Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Pytania o BW do ... » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Pytania o BW do ... 8 Ankieta - średnia ocena: 3,258 Ankieta - średnia ocena: 3,258 Ankieta - średnia ocena: 3,25
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
pik300
Double Ace


images/avatars/avatar-24654.jpg

Data rejestracji: 27-04-2013
Postów: 117
Kraina: Moria

Text Pytania o BW do ... Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Droga administracjo ostatnio bardzo się zastanawiam nad kilkoma kwestiami wiem że jest was tylko dwóch robicie świetna robotę.

Jednak mam ogromne nadzieje że nadal macie plan jak rozwinąć BW sporo też jest do poprawy teraz rozpisze co mam na myśli.
Sushi musisz sie zastanowić w jaką stronę chce iść chcecie tylko podbijać dmg graczy by szybciej lewelowali co w efekcie da jeszcze większe dmg i przy wykorzystaniu najlepszego bulidu który gracze znajdą prędzej czy później czy tez jednak chcecie różnorodności ?
Temat poświęcony przemyśleniom z ostatniego czasu i pomysłach a może się coś przyda ?

1.
- Aplikacja ma największy priorytet jednak jak ma to wyglądać chcecie wprowadzić apke po balansie czy przed balansem kiedy BW będzie na to gotowe ?

- Jaki ma wyglądać zachęcenie nowych graczy z Apki do gry na starych połączonych moriach i nekro ?

- Czy jest w planach jakiś ratunek dla nekro gdzie handel upadł poprzez Epiki i złom stał się środkiem płatniczym z którego gracze czerpią PR (czasem z Dropa ale to nieliczni)

- Powstanie nowy serwer tylko i wyłącznie dla Apki czy nie ma to sensu tzn. jak już wejdzie xD


2.

- Jeśli chodzi o przeliczenie do spid serwerów powinno być to zrobione przed balansem jaki planujecie po co robić balans dwa razy ???

- Co do przeliczenia kiedy będzie jakiś NEWS jak ma to wyglądać ?

- Będzie dla wszystkich jednakowo (będą wzięte lvl pod uwage) czy też może ilość exp założonych na jakich lokacjach i przeliczone do spid ?

- Bonusy do expa z Tatuażu / Potęga / Erudyta będą mieć wpływ na przeliczenie ?

Zakładając że jedna osoba będzie na tym samym lvl a będzie mieć włączone wszystkie bonusy wymienione wyżej ale inna nie będzie mieć włączonego np. efektu Erudyty będzie poszkodowana przy przeliczeniu na spid ?

3.
Balans tu jest grubszy temat bo w balans wchodzą wszystkie parametry.
Sprawna realizacja tego zależy od was i jak podejdziecie do tematu.

Moim zdaniem trzeba założyć co mamy w miarę z balansowanie zająć się tym co zostało odsunięte na dalszy plan czy też straciło racje bytu. Z balansować tak by nie zabić różnorodności.
Jednak o to tu chodzi nie ma być jednego end geimowego eq tylko wszystkie czy to palna /dystans czy biała ma być do czegoś innego więc jak zbyt na-grzebiecie może okazać się że to co było op już nie jest a na spid serwie problemem stanowi coś innego .

Obecnie mamy :
Tatarze / Ewolucje / Talizmany / Bonusy Rasowe / Umagicznienia / Itemy / Rasę / Płeć / Trening

do tego jeszcze dochodzą Epiki moim zdaniem przed wprowadzeniem Epików powinien być zrobiony re-balans no ale lepiej późno niż w cale tylko jak to wyjdzie ?

Zbierając to w całość jeśli zbytnio namieszacie można przewrócić balans do góry nogami wiadomo Gracze i tak będą szukać jak najlepszych rozwiązań.

Zastanawiam się jak do tego podejdziecie balans to najtrudniejsze do zrobienia.

Odkładany na dalszy plan będzie jeszcze trudniejszy do realizacji bo dochodzą nowe parametry nowe bonusy itp. gra się rozwija nie stoi w miejscu trzeba uprzątnąć coś by pójść dalej a teraz nazbierało się tego trochę .

Czy wszystko jest do balansu nie wiem co chcecie osiągnąć ciężko przewidzieć co może być planowane i co tam jeszcze szykujecie dla nas Wink

Zakładając że mamy z balansowane Bonusy Run / Rasę / Płeć i Trening no i zostaje nam Evo kilka do balansu jak np. Oświecony / Mutacja DNA /

Skażenie Maną= (na spid ktoś tego używa ?)

jak i chyba Lekkość Bytu tu już wy musicie odpowiedzieć czy coś z tego jest do poprawy reszta wydaje się okej do tego można dodać że w przypadku wprowadzenia Evolucji poziomu 5 którego teoretycznie miało nie być dajcie możliwość za Dni Premium resetu Evolucji !!! (może jakaś ankieta ?)

Więc zostaje nam jeszcze :

A. Poprawa nie kturych odstających Tatuarzów jak Gang / CR potem zastanowienie sie i znerfienie to co w niekturych Tatakach po przejsciu na spid serwery bedzie przesadzone.
Może podzielić efekty Tatuarzów na " 'PvP/areny klan vs klan " i te na " expy/kw " ?

B. Umagicznienia tu zwiększył bym % do wypadania drugiego dodatniego efektu z 18 % na Slamsach do 25 % ?

Teraz jak na Spid umagiem do DMG jest 2/4 biorąc pod uwagę że mamy 8 lokacji czyli 16/4

biorąc 130 lvl 130/4= 32*16 =512 (obecnie)
i tu 210 na spid czyli 210/4=52*16 = 832 ( na spid jesli ktos osiągnie ten lvl )

Daje to przewagę 320 dmg biorąc pod uwagę że 210 lvl ma 518 krwi bazowe jak i np. 1600 krwi z umagów 2559 z plastik krwi i szamanów i kościaków co daje nam łącznie 4,159 punktów krwi (tak +/-)

- Jako Kultek możemy wyciągnąć 207 zwinki lub 166 krwi życia z Pieśni Krwi wyciągniemy dla jednoręcznej 332 % dodatkowego modyfikatora trafienia krytycznego a dla dwuręcznej 498 %

- Władca Zwierząt wyciągnie 207 skóry bestii na Talizmanie Aura Bestii da mu to 6210 dodatkowych HP + 2070 HPx4 = 8280 dla sojuszników co dodatkowo da mu 72 % ignora

- Łapaczem natomiast wyciągniemy 415 Maki Kaliguli co da nam z Talizmanem Maska Strachu kolejne 830 DMG dla jednoręcznej a dla 2 ręcznej 1245 DMG


4. Expy i KW ( Wspomniany Balans drzewa )

- Myślę że niedługo ktoś zblaszkuje lub już ma ktoś zblaszkowane ostatnią Lokacje na 2 Mapie ekspedycyjnej co dalej by zaspokoić graczy czy będzie coś nowego ?

- Czy to jeszcze jednak odległa przyszłość i za bardzo wybiegam z tematem ?

- Jeśli większość graczy zdobędzie już wszystkie blaskzi zacznie się Farmienie ( Takie jak teraz na drzewie i Obelisku ) bo co innego zostanie graczom ?

Tak było lata temu ( Gdzie robiło sie Golema potem Robota a potem długo Smerfa )

- Wasz plan zakładał że w momencie wprowadzenia drugiej mapki gracze zrobią ja szybciej niż wy zdążycie zrobić balans z Talizmanami a tu proszę prawie wszystkie expy zrobione a Talizmany jeszcze w Becie i kto wie co się jeszcze tam zmieni.

A tak na poważnie czy planuje się 3 mapkę ale już bez ułatwień by gracze pomęczyli się trochę z ich robieniem ale jednak też by nie przegiąć w drugą stronę i żeby nie były do ruszenia ?

Ja osobiście miałbym inna opcję co byście powiedzieli na Zainfekowane / Zarażone czy też Zmutowane wybierzcie co lepiej wpada w ucho.

Stworzenia na ekspedycjach chodzi mi o wykorzystanie obecnych lokacji począwszy od 1 mapki kończąc na 2 więc np. Zainfekowany Biały Smok itp.
Oczywiście to chyba za bardzo wybiega w przyszłość więc na tym zakończę . Wink

- Jeśli chodzi o KW na spid to czy nie ma tam problemu z robieniem 1 lokacji " Slumsy " ze względu na limit lvl ?


5. Budynki Klanowe i bym zapomniał balans taktyk klanowych przydało by sie odświerzyć robiony kiedys na wzgląd że mamy Talizmany może opłacało by sie coś tam zmienić czy jest to w odłorzoone na dalszy plan ?

Dotego dorzuce tu kilka budynków choć nie podam ile co miało by dawać takich jak
* Przetrurnia Run rozbijanie run daje x % więcej esencji rozbijanego koloru
* Kopalnia zabytkowych staroci na nekro jest dane 50 % d run ale tam sa tak samo daleko z expami jak Moria więc czemu nie dać budynku który miałby szanse + 10/20/30/40/50 % na runę na II Mapie ? Można też powiedzieć że na Morii są Epiki więc Runy jeszcze bardziej się przydadzą a może kiedyś będą runy 5 poziomu ?


6. Mała propozycja

Tu bardziej mam pytanie czy jest możliwośc dodania Plecaka /worka czy tez tam go nazwac Tobołem nie wiem xD
Właściwości zwiększenie miejsca w zbrojowni o zwykły +1 / dobry 3 / doskonały 5 na legendarnym dochodził by bonus +1 do zbrojowni klanowej x 50 osób w klanie daje nam 50 dodatkowych miejsc co myślę większości by się spodobało chyba że macie w planach wprowadzenie Jakiegoś budynku Klanowego na pojemność zbrojowni klanowej i ich Klanowiczów

7. Propozycja Osiągnięć albo gablotka z Trofeami lub osiągnięciami mogło by to dawać np. + 1-3 % do expa.

8. Oblęrzenia czy planowane są w tym aspekcie jakieś zmiany czy zostanie to tak jak jest ?
Klocek można przekazać po przez klan kanałami
Może oblegi były by tylko po to by przejąc klocek od Nieaktywnych dłużej niż 30 dni ?
Chyba że macie inny pomysł ?



Myślę że obecnie to tyle o co chciałbym zapytać Administracje i podzielić się z wami
Zapraszam do dyskusji
Napiszcie co wy o tym sądzicie
01-03-2018 07:34 pik300 jest offline Szukaj postów użytkownika: pik300 Dodaj pik300 do Listy kontaktów
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Zapraszam do dyskusji
Napiszcie co wy o tym sądzicie

Pytania zadane chaotycznie, bez ładu i składu. Na wiele z tych pytań administracja już udzieliła odpowiedzi na forum, polecam szukać postów SushiMakera. Większość propozycji to albo "dajcie dajcie dajcie za darmo to i tamto", albo próba zmiany BW w Simsy, żadnej z tych dwóch koncepcji nie popieram.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Rikku: 01-03-2018 08:18.

01-03-2018 08:18 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
pik300
Double Ace


images/avatars/avatar-24654.jpg

Data rejestracji: 27-04-2013
Postów: 117
Kraina: Moria

Autor tematu Temat rozpoczęty przez pik300
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie pisze by dali coś za darmo gdzieś to widzisz ?

Jeśli sądzisz że bez ładu i składu cóż trudno wierze że ty byś zrobił to lepiej może na część pyta są odpowiedzi ale nie na wszystkie
01-03-2018 16:36 pik300 jest offline Szukaj postów użytkownika: pik300 Dodaj pik300 do Listy kontaktów
bujak
Lord


images/avatars/avatar-4720.gif

Data rejestracji: 21-06-2007
Postów: 338
Kraina: Moria V
Skąd: Qtno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie będzie wiele osób które przeczytają całą tę ścianę tekstu. Ja osobiście doszedłem do 4 pkt.
Większość pytań ma już odpowiedzi na forum, dokładne lub prowizoryczne, bo sam team nie wie do końca co i jak Wink

Nie wiem kto wpadł na taki pomysł z przeliczeniami, żeby brać pod uwagę bonusy czy expy na jakie się chodziło. Raczej nie ma takiej obszernej bazy danych, żeby to analizować 11 lat wstecz.

Balans powinien być po przelevelowaniu, to wiadomo.

SM szuka kogoś do kontaktu z gawiedzią spamującą cały czas o słuszności 1 rasy/ratka/rodzaju brani nad inną, to może się zgłoś na ochotnika.

__________________
r13/15:Siratha
ID: 3696 / 94
01-03-2018 18:53 bujak jest offline Szukaj postów użytkownika: bujak Dodaj bujak do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przeczytałem 1/2. 80% już jest na forum inne rzeczy to gdybanie. Przykro mi ale musisz sam poszukać na nie odpowiedzi.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


02-03-2018 12:27 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
Martha12345
Triple Ace


Data rejestracji: 09-12-2012
Postów: 159

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Poprawa nie kturych odstających Tatuarzów jak Gang / CR -to mnie rozłożyło na łopatki Big Grin Big Grin Big Grin

__________________
r14 Martha
02-03-2018 20:22 Martha12345 jest offline Szukaj postów użytkownika: Martha12345 Dodaj Martha12345 do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Martha12345 napisał(a)
Poprawa nie kturych odstających Tatuarzów jak Gang / CR -to mnie rozłożyło na łopatki Big Grin Big Grin Big Grin


Martha, wpierw pomyślałem, że to Ty takie babole robisz. Podziwiam, że dotrwałeś do tego punktu w wypowiedzi bo mnie składnia i błędy dały tak po pysku, że się poddałem Frown

P.S to jeden z najgłupszych tematów w systemie, a właśnie jego Sushi przeczytał i na niego odpowiedział. Tymczasem sprawy palące, wyczekiwane są nawet nieskomentowane przez jaśnie nam panującego Króla Macieja.

spam ostrzeżenie Kylin

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 05-03-2018 12:20.

04-03-2018 12:25 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Wilku2222
Lord


Data rejestracji: 15-01-2014
Postów: 454

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Troche kogos ponioslo z wbijaniem na epiki ubranSmile

Mi nie starczylo run .masakra z tej gry sie robi.ale jest chyba bug bo bron wymagala do wbicia mniejszych run niz ubrania

__________________
Ten post był edytowany 912345 raz(y), ostatnio edytowany przez CBŚ: Dzisiaj
13-03-2018 07:19 Wilku2222 jest offline Szukaj postów użytkownika: Wilku2222 Dodaj Wilku2222 do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Pytania o BW do ...

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH