 - Petrusek - najlepszy zabójca (TOP1), gra ssakiem
Dlaczego ? Ponieważ PN potrzebują lvl, a władcą nie uniesiesz ich za cholere, tak samo suffowane elfie itp. (zbroja) ja byłem na R9 jakoś 5-7 najlepszym białasem 1h Smile


Na niskim lvl wiadomo, że białas w szczególności 1h zostaje daleko w tyle, nie ma zasięgu na moby itp. na fenka ma, ale bez dzikiego szału ciosy po 30-40, także na ekspy nikt prawie nie będzie Cię brał, ale zabawa jest właśnie, gdy wyrobisz się i pokazujesz swe możliwości

__________________
R9 - Kruk Śmierci

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez Dark Warrior: 07-07-2010 12:37.

07-07-2010 12:17 Dark Warrior jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Warrior Dodaj Dark Warrior do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tak caly czas mowicie o hlvl. a co na lowlvl? palna 2h i bialy to pikus. czarny ciezej ale nie az tak. na pierwsze moby palna bo biala nie nadrobisz zasiegu (fenka nie licze)

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

07-07-2010 12:32 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
Vellz
Member


Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 30

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vellz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja nie mam problemu z low lvl bo mam juz 65 i jakbym mial zmieniac tatek (obecnie mam CR) to robilbym to na 70+ i z pelnym gotowym ekwipunkiem ;d.
07-07-2010 12:37 Vellz jest offline Szukaj postów użytkownika: Vellz Dodaj Vellz do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tak ale bw nie dzieli sie na hlvl i opowWink
na mniejszych lvl ciezej jest zalorzyc fajna bron 2h a berek 1h jest sredni na lowlvl. ja najpierw chcialem isc mnichem potem berkiem a zostalem killeremBig Grin

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

07-07-2010 12:47 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
Vellz
Member


Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 30

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vellz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A czy mozesz sie podzielic jakimis informacjami odnosnie ekwipunku na zabojce?;d Przymierzalbym sie do niego xd.
07-07-2010 12:50 Vellz jest offline Szukaj postów użytkownika: Vellz Dodaj Vellz do Listy kontaktów
Truskava
Triple Ace


Data rejestracji: 05-09-2009
Postów: 186
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja wybrałbym berka, masz 2 alternatywy eq, bron 1h na zwinkowcow i bron 2h na palniaków, do tego dodatkowy atak daje jednak tego kopa do dmg.
Zabójca jednak jest łatwiejszy do zrobienia.

__________________

R9 - AGUERO

Nakarm Wampira

07-07-2010 13:17 Truskava jest offline Szukaj postów użytkownika: Truskava Dodaj Truskava do Listy kontaktów
Dark Warrior
Viking


images/avatars/avatar-20945.jpg

Data rejestracji: 27-02-2008
Postów: 538
Skąd: Głogów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ekwipunek na zabójcę

Ekspedycje, oblegi

Tygrysia Czapka Adrenaliny
Elfia Peleryna Zabójcy
Łańcuch Lewitacji (Tytanowy xxx celności, Lewitacji - ciężko dorwać składniki)
Tytanowy Pierścień Młodości
Tytanowy Pierścień Młodości
Elfie Szorty Uników na db +5, kara
Lekka Pięść Niebios Trafienia, Odwagi na db. +5, 4 ataki
Lekka Pięść Niebios Trafienia, Odwagi na db. +5, 4 ataki

Ataki na palnych:

Tygrysia Czapka Adrenaliny - jakaś korona, kominiarka dla wpływów
Elfia Peleryna Zabójcy
Łańcuch Młodości
Sygnet występku albo tytan
Sygnet występku albo tytan
Aksamitne Szorty Handlarza Bronią
Przyjacielski Sztylet Zdobywcy
Przyjacielski Sztylet Zdobywcy

W ataku jeżeli taki sprzęt będziesz miał na wysokim + hp będziesz miał ok. 13 000
Snajperów i rewo będziesz jechał Smile

__________________
R9 - Kruk Śmierci

07-07-2010 13:23 Dark Warrior jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Warrior Dodaj Dark Warrior do Listy kontaktów
Elderion
King


Data rejestracji: 16-02-2009
Postów: 951
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Truskava napisał(a)
Ja wybrałbym berka, masz 2 alternatywy eq, bron 1h na zwinkowcow i bron 2h na palniaków, do tego dodatkowy atak daje jednak tego kopa do dmg.
Zabójca jednak jest łatwiejszy do zrobienia.


Zależy od którego momentu grasz. Jeśli od samego początku serwera, to może faktycznie opłaca się inwestować w białą 1h pod zwinkę i 2h pod palnych. Jeśli natomiast grasz na trochę starszym serwerze(czyli na innym niż R13), to jest to słaby wybór. Na początku nie dogonisz zabójcy w zwince. Zabójca może używać choćby dwóch głupich antyków, gdzie berek musi już mieć samobójcę na którym traci już zwinkę. W białej 2h znowu nie "sięgniesz"(chodzi mi o wpływy) dobrych snajperów. Nie wiem jaki trzeba mieć ekwipunek w białej 2h, żeby wyciągnąć na 60lvlu 170 wpływów, a na białej jest to bardzo łatwe. Do 62lvlu jako berek-ssak możesz spokojnie nosić dobry przyjacielski nóż zdobywcy +1, oraz dobry przyjacielski nóż zemsty +1, do tego aksamitne szorty przemytnika(miałem na d.+1, ale spokojnie można jeszcze podbić do +2), elfią pele na dobrym +3, dobrą maskę adrenaliny +5, łańcuch młodości w okolicach dobry +2/3, sygnet siły/tytanowy sygnet i występek. Jak dostaniesz dwa sygnety sztuki, to masz jeszcze więcej wpływów i lepiej spokojnie praktycznie każdego snajpera w słonkach jakiego znajdziesz. Dzięki karze z maski możesz też spokojnie walczyć z rewolwerowcami, gdzie akurat legendarny korbacz zemsty sprawuje się bardzo fajnie.

Wracając do białej 1h na zwinkę. Jeśli ubierzesz tygrysią adrenalinę, elfią pele i giętkie szorty uników, dodatkowy weźmiesz dwa antyki trafienia na dobrym, to spokojnie wyciągniesz ponad 200 zwinki na berku-ssaku. To jest już jakieś wyjście, bo nie trenując wysoko inta i wiedzy masz tyle ataków co zabójca na podobnym poziomie, podobny, może nawet trochę większy zasięg, ale za to dużo mniej krytyków. Jakieś wyjście, ale koniec końców wg mnie i tak w białej 1h będziesz słabszy niż zabójca.
07-07-2010 14:41 Elderion jest offline Szukaj postów użytkownika: Elderion Dodaj Elderion do Listy kontaktów
Vellz
Member


Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 30

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vellz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No coz, gram na R2 wiec serv troche ma. O ile mialbym zmieniac to pewnie na zabojce, chociaz nie jestem pewien czy warto zmieniac. Czy na wyzszym poziomie zabojca lepiej sprawuje sie na ekspach od CRa? W koncu neguje te 20% obrony przeciwnika.
07-07-2010 14:50 Vellz jest offline Szukaj postów użytkownika: Vellz Dodaj Vellz do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

chyba tak - ale tylko od anuba wzwyz (no moze od rombota xP) a i tak bedzie zadawac podobny dmg zreszta poprzegladaj PB - latwo powinienes znalesc posty przy ubijaniu anuba

__________________
r9 Gandarin Darangar
07-07-2010 15:01 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Vellz
Member


Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 30

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vellz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No coz, jak widac anuba daja rade bic zabojcy ;d. Troche gorzej z czyms lepszym ale o to sie narazie nie martwie. Zawsze moge miec zapasowy zestaw na ekspy zrobiony pod bron palna dwureczna. Chwilowo bede lecial na troche gorszych itemach niz podane powyzej ;d.


Edit: A co mam zrobic z dosc duzymi wymogami wiedzy i inteligencji? Oprocz ladowania w treningu ofc.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Vellz: 07-07-2010 18:21.

07-07-2010 18:18 Vellz jest offline Szukaj postów użytkownika: Vellz Dodaj Vellz do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

najkorzystniejsze ale jednoczesnie najdrozsze to budowanie prefowanych koncentrykow (o ile dobrze pamietam to one daja jednoczesnie inta i wiedzy) nieczego innego sensowniejszego chyba ni ma...

__________________
r9 Gandarin Darangar
07-07-2010 18:33 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Vellz
Member


Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 30

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vellz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Coz, to chyba w takim wypadku lepiej dodac pare punktow w staty i miec spokoj ;d. O sprzet juz pytalem, jednakze chcialbym sie dowiedziec co polecacie na poczatek? Wiadomo ze nie zaczne z tyt. celnosciami itd. Mam 65 poziom i bede sie powoli rozwijal w kierunku zabojcy.
08-07-2010 10:40 Vellz jest offline Szukaj postów użytkownika: Vellz Dodaj Vellz do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » R2/R5/R9/R13 Zabojca czy Berek?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH