Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Handel na forum » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Handel na forum 3 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
bng123
Double Ace


Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 105
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V
Skąd: Skierniewice

Handel na forum Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Za kazdym razem gdy przegladam forum handlowe doprowadza mnie do bialej goraczki jedna malutka rzecz. Mianowicie cena minimalna i cena wywolawcza. Nie wydaje wam sie bez sensu nastepujaca sytuacja?

Koles wystawia przedmiot X na sprzedaz. W ofercie pisze, ze CW wynosi zalozmy 100 PR, KT 10k PR. I dodaje, ze nie sprzeda przedmiotu, jesli cena go nie zadowoli.

W takim razie po co ustalil CW na tak niskim poziomie? Nie lepiej by bylo, gdyby zasady forum handlowego mowily, ze przedmiot TRZEBA sprzedac za cene wylicytowana? Nie bylo by krzywych akcji, ze licytujesz za cene rowna 2 razy CW, a koles ci mowi ze oferta go nie zadowala i itemu nie sprzeda.

Wg mnie regulamin forum handlowego powinien ulec zmianie.

Moderatorow przepraszam, jesli umiescilem topic w niewlasciwym forum. Jesli tak to prosze go przeniesc do wlasciwegoSmile

__________________

Nick na R7: Bongor

Zarabianie w internecie? Przeczytaj mój blog i dowiedz się, czemu nie zarobisz milionów w parę dni!

O tym, jak NIE zarobiłem w Internecie

16-03-2007 13:52 bng123 jest offline Szukaj postów użytkownika: bng123 Dodaj bng123 do Listy kontaktów
riffi
Double Ace


images/avatars/avatar-137.jpg

Data rejestracji: 10-08-2006
Postów: 128
Klan: Bloody Kingdom
Skąd: dolnośląskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

CW to cena wyjściowa aby nikt nie zaczynał poniżej tej ceny
zobowiązująca dopiero jest CM czyli cena minimalna, za jaką sprzedający jest gotowy opchnąć przedmiot

__________________
Kontakt handlowy poprzez grę
id: 2256

16-03-2007 14:01 riffi jest offline Szukaj postów użytkownika: riffi Dodaj riffi do Listy kontaktów
stefan7
Emperor


images/avatars/avatar-4872.jpg

Data rejestracji: 03-11-2006
Postów: 1.315
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ale problem zaczyna sie jak ktos poda tylko cw i kt Roll Eyes

__________________
R18 : PanWampir


16-03-2007 14:02 stefan7 jest offline Szukaj postów użytkownika: stefan7 Dodaj stefan7 do Listy kontaktów
adrosxx
Double Ace


Data rejestracji: 28-02-2007
Postów: 140
Kraina: Necropolia
Skąd: 3/3/3 ;]

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to moze inaczej.
niech w regulaminie zostanie zmienione ze obowiazkowo musi byc CM.

__________________
NEKROPOLIA
Nick: adrosx
ID: 26263

MORIA
Nick: adrosx
ID: 797

Życie mamy tylko jedno, szanujmy je.
16-03-2007 14:04 adrosxx jest offline Szukaj postów użytkownika: adrosxx Dodaj adrosxx do Listy kontaktów
cabrio
Triple Ace


Data rejestracji: 21-11-2006
Postów: 211
Klan: SEX
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a to z kolei poiagnie za soba taki efekt ze aukcje beda przeciagane i przeciagane, a jak ktos nie bedzie chcial sprzedac to powie ze poszlo w grze, pw lub zostaje w klanie,

__________________
NOSFEREK - gg 6072031, Kupię Szybkie bronie ze zwinka 18+
Kupię dobrą szmaragdawą biżuterię szczęścia i Zbroję z Obroną>50
16-03-2007 14:13 cabrio jest offline Szukaj postów użytkownika: cabrio Dodaj cabrio do Listy kontaktów AIM Screen Name of cabrio: nosferek Zobacz profil MSN cabrio
bng123
Double Ace


Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 105
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V
Skąd: Skierniewice

Autor tematu Temat rozpoczęty przez bng123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
riffi napisał(a)
CW to cena wyjściowa aby nikt nie zaczynał poniżej tej ceny
zobowiązująca dopiero jest CM czyli cena minimalna, za jaką sprzedający jest gotowy opchnąć przedmiot


Ale po co zaczynac licytacje od ceny wyjsciowej, skoro taki delikwent i tak za ta sume tego nie sprzeda? Istnienie osobnego CW i CM jest wg mnie bezcelowe. Moim zdaniem powinno byc to jedno i to samo.

__________________

Nick na R7: Bongor

Zarabianie w internecie? Przeczytaj mój blog i dowiedz się, czemu nie zarobisz milionów w parę dni!

O tym, jak NIE zarobiłem w Internecie

16-03-2007 14:16 bng123 jest offline Szukaj postów użytkownika: bng123 Dodaj bng123 do Listy kontaktów
Smuga_1993
Forum Ace


images/avatars/avatar-2542.gif

Data rejestracji: 14-11-2006
Postów: 95
Kraina: Necropolia
Skąd: Cie znam ??

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

CW jest poto ze np. Dobre AK jest warte 20k wiec tak:
- Dajesz KT: 20k
- Dajesz CM: 18k ( powiedzmy )

I co ?? Nagle w topicu jest 10 ofert kazda wyzsza od poprzedniej o 50PR...

Wtedy dajesz CW.

Dlaczego?? :
- Zeby nie bylo spamu
- Podbijania cen o minimum
- Oczywiste jest ze nie sprzedasz go za 2k ( jakby po ustalonym czasie tyle wynosila oferta

__________________

16-03-2007 14:23 Smuga_1993 jest offline Szukaj postów użytkownika: Smuga_1993 Dodaj Smuga_1993 do Listy kontaktów
bng123
Double Ace


Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 105
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V
Skąd: Skierniewice

Autor tematu Temat rozpoczęty przez bng123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale mozna ustalic czas przez jaki trwa aukcja. I wtedy ustalasz CM taka za jaka jestes gotowy sprzedac item. Wszyscy licytuja od tej ceny i po zakonczeniu czasu licytacji wygrywa ten czyja oferta byla najwyzsza. A sprzedajacy i tak jest na swoim, bo ustalil CM ka ktore jest gotowy sprzedac item.

__________________

Nick na R7: Bongor

Zarabianie w internecie? Przeczytaj mój blog i dowiedz się, czemu nie zarobisz milionów w parę dni!

O tym, jak NIE zarobiłem w Internecie

16-03-2007 14:28 bng123 jest offline Szukaj postów użytkownika: bng123 Dodaj bng123 do Listy kontaktów
MoU
Lord


images/avatars/avatar-1720.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 258
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tylko ze sa itemki tzw "malo hodliwe"
tzn dobre rogacze , d kaski zmyslow , gwardzisty ,dobre strazniki , slabe demonki itp itd

ale ktorych na rynku full

gdyby nie bylo cw to licytacja byla by taka :

Opis przedmiotu blabla

CM: 2,4k

i ciszaaaa

albo gdyby ktos byl laskawy dac

CM : 2k

to zaraz by bylo 100postow

daje 2100
daje 2000 + demon noz

itp . itd

Cw jest tylko po to by spam nie zalewal watku bo to odstrasza potencjalbych nabywcow Tongue

__________________

16-03-2007 14:34 MoU jest offline Szukaj postów użytkownika: MoU Dodaj MoU do Listy kontaktów
bng123
Double Ace


Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 105
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V
Skąd: Skierniewice

Autor tematu Temat rozpoczęty przez bng123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No niech wam bedzie. Nie rozumiem mimo wszystko ale niech bedzie. Jakos przeboleje. Ale ciekawi mnie mimo wszystko czy ktos ma takie zdanie jak ja?

Odpowiedz na pytanie dostalem wiec temat w sumie do zamkniecia.

__________________

Nick na R7: Bongor

Zarabianie w internecie? Przeczytaj mój blog i dowiedz się, czemu nie zarobisz milionów w parę dni!

O tym, jak NIE zarobiłem w Internecie

16-03-2007 14:42 bng123 jest offline Szukaj postów użytkownika: bng123 Dodaj bng123 do Listy kontaktów
Canis
Member


Data rejestracji: 24-11-2006
Postów: 37
Klan: KZOO
Skąd: Szczecin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W pełni popieram bng123. Dlaczego mam tracić czas na aukcje - jeśli ktoś nie ma zamiaru sprzedać danego przedmiotu za CW?? Niech CW=CM. Ustalasz cenę mało atrakcyjna - nikt nie będzie zainteresowany. Bywają aukcje trwające tydzień lub więcej gdzie cena jest podbijana, ale i tak nie jest atrakcyjna dla sprzedającego :/ to po co marnuje mój czas?? Niech napisze od jakiej ceny jest gotów rozstać się z przedmiotem.

__________________
*** W razie wygranej w aukcji proszę o wiadomość w grze***
r10 Canis

16-03-2007 14:54 Canis jest offline Szukaj postów użytkownika: Canis Dodaj Canis do Listy kontaktów
bng123
Double Ace


Data rejestracji: 19-01-2007
Postów: 105
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V
Skąd: Skierniewice

Autor tematu Temat rozpoczęty przez bng123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I wlasnie o takie podejscie mi chodziloSmile . Jak widac nie tylko mnie to boli. Moze wiecej osob sie wypowie?

__________________

Nick na R7: Bongor

Zarabianie w internecie? Przeczytaj mój blog i dowiedz się, czemu nie zarobisz milionów w parę dni!

O tym, jak NIE zarobiłem w Internecie

16-03-2007 15:14 bng123 jest offline Szukaj postów użytkownika: bng123 Dodaj bng123 do Listy kontaktów
mikolaj123
Lord


Data rejestracji: 09-12-2006
Postów: 282
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Canis napisał(a)
W pełni popieram bng123. Dlaczego mam tracić czas na aukcje - jeśli ktoś nie ma zamiaru sprzedać danego przedmiotu za CW?? Niech CW=CM. Ustalasz cenę mało atrakcyjna - nikt nie będzie zainteresowany. Bywają aukcje trwające tydzień lub więcej gdzie cena jest podbijana, ale i tak nie jest atrakcyjna dla sprzedającego :/ to po co marnuje mój czas?? Niech napisze od jakiej ceny jest gotów rozstać się z przedmiotem.


dokladnie... wg. mnie powinno byc tylko CM i KT ... CM obowiazkowe, a cw maxymalnie 3/4 CM ... albo wogole licytacja ponizej CM nie powinna miec miejsca... ktos daje cw dobrego kalacha 1pr i jakies noobki majacy ledwo 15lvl licytuja : 2pr, 3pr, 10pr, 20pr i mysla ze wygraja, az tu nagle 15k pr... to jest troche denerwujace, przez to ludzie sie strasznie wkurzaja i przestaja grac ...

__________________
r1 :
Uckyducky, id : 24810
r3 :
Foka, id : 38870
Gadu - Gadu :
3025522
16-03-2007 17:00 mikolaj123 jest offline Szukaj postów użytkownika: mikolaj123 Dodaj mikolaj123 do Listy kontaktów
in_flames
Viking


images/avatars/avatar-3764.jpg

Data rejestracji: 28-10-2006
Postów: 702
Klan: Moonlight
Kraina: Moria
Skąd: Kuźnia Demogorgonów Dwóch Szwadronów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

przecież już teraz jest tak, że ci, którym zależy na sprzedaży ustalają wszystko w taki sposób by zachęcić kupującego, wprowadzając też cenę minimalną...

to co napisałeś wyżej w przypadku dobrego ak, owszem, najlepszym wyjściem jest by ustawiać ceny minimalne, ale jak ktoś sobie nie ustawi a licytują chętni kwotami rzędu 5 czy 10 pr i są przebijani kwotami kilkunastotysięcznymi to chyba normalne i sami sobie są winni, przecież nie można oczekiwac, że ktoś przy zdrowych zmysłach sprzeda d.ak za 100pr, a z drugiej strony chyba kompletny debil myśli że kupi dobre ak za 100pr; i tak jest z innymi itemami...

prosta sprawa, kupuj tam, gdzie masz szanse wygrać, zamiast wkurzać się licytacją daj cenę KT Smile

__________________

R2 Gahe & Pies
R3FR Dog Soldier



A kto umarł, ten nie żyje

16-03-2007 17:54 in_flames jest offline Szukaj postów użytkownika: in_flames Dodaj in_flames do Listy kontaktów
mikolaj123
Lord


Data rejestracji: 09-12-2006
Postów: 282
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
in_flames napisał(a)
przecież już teraz jest tak, że ci, którym zależy na sprzedaży ustalają wszystko w taki sposób by zachęcić kupującego, wprowadzając też cenę minimalną...

to co napisałeś wyżej w przypadku dobrego ak, owszem, najlepszym wyjściem jest by ustawiać ceny minimalne, ale jak ktoś sobie nie ustawi a licytują chętni kwotami rzędu 5 czy 10 pr i są przebijani kwotami kilkunastotysięcznymi to chyba normalne i sami sobie są winni, przecież nie można oczekiwac, że ktoś przy zdrowych zmysłach sprzeda d.ak za 100pr, a z drugiej strony chyba kompletny debil myśli że kupi dobre ak za 100pr; i tak jest z innymi itemami...

prosta sprawa, kupuj tam, gdzie masz szanse wygrać, zamiast wkurzać się licytacją daj cenę KT Smile


wlasnie, trzeba oszczedzic nowym graczom takiej sytuacji... potem beda sie denerwowac i skoncza grac, a to przeciez nasze przyszle farmy...

__________________
r1 :
Uckyducky, id : 24810
r3 :
Foka, id : 38870
Gadu - Gadu :
3025522
16-03-2007 20:06 mikolaj123 jest offline Szukaj postów użytkownika: mikolaj123 Dodaj mikolaj123 do Listy kontaktów
Hyale
Lord


images/avatars/avatar-3141.jpg

Data rejestracji: 06-02-2007
Postów: 457
Klan: -
Kraina: Moria
Skąd: OzW

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dokladnie przeciez to paranoja z tym CW i CM jest-.- CW to cena wywolawcza takjak na normalnych aukcjach, ponizej tej wartosci nie sprzedam ale jesli ktos da tyle i nikt go nie przebije to przedmiot idzie do tejze osoby. Bo chyba nie ma sensu dawac CW 1k za item warty 4k bo potem chetni zobacza niskie CW rzuca sie na item zrobi sie niepotrzebny spam, dojda do wartosci 3.5k i przestana pisac bo oferta im sie nieatrkacyjna zacznie wydawac i po cha taki temat jest zakladany? Sprawa powinna byc oczywista
Cena wywolawcza 4k
Cena kup teraz 7k
I niech wygra lepszy. Bo po co ma 20 osob pisac ze da cos z przedzialu 1k-4k skoro sprzedajacy i tak nie sprzeda? a takto mamy jasnosc. kupujacy nie traca czasu i wiedza ze moga nabyc przedmiot, sprzedajacy wychodzi na swoje bo dostaje tyle ile chcial (czyli 4k) + bonus z faktu ze sie inni licytowali...

__________________
"To err is human... To forgive, divine..."

16-03-2007 20:15 Hyale jest offline Szukaj postów użytkownika: Hyale Dodaj Hyale do Listy kontaktów
aikzer
King


Data rejestracji: 16-12-2006
Postów: 971
Klan: -Companieros-
Kraina: Moria; Necropolia IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powinno być że za CW trzeba sprzedać!!
17-03-2007 13:14 aikzer jest offline Szukaj postów użytkownika: aikzer Dodaj aikzer do Listy kontaktów
Evil
Lord


images/avatars/avatar-3378.gif

Data rejestracji: 13-01-2007
Postów: 362
Klan: Arkham_Asylum
Kraina: Moria
Skąd: Cię znam? :D

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cw jest po to by nie spamowac!!

__________________


SPRZEDAM: Lekki Sztylet Samobójcy(+5) <<ZAPRASZAM>>
17-03-2007 13:15 Evil jest offline Szukaj postów użytkownika: Evil Dodaj Evil do Listy kontaktów
Canis
Member


Data rejestracji: 24-11-2006
Postów: 37
Klan: KZOO
Skąd: Szczecin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wiec niech CW zacznie do czegoś zobowiązywać. Jeśli ustawię cenę CW na poziomie 1PR- skłoni to wiele osób do wzięcia udziału w licytacji. Ja zgadzam się na to, że pojawi sie spam. Jednak jeśli ceny zatrzymają się w pewnym momencie, a nie osiągną jeszcze wyczekiwanego pułapu - przedmiot i tak powinien być sprzedany. To ja ustalając CW=1PR - zaryzykowałem.

Ustalając CW powinno się być gotowym za tą cenę sprzedać przedmiot. Tak jak to napisał Hyale i tak jak jest to w normalnym życiu.

CW po to by nie spamować?? Jeśli CW<CM to moim zdaniem każda z odpowiedzi od CW do CM i tak jest spamem - w końcu oczekujemy osiągnięcia jakiejś ceny.

__________________
*** W razie wygranej w aukcji proszę o wiadomość w grze***
r10 Canis

17-03-2007 23:12 Canis jest offline Szukaj postów użytkownika: Canis Dodaj Canis do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Handel na forum

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH