Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Nasze Kochane R5 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Nasze Kochane R5 12 Ankieta - średnia ocena: 4,75
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
LoQ_new
Lord


images/avatars/avatar-16908.jpg

Data rejestracji: 28-02-2009
Postów: 362
Klan: Team Vendetta
Kraina: Moria II
Skąd: Toruń

Nasze Kochane R5 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Prosiłbym najpierw o przeczytanie posta zanim napisze się nie na temat...

Pewnie poruszam stary temat jak świat i tak rzeczywiście jest...ale teraz po tych kilkunastu miesiącach chciałbym przytoczyć parę uwag, jak sadzę celnych co do patcha antynajemniczego....

Patch jak dobrze wiadomo miał urozmaicić grę dla ścisłej topki i dać spokój maluszkom które raz co raz były nękane przez "większych graczy" oblegami, mającymi zapewnić repkę, a co za tym idzie możliwość chodzenia na expy.

Teraz gdy już minęło sporo czasu chciałbym ocenić czy faktycznie gwałtowną zmianą na serwerze jaką było wprowadzenie repy z ataków i klocków dało nam więcej + czy -.

I Zacznę może od pomysłodawców a więc GRACZY którzy zgodnie chcieli patcha rozpoczynając seri postów i apeli na forum...
Gdzie oni są teraz? Ci którzy mówili i przekonywali każdego że to rozwiąże wszystkie bóle serwera... O ile mi wiadomo nie grają już, pokasowali się...
3 osoby które swoją osobą prowadziły tą kampanie logują się 1 na 2-3 dni, puszczają karawany i od czasu do czasu puszczą expę z tego co im narośnie z posiadania 3s/2s...
Czy nie powinno być tak że po prowadzeniu gracze głosujący na TAK powinni zwiększyć swoją aktywność? Pobudzić serwer do gry?
A tu nagle ich nie ma, można śmiało sprawdzić ilu z nich jeszcze aktywnie udziela się na r5
O DZIWO NADAL GRAJĄ ALE ..... NA R13 GDZIE PATCH'A NIE MA...
Dziwna sprawa nie uważacie???
II Oblegi
Wiadomą sprawą jest że każda gra polega na zdrowej rywalizacji...
Czy to poprzez ataki czy "przywłaszczanie" lepszych domków, klocków itp

Nie wiem czy lepszym rozwiązeniem było usunięcie oblegów z życia tego serwera,
fajnie bo każdy śpi spokojnie nie obawiając się o swoje posiadłości ale gra traci na całej zabawie gdy odbiega się od jej głównego założenia jakim jest RYWALIZACJA i WALKA...
w końcu sama nazwa wskazuje na to WOJNY KRWI...a nie siedzenie na kanapie...

Przykładem jest r13 oble 1-2 razy w tygodniu to standard, ktoś ucierpii ktoś wygra...
trzeba kombinować, łapać nowe znajomości i najzwyczajniej w świecie grać i się dobrze bawić...

Ustawki o repę? Widząc graczy z 80+ lvl latających w db ak i łowieckiej xxx aż samemu się chce powiedzieć ŻAL

Ile satysfakcji daje przemyślana postać a ile latanie z ak i nabijanie po 1-2k repa co 2 dni...
Gdzie tu sens?
III Expedycje
Kolejny dodatek na który czasami czekało się tygodniami aby podbić parę itemków czy za zdobyte kamienie dokupić coś ciekawszego...

System, który poprzednio promował AKTYWNYCH graczy mobilizował do wspólnej gry całego klanu, wspólne życie, wspólne ataki i wojny prowadzone tygodniami....
Teraz?
Nie trzeba doglądać gry by mieć repę, by złapać moba, czy dopilować oblegu....

Brak rywalizacji stał się przyczyną spowolnienia akcji gry i odpuszczenia sobie....bo po co...niedługo różnica między graczem top 200 a top 1 będzie tylko w ilości HP i charyzmy ["bunkra" ] sprzęt jaki posiada większość graczy już od 1500pkt wystarcza na ubicie kazdego moba, zmienia się tylko ilość osób jaka go bije w jednej expie...
eq robi się tylko pod expy i tylko do nabicia jak największego hp w obronie....
gdy jednocześnie sprzęt do rozbicia takiej osoby jest pięciokrotnie droższy i cięższy do założenia... (ocena topki z r2/r5)

IV BW a życie w realu
Dla wielu osób BW poza grą była miejscem spotkania nowych ludzi, noce nie przespane z powodu oblegów procentowały licznymi spotkaniami na piwie i innych szatańskich trunkach z wielona ciekawymi osobami...powodem było bw...

Zgranie klanowiczów decydowało o pozycji w świecie bw, o jego sile.
Słabe, niezorganizowane klany wypadały z rankingu, albo robimy coś wspólnie albo przestajemy istnieć...
V zakończenie
Po przeczytaniu część z Was powie że to płacz i bzdury, może tak a może nie...
Wiem tylko że przydało by się coś zrobić bo gra ma przynosić nam satysfakcje i dobrą zabawę...

Na koniec taka mała propozycja.
Ciekawy jestem jak wyglądałby wynik ankiety "Czy jesteś za usunięciem patcha antynajemniczego z r5"

odpowiedź TAK lub NIE

głosowanie nie musi być wiążące...wyniki można by było podać później czy nastawienie graczy się zmieniło czy nie?

Pomyślcie o tym...


Pozdraiwam

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez LoQ_new: 03-01-2011 22:21.

03-01-2011 20:14 LoQ_new jest offline Szukaj postów użytkownika: LoQ_new Dodaj LoQ_new do Listy kontaktów
Madderidn
Junior Member


images/avatars/avatar-9478.jpg

Data rejestracji: 03-03-2008
Postów: 10

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja powiem tylko ze mnie zniszczyl patch antynajemniczy, a tak dokladniej to moj pomysl na postac. Teraz jest ona conajwyzej przecietna jako ze jej jedynym celem byla walka na oblegach. Tylko rep pozwalal mi doganiac tych co wymiatali na ekspach i w zasadzkach. Teraz zostalem w tyle strasznie i zaczolem kombinowac sprzet do obecnej sytuacji nie starajac sie juz jednak czegokolwiek znaczacego osiagnac.

Kolejna zmiana juz nic tutaj nie da... Patch - zmiana nastawienia, strategi, sprzetu i ilosci poswiecanego czasu. Teraz co?? Usuniecie patcha i znowu wszystko zmieniac? Tylko ze juz nie ta pozycja nie ta motywacja, a najlepsi ludzie juz odeszli.

Juz predzej jestem za masowa kasacja Big Grin . Tylko dla precedensu i rozrywki bo to by byl dla mnie najwiekszy ubaw z bw od miesiecy...
03-01-2011 20:25 Madderidn jest offline Szukaj postów użytkownika: Madderidn Dodaj Madderidn do Listy kontaktów
draco29a
Emperor


Data rejestracji: 29-01-2009
Postów: 1.446
Kraina: Moria; Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jedno spostrzezenie,
porownam tu r5 do r2.
R2 serwer leciwy, rozklad punktow w topce jest troche mniej prograsywny niz na r5 (czyt. topka ladnie kosi, ale za nią juz jest gorzej, tam gdzie ludzie umieja zdobyc repe jest ok, wszedzie indziej troche trudno) Innymi slowy slabsi na r2 maja gorzej, ale dobrzy gracze wymiataja.


CO do ludzi to r2 nie znam jeszcze, poziom niski, ale slyszalem ze wskrzeszanie nie jest tam az takie trudne.

Ilosc graczy...
Coraz wiecej slychac ze r5 umiera, patrzac na wzrosty cen r5, i spadki na r2, a roznica cen jest spora szczegolnie na niskich skladnikach ktorych sie zlozyc nie da. Sprzety popularne pod build tez czesciej wystepuja, jakies tytany celnosci/mlodosci i inne zabawki.


No coz zaczynam grac na r2, wymienilbym konto ale nie lubie prowadzic czyjegos. Wiec z kumplami zaczelismy na r2, zobaczymy jak sprawa poleci.

__________________
R2-Dener
R3-brak, kiedys deneroth, a wczesniej drake29aWink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez draco29a: 03-01-2011 20:32.

03-01-2011 20:30 draco29a jest offline Szukaj postów użytkownika: draco29a Dodaj draco29a do Listy kontaktów
Damjan
Emperor


images/avatars/avatar-18803.jpg

Data rejestracji: 24-07-2008
Postów: 1.327
Klan: Ku Klux
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II; Necropolia IV
Skąd: mam wiedziec czego chcesz ode mnie?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ten patch to porazka, zabil gre - wszyscy tylko siedza na kanapie i czekaja az sie ustawka skonczy. Ludzi nie ma, na takim r6 grajac bylem jakim kontem 200 pkt z jednego ataku niedawno zlapalem 3 mln, a na r5 przy 1500 pkt porzadna postacia nalapac 100 - 120k dziennie to sukces.
Za patchem glosowal motloch nie umiejacy sobie radzic na oblegach - ''bedziemy mieli rep, hurra, fap fap fap''
Wiec jestem w 100% za zniesieniem... No zostawic tylko ten rep z budynkow zeby rozbudowa nie poszla na marne i patch lidera klanu - bo mu sie cos nalezy za to ze jest uziemiony.

Jednym slowem:
PATCH - Big Grin

Z podrowieniami z naszego kochanego r5 Smile

__________________
r5 - Postal Dude ID 46038
r6 - Damjan ID 27188


Juz moge pisac co mi sie podoba.

img710.imageshack.us/img710/1807/damjans.png

Autor obrazka - Sley

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Damjan: 03-01-2011 22:16.

03-01-2011 22:15 Damjan jest offline Szukaj postów użytkownika: Damjan Dodaj Damjan do Listy kontaktów
LoQ_new
Lord


images/avatars/avatar-16908.jpg

Data rejestracji: 28-02-2009
Postów: 362
Klan: Team Vendetta
Kraina: Moria II
Skąd: Toruń

Autor tematu Temat rozpoczęty przez LoQ_new
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Madderidn napisał(a)
Kolejna zmiana juz nic tutaj nie da... Patch - zmiana nastawienia, strategi, sprzetu i ilosci poswiecanego czasu. Teraz co?? Usuniecie patcha i znowu wszystko zmieniac? Tylko ze juz nie ta pozycja nie ta motywacja, a najlepsi ludzie juz odeszli. .


Masz rację ale zważ, że każdy przejdzie taką zmianę ja, Ty i w zasadzie każdy gracz chcący się rozwijać.
W topce są osoby - snajperzy którzy mogą mieć już 7 (czy 8 ) ataków ale nie mają dlaczego?
Statystyki mobów były dobre jak nie było A2 czy legend...nie teraz...
pomiedzy xr'em a anubisem i wendigo przydałyby się jakieś pośrednie moby...to aż 2 lokacje i kombinacje
Topka leje romki czy swinie we 2 czemu nie leją xr? czy wendigo?
Bo brak powodu do rozwoju...a jak wiadomo rozwój nie przychodzi sam od siebie - potrzebny jest impuls który nas do tego zmotywuje...
Było parę dobrych pomysłów, nie przechodzą bo to graczom nie chce się nic zmieniać a nie Adminom... (w większości przypadków Wink )
Aby eq szło do przodu, każdy się rozwijał musi coś stymulować graczy do tego...
Stymulacją jest przegrany obleg, expa do tyłu czy ciągłe farmienie przez kogoś.
Sam chyba pamiętasz, że jak się zaczynało grę a ktoś dokuczał to celem było aby mu kiedyś oddać...

Ktoś kiedyś wymyślił łuk...zgineło wielu nim wymyslono tarcze...

jak będziemy siedzieć z założonymi rękoma i patrzeć na graczy których lata świetności mineły bo zawsze oni mieli rację...to spokojnie sami wbijamy sobie gwóźdź do trumy

to tylko gra ale jednak spoko osób gra w nią, lubi grać i chciałoby żeby coś się działo w niej...

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez LoQ_new: 03-01-2011 22:55.

03-01-2011 22:46 LoQ_new jest offline Szukaj postów użytkownika: LoQ_new Dodaj LoQ_new do Listy kontaktów
Xavox
Lord


images/avatars/avatar-22260.jpg

Data rejestracji: 15-06-2009
Postów: 372
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja w zasadzie nic nie napisze ale również jestem za zniesieniem patcha ;] u nas w klanie już prawie w ogóle nawet sparów nie ma

__________________
That place in my mind...

04-01-2011 16:32 Xavox jest offline Szukaj postów użytkownika: Xavox Dodaj Xavox do Listy kontaktów
Vilku
Tańczący z Userami


images/avatars/avatar-400.gif

Data rejestracji: 02-10-2006
Postów: 2.263
Klan: Łoczka O_o
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

przenoszę do misz-maszu

__________________
Big Grin

05-01-2011 11:54 Vilku jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilku Dodaj Vilku do Listy kontaktów
slash3r
Viking


images/avatars/avatar-19398.jpg

Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 542
Klan: SIEGE-TEAM
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: Słupsk/Gdynia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gdybym mial wladze to po prostu polaczylbym r2 i 5 ;]

nie piszcie mi, ze zepsuloby to ceny, lub rywalizacje, bo wlasnie to drugie by odzylo na dlugi czas ;p niektorym ludziom od razu zachcialoby sie grac, a i rotacje miedzyklanowe i wojny bylyby na porzadku dziennym. Juz sie nie wtracam :X

__________________

06-01-2011 18:40 slash3r jest offline Szukaj postów użytkownika: slash3r Dodaj slash3r do Listy kontaktów
mypka
Full Member


images/avatars/avatar-19996.jpg

Data rejestracji: 07-06-2009
Postów: 69
Klan: Poszukiwacze Skarbów
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria II; Necropolia V; Moria IV
Skąd: Londyn, UK

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by slash3r
Gdybym mial wladze to po prostu polaczylbym r2 i 5 ;]


Hahahah fajny pomysl rotfl gdyby takie cos bylo moze bym zalowala przez sekunde ze skasowalam moje konto. Realnie nie wejdzie bo ludzie maja przewaznie konta i na r2 i na r5.

__________________
Life's a Bitch and Then You Die.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota." - A. Einstein

07-01-2011 01:42 mypka jest offline Strona domowa mypka Szukaj postów użytkownika: mypka Dodaj mypka do Listy kontaktów
slash3r
Viking


images/avatars/avatar-19398.jpg

Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 542
Klan: SIEGE-TEAM
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: Słupsk/Gdynia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by mypka
cytat:
Originally posted by slash3r
Gdybym mial wladze to po prostu polaczylbym r2 i 5 ;]


Hahahah fajny pomysl rotfl gdyby takie cos bylo moze bym zalowala przez sekunde ze skasowalam moje konto. Realnie nie wejdzie bo ludzie maja przewaznie konta i na r2 i na r5.


Albo po prostu dajcie mi wuadze Big Grin

no offence, ale nie wiem jak bardzo musi sie nudzi (zeby no lajfostwem tego nie nazwac), zeby prowadzic dwa top konta na dwoch moriach ;p bo ile mozna tracic tego czasu na bw? Albo polaczyc i zrezygnowac z gorszego logicznie konta, albo dalej umierac z nudy na obu ;]

__________________

07-01-2011 12:05 slash3r jest offline Szukaj postów użytkownika: slash3r Dodaj slash3r do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Nasze Kochane R5

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH