Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Nasza twórczość » Grafika » Pytania » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (8): « pierwszy ... « poprzednie 6 7 [8] Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Pytania 7 Ankieta - średnia ocena: 7,437 Ankieta - średnia ocena: 7,43
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Arcikaka
Viking


images/avatars/avatar-20532.jpg

Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 657

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Klikasz na obrazek i powinien wyskoczyć kolejny obrazek ale w nowym oknie.
Wtedy go zapisujesz i jak otworzysz w gimpie/photoshopie to będziesz miał sam render, bez tła.
Oczywiście jeżeli jesteś zalogowany.

Zawsze też można własnoręcznie wyciąć.

__________________

By me
20-07-2008 01:38 Arcikaka jest offline Szukaj postów użytkownika: Arcikaka Dodaj Arcikaka do Listy kontaktów
Tsosti
Full Member


images/avatars/avatar-9981.jpg

Data rejestracji: 11-04-2008
Postów: 52
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oooo.... wileki dzięki, teraz wszystko już bedzie prostrze Big Grin Wink

__________________


NAJWIĘKSZE MOJE ZWYCIĘSTWO ! ! ! - SERDECZNIE ZAPRASZAM
20-07-2008 10:39 Tsosti jest offline Szukaj postów użytkownika: Tsosti Dodaj Tsosti do Listy kontaktów
Tsosti
Full Member


images/avatars/avatar-9981.jpg

Data rejestracji: 11-04-2008
Postów: 52
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeszcze jedno pytanie:

Jak zrobić, żeby zmiejszyć wielkość obrazka??? Mam na myśli, że mam obrazek o wielkości 18 KB, a avatar nie może przekraczać 10 KB :/

__________________


NAJWIĘKSZE MOJE ZWYCIĘSTWO ! ! ! - SERDECZNIE ZAPRASZAM
20-07-2008 21:01 Tsosti jest offline Szukaj postów użytkownika: Tsosti Dodaj Tsosti do Listy kontaktów
Arcikaka
Viking


images/avatars/avatar-20532.jpg

Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 657

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Są dwie metody.

Albo robisz go mniejszego albo korzystasz np. z IrfanView, darmowego programu, którym możesz zmniejszać jakość.

Jak zainstalujesz, to będzie on domyślnym programem do oglądania zdjęć.
Klikasz dwa razy na avku, klikasz na save as, wybierasz jpg. Jeśli wciąż rozmiar jest za duży, to po prawej stronie jest pasek jakości i zmniejsz o 2-3 %. Będzie trudno zobaczyć pogorszenie obrazu a waga spadnie o 4-5 kb.

__________________

By me
20-07-2008 22:19 Arcikaka jest offline Szukaj postów użytkownika: Arcikaka Dodaj Arcikaka do Listy kontaktów
Yowi
Ex-Team


images/avatars/avatar-20238.gif

Data rejestracji: 02-01-2007
Postów: 1.485

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dobra, ja mam lepszy sposób i to w PS'ie ;p Ładujesz w .jpg i potem wyskakuje ci jakość, zmniejszasz i po kłopocie, jeśli nadal ma zadużo, to zapisujesz w .gif i zmieniasz ilośc kolorów, wtedy już spokojnie zmieścisz się w te 10kb ;p

cytat:
xCannonnx napisał(a)
Zaznaczałem i nie da się ;/

Edit:


Zrób nową warstwę i wejdz w image/aplly image i zatwierdź. Jak dalej nie działa musisz znaleść funkcje(chyba e 3 pierwszych zakładkach, chyba raczej to w Edit/ było) rodzaje pracy w kolorach, tam będzie RGB itd. musisz zanzaczyć RGB Tongue

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Yowi: 06-02-2009 09:33.

18-10-2008 09:54 Yowi jest offline Szukaj postów użytkownika: Yowi Dodaj Yowi do Listy kontaktów
Toxin
Lord


Data rejestracji: 01-11-2008
Postów: 284
Kraina: Moria II
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dobra odwołuje pytanie

powie mi ktoś jak wejsć do okna z tego tutorialu (pkt 3 ) w ps

Tut

__________________

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez Toxin: 13-05-2009 12:44.

28-04-2009 15:58 Toxin jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxin Dodaj Toxin do Listy kontaktów
Postalowiec
Lord


Data rejestracji: 30-07-2008
Postów: 277

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To ja wielki nup spytam was o coś Big Grin

Jak w gimpie można obracać napis? Big Grin
Tak żeby pod kątem go kłaść Big Grin

Nie wiem czy ktoś o to pytał już, nie przebijałem się przez strony Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Postalowiec: 28-05-2009 21:40.

28-05-2009 21:39 Postalowiec jest offline Szukaj postów użytkownika: Postalowiec Dodaj Postalowiec do Listy kontaktów
Sypher
Triple Ace


images/avatars/avatar-16029.gif

Data rejestracji: 29-12-2007
Postów: 225
Kraina: Necropolia III; Necropolia IX
Skąd: Hell

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Toxin napisał(a)
dobra odwołuje pytanie

powie mi ktoś jak wejsć do okna z tego tutorialu (pkt 3 ) w ps

Tut



nie wiem jaka ty posiadasz wersje PS'a (ja mam CS3) to mam po prawej stronie taki "kubeczek z pedzalmi" :p ewentualnie daj window > brushes - prosciej wcisnij poprostu F5 :p

__________________

08-06-2009 20:35 Sypher jest offline Szukaj postów użytkownika: Sypher Dodaj Sypher do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Sypher
BlacKate
Double Ace


Data rejestracji: 08-02-2007
Postów: 106
Klan: Toreadors
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: The darkest side of the Evil...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Postalowiec napisał(a)
To ja wielki nup spytam was o coś Big Grin

Jak w gimpie można obracać napis? Big Grin
Tak żeby pod kątem go kłaść Big Grin

Nie wiem czy ktoś o to pytał już, nie przebijałem się przez strony Wink


Postalowiec, nie wiem do końca o co Ci chodzi z tym 'kładzeniem' napisu, ale generalnie narzędzia: obracania (shift + R), nachylania (shift + S) oraz perspektywy (shift + P) powinny pomóc Wink
08-06-2009 20:58 BlacKate jest offline Szukaj postów użytkownika: BlacKate Dodaj BlacKate do Listy kontaktów
LorD VoldemorD
Junior Member


Data rejestracji: 09-06-2009
Postów: 18
Klan: Bloody Kingdom NOOB
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia; Necropolia II
Skąd: Mrocznia...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja mam pytanie jak wstawić grfike z dysku bo to co jest napsane przez konroda nie działa;/ Frown
20-07-2009 10:20 LorD VoldemorD jest offline Szukaj postów użytkownika: LorD VoldemorD Dodaj LorD VoldemorD do Listy kontaktów
eXotic
Forum Ace


Data rejestracji: 04-07-2009
Postów: 82
Klan: lepszy od twojego
Kraina: Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://www.forum.wiaderko.com/grafika-zw...rb-by-dreq.html

chce zrobic taki herb ale nie wychodzi dokładniej

wczytuje zaznaczenie a potem mam użyć opcji zmien>> zwężanie to zamiast ( chyba ) zrobić mi zaznaczenie względem kształtu herbu zaznacza mi cały dokument i tylko zwęża

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez eXotic: 26-08-2009 13:10.

26-08-2009 13:09 eXotic jest offline Szukaj postów użytkownika: eXotic Dodaj eXotic do Listy kontaktów
Gorin12
Newbie


Data rejestracji: 14-02-2010
Postów: 2
Kraina: Necropolia

Czy można sprzedawać grafike ? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam pytanie czy można sprzedawać grafike np. ktoś prosi mnie żebym zrobił mu portret postaci a ja żądam np. 10pr. czy będzie za to kara ?

o odpowiedź prosze na PW z góry dziękuje za fatyge Smile

__________________
Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Gorin12: 17-02-2010 10:46.

17-02-2010 10:44 Gorin12 jest offline Szukaj postów użytkownika: Gorin12 Dodaj Gorin12 do Listy kontaktów
Mysterio
Viking


images/avatars/avatar-25694.jpg

Data rejestracji: 25-01-2010
Postów: 710
Klan: ¤ The Citizens ¤
Rasa w grze: Potępiony
Kraina: Necropolia S
Skąd: MilkyWay

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A wiecie moze jak zrobic sygnaturke fajną??
tworze w photoshopie i niewiem jak to robicFrown

__________________
"Gęsty mrok..i żywej duszy nie ma wokół..
przyśpieszony puls, powoli narasta niepokój..."

R20s: Marynarz Bilbo
¡Que Mala Suerte!

17-03-2010 15:41 Mysterio jest offline Strona domowa Mysterio Szukaj postów użytkownika: Mysterio Dodaj Mysterio do Listy kontaktów
DementoR
Lord


images/avatars/avatar-24139.gif

Data rejestracji: 24-06-2008
Postów: 453
Kraina: Moria; Necropolia IX
Skąd: Ty SIĘ urwałeś ?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam pytanie
Chcę zacząć bawić się Grafikami bo mam trochę czasu Wink

Więc mam do wyboru programy:

1- Photoshop
2- Gimp

Tylko teraz tak:

Który jest łatwiejszy w obsłudze na początku ???
23-03-2010 22:01 DementoR jest offline Strona domowa DementoR Szukaj postów użytkownika: DementoR Dodaj DementoR do Listy kontaktów
Zbanowany_Ridick
King


images/avatars/avatar-14539.gif

Data rejestracji: 22-09-2007
Postów: 816
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Sokołów Podlaski

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Łatwiejszy jest raczej Gimp, ale jeśli masz PS`a po polsku to też może się nie pogubisz Smile

__________________

R3:Marie

23-03-2010 22:11 Zbanowany_Ridick jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbanowany_Ridick Dodaj Zbanowany_Ridick do Listy kontaktów
Otter
Lord


images/avatars/avatar-14625.gif

Data rejestracji: 16-02-2008
Postów: 416
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII
Skąd: Koszalin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja jednak radzę Phostopa po angielsku Wink
Photoshop jest najlepszym programem do tego typu zabaw a z nazwami narzędzi po angielsku jest większość tutoriali. Poza tym co za problem wejść na pstools.pl i popatrzeć Wink

__________________




23-03-2010 23:04 Otter jest offline Szukaj postów użytkownika: Otter Dodaj Otter do Listy kontaktów
DementoR
Lord


images/avatars/avatar-24139.gif

Data rejestracji: 24-06-2008
Postów: 453
Kraina: Moria; Necropolia IX
Skąd: Ty SIĘ urwałeś ?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dobra to mi dużo nie pomogło ;p
Ale raczej pobawię się Gimpem, skoro na początku
nie jest trudny w obsłudze, a mi do szczęścia nie jest dużo potrzebne.

Może macie jakieś Fora ?? Gdzie są Tutoriale na temat Grafik.
Jak zrobić ciekawe sygnatury ?? lub coś podobne ?

Wiem, że mogę poszukać na Google lecz może znacie jakieś na prawdę dobre
i sprawne Forum.
24-03-2010 07:09 DementoR jest offline Strona domowa DementoR Szukaj postów użytkownika: DementoR Dodaj DementoR do Listy kontaktów
Postalowiec
Lord


Data rejestracji: 30-07-2008
Postów: 277

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
DementoR napisał(a)
Dobra to mi dużo nie pomogło ;p
Ale raczej pobawię się Gimpem, skoro na początku
nie jest trudny w obsłudze, a mi do szczęścia nie jest dużo potrzebne.

Może macie jakieś Fora ?? Gdzie są Tutoriale na temat Grafik.
Jak zrobić ciekawe sygnatury ?? lub coś podobne ?

Wiem, że mogę poszukać na Google lecz może znacie jakieś na prawdę dobre
i sprawne Forum.

http://www.gimpuj.info/index.php
Pełno tam tego i owego.
Dodam jeszcze że na deviantarcie można sporo ciekawych brushy znaleźć.
30-03-2010 02:40 Postalowiec jest offline Szukaj postów użytkownika: Postalowiec Dodaj Postalowiec do Listy kontaktów
BlacKate
Double Ace


Data rejestracji: 08-02-2007
Postów: 106
Klan: Toreadors
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: The darkest side of the Evil...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

quote:
Originally posted by Otter
Ja jednak radzę Phostopa po angielsku Wink
Photoshop jest najlepszym programem do tego typu zabaw a z nazwami narzędzi po angielsku jest większość tutoriali. Poza tym co za problem wejść na pstools.pl i popatrzeć Wink


Jak kogoś stać na PS'a to jak najbardziej...
Ja siedzę jednak od ponad roku jak nie więcej w GIMPie (całkowicie darmowy!) i nie narzekam. Oferuje cały wachlarz możliwości a od PS'a różni się na dobre tylko mniejszą ilością gotowych filtrów/efektów.

Choć nie ukrywam, że jeśli byłoby mnie stać, zapewne przeszłabym na PS'a. Wink (bo piractwu zdecydowanie mówię NIE! a póki co ledwo na życie wystarcza... Tongue )

Co do tutów, można zajrzeć również tu: http://grafart.org/gimp-vf18.htm

Pozdrawiam
-Kate
15-07-2010 12:07 BlacKate jest offline Szukaj postów użytkownika: BlacKate Dodaj BlacKate do Listy kontaktów
Chimirr3D
Triple Ace


images/avatars/avatar-23923.jpg

Data rejestracji: 10-09-2010
Postów: 196
Klan: PsychoDanseMacabre
Kraina: Necropolia; Necropolia IX
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy mozna uzywac innych programow niz Gimp i Photoshop ? Mianowicie chodzi mi o freeware program do 3D i platny(i trial) do tworzenia gif-ow ?
Chimirr R:1

__________________
Gram na R1-R17
17-10-2010 21:38 Chimirr3D jest offline Szukaj postów użytkownika: Chimirr3D Dodaj Chimirr3D do Listy kontaktów
Franek_Dolas
Double Ace


images/avatars/avatar-19359.gif

Data rejestracji: 13-08-2010
Postów: 130
Klan: DAY
Kraina: Necropolia
Skąd: ZDW

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gifa to mozna nawet w paincie zrobic tylko potem takim programikiem je zlaczyc nazwe zapomnialem :>

__________________

07-03-2011 22:08 Franek_Dolas jest offline Szukaj postów użytkownika: Franek_Dolas Dodaj Franek_Dolas do Listy kontaktów
xCannonnx
King


images/avatars/avatar-21976.gif

Data rejestracji: 24-06-2008
Postów: 910
Klan: Dimmuborgir
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam

Powie mi ktoś jak używać opcji Clipping Mask w Photoshopie?
Nie ogarniam tego całkowicie Roll Eyes
12-08-2011 22:55 xCannonnx jest offline Szukaj postów użytkownika: xCannonnx Dodaj xCannonnx do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podstawowa funkcja clipping maski działa jak gumka, tyle że nie psujesz obrazu.
Tworząc clipping maskę obok miniaturki obrazku po prawej stronie pojawia się "biała" miniaturka #2, gdy na nią klikniesz możesz ją edywoać.
Biały kolor oznacza widoczność, czarny - niewidoczność.
Każdy odcień pomiędzy to przeźroczystość stopniowa, więc jeśli dasz gradient mapkę B&W przez długość obrazka to obrazek będzie przechodził w transparent powoli.
Oczywiście warstwa, do końcowej przeźroczystości trzeba apply image. ;]

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

13-08-2011 19:02 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
xCannonnx
King


images/avatars/avatar-21976.gif

Data rejestracji: 24-06-2008
Postów: 910
Klan: Dimmuborgir
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ok, dzięki, już wiem o co chodzi.

Edit:

Praca na próbę z Clipping Mask.


Napis jak zwykle skopany, ale to już norma...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez xCannonnx: 14-08-2011 13:39.

14-08-2011 12:01 xCannonnx jest offline Szukaj postów użytkownika: xCannonnx Dodaj xCannonnx do Listy kontaktów
Dajana
Junior Member


Data rejestracji: 16-03-2016
Postów: 24

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy na R18 można płacić w postaci PR za grafike?

__________________
R18: DAJANA
16-03-2016 16:21 Dajana jest offline Szukaj postów użytkownika: Dajana Dodaj Dajana do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Dajana napisał(a)
Czy na R18 można płacić w postaci PR za grafike?



cytat:
Na serwerach z aukcjami nie ma możliwości zapłaty.


Jednak można z operatorami podyskutować o wprowadzeniu takiej opcji. Regulamin sprzedaży grafik jest bardzo, bardzo stary.

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

16-03-2016 18:26 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Strony (8): « pierwszy ... « poprzednie 6 7 [8] Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Nasza twórczość » Grafika » Pytania

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH