Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R14+R18 » REG.HANDLU Niewywiązanie się z 'kt' » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Niewywiązanie się z 'kt'
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
RimmoN
Double Ace


Data rejestracji: 01-01-2008
Postów: 103

Niewywiązanie się z 'kt' Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

Gracz Lide złożył ofertę na forum za moje dobre-ak

Dobre Ak-47 - tanio!

Niestety, w grze okazało się, że wcale nie zamierza kupić AKode mnie, tłumacząć się w jakiś pokrętny sposób.

Prosiłbym o ukaranie w/w gracza.

Załączam link do jego odpowiedzi na moje ponaglenie.
http://r14.bloodwars.interia.pl/?a=msg&d...18098046&type=2

__________________
ex Tmod

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez RimmoN: 21-03-2011 22:14.

21-03-2011 22:11 RimmoN jest offline Szukaj postów użytkownika: RimmoN Dodaj RimmoN do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Odrzucam tę skargę.

Po pierwsze, regulamin mówi o umieszczeniu nicka w wątku, nie w sygnaturze. Po drugie, proszę przeedytować sygnę tak, by było jasne że to co wpisałeś to numer ID.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

24-03-2011 13:43 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
RimmoN
Double Ace


Data rejestracji: 01-01-2008
Postów: 103

Autor tematu Temat rozpoczęty przez RimmoN
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W takim razie po kolei:

Nick w sygnaturze jest zarazem nickiem w wątku - to chyba jest logiczne. Chyba, że udowodnisz, że sygnatura nie pojawia się wątku.

Po drugie, gdybyś łaskawie postanowił najpierw przeczytać jego wiadomość, a potem odpisać na moją skargę, to byś zauważył pewne nieściśłości w jego odpowiedzi.

Sygnatura została ostatnio zmieniona, gdyż dopisałem nick z r3, przez co niestety musiałem usunąć parę znaków, w tym wyraz 'id' przy r14 (w momencie aukcji było tam 'id', ale tego przecież nie udowodnię), gdyż jest LIMIT znaków. Reasumując, nie jestem w stanie dokonać edycji sygnatury, aczkolwiek podejrzewam, że każda osoba myśląca nie będzie miała ze zrozumieniem tych liczb. ;-)

Prosiłym o rzetelne rozpatrzenie skargi.

__________________
ex Tmod

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez RimmoN: 24-03-2011 21:29.

24-03-2011 21:26 RimmoN jest offline Szukaj postów użytkownika: RimmoN Dodaj RimmoN do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wyobraź sobie, że łaskawie przeczytałem jego wiadomość przed rozpatrzeniem skargi i wynika z niej dokładnie to samo - nie mógł się z Tobą skontaktować, po 2 dniach kupił gdzie indziej.

cytat:
RimmoN napisał(a)
(w momencie aukcji było tam 'id', ale tego przecież nie udowodnię)


Właśnie sam sobie wytłumaczyłeś, dlaczego sygnatura nie jest częścią wątku.

Jeśli coś umieszczasz to powinno to być jednoznaczne i tłumaczenie że "osoba myśląca się domyśli" jest żadnym tłumaczeniem.
Jeśli zdecydowałeś się umieszczać nick w sygnie zamiast w postach, a jest to Twój wybór do którego nikt Cię nie przymusza, to Twoją odpowiedzialnością jest to zrobić tak, żeby było zrozumiałe dla każdego.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

24-03-2011 21:45 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
RimmoN
Double Ace


Data rejestracji: 01-01-2008
Postów: 103

Autor tematu Temat rozpoczęty przez RimmoN
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"Wyobraź sobie, że łaskawie przeczytałem jego wiadomość i wynika z niej dokładnie to samo - nie mógł się z Tobą skontaktować, po 2 dniach kupił gdzie indziej."

A to mi pokazuje, że nie przeczytałeś wiadomości. Pozwolę sobie wytłumaczyć.

20-03-2011 23:21 - data oferty Lide - do zobaczenia w pierwszym linku - mam nadzieję, że go otworzyłeś.


Nadawca: Lide
Tytuł wiadomości: Re: Dalej czekam na ofkę.
Data wysłania: 2011-03-21 21:50:23

Data odpowiedzi Lide, którą wkleiłem w linku powyzej.

To są 2 dni?

Do tego moja pierwsza wiadomość do Lide
http://r14.bloodwars.interia.pl/?a=msg&d...=1784930&type=3

Jaka jest data?

Adresat: Lide
Tytuł wiadomości: Powieś ofkę, jak się pojawisz.
Data wysłania: 2011-03-21 19:47:39


Nic nie udowodniłem, ale przeczepianie się do nicka w sygnaturze, tudzież id, jest śmieszne. Większośc osób tak ma ustawione i nikomu nie sprawiało to problemu.

Jeżeli nick nie może być w sygnaturze, to regulamin powinien to jasno określać.


Proszę, po raz kolejny, o rzetelne podejście do skargi.

__________________
ex Tmod
24-03-2011 21:56 RimmoN jest offline Szukaj postów użytkownika: RimmoN Dodaj RimmoN do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
RimmoN napisał(a)
Jeżeli nick nie może być w sygnaturze, to regulamin powinien to jasno określać.


Określa jasno, że nick ma się pojawić w wątku. Sygnatura, wbrew temu co piszesz częścią wątku nie jest.

cytat:
RimmoN napisał(a)
Nic nie udowodniłem, ale przeczepianie się do nicka w sygnaturze, tudzież id, jest śmieszne. Większośc osób tak ma ustawione i nikomu nie sprawiało to problemu.

Mnie też to nie sprawia problemu. Jeśli Ci z tym wygodniej, tak sobie miej. Ale jeśli coś ma być podstawą do skargi, to musi być twardą podstawą. Źle opisany nick zawarty w sygnaturze taką podstawą nie jest.

Co do PW - masz rację, zasugerowałem się treścią i nie popatrzyłem na godzinę.

ID: 180
Postać: Lide

2 dni

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

24-03-2011 22:04 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
RimmoN
Double Ace


Data rejestracji: 01-01-2008
Postów: 103

Autor tematu Temat rozpoczęty przez RimmoN
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dziękuję.

Odnośnie sygnatury - w regulaminie powinno to zostać dopisane, żeby nie było takich sytuacji na przyszłość.

__________________
ex Tmod
24-03-2011 22:07 RimmoN jest offline Szukaj postów użytkownika: RimmoN Dodaj RimmoN do Listy kontaktów
kontek
Triple Ace


Data rejestracji: 17-06-2007
Postów: 160

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Caen napisał(a)
[quote]RimmoN napisał(a)
Jeżeli nick nie może być w sygnaturze, to regulamin powinien to jasno określać.


Określa jasno, że nick ma się pojawić w wątku. Sygnatura, wbrew temu co piszesz częścią wątku nie jest.

[quote]RimmoN napisał(a)

LOL???
xDDD

To tak samo jakby podpis (czesto dodawana sygnatura) pod mailem nie byl czescia maila... a kazdy wie ze przeciez jest.

EDIT: no jest w tym racja ale gracze nie zmieniaja nickow zbyt czesto, nawet jak zmienia i dalej beda sprzedawac ten sam przedmiot to dlugo w ta gre nie pociagna, wiec formalnie nie widze przeciwskazan do umieszczenia nicku w sygnaturze.

__________________
TEMAT POŻEGNALNY - klik

R4/15 kontek
R16 CeJestBe

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez kontek: 25-03-2011 07:58.

24-03-2011 23:33 kontek jest offline Szukaj postów użytkownika: kontek Dodaj kontek do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kontek napisał(a)
To tak samo jakby podpis (czesto dodawana sygnatura) pod mailem nie byl czescia maila... a kazdy wie ze przeciez jest.


Mail jest określoną, zamkniętą całością. Sygnatura na forum jest dynamiczna - jeśli zmienisz ją w profilu, zmieniasz ją też we wszystkich swoich postach. Jako taka, jest więc częścią Twojego profilu, a nie częścią Twoich postów.

A dlaczego jest to interpretowane tak a nie inaczej nie muszę się chyba rozwodzić. Posiadanie przez sprzedającego możliwości edytowania sobie warunków aukcji jak mu się podoba i bez odnotowywania edycji (jak ma to miejsce w postach) to pole do wszelkiego rodzaju przekrętów.

Aha, i +1 za łamanie Regulaminu Skarg.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

25-03-2011 06:51 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R14+R18 » REG.HANDLU Niewywiązanie się z 'kt'

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH