Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » matura ustna z polskiego » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony matura ustna z polskiego 2 Ankieta - średnia ocena: 5,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
MerenRe
Viking


images/avatars/avatar-218.jpg

Data rejestracji: 25-08-2006
Postów: 512
Skąd: Kielce

matura ustna z polskiego Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zauwazylam ze w BW gra wiele osob inteligetnyck ktore w tym roku beda zdawac mature Tongue
Zastanawiam sie jakie macie tematy i jak wam idzie przygotowanie do prezentacji ustnej z polskiego?
Najpierw ja pochwale sie jaki mam temat: "swiat przedstawiony i sposob obrazowania w literaturze fantasy-scharakteryzuj na wybranych przykladach"

Mozliwe ze ktos udzieli pewnych wskazowek... a moze ktos ma podobne tematy, wiec razem praca bedzie latwiejsza Wink

__________________
Wypozyczam sprzet na GHULE zbroja, bron i msciwy set ;] Cena: 500pr
Nick: Meren-Re


Mam tez diamentowy set-100pr za 1h
21-02-2007 09:28 MerenRe jest offline Szukaj postów użytkownika: MerenRe Dodaj MerenRe do Listy kontaktów
in_flames
Viking


images/avatars/avatar-3764.jpg

Data rejestracji: 28-10-2006
Postów: 702
Klan: Moonlight
Kraina: Moria
Skąd: Kuźnia Demogorgonów Dwóch Szwadronów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pamiętam swoją ustną próbę ładnych kilka lat temu, 2-3 lata przed zmianą typu matury, miałem dosyć ciekawe pytania [symbolika w weselu wyspiańskiego i scharakteryzować twórczość księdza twardowskiego], ale nie o tym chciałem napisać... może nie będzie to specjalnie na temat, ale za moich czasów zdający robili jeden bardzo poważny błąd - chcąc błysnąć wiedzą, często sami zapędzali się w ślepą uliczkę, trzeba uważać by nie powiedzieć czegoś, co może się zemścić.
Co do tematu to uważam, że dosyć ciekawy i aby się dobrze przygotować, ja podszedłbym do literatury fantasy w taki sposób, jakby pytanie miało dotyczyć standardowych lektur - fantasy za wiele nie czytałem, ale wydaje mi sie że wspólną cechą wszystkich tych książek są "baśniowe klimaty" i "happy end", no ale moge się mylićSmile

__________________

R2 Gahe & Pies
R3FR Dog Soldier



A kto umarł, ten nie żyje

21-02-2007 10:10 in_flames jest offline Szukaj postów użytkownika: in_flames Dodaj in_flames do Listy kontaktów
MikiOne
Double Ace


images/avatars/avatar-2169.jpg

Data rejestracji: 31-01-2007
Postów: 146
Klan: 100Demons
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja na moja mature ustna z polskiego wogle nie chcialem wchodzic, bo nie przygotowalem wogle pracy jako takiej a, myslalem ze bedzie to cos trudnego ("motyw rycerza w literaturze i sztuce"), jedynie troche ksiazek poczytalem z tego tematu ("Przedwiosnie", "Monte Cassino" ...) ale moja nauczycielka od polskiego mnie namowila i sprobowalem (UDALO sieBig Grin ), uratowala mnie tym ze pytania zadawala mi glownie o "wladcy pierscieni" bo chyba zauwazyla ze jest to "moj" tematBig Grin
Wiec nie przejmowac sie !!! jezeli masz cos w glowie(i gadane) to napewno wybrniesz.
Powodzenia!

__________________
Make blow job not war !
21-02-2007 10:45 MikiOne jest offline Szukaj postów użytkownika: MikiOne Dodaj MikiOne do Listy kontaktów
Ebranox
Viking


images/avatars/avatar-1352.jpg

Data rejestracji: 29-09-2006
Postów: 695
Klan: Nie ogladam :P
Kraina: Moria III
Skąd: ..::NH::..

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Walka dobra ze złem na podstawie literatury polskiej oraz filmów Big Grin w tamtym roku zdałem Smile matura to pestka Tongue wystarczy nauczyć się prezentacji na pamięć i już się ma ją zaliczoną Big Grin

__________________


Kompedium wiedzy BW i kalkulatory!
21-02-2007 12:58 Ebranox jest offline Szukaj postów użytkownika: Ebranox Dodaj Ebranox do Listy kontaktów
Equulei
Junior Member


Data rejestracji: 15-01-2007
Postów: 14
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia; Moria
Skąd: Lublin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"Motyw tańca w literaturze i sztuce"... Wiem, wiem - pogięło mnie, ale jest już niestety za późno Wink Chociaż niektórzy twierdzą, że to bardzo ambitny temat Big Grin
21-02-2007 13:47 Equulei jest offline Strona domowa Equulei Szukaj postów użytkownika: Equulei Dodaj Equulei do Listy kontaktów
muzzy
Lord


images/avatars/avatar-1070.jpg

Data rejestracji: 14-09-2006
Postów: 346
Skąd: Krk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

fajny temat z tancem
mialem taki na maturze pisemnej xxx lat temu Smile
nei wiem na czym polega teraz ta ustna ale jak ja zdawalem to byly 3 pytania i jedno mozna bylo zmienic na temat wlasny-przygotowany w domu (chyba o tym jest ten caly temat na forum?)
i z radoscia oswiadczam ze nie przygotowalem nic Smile

__________________
gg 3085868
21-02-2007 13:51 muzzy jest offline Szukaj postów użytkownika: muzzy Dodaj muzzy do Listy kontaktów
Duke
Double Ace


images/avatars/avatar-2259.gif

Data rejestracji: 27-09-2006
Postów: 140
Klan: Krwawa Armia Khorna
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bolesław Leśmian...poeta trzech pokoleń....uzasadnić.....A wiec ...droga komisjo ...szczerze powiem ,że to moje pierwsze spotkanie z poezja Leśmiana w moim życiu...Smile ....Na to odzywa się moja nauczycielka...No jak , nie pamietasz przeciesz mieliśmy to na lekcjach...No widzi Pani Profesor Smile kto miał to mial Smile ....moje uzasadnienie jest nastepujace > dała mi Pani dość dużo wierszy abym się czekajac na moja odpowiedz mógł przygotowac Smile ....na dole każdego z nich były daty...wiec stąd moje uzasadnienie....Bolesłąw był poetą trzech pokoleń gdyż ...daty wskazują na to , że pisał poezję...przez wojną....podczas wojny i ...po wojnie...dziękuję.. Smile ....A na to jej odpowiedz....Piotrze...wyjdz z klany!!!!!!!!! Niech już Ciebie nie widzę!!!!!!!!!! No i kilka osob zdajacych po mnie...miało rozjuszoną komisję Smile ...Dobiłem ich tym, że ...jakos tak mi się pomyliło przez ten klimat maturalny...Konrad Walenrod ...z Kordianem Smile ...ale wybrnołem z tego następująco....Pani Profesor.....CZESKI BłAD...i jak to Pani zawsze mówiła jak się pomyliła na lekcji...NIC CO LUDZKIE NIE JEST NAM OBCE Smile ....Innymi słowy....zdane Smile

__________________


-------------------

Duke
21-02-2007 15:58 Duke jest offline Szukaj postów użytkownika: Duke Dodaj Duke do Listy kontaktów
MerenRe
Viking


images/avatars/avatar-218.jpg

Data rejestracji: 25-08-2006
Postów: 512
Skąd: Kielce

Autor tematu Temat rozpoczęty przez MerenRe
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a ja noie mam nic jeszcze przygotowane Frown

__________________
Wypozyczam sprzet na GHULE zbroja, bron i msciwy set ;] Cena: 500pr
Nick: Meren-Re


Mam tez diamentowy set-100pr za 1h
21-02-2007 16:22 MerenRe jest offline Szukaj postów użytkownika: MerenRe Dodaj MerenRe do Listy kontaktów
Duke
Double Ace


images/avatars/avatar-2259.gif

Data rejestracji: 27-09-2006
Postów: 140
Klan: Krwawa Armia Khorna
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I tak jest najlepiej.....że tak powiem...nie uczymy się PRZED MATURA...ale..przez cały okres danej szkoły...jak przyjdzie co do czego to się jakiś informacje człowiekowi przypomną...jak nie to proponuję WIELKA IMPROWIZACJE....innymi słowy....zdawajcie się ZYWIOł....jak większość studentów.

__________________


-------------------

Duke
21-02-2007 16:30 Duke jest offline Szukaj postów użytkownika: Duke Dodaj Duke do Listy kontaktów
Gikooo
Triple Ace


images/avatars/avatar-1851.jpg

Data rejestracji: 20-01-2007
Postów: 156
Kraina: Necropolia II
Skąd: ynawia :)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mature jak Bozia da to za rok napisze...i nie wydaje mi sie bym do ustnej jakoś tak sie przygotowywał specjalnie...mam zamiar zadać mature z polskiego samą pisemną Tongue
21-02-2007 16:37 Gikooo jest offline Szukaj postów użytkownika: Gikooo Dodaj Gikooo do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » matura ustna z polskiego

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH