Oficjalne Forum Blood Wars (https://forum.bloodwars.interia.pl/index.php)
- Nowości i ogłoszenia (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=7)
-- Nowości (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=26)
--- 1. Zmiany w umagicznieniach. (https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=1331610)


Postował Szerlok w 03-08-2016 o15:00:

 

Błąd czy tak ma być - KW a najlepsze poziomy umagicznień



Postował Carnivor w 03-08-2016 o17:48:

 

O, dzięki Szerlok, to jest jeszcze co innego niż myslałem... Myślałem że po prostu maksymalne efekty danego typu bonusu nie mogą się powtarzać (tzn. że nie wpadnie na necro w jednym umagu 2x po +14 siły, ale +14 siły i +14 zwinki już może). A to po prostu tylko jeden bonus może przekroczyć 3k wartości...

Widzę że niektórzy tutaj doskonale wiedzą co i gdzie było pisane na forum: czy Konrad lub Sushi wypowiadali się odnośnie szansy na drugi lub trzeci bonus? (poza tym że jest ona stała i niezależna od ŁPC - chciałbym wiedzieć czy na drugi bonus mam np. 30% szans czy raptem 5% i każdy podwójny to rzadkość)



Postował Ma_Jae_Hoon w 03-08-2016 o18:20:

 

O ile pamiętam żaden z nich się nigdy nie wypowiadał o szansach na 2 i 3 pozytywny umag z danej lokacji. Warto by było jednak te szanse teraz poznać.



Postował Wełen w 04-08-2016 o09:20:

 

A to ja widziałem jeszcze coś innego. Dzięki Szerlok za wyprowadzenie z błędu



Postował Trova w 04-08-2016 o23:24:

 

Łpc wymagana do ulepszenia umagów podrzucę tutaj :d ulepszanie umagów jest dobre, ale niektóre cechy są zbyt drogie w ulepszeniu

np. taki ignor, nim uzbiera się 20k łpc, żeby go ulepszyć na max, wpadnie nam na 100% pare razy ;d i przy okazji wpadnie też wiele innych fajnych umagów

większość umagów jest dobrze zrobiona do ulepszania i nie trzeba wiele, ale niektóre wartości muszą być zmienione



Postował peorexo w 04-08-2016 o23:59:

 

cytat:
Trova napisał(a)
Łpc wymagana do ulepszenia umagów podrzucę tutaj :d ulepszanie umagów jest dobre, ale niektóre cechy są zbyt drogie w ulepszeniu

np. taki ignor, nim uzbiera się 20k łpc, żeby go ulepszyć na max, wpadnie nam na 100% pare razy ;d i przy okazji wpadnie też wiele innych fajnych umagów

większość umagów jest dobrze zrobiona do ulepszania i nie trzeba wiele, ale niektóre wartości muszą być zmienione


Obniżyć cene łpc i/lub wywalić reset łpc przy ubieraniu umaga (lub chociaż możliwość nie podmiany "zapasowego" umaga jak zamierzamy go ulepszać), bo teraz faktycznie szybciej sie trafi to co sie chce Big Grin



Postował kacik w 05-08-2016 o15:58:

 

CO Z BALANSEM KW NA R17 JA SIE PYTAM???

stworzyliscie morie dwa to teraz zrobcioe cos zeby dalo sie na niej grac

http://r17.bloodwars.interia.pl/showmsg.php?mid=75850131&key=51eef7d696

http://r17.bloodwars.interia.pl/showmsg.php?mid=75853703&key=d3b37fcf21

naprawde nie widac problemu???????????????????????

edit
kolejny dzien z serii co to bylo??

http://r17.bloodwars.interia.pl/showmsg.php?mid=75932993&key=a46430a6c3



Postował Konrad w 10-08-2016 o09:11:

 

Rozbudowałem dział umagicznień na wiki, dodałem trochę więcej informacji o możliwości wylosowania kilku mocnych efektów na pojedynczym umagu i zamieściłem szanse na wylosowanie kolejnych efektów umagicznienia. http://wiki.bloodwars.pl/index.php?title=Umagicznienia

Co do R17 - widzimy Wasze zgłoszenia i analizujemy problem. Przydałyby się raporty porównawcze - czyli podobna poziomowe ekipa w tej samej lokacji na np R5 i R17.



Postował 78dyzio w 10-08-2016 o09:25:

 

Konrad,
Raportów porównawczych nie dostaniecie. R17 lvluje przecież zupełnie inaczej. Na R9 top1 ma 132 lvl. A w w/w raportach widzę już 155 na r17.



Postował Wełen w 10-08-2016 o10:04:

 

Jako że znane są w końcu szanse na kolejne bonusy, to przypominam o temacie i zapraszam administrację do wypowiedzi:

2 i 3 bonus w umagach



Postował Carnivor w 10-08-2016 o14:17:

 

Świetnie! Dzięki Konrad, czekaliśmy wszyscy na to info! Smile No to teraz można knuć

A da się wylosować trzeci bonus jeśli nie mam drugiego? Tongue

Tzn. to są zawsze 3 osobne losowania (100%, 8-16%, oraz 1-8% na odpowiednio drugi i trzeci umag), czy losowanie trzeciego umagu odbywa się tylko JEŚLI drugi został wylosowany jakiś?



BTW patrzcie zawsze ścieżkę ulepszania, nawet przy niezbyt fajnych umagach Tongue Mi się wczoraj wylosowało 12% kryta, to miałem wyrzucić bo pojedynczy, ale przypadkiem zobaczyłem że to w rzeczywistości było +12% kryta, +2 siły, -2 siły Smile Więc będzie z tego +12% kryta i +12 siły



Postował Vilgeforz2 w 10-08-2016 o14:39:

 

ad problemu z kw , skoro Konrad sie wypowiedzial

takie problemy maja morie 1 juz w okolicach lvlu 120+, wiec jak chcecie porownywac to z nimi

bo generalnie, jezeli rozpatrujecie to tylko jako problem r17 - to nie ma to sensu


spaslaki z kombinacja reszty specjali, sa przegiete juz na moriach 1


moria 2 , czyli r17 - ma te problemy bardziej jaskrawe po prostu


ale to dotyczy ogolnie morii, nie tylko r17



skoro juz czytasz to zastanowcie sie czy nie pasowaloby w trybie pilnym pozmieniac progi lvlowe na r17

mam 156 lvl - wychodzi mi ze na kolejny mam okolo 3kk expa

zdobywam co 2 dni jakies 700k-800k

czyli jezeli czegos nie pokrecilem to bije lvle srednio max co 10 dni

za 3 miesiace bede mial 175 lvl, za 6 185 lvl

wtedy bedzie raczej troche pozno



Postował ZniszczacZ w 13-08-2016 o10:50:

 

Witam.

Mam dwie sprawy związane z nowymi możliwościami dot. KW, a mianowicie:

1. Proszę o możliwość rezygnacji z nowego umaga po przejściu lokacji (najlepiej na tej samej zasadzie co rezygnuje się z pr za ekspę), opcja ta będzie konieczna kiedy zdobędzie się już dwa pożądane umagi na danej lokacji, ale żeby je podbić będzie trzeba zbierać ŁPC.

2. Proszę o możliwość rezygnacji z punktów ŁPC po przejściu lokacji (najlepiej na tej samej zasadzie co rezygnuje się z pr za ekspę), opcja ta będzie przydatna na wypadek "celowania" w konkretny umag, który nie może się już trafić na wyższych poziomach,
np. szukam zwinki, której nie trafię już gdy przekroczę 7500 ŁPC, a do tej pory się nie udało,
lub szukam na Necro dodatkowego ataku, a zbliżam się do poziomu 12500 ŁPC, powyżej którego już się nie pojawia.

Nie wiem czy ktoś już te tematy poruszał, bo przyznam, że nie przeczytałem całości tematu.



Postował SHAD79 w 13-08-2016 o12:32:

 

zniszczacz to nie tak że się nie pojawiają umagi powyżej jakiejś granicy po prostu nie trafisz tylko zwinki ale np zwina i pkt krwi itp

więc rezygnacja z lpc jest bezcelowa ale fakt przydała by się kłódka blokująca 2 umag tak żeby np trafiłem umag 1 atak + pkt krwi + np zwina i chciałbym go podniesc a wiadomo zamiana umaga kasuje lpc i zbieraie 2k lpc zamie kilka lat..... a latwiej zbierac gdy ma się te kilka k lpc bo nie lecą umagi po 5lpc Tongue



Postował Wełen w 13-08-2016 o12:44:

 

Blokada umagów jest głupim pomysłem z bardzo prostego powodu- forum zaleje armia płaczków, że zablokowali sobie przypadkiem(tja, przypadkiem) drugi umag, a tu im jako trzeci wpadł 1/4dmg + dwa fajne bonusy czy jakakolwiek inna super kombinacja. Rozwiązaniem byłby 3 slot na umag, ale wtedy zaraz będzie potrzebny 4, 5 i tak dalej.

A to, że ulepszanie umagicznień w obecnej formie jest idiotyczne i lepiej jakby go nie było, to inna sprawa, bo właśnie jego poroniona forma implikuje takie pomysły.


Czy masz już prawie 7,5k łpc i nie trafiłeś tej swojej zwiny czy czego tam? Bo tak trochę nie chce mi się wierzyć, że takie przypadki się zdarzają, że mając 6k łpc(ostatni prog, przy którym wpada zwina) wbijając aż 7,5k łpc ani razu nie wypadnie najsłabszy umag z puli Wink



Postował mpower w 13-08-2016 o15:36:

 

Blokada umagów jest nardzo dobrym pomysłem, tylko trzeba by dodać okienko w stylu "czy na pewno chcesz iść na ekspedycję bez możliwości zdobycia umaga" - wtedy wszelkie argumenty typu 'przypadkiem' nie będą miały racji bytu.
A w raporcie dostajesz tylko info "zdobyto X punktów łaski pana ciemności", bez umaga.

Tylko pytanie brzmi czy można to w miarę szybko i łatwo zakodować.



Postował Szerlok w 13-08-2016 o16:00:

 

tak samo jak nie ma przypadkiem sprzedanego przedmiotu?

umag mamy jeden, nie dwa. drugi slot jest po to, żeby szukać lepszego niż się ma, nie po to, żeby mieć dwa umagi. takie jest zdanie sm, więc blokady drugiego umaga ani trzeciego slotu nie będzie



Postował Veltaxio w 13-08-2016 o17:08:

 

a ludzie juz wykorzystuja istnienie drugich slotow pod umagi a to na krew do wbijania na expy oraz luck na wypki, ot takie male naciaganie systemu :-) a po wypkach ustawiaja bojowy i elo.



Postował peorexo w 14-08-2016 o11:20:

 

cytat:
Szerlok napisał(a)
tak samo jak nie ma przypadkiem sprzedanego przedmiotu?

umag mamy jeden, nie dwa. drugi slot jest po to, żeby szukać lepszego niż się ma, nie po to, żeby mieć dwa umagi. takie jest zdanie sm, więc blokady drugiego umaga ani trzeciego slotu nie będzie


No dobra, ale po co w takim razie jest ulepszanie umagów?
Powiedzmy mam teraz ignor 6% na lokacji, ostatnio zrobiłem KW i wpadł mi ignor +10% charyzma+14, umag ewidetnie lepszy, spoko zamieniłbym. Ale czemu tego nie zrobie? Bo wyzeruje ŁPC i czasowo to będzie nie efektywne, bo żeby ulepszyć na maxa trzeba 20000 łpc na ignora, a zaczne znowu od zera.
Podmianna umagów powinna być bez kary, albo tak jak ktoś wyżej zaproponował, by móc chodzić na lokacje tylko po łpc, inaczej ten system ulepszania mija sie z celem przy aktualnych kosztach.



Postował barti93 w 14-08-2016 o11:42:

 

@up Oczywiście, że powinno być bez zerowania, ale przyjdzie zaraz Trova i napisze, że za szybko w 5 lat ktoś zbierze koks umagi i je ulepszy od razu.



Postował Trova w 14-08-2016 o13:50:

 

Oczywiście, że powinna się kasować ;d zrozumcie, że drugi slot nie jest po to, żebyście sobie tymi umagami żonglowali, tylko po to, żeby szukać end game umaga, mając średniaka na sobie

Poza tym nabijanie łpc jest problemem do ok 2k od zera ;d wtedy gdy wpadają syf umagi typu wartość 1-3 pkt

Wtedy można te kw robić przez rok i nie wbije się 2k

natomiast po przejściu magicznej granicy można wyciągnąć średnio 1-1,5k łpc na miesiąc

jak przejdziemy próg 2,5k łpc, wypadają umagi po minimum 45 łpc do 225 łpc i jest szansa, że zdobędziemy max umag i to dużo większa niż normalnie, bo tylko wysokie wartości zostały do losowania

a te 20k łpc jest potrzebne, żeby ulepszyć tylko 4 umagi . . . wy nawet nie wiecie o czym piszecie

ciągle słysze płacz, typu kiedy ja zdobędę te 20k łpc
a ja się pytam na &$%^ wam 20k łpc?

Są tylko 4 umagi, wymagające do ulepszenia więcej jak 7,5k łpc
są to szczęście, hp, ignor, dmg

Nic więcej nie potrzebuje więcej jak 7,5k łpc
szczęście na +20 potrzebuje 8000 łpc
hp na +500 i +1000 potrzebuje 12500 i 22500 łpc
ignor defa na 10% i 15% potrzebuje 10000 i 20000 łpc
oraz dmg na +20 potrzebuje 15000 łpc

Jeżeli tak was boli nabijanie tych łpc do ulepszenia tylko tych 4 umagów(5 jak rozdzielić hp na dwa) to zacznijcie szukać umaga, który na pierwszej statystyce ma któryś z wyżej wymienionych na max, a pozostałe na min ;d

Założyłem temat w systemie gry, w którym walczę o zmniejszenie wartości ulepszania umagów, jakoś nie widzę was tam walczących o zmniejszenie wartości łpc

płakać to każdy potrafi, ale żeby wziąć się do roboty i pomóc stworzyć konkretny pomysł to już olewka



Postował peorexo w 14-08-2016 o14:10:

 

cytat:
Trova napisał(a)
Oczywiście, że powinna się kasować ;d zrozumcie, że drugi slot nie jest po to, żebyście sobie tymi umagami żonglowali, tylko po to, żeby szukać end game umaga, mając średniaka na sobie

Poza tym nabijanie łpc jest problemem do ok 2k od zera ;d wtedy gdy wpadają syf umagi typu wartość 1-3 pkt

Wtedy można te kw robić przez rok i nie wbije się 2k

natomiast po przejściu magicznej granicy można wyciągnąć średnio 1-1,5k łpc na miesiąc

jak przejdziemy próg 2,5k łpc, wypadają umagi po minimum 45 łpc do 225 łpc i jest szansa, że zdobędziemy max umag i to dużo większa niż normalnie, bo tylko wysokie wartości zostały do losowania

a te 20k łpc jest potrzebne, żeby ulepszyć tylko 4 umagi . . . wy nawet nie wiecie o czym piszecie

ciągle słysze płacz, typu kiedy ja zdobędę te 20k łpc
a ja się pytam na &$%^ wam 20k łpc?

Są tylko 4 umagi, wymagające do ulepszenia więcej jak 7,5k łpc
są to szczęście, hp, ignor, dmg

Nic więcej nie potrzebuje więcej jak 7,5k łpc
szczęście na +20 potrzebuje 8000 łpc
hp na +500 i +1000 potrzebuje 12500 i 22500 łpc
ignor defa na 10% i 15% potrzebuje 10000 i 20000 łpc
oraz dmg na +20 potrzebuje 15000 łpc

Jeżeli tak was boli nabijanie tych łpc do ulepszenia tylko tych 4 umagów(5 jak rozdzielić hp na dwa) to zacznijcie szukać umaga, który na pierwszej statystyce ma któryś z wyżej wymienionych na max, a pozostałe na min ;d

Założyłem temat w systemie gry, w którym walczę o zmniejszenie wartości ulepszania umagów, jakoś nie widzę was tam walczących o zmniejszenie wartości łpc

płakać to każdy potrafi, ale żeby wziąć się do roboty i pomóc stworzyć konkretny pomysł to już olewka

Aha czyli nie mamy mieć żadnych umagów na lokacji póki nie uzbieramy 20k łpc, żeby mieć umag "docelowy" ? I mamy atakować jedną lokacje 5 lat? Trafienie umaga pośredniego powinno nam dawać możliwość wykorzystania go póki go nie ulepszymy, tak jak w moim przypadku mam ignor 6%, wpadł mi ignor 10%, co dalej nie jest maxem, powinienem móc go podmienić i farmić dalej łpc, a przy aktualnym systemie to jest bez sensu bo szkoda marnować rok+ na robienie 2k łpc, skoro przez ten czas prawdopodobnie spadnie mi 15% ignora. I mimo dropnięcia przejściowo lepszego umaga, nie mogę nic z tym zrobić.



Postował Trova w 14-08-2016 o14:22:

 

Człowieku, zacznij czytać ze zrozumieniem widać, że nie przeczytałeś nawet 1/4 mojego posta ;d a wszystko w nim napisałem

Napiszę jeszcze raz
Umagów potrzebujących więcej jak 7,5k łpc jest 5
słownie PIĘĆ


Czy to wystarczająco jasne?

Teraz druga rzecz, jest temat na forum o zmniejszenie wymaganego łpc do ulepszania, czemu tam nie piszesz, tylko płaczesz w tym temacie, że jest za drogo?
Może pomógłbyś w tamtym temacie naprawić ulepszanie? ten temat jest informacyjny ;d to w systemie należy rozmawiać o zmianach

wejdź tam, zaproponuj co chcesz, pomyślimy wszyscy razem

Nie rozumiem czemu ludzie tak się uparli na to, że jak tylko złapią jakiś śmieć umag to chcą go przypisać, stracić łpc i płakać na forum, że jest źle ;d

ja bonusu urodzinowego jeszcze nie wykorzystałem, do następnych urodzin będę mieć ze 2-3 umagi z 2-3 statystykami rozwinięty na max (o ile system wylosuje mi 2-3 statystykę, bo jest na to bardzo mały %, który też wypadałoby zwiększyć)



Postował Szerlok w 14-08-2016 o14:41:

 

tl;dr - trova pisze, ze masz szukac umaga ignor +15 charyzma +4


+1 za spam



Postował barti93 w 14-08-2016 o22:45:

 

@Trova a ty w końcu zrozum, że zanim się uzbiera te pkt, to szybciej lepszy wpadnie losowo umag.. dlatego nawet bez kasowania pkt łaski będzie trudno te pkt zebrać, by ulepszać umagi, gdy znajdzie się ten jedyny, do ulepszania. A co do żonglowania umagami, cóż, system jest inwalida, że można sobie nimi żonglować i tylko pkt łaski zeruje. Wprowadzić ograniczenie, ze mozna po zamianie miejscami umagów, dopiero np. za 2 dni znowu taka zamianę zrobić, chyba, że wpadnie nowy, inny umag, to mozna go od razu zamienić, powrót na poprzedni umag natomiast po dwóch dniach.



Postował Lutek1302 w 24-10-2016 o12:41:

 

kto szuka ten znajdzie nic tylko na łatwiznę idziecie



Postował Buc w 04-12-2016 o12:23:

 

Temat nie ma zainteresowania, zamykam i chowam.


Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH